Jinekoloji Vajinismus hastasıyım, kızlık zarı aldırma operasyonu yaptıran var mı aranızda? Lütfen yardımcı olur musunuz

Bu nasil mumkun olabilir ki? Disariya akmayan sivilar oylece yillarca içeride birikinti şeklinde duracak değil ya zar kapali diye. Bence sizin regl duzeniniz o şekildedir.
Kapalı kızlık zarı ve yukarı da olduğunu söyledi, iki gün adet oluyorum ve ped bile kullanmıyorum akıntı şeklinde değil leke leke geliyor

Eşiniz iki yıl sabretti mi ? Yada nasıl sabretti?
İnanmak zor. Evliyim ve bir erkek ilişki için iki yıl bekler mi hiç sanamiyorum. Eşiniz sabırlı biri midir bu kadar

Evet sabretti, doktorumun 10-15 yıllık vakaları vardı
Nasıl sabretti inanması güç . Onbeş yıl bekleyen erkek de boş beklememistir hiç sanmıyorum. Umarım çabucak hallolur bu sorununuz. Evliliği ayakta tutan cinsellik ve sevgi saygı olur genelde o yüzden diyorum. Mutluluklar tez zamanda inşallah

Yaptı fizyolojik olarak zorlayacağını operasyonu geçirmem gerektiğini söyledi, tabi psikolojik olarak ta çok etkilendim psikolojik olarak rahatsızlığımı çözebilir mi operasyon bilemiyorum

O zaman doktorunuzu dinleyin.
Fiziksel sorun ortadan kalkınca psikolojik olarak da daha rahat olursunuz zaten.
Herkesin yaptığı ve gayet seve seve yaptığı bir şey sonuçta. Fiziksel durum çözüldükten sonra gerisini kolayca aşarsınız bence.

Botoksla vajinismus tedavisi kesinlikle öneriyorum. Ben 3. Ayda yaptırdım ve sorun kalktı.Hayatimin en dehşet günleri bitmişti. Kasları bir süreliğine felç yapiyor. Biliyorsunuz yuze de yapıldığında kasları kullanamıyoruz. 4 ayın sonunda kaslareski halini aliyor. Ve sizde cinsel birleşme gerceklestikten sonra zihnizinz bilinçaltınız sizi vajinismusa sürükleyen onyargiyi kırıyor. Normallesiyor. Kesin ve cok kısa sürede sonuç.

Psikolojik olarak kendinizi kasıyorsunuz bence, esneme olmadı diyorsunuz ama ilişkide kadınların vajina duvarı esner, kızlık zarı ile ilgisi yok.

Tamam oyle de adet kanamasinin az ya da seyrek olmasi onunla alakali degil

O kasılma ve kendini kapatma kızlık zarı ile alakalı değildir, yine söylüyorum, kızlık zarını aldırmak çözüm olmayacaktır.
Psikolojik olarak ve bedenen gevşemen ve izin vermen gerekiyor. Bunun yöntemi de maalesef bu değil. Hem psikolojik destek hem egzersizler ile düzeliyor.

ben himenoplasti ameliyatı oldum septalı ve çiftmiş ilişkiye engeldi + genişletilmesi gerekiyordu hem çıkartma hem genişletme ameliyatı oldum
bizim tek sorunumuz bu olduğu için ameliyatdan 1 hafta sonra sorunsuz geçti ameliyat gerekiyorsa doktor olmalısın diyor doktorunuz olmalısınız dediyse olmalısınız korkmayın çok basit bir işlem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…