VAJİNAL MANTAR BELASI

kayisikurusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2020
176
214
24
Herkese merhabalar. İdrar yolu enfeksiyonu sebebiyle ağır antibiyotikler kullandım. Ve anlaycağınız üzere mantar baş gösterdi. İlk gittiğim doktor bana ornisid fort denen antibiyotikten ve bi tane flucan kapsül ve 2 fitil vermişti. Kaşıntı, kuruluk gibi şikayetlerim geçti ancak cinsel ilişki yaşayacağım zaman fena bir batma hissi olduğunu anladığımda hiçbir şeyin geçmemiş olmadığını da anlamış oldum maalesef. Şu an 1 ay olacak, başka bir doktora gittim candimax verdi 4 gün ard arda kullanmamı söyledi eş tedavisi de oldu zaten 1 aydır cinsellik sıfır moralim çok bozuk her gün ağlıyorum ortada kaşıntı yok bir şey yok sadece arada çok az beyazımsı akıntım oluyor onun dışında ilişki sırasında yanma batma hissi dışında bir belirti yok bu illet nasıl geçecek yrın şehir dışına çıkmadan doktora gidip bu ilacın da işe yaramadığını söyliycem artık kendimden nefret ediyorum

Aynı dert bende de var kurtulamadim bazen hayattan soğuyorum artık o derecedeyim iki sene oldu nerdeyse hiç geçmedi . Bir çare bulamadim

Arada kaşıntı oluyor beyaz akıntı vajinam kip kırmızı zaten ilişki sırasında ve sonrasında yanma oluyor tahriş oluyor çünkü orasi
ilişkide aşırı yanma oluyor evet ben 1 aydır denedm sadece yanma hissinin geçmediğini fark ettiğim için 1 aydır her denememizde yapmaktan vazgeçtim ve hiç birleşme olmadı o yuzden kızarıklık falan yok sadece beyaz akıntı ama illet işte geçmeyince geçmiyo eş tedavisi deneyin hiç denemediyseniz belki öyle geçer 2-3 hafta cinsellikten uzak durun benim 1 aydır tık yok artık kendimi sorumlu hissediyorum eşime karşı

Es tedaviside denedik canım ama yok gecmiyor yani. Naptimsa çare bulamadım. Artık bunla yaşamayı ogrenicem gibi başka çarem yok gibi hissediyorum. Her kadın oluyor ama fitil ilaç kullanıp geçiyor. Ben ne ilaçlar ne fitiller ne tedaviler oldum. Yok ozellikle her adet başında iyice azıyor yani

ben de regl oldum ne kaşındı ne batma oldu ilginç bi şekilde ama böyle düşünme bence her şeyin çaresi var kendini üzme tekrar farklı doktorlarla farklı tedaviler denemekte fayda var ben eczanedenprobiyotik takviyesi de aldım bol bol yoğurt yemeye de dikkat et nioli yağı da aldım yarından itibaren sıkmaya başlıycam kendimizi çaresz hissetmeyelim

ben bugün gittim çok azalmış dedi candimaxı haftada bire düşürdü 4 hafta kullan zaten kalmamış hafif akıntı var o da geçer dedi kurtulucam inşallah

Arkadaşlar bugün bir iki sayfada yazdım. Size de yazmak istiyorum. Bu illeti tam dört senedir çekiyordum. Doktor, ilaç, internetten tedaviler denemediğin hiçbir şey kalmadı. Geçmemişti. Sonunda bir tedavi buldum. Zolax 150 hap tek bir kez içiliyor, gyno lomexsin fitil o da bir kez kullanılıyor. İmmuneks 10 sabah akşam içiliyor. Bir hafta on gün içinde geçtiğini görüyorsunuz

Mixovul fitil denemiş miydiniz
Ben onu kullanınca geçmişti

Canım bir bardak suya 2 kaşık elma sirkesi dök iç. Yaklaşık 5 gün tekrarla. Zayıflamaya çalışan kadınlarda sürekli kullanırlar bunu.
Taharet yaparkende yine suyla seyreltilmiş sirkeli bir şişe hazırla kendine onunla Taharet yap.
Ben hamile olduğum için ilaç yan etki yaptı kullanamadım, en son bu yöntem çok iyi geldi. Tabbi bunları yaparken bol su, bol ayran ve yoğurt önemli.

Vajinaya sarımsak sokanlar var bu forumda. Geçirdiğini yazmışlar. Tavsiye etmiyorum, hatta bazılarıyla dalga da geçiyorum vajinaya sebze meyve sokulmaz diye ama konunuzu görünce paylaşayım istedim.
Geçmiş olsun. Umarım atlatırsınız kısa zamanda.
KRONİK VAJİNAL MANTAR NASIL GEÇER? İŞTE ÇÖZÜMÜ!

Oral yolla alınan bazı takviyelerin vajinadaki florayı düzenlediği söyleniyor. Probiyotik içerikli takviyeler bunlar. Bir araştırın isterseniz.

Yeni atlattım mantar sorununu
3 gün arayla zalain fitil 3 kez kullandım
Zalain krem sürdüm
Probiyotik içtim , vitamin içiyorum bağışıklık icin
Şimdi de vaginal flora fitil kullanıyorum her gün 1 tane

Mantar yok suan kaşıntım yanmam geçti

Bendede 2 sebe olucak bitmedi

Deniycem

Cok gecmis olsun mantar devam ederken mi regl oldunuz rengi nasildi, bende mantar icin fitil kullandim sabahina regl oldum 3 gundur kipkirmizi oluyor, acik kirmizi yani, hic boyle olmazdi kahverengi olurdu, korktum baya, mantar akintisi mi etkiliyor rengini diye dusundum boyle birsey yasadiniz mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…