Jinekoloji Vajinismus hastasıyım, kızlık zarı aldırma operasyonu yaptıran var mı aranızda? Lütfen yardımcı olur musunuz

papatya0608

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
24
13
28
2 yıldır evliyim, maalesef vajinismus belasıyla hala uğraşıyorum.Keğel ve parmak egzersizi denememe rağmen asla esneme olmadı.Bir karar aldım himenoktomi yani kızlık zarı aldırma operasyonu olmak istiyorum. Aranızda olan tedaviye yanıt alan oldu mu? Doktora seans tedavisine gittim arkadaşlar jel veriyor parmak egzersizi yap diyor yapamıyorum zar duvar gibi ciddi anlamda agrı duyuyorum lütfen onu onermiyin,denedim..

bir kuzenim yaptirdi bahsettiginiz işlemi ancak vajinismusuna çare olmadı.

Ağrı yapan kızlık zarı değildir, bence yanlış teşhis koyuyorsun. Onu aldirsan da esneme gevşeme yoksa, psikolojik kismi çözmediysen vajinismus devam eder, çünkü vajinismus farklı bi durum.
Kızlık zarım tamamen kapalı kızlık zarı bu sebeple reglim bile 3,4 ayda bir hafif kanamalarla geçiyor Ailemizde bu durum yaygın maalesef halam bu sebeple ilk ilişkisinfen sonra bir kaç gün hastane de geçmişti. psikolojik yanınım olduğunuzda farkındayım ama istekliyim de.

Bu nasil mumkun olabilir ki? Disariya akmayan sivilar oylece yillarca içeride birikinti şeklinde duracak değil ya zar kapali diye. Bence sizin regl duzeniniz o şekildedir.

Bu soylediginiz seylerin birbiriyle alakasi yok, cok sacma yani

Fiziksel olarak bir problem olsaydı eğer 2 yılda geçmemesi imkansızdı, yüksek ihtimalle psikolojik problemle alakalı. Benimde problemim vardı ilk tam olarak birleşmeyi ilişkimin 8.9 aylarında gerçekleştirmiştim. Psikolojik olarak kendimi rahatlattım zamanla oldu. İlişki esnasında odak noktanızı acıya vermeyin zor oluyor ama aşama aşama ilerlerseniz sıkıntı kalmayacak zamanla.

Şimdi bile bazen ilişkiye girerken canım yanıyor ama odak noktam başka bir yere dağıldığında mesela o an istemsizce aklıma bir şey geliyor ya da odadaki bir şey dikkatimi dağıtıyor ya da hiçbir şey olmuyor o an rahat olamıyorum.

Eğer rahat değilseniz de vücut kendini fiziksel olarak hazırlayamaz ve acı hissedersiniz.

Fiziksel bir problemse zaten hemen doktora gidin o size ameliyat gerekliliğini söyler, psikolojik etkenler içinde doktora gittiğiniz halde olmuyorsa benim dediklerimi denemeye çalışın, odak noktanızı verirseniz rahatlayacaksınız

Yaptırdım ben. Biz yaptık bi giremedik direkt koştum doktora. Doktor senin delik normalden çok küçük gel bunu alalım dedi, aldırdım. Sonrasında o dilatörle doktor eşliğinde egzersizlere başladık. Yani operasyonu, egzersizi, eşli denemesi vs toplam bir ayda kayganlaştırıcı olmadan şak diye girdik.

Şunu bil sadece buradan çocuk çıkıyor. O yüzden gerilme.

Bu soylediginiz seylerin birbiriyle alakasi yok, cok sacma yani
Kızlık zarı çok çeşitlidir bildiğim kadarıyla çok delikli,kapalı,açık bir çok çeşidi var,Doktorum bana kapalı kızlık zarı olduğunu ve zarın yukarda olduğu için birleşmede zorluk yaşayabileceğimi söyledi bu sebeple ameliyatı önerdi

İlk önce kadın doğum doktoruna gidin ve fiziksel bir sorununuz olup olmadığına baksın daha sonra vajinusmus ile ilgili çalışma yapan bir psikologdan yardım alın. Bende süreç bu şekilde işlemişti son aşamalara geldiğimde psikologum başka şehire yerleşti bende tekrar kadın doğum doktoruna gidip kızlık zarımı aldırdım kanamam bittikten sonra sorunsuz bir şekilde ilişkiye girebildim

Çok teşekkür ederim.Operasyonu olan kesiminin oldukça az olduğunu düşünmüştüm çok rahatlattı yorumunuz, aslında ben hemşireyim bizzat tanık olduğum oluyor, böyle bir şey yaşayacağımı hiç tahmin etmezdim..

Teşekkür ederim, doktorum önerdi zaten.Peki ağrınız sızınız oldu mu? Sonra ki süreç zorladı mı sizi ?

Çok teşekkür ederim, Fizyolojik bir problemim olduğu daha önce söylenmişti ama psikolojik olarak da olduğunu bu sürecin beni çok yıprattığını düşünüyorum dediklerinizi uygulayacağım

Teşekkür ederim, doktorum önerdi zaten.Peki ağrınız sızınız oldu mu? Sonra ki süreç zorladı mı sizi ?
Yok valla o ilk operasyon sonrası tampon koyuyor ya doktor, o acıtıyor biraz zaten akşamına çıkar dedi. Ondan sonra tüm pansumanı eş kişisine yaptırdım. Kremdir sarı kantarondur o sürdü. Bir de enfeksiyon kapmamam için antibiyotik verdi doktor. Sonra araya adetim girdi. Bitince de doktorla birlikte dilatörlerle egzersize başladık. Dördüncüyü de sokunca bitti gitti. Zaten dördüncü fallus büyük evet, gerçek penis et parçası olduğu için daha rahat ve acıtmıyor emin olabilirsiniz.

Çok teşekkürler içim rahatladı

Yaptı fizyolojik olarak zorlayacağını operasyonu geçirmem gerektiğini söyledi, tabi psikolojik olarak ta çok etkilendim psikolojik olarak rahatsızlığımı çözebilir mi operasyon bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…