Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben 2.5 aylık evliyim ama hırs ettim zamanı çalmak istemedim ne kadar ertelersek o kadar uzuyo du çünkü sizlerin sayesinde azim ettim ve yeni evliyken başarmak istedim çok geç olmadan ya gerçekten çok sağolun ya

Ben 2.5 aylık evliyken sorunumun vaji olduğunu bile bilmiyordum yoksa o kadar bekler miydim :KK43:
Sen en iyisini yapmışsın erken davranmakla canım, tekrar tebrikler...

Dua etmen benim için en güzel şey...
Ben de çok şükür doktora gitmedim o kadar para harcamadım ama evliliğimiz en güzel günleri zehir oldu...
Buna da şükür daha uzun yıllar yenemeyenler var, biz şanslıyız...

evet canım biz şanslıyız siz beni dürttünüz hadi git egzersiz yap diye bende hergün yaptım egzersizlerimi sonra artık tamam dediğim zaman yani bugünde mutlu son oldu benim için şimdi eşim diyoki artık ben senin köpeğin olayım beee diyo :))))

Dua etmen benim için en güzel şey...
Ben de çok şükür doktora gitmedim o kadar para harcamadım ama evliliğimiz en güzel günleri zehir oldu...
Buna da şükür daha uzun yıllar yenemeyenler var, biz şanslıyız...

evet canım cok dogru mesela bız 3 yılı temmuzda bıtırdık zaman gectıkce ıyıce kemıklesıyor bu ıllet yenmesı daha zorlasıyor aklımda olmadıgı gun saat yok kı bazen kendımden nefret edıyorum bu kadar korkak oldugum ıcın

evet canım biz şanslıyız siz beni dürttünüz hadi git egzersiz yap diye bende hergün yaptım egzersizlerimi sonra artık tamam dediğim zaman yani bugünde mutlu son oldu benim için şimdi eşim diyoki artık ben senin köpeğin olayım beee diyo :))))

Mutluluğunuz daim olsun canım benim opuyorumnanaktan

evet canım cok dogru mesela bız 3 yılı temmuzda bıtırdık zaman gectıkce ıyıce kemıklesıyor bu ıllet yenmesı daha zorlasıyor aklımda olmadıgı gun saat yok kı bazen kendımden nefret edıyorum bu kadar korkak oldugum ıcın

Benim de aklımdan hiç çıkmadı, bin türlü bahane ürettim kaçmak için ama çok şükür bitti. Egzersiz yapıyor musun...

Benim de aklımdan hiç çıkmadı, bin türlü bahane ürettim kaçmak için ama çok şükür bitti. Egzersiz yapıyor musun...

yok canım benım durum farklı bıraz yanlıs bı kararda olsa bı tane tup bebek denemem oldu nasıl yapabıldım hayret onda 4-5 kez alttan ultrasonla bakıldı 20 falan parmak kalınlıgında ve uzunlugunda tuple sabah aksam vajınaya jel sıkıldı(aslında egzersız gıbı oldu) anlıcan kızlık yok artık eskısı kadarda korkmuyorum artık onceden korkudan tıtrerdım bayılacak gıbı olurdum ama galıba buyunlerde olacak gıbı cunku yakınlasmaya basladık bu aralar bıde emlayla denıcem bakalım

Arkadaşlar hepinize merhaba.Çok yeni bir üyeyim az önce onaylandım ama yaklaşık 2 haftadır bu bölümü okuyorum.Artık sadece okumayıp sizlerden de destek ve yardım almak istiyorum.Benim sorunum şu:
Ben nişanlıyim ve yaklaşık 4 yıllık bir ilişkim var.Bazen olmasa da genel olarak herşey yolunda ve güzel.Ikimizde birbirimizi seviyoruz.Çok yakın zamanda evleneceğiz inşallah.Ama yaklaşık 1 yıl önce vaji olduğumu fark ettim.yüzeysel olarak herşey çok iyi gidiyor hatta on sevişme 1 saat bile sürüyor ama gerisi gelmiyor.Kendimi çok kasıyorum.Birçok kez deneme yapmamıza rağmen başaramadık.nişanlım özellikle çok istiyor ona da hak veriyorum çünkü resmen 4 yıldır oruç tutuyor gibi.benden önce deneyimleri olmuş ama bende hiç olmadı ve çok istiyor.onun deneyimleri ile söyledikleri buradakilerin hemen hemen aynısı.parmak konusunu nişanlım daha önce bana anlatmışti ve denedik bir kaç denemeden sonra parmağı içime alabildim ama yinede çok kasılıyorum.Her denememızden sonra o kadar çok kapılıyorum ki yürüyemez hale geliyorum.Nişanlım da bana pek belli etmesede sinirleniyor ve çok üzülüyor.Kendinde de sorunlar olduğunu bahsediyor ve giderek cinsel isteğinin azaldığından bahsediyor.Ama yinede beni anlayışla karşılıyor ve destek oluyor ama bazende kavga bile ediyoruz bu konuda.Burayı okuduktan sonra geçtiğimiz günlerde kegel e başladım ama daha deneme yapmadık.Ilişkimizin tehlikede olduğunu hissediyorum. Ne olur bana acil yardım edin.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

BAŞARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Hepinizden Allah razı olsun sizlerin sayesinde

Canım seni çook tebrik ediyorum. :lepi: .Allah başka dert vermesin.Ne kadar mutlu olduğunu tahmin edebiliyorum,canım. :nazar: Bir arkadaşımız başardığı zaman,inan bende çok mutlu oluyorum.Çünkü bizim halimizden ancak bizler anlyoruz.Allahım tez zamanda bizede mutlu haberler vermeyi nasip etsin,inşallah. :Saruboceq: opuyorumnanaktan
:sm_cool: alkisalkisalkis :teytey: :hooray: :dance:hihoyyyt zemuszemus

Arkadaşlar hepinize merhaba.Çok yeni bir üyeyim az önce onaylandım ama yaklaşık 2 haftadır bu bölümü okuyorum.Artık sadece okumayıp sizlerden de destek ve yardım almak istiyorum.Benim sorunum şu:
Ben nişanlıyim ve yaklaşık 4 yıllık bir ilişkim var.Bazen olmasa da genel olarak herşey yolunda ve güzel.Ikimizde birbirimizi seviyoruz.Çok yakın zamanda evleneceğiz inşallah.Ama yaklaşık 1 yıl önce vaji olduğumu fark ettim.yüzeysel olarak herşey çok iyi gidiyor hatta on sevişme 1 saat bile sürüyor ama gerisi gelmiyor.Kendimi çok kasıyorum.Birçok kez deneme yapmamıza rağmen başaramadık.nişanlım özellikle çok istiyor ona da hak veriyorum çünkü resmen 4 yıldır oruç tutuyor gibi.benden önce deneyimleri olmuş ama bende hiç olmadı ve çok istiyor.onun deneyimleri ile söyledikleri buradakilerin hemen hemen aynısı.parmak konusunu nişanlım daha önce bana anlatmışti ve denedik bir kaç denemeden sonra parmağı içime alabildim ama yinede çok kasılıyorum.Her denememızden sonra o kadar çok kapılıyorum ki yürüyemez hale geliyorum.Nişanlım da bana pek belli etmesede sinirleniyor ve çok üzülüyor.Kendinde de sorunlar olduğunu bahsediyor ve giderek cinsel isteğinin azaldığından bahsediyor.Ama yinede beni anlayışla karşılıyor ve destek oluyor ama bazende kavga bile ediyoruz bu konuda.Burayı okuduktan sonra geçtiğimiz günlerde kegel e başladım ama daha deneme yapmadık.Ilişkimizin tehlikede olduğunu hissediyorum. Ne olur bana acil yardım edin.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Canım hoşgeldin.Ben foruma ilk girdiğim zamanlar aklıma tutuyordum. 1. sayfada kegel egzersizleri 2040 ıncı sayfadada parmak egzersizleri vardı,inceleyebilirsin

Canım hoşgeldin.Ben foruma ilk girdiğim zamanlar aklıma tutuyordum. 1. sayfada kegel egzersizleri 2040 ıncı sayfadada parmak egzersizleri vardı,inceleyebilirsin
Teşekkürler nazli1982 arkadaşım ama ben zaten 10 gündür kegel yapıyorum ve parmakla ilgili bir sorunda yok gibi nişanlınin orta parmağını sonluyorum ama ne zaman iş p... e gelse sorun başlıyor.soğuk soğuk terliyorum kasıntıdan ertesi gün bacaklarım tutmuyor yürüyemiyorum.Aramızda ki herşey çok iyi olmasına rağmen bu sorun büyük sıkıntı yaratıyor.Bende burda ki birçok kişi gibi başarmak istiyorum.Benim en büyük sorunum motivasyon sanıyorum ki.nasıl yapacağım yaaa.?

arkadaslarım burayı keşfedıp okudugum gunden beri yazdklarınız aklıma çok yattı...benı çok telkın ettı dun gece dusumu aldıkdan sonra ayna aldım karsıma ınanın vajınamın daha delıgını bıle görememıştım bugune kadar artık kendımı nasıl bır kasıorsam ama dedım sorun zar da degılmış kesınlıkle ben bu kasları yönetemeyınce acıyor demek böle dıye dıye vazalın aldım parmagıma öncceden oraya elımı dokundurunca bıle zıplıyordum sonra dusune dusune baya bır gevsedım...

ben gevsedıkce orda bır delık açılmaya basladı ayyy öle bır sasırdım kı çektım ıkı yandan esımı cagırdım dedım bak sonunda delıgı gördum:)

acaba parmagımın ucunu soksam bozulurmu bekaretım ama burda bır arkadasımın o kadarcıkdan bozulmayacagını söledı ben yınede esımı uyardım bozulursa falan bana kızma ben bunu yapmak zorundayım dıye...

ılk bıraz mızmızlandı olmaz öle dedı ben yapayım dedı ama o yaklaşırsa yıne gerılmekden korktum ben bunu bır kere yaparsam beynım artık acımıycak kelımesıne ınanması gerekıyor dedım parmagımın ucuna vazalın aldım ve ılk bogumuna kadar olmasada bıraz soktum....

yanı kendıme ınanamadım hiç de acımadı o an sonra yıne kendımı kastım ve anladım kasınca panık yapnca acıyor...

kasmassam acılıyor rahatlıo tabı çok heyecanlandım 1-2 defa denedım ve bugunluk yeter dedım kendıme yanı o kadar rahatlamışken aksı bırsey olmasından korktum ...

hersey beyınde bıtıyomuş evet egzersızlerı bılmıyorum ve bana bunla ılgılı örnekler verırsenız çok memnun olurum...

çişimi yaparken tutup tutup bırakıyorum şimdılık yaptıgım tek egzersız bu baska neler yapabılırım yardımcı olurmusunuz..

bunla ılgılı bır suru sey var ama 2000 sayfa içinden dolaşıp bulmam ımkansız:S

sımdıden tsk dıyorum burdakı herkeze....
ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.

canım bir arkadaş çok güzel ayrıntılı yazmış ondan kopyalıyorum.sakın yapamam diye düşünme.ben yapabiliyorsam herkes yapar.

Canım seni çook tebrik ediyorum. :lepi: .Allah başka dert vermesin.Ne kadar mutlu olduğunu tahmin edebiliyorum,canım. :nazar: Bir arkadaşımız başardığı zaman,inan bende çok mutlu oluyorum.Çünkü bizim halimizden ancak bizler anlyoruz.Allahım tez zamanda bizede mutlu haberler vermeyi nasip etsin,inşallah. :Saruboceq: opuyorumnanaktan
:sm_cool: alkisalkisalkis :teytey: :hooray: :dance:hihoyyyt zemuszemus

canım benim çok sağol darısı başına inşallah.:1hug:

X