Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Hbcn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
202
199
Arkadaşlar merhaba. 3 yıllık evliyim 3 yıldır sarı akıntım vardı kaşıntı vs başka bişey yoktu sonraları ilişki de yanma sızı olmaya başladı. İdrar tahlilinde sürekli enfeksiyon çıkıyordu. Daha sonra ilişkiden sonra kanama oldu korkup Jinekoloğa gittim yara var dondurmamız gerekiyor dedi ama bana hiç güven vermedi o sıra fitil verdi geçmişti ama kısa sürdü yine idrarda iltihap daha sonra başka bir doktora gittim yaran yok akıntın bile yok herşeyin normal diyordu yeşilimsi akıntıda oldum bir iki defa (smearde inflamasyon yazdığı halde) benim hala ilişkide yanmam idrar kanalında yanmam oluyordu kasıklarımda ağrıyordu adet düzenim saçmalıyordu yine 3- 4 antibiyotik yazdı başka bir doktor kullandım düzenli şekilde. Çok akıntı oldum söküyor dedim adetin son günleri idrar yapmışım gibi sarı akıntı geldi ve yine idrar tahlilinde iltihap. En son bir jinekoloğa muayene oldum muayene de mantarın var dedi direkt. Gyno lomexin fitil ve krem verdi ve fluzamed hap birde monurol saşe. Fluzamedi eşli kullanacaksın dedi. Bunları kullanıp fayda gören var mı? Artık bebek istiyoruz ovülasyon testi kullandığım halde gebelik oluşmadı bunların sebebi enfeksiyon olabilir mi yaşayan hanımlar lütfen aydınlatın bu kardeşinizi

Kimse yok mu bu durumu yaşayan yardımcı olabilecek kızlar

beb diğerlerini çok bilmiyorum ama enfeksiyonun gebe kalmayı zorlaştırdığını okudum. zaten ortada bir problem varsa bebek işi ertelense daha iyi olur, hamilelikte daha büyük sorunlara sebep olabilir.

beb diğerlerini çok bilmiyorum ama enfeksiyonun gebe kalmayı zorlaştırdığını okudum. zaten ortada bir problem varsa bebek işi ertelense daha iyi olur, hamilelikte daha büyük sorunlara sebep olabilir.
Teşekkür ederim canım cevabın için zaten olmuyor acaba o mu engel oluyor diye düşündüm. Önceliğim sağlık tedavi olmak istiyorum ama geçeceği yok gibi

Ben bunun çaresini sülükte buldum.bendede mantar ve enfeksiyon vardı sürekli tekrarlıyordu.artık gözümü kararttm çok korkmama rağmen rahime sülük yaptırdım ondan sonra akıntımda yanmamda geçti.bikaç seans daha yapılıcak tamamen geçmesi için.bence canm işin ehli birini bulup sülük yaptır sonrada bana dua et :)

Aa ciddi misin canım ya geçmezse yaptırayım artık çok teşekkür ederim

Ben varım aynı durumu yaşayan. Cinsel ilişki sonrası lekelenme tarzında kanama oluyor her zaman değil tabi. Yara var bende de. Yara bebeğe engel değil. Ne yaptnz soruna çare bulabildiniz mi valla ben hayattan bezdim cinsellikten soğudum bunun yuzunden

her yara postunda sizi görüyorum, umarım iyilesirsiniz hemen :c
birisi şey yazmıştı, annesinin de varmış, her yolu denemiş vs, sonra doktor hamile kalırsan geçer demiş geçmiş filan.. belki hamilelik düşünüyorsanız o da şifa olabilir size

Ben özellikle sordum yara var mı diye yok dedi var deseydi donduracaktım. Sizinde dondurmanızı öneririm bi tanıdığım dondurunca şikayetleri geçmiş rahatlamıştı

Ben özellikle sordum yara var mı diye yok dedi var deseydi donduracaktım. Sizinde dondurmanızı öneririm bi tanıdığım dondurunca şikayetleri geçmiş rahatlamıştı
Tamam da benim gittiğim doktor dondurma ya da yakma taraftarı değil bende anlamadım neden işlem yapmadığını. İlac bile vermedi yAni

Tamam da benim gittiğim doktor dondurma ya da yakma taraftarı değil bende anlamadım neden işlem yapmadığını. İlac bile vermedi yAni
Allah Allah yara varsa illa ki işlem olur başka bir doktora daha göründün mü canım

Çok geçmiş olsun. Ben 10 aydır yaşıyorum. Geçmiyor. Her Seferinde kasıkta ağrı, yanma, aşırı akıntı, mide bulantısı.. çok yoruldum. iki haftayı bulmadan tekrarlıyor. Çözüm bulan var mı

merhaba benmde kasik agrim akintim vardi gecmek bilmeyen. hpv bakalim dendi hpvden kaybakliymis birde ona baktirmanizi ineririm. bende mantar sandim hep kasinti oluyordu akintiyla kasinanlar gozle goremedigim sigillermis malesef baktirmadiysaniz hpv de oneririm baktirmanizi . yani hpv negatif olup bunlari yaisyor olabilirsiniz ama bunu da degerlendirin diyebyazmsk istedim.gecmis olsun

4 ayrı kadın doğum iki kere ürolojiye gittim. Hpv yapılmadı yarın tekrar başka bir doktordan randevu aldım gideceğim. Sorayım inşallah çok teşekkür ederim

4 ayrı kadın doğum iki kere ürolojiye gittim. Hpv yapılmadı yarın tekrar başka bir doktordan randevu aldım gideceğim. Sorayım inşallah çok teşekkür ederim
dr lar atliyir genelde 30 yas uzeri iseniz aile hekiminizde ucretsiz yapar bu testi. smear arti hpv yaptirirsiniz . gecmis olsun

Valla canım ilacım devam ediyor ama var yani hala akıntı yanma

evet daha ince smear aldirdiysaniz onun gibi vajen spekulumla acilip suruntu aliyor pamuklu cubukla hep smear hem hpv bakiliyor
Dün alındı. Sonuçlar bir haftaya çıkar dedi. Ama birşey çıkmadı kan ve idrar tahlillerinde beni pskytriye yönlendirdi ve üstüne depresyon ilacı verdi. Pskytri kızdı hiç alakası yok niye geldiniz birşeyiniz yok diye. Ne yapmalıyım artık şaşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…