Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben geldim buradayım canım yendi uğramadı diyorsunuz dimi? Haklısınız ama sadece okuyum kapatıyorum bu aralar işlerim o kadar yoğunki anlatamam.Venüsten canım yendikten sonra 2 defa denedik oldu ama halen kendimi kasıyorum.İmşallah en kısa zamanda kendimi kasmadan yaparım.

ya normalde kasmadan yaptığım için şaşırıyorum şimdi şişlik gerçekten var gibi hadi daha önce yaptın burdan yapmayana kadar çıkmıcam dedim 2 saat abartmıyorum banyodaydım eşimde maç keyfi ya sen neyapıyosun yaşıyomusun ya dyo :))) tabi yapamadan çıktım şiş yüzünden normalde yaptığım şey neden dün kasmış olabilirim ki anlamıyorum sinir oluyorum yine kendime

canım ilk girişte üstteki şişlik mi? böyle aşağı doğru sanki..

Canim seninkisi belki adetten sonra ki olusan durum olabilir mi?? yani kizlarin hep soyledigi gibi hani su adetten sonra egzersizlerde zorlaniyoruz sanki onceye gore bir darlik olusuyor diyorlar ya hep..
seninde adet ten once rahat yapip suan yapamaman buna bagli olabilirmi?? bence moralini bozma ve istersen 1 yada 2 gun falan bekle sonra tekrar basla egzersizlerine ...ne derce dogrudur bilmiyorum,,cunku denemedim adtten hemen sonra ama,,,ben sirf boyle olabilir diye resmen adetim bitti 5 gun bide oyle bekledim...ama dedigim gibi ne derece dogrudur bilemiyorum,,,belki yeni baslicak arkadaslar vardir ve adetten hemen sonra baslicaklardir ,,simdi onlari etkilemeyelim ama..ben etkilendim kizlarin boyle soylemesinden ve bekledim :)))

zaten onemli olan baslama cesareti,,o cesaret yani...ben suanda kendimde o cesareti goremiyorum son yasadigim olaydan dolayi..sanki kirmizi geldi diye bisey olmustr orda yara olmustur artik rahatlikla yapamam falan gibi sacma sapanda olsa bi suru sey geliyor aklima..ve boyle oluncada kendimi cok kasarsam ya artik egzersizlerimi rahatlikla yapamazsam korkusu var artik bende simdi..:KK43:(((((((

hayatcım dövücem valla seni kızım bal gibi kızlığın bozulmuş senin :mymeka: bak sakın cesaretini kaybetme. asıl bundan sonraki aşamalar çok kolay olacak senin için. senin kızlığın bozulmuş hadi hayırlısı kaydirigubbakcemile3 bak devamında artık kanaman bile olmucak bana da doktorla çalışırken büyük aparatta olmuştu o yüzden sıkma canını boşuna tam gaz devam gamyoncuiremsu

Evet bu vaji sadece cinsel hayatı değil bütün evliliği etkiliyor...
Ama vajiyi yenince evliliğin merkezinin cinsellik olmadığını gördüm ben şahsen. Yani o kadar çok sıkıntı yaşadım ki vaji de sıkıntı mıymış dedim bazen...
Benim için cinsellik başta gelmiyor bu yüzden canım...

SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM AYNI DUYGULARI YAŞIYORUZmafoldumben

Sevgili Juliana ...Bunun güzellikle kültürle hiçbir alakası yok. Kültürlüyüm demişsin. Bir kaç kere çok güzelim demişsin, gören bakire olduğuma inanmaz demişsin. Daha henüz 23 yaşındasın. Ben iki yıllık evliyım ve dehşet güzelim. Yolda yürürken bayanlarda erkeklerde dönüp bakarlar bana çocukluğumdan beri bu böyledir, hayatım boyuncada böyle oldu. Bakirelik güzellikle kültürle alakalı değil. Ayrıca benim yaşım artık 39 a geldi ama bilmeyenler 26 dan büyük olamazsın diyor. Örgün öğretim hem yüksek okul hem Fakülte mezunuyum. KPSS sınavlarında 80-90 arası puanlar aldım her zaman görevde yükselme amacıyla girdim kazandım. Sahip olduğum başarı sertifalarının kurs belgelerinin ödüllerin haddi hesabı yok....Ne güzellik ne kültür ne tahsil cinsel hayatı etkilemiyor. Bilmiyorum yada benim etkilenmiyor. Herşeyi yenen benen vajinusmusa yenildim. O bahsettiğin minicik delik hayatımı etkiledi.Sana tavsiyem burda vajiyi yenen arkadaşları dinle düzenli egzersizlerini yap benim gibi cesaretsiz olma. Tez vakitte yenmen dileğiyle.......

arkadaşlar bunun güzellikle ne alakası var.siz hiç ilkokul mezunu vajili gördünüz mü? hayır... zaten bu kadar sorumluluk insanı vajili yapıyor. yüzde doksan üniversite mezunu..Allah insanın kaderini güzel eylesin inşallah tüm vajililer kurtulur..

hatta kadın doğumcularda bile:nazar:

Evet normal doktorlarda da oluyor...
Bizim aile dostumuz bir dahiliye doktoru var ona vaji olduğumu söyleyince kendisinin de aynı sorunu yaşadığını söylemişti. İşin tıp boyutunu bile düşünmüştüm. Yırtılacak diye beynime yerleştiği için evde dikiş için gerekli malzemeleri hazırlamıştım eşime diktirecektim demişti. Eşi de doktor...

elifcim evet şişlik aynen dediğin gibi ama bugün aparatla başarabildim yarın büyük gün deneme yapıcas eşimle inşallah hakkıyla çıkarım şu işten:kedi:

Canım ben bildim bile var o hep o bende. doktoruma sordum kasılman azaldıkça o şişlik açığa çıkar vaji yapısından kaynaklı. fiziksel sorun değil o dedi. yani bu iyi bişi. neden üzülüyorsu ki? kas katı kesilince kaslar geriliyor vajinin yapısı daralıyor giriş daralıyor ama sen rahatladıkça vaji orjinal yapısında kalıyor. giriş kısmının o şekilde olduğunu söyledi bana doktor. ben 2. gün vaji denememde farketmiştim onu

Canım ben bildim bile var o hep o bende. doktoruma sordum kasılman azaldıkça o şişlik açığa çıkar vaji yapısından kaynaklı. fiziksel sorun değil o dedi. yani bu iyi bişi. neden üzülüyorsu ki? kas katı kesilince kaslar geriliyor vajinin yapısı daralıyor giriş daralıyor ama sen rahatladıkça vaji orjinal yapısında kalıyor. giriş kısmının o şekilde olduğunu söyledi bana doktor. ben 2. gün vaji denememde farketmiştim onu

canım bu haber süper kafama takıyodum bende çok iyi geldi şimdi bu haber sağol canım benim.

hayatcım dövücem valla seni kızım bal gibi kızlığın bozulmuş senin :mymeka: bak sakın cesaretini kaybetme. asıl bundan sonraki aşamalar çok kolay olacak senin için. senin kızlığın bozulmuş hadi hayırlısı kaydirigubbakcemile3 bak devamında artık kanaman bile olmucak bana da doktorla çalışırken büyük aparatta olmuştu o yüzden sıkma canını boşuna tam gaz devam gamyoncuiremsu

Canim ne diye dovuyomussun anlayamadim???? kizlik bozulmasina gulucek ne var onu hic anlamadim???

su yazindan tek anlasilir kisim devaminda artik kanaman bile olmucak ,,tam gaz devam kismi yani...

Bu sorundan kurtulmus olabilirsin,,burda iyi bir sekilde tecrubelerini paylasmani bu durumda olabilicek insanlara tecrubelerini aktariyor olman anlasilir ama bu kimseye saygisizca yazi yazmani gerektirmez dimi..ben ozelden veya burdan sana saygili bir sekilde sorularimi soruyorum,,cvplarin icinde tesekurumu ediyosam ,,senden de ayni saygiyi, konusma tarzini beklerim..lutfen..

canım senin için çok sevindim süpper bi haber acele etme bak diğer kısmları yavaş yavaş yapiyorsun 4. aşamada zorlanman normaldir acele etmeden her gün bir egzersiz yaparak tekrar başla o kana gelince evet kızlık zarını biraz zorlamışın ama önemli değil umarım en kısa zamnada üm boğumları yaparsın

canim cok cok tesekkur ederim verdigin cesaret icin..sende mi egzersizlerinde dilatorler ile calismistin??

X