Jinekoloji Vajinismus hastasıyım, kızlık zarı aldırma operasyonu yaptıran var mı aranızda? Lütfen yardımcı olur musunuz

Yaptı fizyolojik olarak zorlayacağını operasyonu geçirmem gerektiğini söyledi, tabi psikolojik olarak ta çok etkilendim psikolojik olarak rahatsızlığımı çözebilir mi operasyon bilemiyorum
ben sizi çok iyi anlıyorum fizyolojik olarak zorladığı için aşırı acıtıyor öyle acıtıyor ki etinizi kopartıyorlar sanıyorsunuz ameliyatdan sonra o sorun ortadan kalkıyor
kasılmanızda acı çekicem şimdi çok acıyacak diye düşündüğünüzden ,çünkü şuan hymen fizyolojik olarak sizi sıkıntıya sokacak durumda olduğu için öyle

bende kendimi vajinismus sanıyordum doktorum aslında vajinismus olduğun için acı çekmiyorsun acı çektiğin için vajinismus oldun demişti fizyolojik sorun ortadan kalkınca çabuk atlatıyorsunuz en baştan korktuğu için ilişkiye giremeyenlerle aynı değil durumunuz ....

Yok valla o ilk operasyon sonrası tampon koyuyor ya doktor, o acıtıyor biraz zaten akşamına çıkar dedi. Ondan sonra tüm pansumanı eş kişisine yaptırdım. Kremdir sarı kantarondur o sürdü. Bir de enfeksiyon kapmamam için antibiyotik verdi doktor. Sonra araya adetim girdi. Bitince de doktorla birlikte dilatörlerle egzersize başladık. Dördüncüyü de sokunca bitti gitti. Zaten dördüncü fallus büyük evet, gerçek penis et parçası olduğu için daha rahat ve acıtmıyor emin olabilirsiniz.
tamponla ilgili komik anım var doktor tampon koymuş ameliyat bitimi ben farkında değilim bu yüzden ...çok sıkıştım ameliyathane soğuk olduğu için mi serumdan mı bilmiyorum
yapmama engel birşey var bir baktım kocaman tampon :KK70: ne bileyim ben çıkarmam gerek diye düşündüm yeni ameliyatdan çıkmışım kimse de bana çıkarma demedi :KK70: çıkardım hemen akabinde doktor geldi genel muayeneye tamponu arıyor :KK70: :KK70:
hemşireye kızdı ama niye söylemiyorsunuz ya da bana hemen haber verseydiniz niye neyse ki birşey olmadı ama doktorun allah allah diyerek tampon nerede demesi komikti
yani ben pek yaşayamadım ameliyatdan çıktıktan 15 dk sonra falan çıkardım

Botoksla vajinismus tedavisi kesinlikle öneriyorum. Ben 3. Ayda yaptırdım ve sorun kalktı.Hayatimin en dehşet günleri bitmişti. Kasları bir süreliğine felç yapiyor. Biliyorsunuz yuze de yapıldığında kasları kullanamıyoruz. 4 ayın sonunda kaslareski halini aliyor. Ve sizde cinsel birleşme gerceklestikten sonra zihnizinz bilinçaltınız sizi vajinismusa sürükleyen onyargiyi kırıyor. Normallesiyor. Kesin ve cok kısa sürede sonuç.
Bunu hiç duymamıştım, aklımda danışacağım doktoruma teşekkür ederim iyi ki buraya yazmışım o kadar çoğuz ki aslında toplumda maalesef bu konuyu açıp fikir alamıyorsun..

tamponla ilgili komik anım var doktor tampon koymuş ameliyat bitimi ben farkında değilim bu yüzden ...çok sıkıştım ameliyathane soğuk olduğu için mi serumdan mı bilmiyorum
yapmama engel birşey var bir baktım kocaman tampon :KK70: ne bileyim ben çıkarmam gerek diye düşündüm yeni ameliyatdan çıkmışım kimse de bana çıkarma demedi :KK70: çıkardım hemen akabinde doktor geldi genel muayeneye tamponu arıyor :KK70: :KK70:
hemşireye kızdı ama niye söylemiyorsunuz ya da bana hemen haber verseydiniz niye neyse ki birşey olmadı ama doktorun allah allah diyerek tampon nerede demesi komikti
yani ben pek yaşayamadım ameliyatdan çıktıktan 15 dk sonra falan çıkardım
Ya baya komik olmuş araması 😅😂 bu operasyonu olan gerçekten on kişiden biriyim diye düşünüyordum yorumları okuyana kadar🥲 Umarım herkes şifa bulur

ben himenoplasti ameliyatı oldum septalı ve çiftmiş ilişkiye engeldi + genişletilmesi gerekiyordu hem çıkartma hem genişletme ameliyatı oldum
bizim tek sorunumuz bu olduğu için ameliyatdan 1 hafta sonra sorunsuz geçti ameliyat gerekiyorsa doktor olmalısın diyor doktorunuz olmalısınız dediyse olmalısınız korkmayın çok basit bir işlem
Peki bu işlemleri ayrı olarak iki operasyon şeklinde mi oldunuz? Yoksa tek bi işlemde ikisini de mi yaptı doktorunuz

ben sizi çok iyi anlıyorum fizyolojik olarak zorladığı için aşırı acıtıyor öyle acıtıyor ki etinizi kopartıyorlar sanıyorsunuz ameliyatdan sonra o sorun ortadan kalkıyor
kasılmanızda acı çekicem şimdi çok acıyacak diye düşündüğünüzden ,çünkü şuan hymen fizyolojik olarak sizi sıkıntıya sokacak durumda olduğu için öyle

bende kendimi vajinismus sanıyordum doktorum aslında vajinismus olduğun için acı çekmiyorsun acı çektiğin için vajinismus oldun demişti fizyolojik sorun ortadan kalkınca çabuk atlatıyorsunuz en baştan korktuğu için ilişkiye giremeyenlerle aynı değil durumunuz ....
Tam olarak bunu düşünüyorum, beni kasan sinir eden zaten uzun uğraşlarım sonucu da bir kayma gevşeme genişleme sağlayamam, bunu anestezik kremlerle de çok denedim.Özür dileyerek söylüyorum morarttıgım zamanlar bile oldu zorlamaktan..Kendimi tek sanıp büyük bir depresyon süreciyle başa çıkıyordum taa ki yalnız olmadığımı farkedene kadar.Bende umarım sizin gibi sağlıklı bir şekilde bu durumu atlatırım🤲🏻 Çok teşekkürler

Psikolojik olarak kendinizi kasıyorsunuz bence, esneme olmadı diyorsunuz ama ilişkide kadınların vajina duvarı esner, kızlık zarı ile ilgisi yok
O kasılma ve kendini kapatma kızlık zarı ile alakalı değildir, yine söylüyorum, kızlık zarını aldırmak çözüm olmayacaktır.
Psikolojik olarak ve bedenen gevşemen ve izin vermen gerekiyor. Bunun yöntemi de maalesef bu değil. Hem psikolojik destek hem egzersizler ile düzeliyor.
Psikolojik olarak kendinizi kasıyorsunuz bence, esneme olmadı diyorsunuz ama ilişkide kadınların vajina duvarı esner, kızlık zarı ile ilgisi yok.
Doktorum beni bu şekilde yönlendirdi,Kapalı Kozluk zarı diye bir gerçek var arkadaşlar ve maalesef operasyonları da yapılıyor.Normal Kızlık zarında zaten açıklık oluyor, bu elzem bi durum.psikolojik olarakta bitmiş bi durumdayım zaten psikolojik de tedavi alıcagım

Ağrı yapan kızlık zarı değildir, bence yanlış teşhis koyuyorsun. Onu aldirsan da esneme gevşeme yoksa, psikolojik kismi çözmediysen vajinismus devam eder, çünkü vajinismus farklı bi durum.
Vajinusmusun psikolojik bir hastalık olduğunu bu iki sene de çok iyi anladım.Fakat anatomik olarak da doktorumun yönlendirmesi bu yönde, belki onun alındığını görmek hissetmek beni psikolojik açıdan da rahatlatır.

Kızlık zarım tamamen kapalı kızlık zarı bu sebeple reglim bile 3,4 ayda bir hafif kanamalarla geçiyor☹️ Ailemizde bu durum yaygın maalesef halam bu sebeple ilk ilişkisinfen sonra bir kaç gün hastane de geçmişti. psikolojik yanınım olduğunuzda farkındayım ama istekliyim de.
Siz bu duyduklarınızdan dolayı daha da geriliyorsunuzdur. Hymen denilen şey yıkılacak bir duvar değil. Doktor bu operasyonu gerekli görmemiş anladığım kadarıyla.
Bir filmde mi videoda mı ne denk gelmiştim. Doğum için limon kadar yerden karpuz çıkarmak diye bahsedilmişti. O karpuz oradan çıkıyorsa, limon her türlü girer.
İki yıl uzun süre. Doktor ve psikolog ile ilerlemeye devam edin. Daha tecrübeli kadınlarımızın uygun başlıklarını takip edin.

Peki bu işlemleri ayrı olarak iki operasyon şeklinde mi oldunuz? Yoksa tek bi işlemde ikisini de mi yaptı doktorunuz
hayır niye ayrı olsun ki zaten ameliyat oluyorsunuz o sırada ne gerekiliyorsa yapılıyor ne yapılacaksa ,ayrı ayrı boş yere anestesi vermek istemez doktor riske de girmez o yüzden sizin içinde gerekirse hazır ameliyatdayken yapar yani... endişelenmeyin çok basit bir işlem
hemşireyim demişsiniz hastanenizde doktora neden sormuyorsunuz bunları .... daha sağlıklı bilgi alırsınız

Doktorum beni bu şekilde yönlendirdi,Kapalı Kozluk zarı diye bir gerçek var arkadaşlar ve maalesef operasyonları da yapılıyor.Normal Kızlık zarında zaten açıklık oluyor, bu elzem bi durum.psikolojik olarakta bitmiş bi durumdayım zaten psikolojik de tedavi alıcagım

Biz kapali zar diye bir gercek yoktur demedik ama abartiyorsunuz siz de hem tamamen kapali zara sahibim diyorsunuz hem de regl hafif kanamali geciriyorum bu yuzden diyorsunuz.
Kan normal olarak disariya boşaltilmasa evlenene kadar yillarca regl kanini içinizde tutamazdiniz, kapali zarla duramazsiniz. Coktan operasyon gecirmeniz gerekirdi.

Alinti.
İmperfore (tamamen kapalı) kızlık zarı: Bu tip kızlık zarında ortada olması gereken boşluk yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. Ergenik çağına giren ve adet görmeye başlayan genç kızda dışarı akmayan kan vajinada birikir ve son derece ağrılı bir tabloya neden olur.

Alinti
Kızlık zarının kapalı olması durumunda ilk adet zamanı ile birlikte yoğun bir karın ağrısı başlar. Adet kanı ve vajinal salgılar içerde birikir. Biriken kan vajinadan rahim içine ve tüplere doğru geriye kaçabilir. Kanın tüplerden batın içine sızması karın içi zarda irritasyona yol açar.

Nasıl patlar anlamadım, lütfen kapalı septalı Kozluk zarı nedir araştırın derim..Maalesef herkes sağlıklı olamıyor, azınlıkta olsa rahatsız insanlar var! Benim fizyolojik başlayan problemim zamanla psikolojik olarak ta beni etkiledi zaten.
Siz bu sebepten adetim az oluyor demişsiniz bundan dolayı neden az olsun ki?

Yok valla o ilk operasyon sonrası tampon koyuyor ya doktor, o acıtıyor biraz zaten akşamına çıkar dedi. Ondan sonra tüm pansumanı eş kişisine yaptırdım. Kremdir sarı kantarondur o sürdü. Bir de enfeksiyon kapmamam için antibiyotik verdi doktor. Sonra araya adetim girdi. Bitince de doktorla birlikte dilatörlerle egzersize başladık. Dördüncüyü de sokunca bitti gitti. Zaten dördüncü fallus büyük evet, gerçek penis et parçası olduğu için daha rahat ve acıtmıyor emin olabilirsiniz.
Böyle bir operasyon mu var? Yani illa aldırmak mı gerekiyor? Mesela siz hangi aşamada aldırdınız?

Böyle bir operasyon mu var? Yani illa aldırmak mı gerekiyor? Mesela siz hangi aşamada aldırdınız?
Ya biz denedik, olmadı. Nişanlım da bu normal değil bak çok küçük falan dedi delik yok gibi dedi. Ben de koştum doktora. O da aynısını dedi. Serçe parmağından küçük bir Aralık var dedi. Çok etli zarın var dedi. Alalım başka türlü bu yırtılmaz dedi. Tamam dedik biz de. Hatta operasyon sırasında ben ne kadar etli kalın bir zar dedi doktorum.

Bu nasıl bir şey ya! İlk defa duydum. Hemen ilk denemede mi anladınız? Ne bileyim insanlar kaç yıl vajinusmus diye uğraşıyor? Peki adetiniz falan normal miydi? Yukarıda kapalı zar falan denmiş. Siz şüphelenmediğinize göre normal geliyordu adet pıhtısı falan.

Vajinusmusun psikolojik bir hastalık olduğunu bu iki sene de çok iyi anladım.Fakat anatomik olarak da doktorumun yönlendirmesi bu yönde, belki onun alındığını görmek hissetmek beni psikolojik açıdan da rahatlatır.

siz bence bi ilk mesajınızı güncelleyin ve doktorun da ameliyatı önerdiğini yazın. Çünkü bu kanıya kendi kendinize vardığınızj düşünenler olmuş.

X