Vajinal Mantar ve İlişkide Acı

kupakizi94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
20
9
Merhabalar hanımlar. Uzun süredir vajinal mantardan şikayetçiyim. Kronik hale geldi artık ve geçmiyor bir türlü. Kullanmadığım fitil, ilaç kalmadı ve hijyen kurallarının hepsine uyuyorum. Kaşıntı başladığında hemen mantar kremi sürüyorum ve o kesiliyor. Benim derdim; eşimle iliskiye girmek işkence oldu. Vajinanin alt kısmı yani giriş dudaklarımda sanki şişkinlik var. İlişkiden sonra iyice şişiyor. Özellikle perine bölgesine doğru. Doktora anlattigimda mantardan diyip ilaç, fitil yazıp yolluyorlar. İlişki sırasında su bazlı kayganlastirici jel kullaniyorduk fakat sonradan onun da mantara sebebiyet vereceğini okuduktan sonra organik hindistan cevizi yağı kullanmaya başladık. Hindistan cevizi yağı mantar için etkili diyorlar. Vajinal mantarı olan ya da yaşamış olan kadınlar, eşinizle ilişkideki acı için ne yapıyorsunuz? Neler yaptınız? Bazı kadınlar mantarı olsa bile ilişkide acı yaşamıyor. Bu sorunu yaşayan tek ben miyim?

Son düzenleme:
durumunuza üzüldüm. umarım kısa zamanda caresini bulursunuz. ben bir kez yaşadım ama neyseki gecti. belki iliskide bebek yari kullanabilirsiniz

Ayni seyleri yasiyorum. 2 ay once 5 gunluk bir fitil verdim. adetten sonra yeniden kasinma kizariklik yanma oldu yine doktor ayni fitili verdi. kontrole gittim. 2 gunluk fitil verdi. smear ornegi aldi. temizmis. ama sonrasinda hala vajinada yanma oluyor..

En az 4 aydir gecmeyen bir vajinal mantarim var esimle iliskkye girmemek icin sürekli bahane uyduruyorum çünkü kendi vajinama bile dokunamiyorum afedersiniz taharet almak iskence benim için. Denemedigim fitil krem vs kalmadi simdi dogak yönlere döndüm bakalim fitiller zararlı bakteriler ile beraber yararlı bakterileeide öldürüyormus sarımsak tamponu ve probiyotik hap ile mantardan kurtulan oldugunu okudum bir cok yerde bugun sarimsak fitilini deniyorum çünkü artık resmen icimi kazimak istiyorum o denli canim.yaniyor yarinda probiyotik hapima baslicam sonucu yazarim size

Kardesime doktoru mantar konusunda pijama giydiginde arada ic camasiri giyme demis. Su aralara calismadigim icin evde sadece pijama giyiyorum. hava alsin vajina diye. bir de cok yanmasi olan varsa dista elma sirkesine su ekleyip pamukla dis kisma surunce kizariklik yanma gidiyor. ama gecici bir cozum tabi.

Mantardan bende cekiyorum prebiyotik hala başladınız mı?

NBL Gynobiotic diye bir probiyotik ilac duydum. Bazi doktorlar antibiyotik tedavisiyle birlikte oneriyormus. vucut direncimiz dusunce enfeksiyon cikiyormus zaten. 5 gundur gunde 1 adet iftardan sonra iciyorum. bn bikac kere vajinal enfeksiyon icin doktora gidip fitil kullanmistim.Koronadan sonra tekrar gidemedim.
En son da su gibi bir akinti geliyordu camasirima. Ebe arkadasima sordum. O zaman şuanki vajinal degil idrar yolu enfeksiyonu dedi. takviyeyi kullanmaya basladim. iftardan sonra da 1 bardak kefir iciyorum. kayinvalidemin tavsiyesiyle sogan kabugunu sicak suda bekletip, suyunu ictim. su gibi akintim gitti. ama bu hastalikta skinti tekrar tekrar baslamasi

Acaba başka bi mikrop bakteri vs mi var diye kafayı yiyorum klamidya falan yazmışlar forumlarda o sürekli yanma yapıyormuş

Sarımsağı fitil olarak mi koyuyorsunuz ?

Evet cnm ip geciriyorum ve gece yatarken fitil olarak atiyorum sabah uyaninca cikariyorum bana çok faydasi oldu bir cok kisiyede faydası olmus denemedigim bir o kalmıştı başta bisey olurmu diye endiselendim ama kullandigimiz ilaclar daha kötü bu en azından doğal diğer fitiller beni daha cok kasindiriiyor

Arkadaşlar şeker hastası değilseniz kronik mantar diye bişey yok...vulvar vestibulitsiniz ya da vulvodini çaresi var .... tedavi olunduysa geçmeyen mantar diye birşey yok

Merhaba bende de kronik mantar var ve dediginiz gibi bu durum genelde ayda bir olacak şekilde zırt pırt tekrarlıyor ve kaşıntı başladığı an ilacımı sürüyorum 3 gün sonra durum geciyor. Mantar yani kaşıntı oluştuğu bu 3-4 gün süre zarfı boyunca hijyenik ve saglik acisindan iyi olmayacagi icin de ilişkiden uzak duruyorum. Sonrasında da bizde iliski esnasinda bir problem olmuyor. Sizde kasinti gectigi halde mi iliskide acı oluyor orasını anlamadım. Bu arada ben bu ay orasi icin flora duzenleyici olan gynoflor fitilini kullandim. Eger bu ay mantar olmazsam onun etkisini gosterdigini anlayacagim, eger bu durumu cozume kavusturursam size de yazarim burdan siz de kullanirsiniz. Bu mantar olayi gercekten de cok sinir bozucu bir durum malesef.

Candida diyeti yapmanız lazım diyeti araştırın sebebin beslenme ve candida mantarı olduğunu görüceksiniz

Gynoflor işe yaradı mı son durumunuz nedir

Gynoflor işe yaradı mı son durumunuz nedir

Yaradı valla. Normalde mantar olmamak icin malum yerimi her gün intim şampuanıyla yıkıyodum. Bu sekilde yıkarsam 1 ay idare ediyodu yıkamazsam da 6 günde bir tekrarlıyodu mantarım. Yani oranın ph'ı ve florası bozulduğu için mantarla baş edemiyodu. kabus gibi gecenin bi yarası kaşıntıya uyanmak, vajinal duş almak ve sonrasında orayı travakorta bulamak benim için bir rutin olmuştu. Gynofloru kullandigimdan beri rahatim. Ilacin prospektusunde bu ilaci kullanirken oranizi temizlemeyin, su deydirmeyin yaziyordu. O gunden beri temizligini yanlizca yüzeysel olarak yapiyorum, kesinlikle ic taraflarina su, sabun vs hic birsey deydirmiyorum. Bir de tedbiri elden birakmamak adina külotlarımı ütülemeye devam ediyorum. Camasirlari yikarken kullandigimiz deterjanlar, yumusaticilar vs orasinin ph dengesini bozarak alerjik reaksiyon gostermesine sebep olabiliyor o yuzden ütü yapmak önemli diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…