Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selam arkaasm öncelikle allah yardım ettsin diyorum vejinusmus hastalarına bende 2 yıllık evliyim ilaclarla amaliyatlarla anestesilerle gececek bi hastalık değilmi sistem dısı ve nekadar dişini sıksan bos ben sıktım dişim kırıldı ve gecen hafta bu vejinusmustan kurtuldum inanaın daha kendimi vejinusmus sanıyorum ilginc demi okadar izler bıraktıki kahrolsun vejinusmus:))
ben basardım ama dogru doktorla basardım cok dr gittim helak oldum tuvalete oturamaz hale geldim
bi dr buldum ve zar zor gitmeye karar verdim allah razı olsun başaramam yapamam dedim bide baktım aparatlar vajinada :)) inanamadım ilişkiyede giriyorum yavas yavas daha iyi olucak biliyorum en azından oraya bişey girdiğini anladım dr dan allah razı olsun hipnoterapi ile cozdü tavsiye ederim hatta başka doktorlara gidip kendini helak etme ben öyle olmstum sana tavsiye ede bilirim bana özelden yaz canım yardım etmek istiyorum seni cok iyi anlıyorum
dr nuz kim acaba bilgi verir misiniz?

Arkadaşlar orta parmak 1.5 boğumdan ileri gidemiyorum ne olur yardım edin! Eşimle denedğmz zamanlarda da küçük bi kısmı giriyo aynı bir boğum gibi sonrasını geçemiyorum zor geliyo ne yapacağım 😟

Ne güzel bir başarı hikayesi. Tebrik ederim. Keşke bende okadar çabuk ilerleyebilsem. Ama eşim tedaviye inanmadı bana yardımcı olmadı. Bende biran önce yenmek için sadece parmaklarımla uğraştım oldu sanıyordum ama malesef olmamış. Doktorda hiç alıştırarak yaklaşmadı. Bacaklarımı kelepçelemedide direk orta ve işaret parmağını birleştirip sokmaya çalıştı. Acımayacaktı biliyordu. Ama genede duramadım orada umarım doğumdan sonra düzelirim.

Selam canlar...Başlığı görünce bende yaşadığımı anlatmak istedim kızlar 8 aylık evliyim 1.5 ay vajinusmus oldum ilişkiye giremedim canım ilk denemede yandı ve sürekli aynı acıyı hissetcem diye vücut kendini kasıp kitledi ben çok beklemek istemedim hemen bi doktora gittim önce beni rahatlattı daha sonra muayene etmek istedi ve o çatal yatağı görünce bile elim ayağım titredi sonra rahatla bişey yapmıyorum dedi ayaklarım kelepçelendi refleksle doktora tekme atabiliyorlar mış Allah'tan bende olmadı 😅 sonra derin bi nefes al dedi aldım bildiğiniz kulak çöpü ama onun uzun versiyonunu eline aldı ince bacaklarımda gezdirdi vajinaya yavaş yavaş gezdirerek geldi sonra rahatla diyo sürekli ve kafamı kaldırıp vajinama bakmamı istedi baktım ve o çubuk içimdeydi😊 daha sonra kendi çekti ve tekrar yaptı hiç kasmadim onun mutluluğunu size anlatamam nasıl mutlu oldum kulak çöpünü vücudum kabul etti diye doktor seanslar ücretli olduğu için ve benim ileri derecede olmadığımı anladığı için sanırım tedavide ısrarcı olmadı bende istemedim zaten doktordan kayganlastirci ve anestezili krem istedim yazdı aldım eczaneden sonra karar aldım ben bunu yencem diye eve geldim uzandım baya uyumuşum hatta sonra eşime bak ben napcam dedim kalktım kulak çöpünü aldım ve vajinama ittim kendi girdi hiç kasmadim baya girdi çıktı yaptım kulak çöpü ile daha sonra parmağımla denedim onuda başardım eşime hemen internetten diladetör setlerinden sipariş verdirdim gelir gelmez egzersizlere başladım ilk küçükle başladım güvenim geldi kendime 3.boyuta kadar çok rahat yaptım ve 4 de zorlaninca 4.boyu bıraktım bi kenara başladım 1.den başlamaya 10 kere itip çekme olayını yaptım bunu 3.boyuna kadar yaptım hep çek it çek it diye 1 hafta sonra falan 4.boyutu rahat bir şekilde aldım sonra 1 haftada 4.boyutla alıştırdım hatta içimde 10 dk tutuyordum bile daha sonra kendimi hazır hissettim eşimi kontrol ederek elimde 4.boyut var gibi ilişki gerçekleşti tabi öncesinde kremi sürdüm kaygamlastrici sürdüm sonra çok az zorlanmadan sonra oldu ilişki eşim hareket etmiyodu onu ben yönlendiriyordum halada bazen öyle yapıyorum rahat olamıyorum sadece bi hafta yavaş yavaş isimleri gir çık uygulaması yaptık ve kremi bıraktım 1 ay sonra da kayganlastirciyi bıraktım çünkü kendimi ona alıştırmak istemedim vajinamda kuruluk hissetmiyordum çünkü bende kendim yendim bi kulak çöpü nelere kadir oldu hala derim böyle 😊 insanlık için küçük belki ama biz vajinusmus geçirenler için büyük bişey bu gerçekten ve emin olun kendinize güvenin ve başarın korkulacak bişey yok tüm samimiyetimle söylüyorum bunu ❤ kusurlu bi sözüm varsa affolo canlar 😊
krem ve kayganlaştırıcı olarak ne verdi dr?

selam arkaasm öncelikle allah yardım ettsin diyorum vejinusmus hastalarına bende 2 yıllık evliyim ilaclarla amaliyatlarla anestesilerle gececek bi hastalık değilmi sistem dısı ve nekadar dişini sıksan bos ben sıktım dişim kırıldı ve gecen hafta bu vejinusmustan kurtuldum inanaın daha kendimi vejinusmus sanıyorum ilginc demi okadar izler bıraktıki kahrolsun vejinusmus:))
ben basardım ama dogru doktorla basardım cok dr gittim helak oldum tuvalete oturamaz hale geldim
bi dr buldum ve zar zor gitmeye karar verdim allah razı olsun başaramam yapamam dedim bide baktım aparatlar vajinada :)) inanamadım ilişkiyede giriyorum yavas yavas daha iyi olucak biliyorum en azından oraya bişey girdiğini anladım dr dan allah razı olsun hipnoterapi ile cozdü tavsiye ederim hatta başka doktorlara gidip kendini helak etme ben öyle olmstum sana tavsiye ede bilirim bana özelden yaz canım yardım etmek istiyorum seni cok iyi anlıyorum
Doktorn kim canm

Merhaba, ben de şu anda vajinismus tedasivi görüyorum. Doktora gitmeden kendim evde parmak egzersizlerini denedim fakat başarılı olmadi, doktorum aparatlarla çalıştırdı şu an 4. son aparattayim artik doktorum deneyebilirsiniz dedi, fakat ilk deneme yine başarısızdı. Ama yılmayacağım egzersizlere devam ediyorum, bir haftadır buradaki başarı hikayelerini okuyup kendime güç veriyorum, umarım bir gün ben de sizin gibi artik vajinismusu yendim yazabilirim. Çok çok zor bir süreç psikolojik olarak yıprandım ve iyi görünmek için sınırımı fazla zorluyorum, ve bu beni ziyadesiyle yordu. Burada yalnız olmadığımı bu hastalığın %100 tedavisi olduğunu ve geçeceğini görmek çok iyi geldi, bunu da eklemek isterim.

Merhaba, ben de şu anda vajinismus tedasivi görüyorum. Doktora gitmeden kendim evde parmak egzersizlerini denedim fakat başarılı olmadi, doktorum aparatlarla çalıştırdı şu an 4. son aparattayim artik doktorum deneyebilirsiniz dedi, fakat ilk deneme yine başarısızdı. Ama yılmayacağım egzersizlere devam ediyorum, bir haftadır buradaki başarı hikayelerini okuyup kendime güç veriyorum, umarım bir gün ben de sizin gibi artik vajinismusu yendim yazabilirim. Çok çok zor bir süreç psikolojik olarak yıprandım ve iyi görünmek için sınırımı fazla zorluyorum, ve bu beni ziyadesiyle yordu. Burada yalnız olmadığımı bu hastalığın %100 tedavisi olduğunu ve geçeceğini görmek çok iyi geldi, bunu da eklemek isterim.
Çokk az kalmış canımm bitecek inşallah ❤️

lişkiye giremiyorum. Vemcain sprey sayesinde girebiliyordum,onu sıkıp alttan muayene olabiliyordum
Ama ilaç nedense artık uyuşturmuyor .etkinliğini kaybetti heralde dedim .yeni kutu aldım o da aynı. Başka marka aldım yine aynı. Eskiden yakardı şimdi hiç yakmıyor,uyuşturmuyor da. sanki su sıktım

Merhaba. Öncelikle çook mutlu oldum sizin adınıza tebrik ederim. Aynı süreci birebir yaşadım ve şuan hamileyim. Hatta haftaya doğuracağım inşallah. Geçtiğimiz haftaya kadar herşey yolunda zannediyordum taki çatı muayenesi denen şeyle karşılaşana kadar. Doktora gittim berzamanki gbi dediki normal doğum istiyorsan haydi çatala otur bakayım. Kendime güveniyodum acımayacağını biliyordum. Tabi oturayım dedm pozisyon aldım ve o an doktor birden parmaklarını vajime değdirdiği an bacaklarım kapandı. Ağlama krizi dur lütfen haykırışları... dünyam başıma yıkıldı. Doktor eşimi çağırdı vajinismus varmıydı sizde dedi evet dedm. Ozaman olmaz normal doğum dedi. Tetikler dedi madem iyileştin hiç zormayamam seni dedi beni öylece koltukta bıraktı. Eşimin bakışları gözümden gitmiyor. İyileşememişsin demekki kendini kandırıyodun dedi. Yıkıldım. Hamileliğim boyunca doktor ilişkiyi yasakladığı için 4-5 aydır denemiyorduk o yüzden mi başa döndü yoksa başa dönmedi sadece muayenedenmi korkuyorum bilmiyorum ama sezeryan için gün verdi. Yapamassın sen dedi. Önemli olan çocuğumn sağlıklı doğması tabiki ama ben yıkıldım çok heycanlı olmam gerekirken doğumdan sonra nolcak ilişkiye girebilecekmiyim diye düşünüyorum. Sana söylemek istediğim sakın tam emin olmadan hamilelik düşünme. Tüm çevrem normal doğum yapamayacağım için üzgün olduğumu sanıyor ama benm tek derdim muayene olamamış olmak. Kendime yediremiyorum. Doğum anından önce muayene olmasaydım belkide sorun olmayacaktı ama hazırlıksız yakalandım sanırım ve bütün tramvalar başa döndü. Lütfen dikkat et ve hazır değilsen asla çatı muayenesi olma.
Merhaba canım ☺️ Doğum yaptın mı henüz bilmiyorum ama çok düşünüp kendimi kasmıyorum hamileyken ilişkim devam ediyor kadının iki parmağı eşimin cinsel organından kalın değildir diye düşünüyorum kendimi korkutmamaya çalışıyorum. Sem sert aparatı sokmşm iki parmakta rahat olursam acıtmaz diye düşünüyorum. Acıtırsada doğum sezeryan derse de üzülmem tek istediğim sağlıkla olması . İlişkiye girebiliyorsam doktor korkusu aşılır elbet vajinismüs değilsindir yenmişssin tabikide yenmesen ilişki olmazdı sadece korkularına yenik düşmüşsündür :) yaşayıp göreceğim bende inşallah :)

X