vajinal mantar için borik asit kullanan var mı?

Merhabalar
Yıllardır bununla mücadele ediyorum, gitmediğim doktor kalmadı. Psikolojimi her anlamda darmaduman etti diyebilirim. Onca doktora gittim, borik asit öneren olmadı. İlacın adı nedir ve nasıl kullanılıyor tam olarak arkadaşlar? İnşallah çare sizdedir..

çok inatçı ve her türlü ilaca karşı geçmeyen mantara karşı borik asitin etkili olduğunu okudum ve duydum bir kaç arkadaştan.

bunu deneyen var mı? nasıl ulaşabiliyoruz ve nasıl kullanıyoruz kullanınca geçiyor mu? yardımlarınızı bekliyorum.
Borik asitin iyi bir fikir olduğunu düşünemedim, konuya gelen yorumları da okumadım ama size doğal elma sirkesi önerebilirim, madem gözünüz döndü bunu deneyin. En azından kimyasal kadar ölüm riski taşımaz.

Bir su bardağı kaynamış suya yarım çay bardağı ev yapımı elma sirkesi karıştırıp bir enjektör yardımıyla (iğnesini takmayacaksınız tabi) vajinal duş yapın, yani içinize sıkıp dışarı akmasını bekleyin. Günde 2 3 defa yapmanız yeterli. Çılgınlık yapmayın

Borik asitin iyi bir fikir olduğunu düşünemedim, konuya gelen yorumları da okumadım ama size doğal elma sirkesi önerebilirim, madem gözünüz döndü bunu deneyin. En azından kimyasal kadar ölüm riski taşımaz.

Bir su bardağı kaynamış suya yarım çay bardağı ev yapımı elma sirkesi karıştırıp bir enjektör yardımıyla (iğnesini takmayacaksınız tabi) vajinal duş yapın, yani içinize sıkıp dışarı akmasını bekleyin. Günde 2 3 defa yapmanız yeterli. Çılgınlık yapmayın
Peki gebelere olur mu bu elma sirkesi?

Şekerli şeyler tüketmeyin (çok şekerli meyveler dahil) şeker candidayı tetikliyor. Bir süre ‘vajinal mantar diyeti’ yapın sonuç verecektir. Ayrıca hiçbir şekilde vajinal duş almayın (vajinanın içini yıkamayın). İç çamaşırlarınızı giymeden ütüleyin, duş/yıkama sonrası Özel bölgenizi kurutma makinesi ile kurutun (nem- ıslaklık yol açabilir). Doktorunuzun verdiği ilaçlar dışında bir şey kullanmayın, sirkeli su ile taharet alın . Her zaman aynı fitilleri kullanmayın, bağışıklık gerçekleşebiliyor. Mümkünse doktorunuzdan farklı fitiller yazması konusunda ricada bulunun. Vajinal mantar tedavisi boyunca ilişkiye girmeyin. Bildiklerim bunlar geçmiş olsun.

Ben çok şükür ki geçti bu mantar sanırım akıntı falan yokoldu sadecd arda çok seyrek kaşıntı oluyi
Çok geçmiş olsun. Sirkeli su taharet için sürekli de kullanılabilir ama vajinal duş sadece hastalık durumunda belli bir süre (mesela 1 hafta) yapılabilir. Ama hamileyken denenmemeli. Çok kaygılıysanız taharette sürekli kullanın, vajina florası sürekli kurcalanmaz. İç tarafı ıslak mendille temizlemeye kalkıştığınızda bile mantar olabilirsiniz. Sadece parmağınızın girebildiği kısma sağlıklıyken asla temizleme yapmayın

Çok geçmiş olsun. Sirkeli su taharet için sürekli de kullanılabilir ama vajinal duş sadece hastalık durumunda belli bir süre (mesela 1 hafta) yapılabilir. Ama hamileyken denenmemeli. Çok kaygılıysanız taharette sürekli kullanın, vajina florası sürekli kurcalanmaz. İç tarafı ıslak mendille temizlemeye kalkıştığınızda bile mantar olabilirsiniz. Sadece parmağınızın girebildiği kısma sağlıklıyken asla temizleme yapmayın
Teşekkür ederim çok sagolun 🙏🙏😊

X