Vajinal muayene ve enfeksiyon

sprngg

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
806
458
31
Çok farklı bir sebepten jinekoloğa gittim. Vajinama bir alet sokup içeriye baktı enfeksiyon olduğumu söyledi.
Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadığım için soruyorum. Enfeksiyon bu şekilde belli oluyor mu ?
Bu arada kötü kokulu bir akıntım, kaşıntım vs yok şaşırdığım nokta bu.
Kürtaj sonrası adet uzaması sebebiyle gitmiştim ben.
İki ay önceki muayenede de her şey normali. Bunun bir testi falan yok mu ?
Tonla ilaç verdi bitiminde de smear vermemi istedi. Onun da ne olduğunu bilmiyorum. Smear testinde bu enfeksiyonun varlığı belli oluyor mu ?

Kan testi suruntu vs aldi mi
Hayır. Bir aletle kontrol etti vajinal olanı demiyorum başka bir alet. Tedavi sonunda da smear aldırmanı öneririm dedi.
Ama aynı doktor iki ay önce de kontrol ettiğinde akıntın normal diyordu. Vajina muayene öncesi hep o aletle kontrol ediyor rahim ağzını sanırım.
Değişik bir şekilde akıntım yok kaşınma yok koku da yok anlamadım.

Smear testi rahim ağzı kanseri vrya hpv virüsü olup olmadıgını anlamak için yspılıyor bildiğim kdarıyla. Hatta doğumdan sonra her yıl düzenli gelip smear testini yaptır demiştim doktorumda bana

Doktor degil mi bu niye kendi almadi smear i

Smear testi rahim ağzı kanseri vrya hpv virüsü olup olmadıgını anlamak için yspılıyor bildiğim kdarıyla. Hatta doğumdan sonra her yıl düzenli gelip smear testini yaptır demiştim doktorumda bana
Bana da öyle dedi. Düzenli cinsel hayatı olanlara öneriyorum dedi. Ben aldırmadım hiç şimdiye kadar.

Yani gozle bakip enfeksiyon anlasilir mi bilemedim. Ben de ozele gidiyirum her zaman mutlaka sürüntü ve kan testi birlikte bakilir ona gore ilac verir. Bilemedim.

Smear mutlaka aldırın. Ketemler ucretsiz yapıyor. Bazen içte oluyor, akıntı şeklinde görmeyebilirsiniz.

Smear mutlaka aldırın. Ketemler ucretsiz yapıyor. Bazen içte oluyor, akıntı şeklinde görmeyebilirsiniz.
Önemli mi acaba bu akıntılar. Yani bir kürtajım var ve tekrar gebelik planlıyordum nette araştırınca hamile kalmaya engel olduğunu falan gördüm.
Doktor da pek bi açıklama yapmadı. Reçete etti ve gönderdi.

Speklumla bakmış ve rahim agzinizda mukoza akıntı falan görmüş olabilir.

Eğer iltihap varsa evet engel oluyor hamileliğe.

Sanmıyorum her kadında çıkıyor, bende bide devlet hastanesine gidin derim.

Evet spekulumla baktı. Tedaviye yanıt veriyor mudur acaba ? Yumurtalıklar ve rahimde hiçbir sıkıntı yok.
Benim de gözle görülür bir sıkıntım yoktu ama böyle çıktı.
Tabii verir siz ilaçları kullanın geçer gider. Basit ve herkeste olabilen şeyler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…