Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

inşallah canım yaaa

Yok canim ya bulasmaz olur mu aha sekil a ben...1 bucuk yildir ben bu dertle ugrasiyorum...devam etme sebebide esime tedavi verilmemesiymis...esler arasinda aktarip duruyor mantar basli basina bulasicidir hele rahimde oldukca esler arasinda transfer edip edip duruyor...suan bende esimde ilac kullanmaya basladik ve asla iliski tedavi bitmedikce yok...

benimde son zamanlarda sürekli gelen akıntı dan dolayı bir kaç aydır yaşadığım şey mantar :KK43:
çok sinir bozucu ...

mantar ilacı kullananlar nasıl memnun kalıyor musunuz ?

Çok şükür bende kurtuldum tam 1 senedır çekiyordum bu illetde Funit 4 kapsul sabah 2,akşam 2 içiliyor bir kaç ay ve yanında çok zor bulunan ve birazda pahalı olan koruyucu bir fitil verdi doktorum ve iyileştim...
Meraba sizin yazinizi gorunce bende katildim buraya bir haftadir mantar sikayetleri cekiyorum bir kutu ilac ictim gecmedigi gibi artti
Sizin soylediginiz sabah 2 aksam 2 kapsul hapi aldirdim esime ama kac kere icicegimi soylememis bir kutu vermis
Siz bir kac ay demissiniz kac ay ne kadar sureyle icicem cvp verirseniniz sevinirim

ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık
Cnm aynisi bende de var yogurt sür sabah aksam nide expigmenti al eczanede 6 tl ye onu da oglen sur ve hic bisey giyme kuruyaana kadar allahij izniyle igleseceksin

Soğan kürünü deneyin derim.ben denemedim ama fayda gören çokmuş.

Yok canim ya bulasmaz olur mu aha sekil a ben...1 bucuk yildir ben bu dertle ugrasiyorum...devam etme sebebide esime tedavi verilmemesiymis...esler arasinda aktarip duruyor mantar basli basina bulasicidir hele rahimde oldukca esler arasinda transfer edip edip duruyor...suan bende esimde ilac kullanmaya basladik ve asla iliski tedavi bitmedikce yok...
Dr um da bana tam tersini söyledi.eşler arasında bulaşma durumu yok dedi.ben son 5 yıldır 10 kez mantar olmuşumdur.eşime hiç geçmedi.ama dr 1 ilaç verdi ikimiz de kullandık.vücudunda virüsü varsa mikrobu görümce harekete geçer.yoksa da kesinlikle olmazsın dedi.

Dr um da bana tam tersini söyledi.eşler arasında bulaşma durumu yok dedi.ben son 5 yıldır 10 kez mantar olmuşumdur.eşime hiç geçmedi.ama dr 1 ilaç verdi ikimiz de kullandık.vücudunda virüsü varsa mikrobu görümce harekete geçer.yoksa da kesinlikle olmazsın dedi.
ne ilacıymış acaba bende tam kkurtulamıyorum fitil değiştirdim yakıyor diye ama şuan ki fitilde yakıyor.

Gebeligimin basindan beri mantarim ve kullandigim hicbir fitil gecirmedi akinti ile birlikte mantarim limon sarisi akintim var mantarin rengi yeşile donmeye basladi ama baska ilaç kullanamadigim icin bu izdirabi 8 aydır çekiyorum sirke falan herseyi denedim gram faydasi olmadi umarim dogumdan sonrs geçer diye dua ediyorum

Mantar enfeksiyonlarında önemli olan akut devreyi kontrol altına alabilmektir.. Verilen ilaçları saatinde alıp almamak burda çok önemli arkadaşlar. çünkü anti fungal denen mantar öldürücü ilaçlar, bu organizmaların ikilenme sürelerine göre yani çoğalma sürelerine göre 12 saatte bir yada atıyorum sabah öğlen akşam veriliyor. Aynı antibiyotik mantığı gibi yani.
Mantarı atlattıktan sonra ortamda bu organizmaların tutunmaması için birincil ve tek şart kişinin kendi hijyeni. O yüzden genital bölge için özel temizleyici jeller bu durumda işe yarayabilir. Bildiğim kadarıyla eczaneden direk alabiliyoruz.
Vajinal mantarın bir diğer sebebinin kontrolsüz antibiyotik kullanımı olduğunu söylemeden geçmek istemedim. Normalde vajinal floradaki bakterilere etki eden geniş spektrumlu antibiyotikler genelde hasta olduğumuzda verilir. (ama nasıl bir hastalık? bakteriyel olmadığı sürece hiçbir antbiiyotik işe yaramaz!) Bunların aşırı kullanımı normal flora üyelerini öldürür ve bizim fırsatçı patojen dediğimiz Candida sp. yani herkesin aslında vajen mantarı dediği Kandidiyazis hastalığının etkeni olan organizma ürer. O yüzden kendi floramızla iyi geçinelim, onlara sahip çıkalım =)

Gebeligimin basindan beri mantarim ve kullandigim hicbir fitil gecirmedi akinti ile birlikte mantarim limon sarisi akintim var mantarin rengi yeşile donmeye basladi ama baska ilaç kullanamadigim icin bu izdirabi 8 aydır çekiyorum sirke falan herseyi denedim gram faydasi olmadi umarim dogumdan sonrs geçer diye dua ediyorum
Ben neler çektim ya hamileliğin son aylarında bende herşeyi denedim doğum yaptığım güne kadar da çektim düşünün doğuma hazirlaniorum kasinti mahvetti beni ama doğumdan çıkar çıkmaz geçti sanki hiç birşey olmamış gibiydi

Ben her ay, adet t olsam da kaşıntıdan kurtulsam diye bekliyordum. İç. Çamaşırı bile değince kaşınıyor, derisini yırtıp kanatıyordum kaşıntıdan... Gecen ay, adetimle birlikte günde 2-3 bardak civanperçemi içtim. Adetten sonra koyu sarı yogun akıntılarım oldu donra da maşallah bi daha ne kaşıntı ne yanma... Bir de vajinal krem sabun aldım, her taharette onunla yıkadım. Maşallah diyorum tekrar.. Ama hamile olankarda civanperçemi zararlıymış.. Ben de yumurtlama tarihime kadar içtim sonra bıraktım ya bebek tutarsa diye

Ya ablalar ben de sanırım ufaktan çıldırenzi. Fitil verdi doktor kültür temiz diyorlar. Ama yine de fitil veriyorlar. Bi süredir iyiyim diyordum şimdi yeniden. Kaşıntım olmuyor. Akıntım çokça. Bide bu süt kesiği muhabbeti. Aradığım doktoru bulamıyorum ankaradayım. İlgilenmiyorlar sanırım benimle yeterince. Bu Arada Bebek istiyorum olmuyor üç aydır demiyorum. Bunun etkisi olabilir mi

ben bu illeti o kadar uzun yıllar çektim ki...
belki 6-7 sene sürdü.tam geçti derken hooop başa sarıyordu.artık mantar ilaçlarını ezbere biliyor denemedik hiçbir şey bırakmıyordum.sirkeli su vs aklınıza ne gelirse. ilaçların nasıl kullanıldığını bildiğim için doktora gitmeye gerek bile duymazdım. bir gün tekrar kaşıntı problemi baş gösterdi eczane önünden geçerken hadi dedim alayım ilerlemeden durdurayım.tesadüf işte o gün o çok bilinen ve neredeyse herkese yazılan ilaç yoktu muadilini verdi eczacı allah bin kere razı olsun,o gün bugündür tekrar yaşamadım.tabi burada ilaç adı vermeyeceğim çünkü benimki bir riskti tuttu ama herkeste aynı olmaz.demem o ki bu bünyeye göre farklılık gösteren bir hastalık.doktorunuzdan ona göre tedavi isteyin bence.
bir kere vajinal bölgeyi kuru tutun nemli bile olmasın asla.öte yandan mümkün mertebe antibiyotik kullanmayın,feci tetikliyor çünkü( ben 3 senedir ağzıma sürmüyorum allah muhtaç etmesin) şekerli besinlerden biraz uzak durun şeker alımı yüksek olunca da mantar tetikleniyor.
bebek konusuna gelince de onunla pek ilgisi yok sanırım ben mantar tedavisi görürken hamile kalmıştım.farklı sebeplerden ötürü bebeğimi kaybettim ama mantarla ilgisi yoktu.

X