Vajinal Tampon Kullanımı Hakkında Herşey

nasılkı bır yerımız kesıldıgınde bastırarak kanamamızı durduruyorsak tamponda sıkıştırarak az kanama olmasını saglıyor oysa adet kanaması atılması gereken bır kan çok sağlıklı bulmuyorum hemde fazla kalırsa yan etkısı var oysa pedlerın yok :)))

Merhaba,
Ben de tamponu 10-12 senedir kullanıyorum. Kimse tamponuma dokunmasın harika bir ürün. Yurtdışında kaldığım zaman alıştım kullanmaya. Başlangıçta çok rahat edememiştim. Ama yogun günlerde çok işime yarıyor. 2 saate bir değiştiriyorum. Kanama azalınca da pede geçiyorum. Bunun nedeni tamponlarımı ekonomik kullanmaya çalışmam. Çünkü Türkiye'de sadece bir marka tampon buldum o da hem pahalı hem de pakette sadece 16 tane var. Kendim gidince veya arkaslardan gelen olursa 200 tane falan alıp epey bir idare ediyorum.
Keşke üretimi ülkemizde yapılsaydı. Sağlık ürünleri teknik şartnamelere göre üretiliyor. TSS riski genç yaşlar için kaydedilmiş. Ama ben kullanırken kendimi çok iyi dinliyorum. eşimi de bilgilendirdim, herhangi bir durumda ne yapacağını biliyor.
sevgiler tamponlu günler

Bende hiç denemedim ama bu yaz denemek istiyorum kullananlar çok rahat olduğunu söylüyorlar...Benimde tek korkum ipin kopması durumuydu artık şansımıza...

Kanama durumunda jinekologlar bile pamuktan yaptıkları tamponu yerleştiriyor bazen. İp önemli bir konu sanırım üretim esnasında içine yerleştiriliyor.Çok uzun ve sağlam hiç kopmadı ben kullanırken. Bence asıl sorun iyi yerleştirme. Aplikatörlü tamponlar var ilk mesajın resminde görüldüğü gibi onları kullanmak çok kolay sırınga gibi bir şey içeri kadar ittiriyor. Ama aplikatör yoksa parmağınızla ittirmeniz lazım. Ben tamponun ucununa krem sürüyorum (nemlendirici işte kayganlaştırıcı birşey) daha rahat oluyor.

birkere kullandim tanponu ve cok kotu hissittim kendimi aklim hep oradaydi ve cok mide bulantisi yapmisti bende cikarttim birdaha kullanmadim. :))

Bende hiç denemedim ama bu yaz denemek istiyorum kullananlar çok rahat olduğunu söylüyorlar...Benimde tek korkum ipin kopması durumuydu artık şansımıza...

kopsa nolcak zar zor tutar cekersin disari.. hehehehee :dance::dance:

birkere kullandim tanponu ve cok kotu hissittim kendimi aklim hep oradaydi ve cok mide bulantisi yapmisti bende cikarttim birdaha kullanmadim. :))

bende ilk gün öyle olmustu oturup kalkarken rahatsiz olmustum ama sonradan alisiyor insan simdi orda oldugunu bile unutuyorum rahatim yani... pedle ugrasmaktan sa o.b en iyisi bacim.. önceden diyordum ay kesinlikle sokmam duramam ben onla diye arkadaslara ama insan alisiyo bi kac denemeden sonra...

canm tamponu zatan adet bitene kadar kullanmamak gerekiyo
şöyleki gündüz kullanıyosan gece ped kullanmalısın dr bu şekilde öneriyo bide tampon sünger gibi kanı emiyo o yüzden kan çıkmıyo az kanama ile alakası yok

valla bence sikistirma falan olmuyo benim gayet normal geliyo yine adetim ama sürekli degistiyorum bi saat bile tutmuyorum bazen...ama sunu da söyleyim sürekli kullanilcak bisey degil sadece önemli yerlere gidildiginde mesela dügünlerde falan ama evdeysen en iyisi ped kullanmak tabiki..:dance::dance:

Üfff ben korktum şimdi tampon kullanmaktan.Ben yerleştirememki onu oraya......Denize gidicem tamda o güne denk geliyo..Hamiş olma durumuda var geciktirici kullanamam.Ped kullanıcam mecbur..........

Merhabalar...
benim bir sorum olacaktı.
Bir hafta sonra tatile gideceğiz ve kızım hasta olduğu günlere denk geliyor. Kendisi 15 yaşında tampon kullanabilir mi?

çok saol:1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes:

ay yok ben kesinlikle böyle bir şey kullanamam, ne kadar zararsız olursa olsun :1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…