vajinal mantar, bakteriyal vajinozis ve hpv

Arkadaslar hpv testi vajinal sürüntüyle belli olur mu benimde 7 aydan beri gecmeyen enfeksiyonum var ve gecmiyo icmedigim ilac kalmadı

çok çok geçmiş olsun. Bağışıklığım aşırı düşük olduğu sürekli antibiyotikler kullandığım için mantar olayı ergenliğimden beri bende yerleşmiş vaziyette. Hiç kendimi mantarsız akıntısız hatırlamam. En son bende de sadece borik asit fayda etti. Ve detaylı bir kültür yaptırdım enfeksiyon hastalıkları bölümüne, orada mantarımın hangi ilaca duyarlı duyarsız olduğu ortaya çıktı ve sadece flucan işe yarıyor bende de. Borik asiti 21 gün kullanıyorum çok iyi her şey ama ufak bi hasta olayım bi vücut kırgınlığım olsun vs mantar da başlıyor. Doktor tekrar ettikçe kullan dedi ben de artık doktora gitmeden senin yaptığın gibi her hafta flucan alıyorum ve borik asit kullanıyorum 14 gün boyunca. Zararı var mıdır hiç bilmiyorum bilmek de istemiyorum çünkü henüz başka bir şey geçirmiyor bu illet şeyi. Hpv 39 vardı bende de. Onun için ilaç verildiğini hiç bilmiyordum. Jel sanırım senin bahsettiğin. İşe yarıyor mu acaba..Benimkisi bir sene içinde kendiliğinden geçti şükür. Smear temiz çıktı son tahlilimde. Umarım sen de kurtulursun hpvden. Ama mantar bir kez kronikleşince kurtuluşu biraz zor oluyor maalesef :'(
Detaylı kültür nasıl oluyor ?

27 yaşındayım ters iliskim oldu vajinal akıntım sarı kokusuz yanma kaşıntı idrarımı yaparkende yanmam var enfeksiyon cıkıp duruyor sürekli doktor hap verdi gecmedi 7 aydan beri ayaklarıma vurdu artık ağrıyo bitik durumdayım ne yapacağımı şaşırdım

27 yaşındayım ters iliskim oldu vajinal akıntım sarı kokusuz yanma kaşıntı idrarımı yaparkende yanmam var enfeksiyon cıkıp duruyor sürekli doktor hap verdi gecmedi 7 aydan beri ayaklarıma vurdu artık ağrıyo bitik durumdayım ne yapacağımı şaşırdım
yani vajinal iliski yasadiysani mutlaka bir doktordan smear hpv testi yaotirin. arastirma hast 30 yas altina yapiyorlarmis. 7 aydir gecmeyen enfeksiyin olmaz altta yatan baska sebep vardir.sadece ters iliski yasadiysaniz da vajinal enfeksiyin olmaz sanirim farkli yerler ters iliski hic yasamadigim icin fikrim yok ama sari akinti bende de vardi fitil ve antibiyotik ile gecti. 7 ay uzun bir sure ama mutlaka dr a gidin.

yani vajinal iliski yasadiysani mutlaka bir doktordan smear hpv testi yaotirin. arastirma hast 30 yas altina yapiyorlarmis. 7 aydir gecmeyen enfeksiyin olmaz altta yatan baska sebep vardir.sadece ters iliski yasadiysaniz da vajinal enfeksiyin olmaz sanirim farkli yerler ters iliski hic yasamadigim icin fikrim yok ama sari akinti bende de vardi fitil ve antibiyotik ile gecti. 7 ay uzun bir sure ama mutlaka dr a gidin.
Vajinal iliski olmadı ama sürtünme oldu onunla bulaşır mı bilmiyorum

tamam ters ilsiki ve surtunme deyince vajinal iliski hic yasamadiniz sandim. o zaman dr ye gidin kutfen smear ve hpv testi yaptirin. bacak agrisi gecmeyen enfeksiyon normal degil. muhtemeken kanser oncesi kezyon olumsutir alirkar hemen ama geciktirmeyin
Tamam cok tesekkür ederim 🙏 Allah razı olsun sizden bazı insanlar dalga geciyor niye öyle bisey yaptın diye. Destek olcaklarına akıl veriyolar

ya kimseyi takmayin herkesin kendi ozel hayati. birsey olursa yine yardimci olurum ama hpv yi ihmal etmeyin uzun vadede sorun cikariyir
Tamam sağolun :) mantar olsa vajinal sürüntüde cıkar diye tahmin ediyorum cıkmadı bisey. İdrarda enfeksiyon gecmiyor doktorda karısik enfeksiyon dedi bakarak anlamadm hic bisey karsıma bu yazi cıktı hpv den süphelendim direk

Cıkmadı hic acayip kuruluk var :KK43: anal bölgeden vajina zarar görmez heralde bağlantısı yok diye biliyorum ama ben yarın doktora gideyim bakalım ne dicek
yok bnvede gormez farkli noktalar. sigil genital bilgede cikmadiysa muhtemeklen rahim agzinda lezyon yaomistir. herjeste cikmiyor sigil. ilk iliskiniz uxerinden ne kadar gecti?

merhaba kızlar bende de hpv 18 ve cin1 teşhisi kondu aralık ayında. 1 ay ahcc kullandım hala devam ediyorum. 4 gündür de deflagyn kullanıyorum. 6 ay bunları devam ettirmek istiyorum. Ben doktora ilk bu acışma yanma ağrı için gitmiştim. Sistit gibi idrarımı yaparken yanmadan ziyade artık normal hayatta da ağrı sızı hissediyordum. En son gittiğim doktkor çok iyi bir tedaviye başladı bunun için. Bir vajinal bir de oral probiyotik verdi gerçekten beni çok rahatlattı. Yatmadan önce vajinadan sabahları da ağızdan probiyotik alıyorum. Gün içinde de bir kere borifem borik asitle vajinal duş yapıyorum. 2 senedir geçmeyen ağrılarım bu comboyla geçti. Deflagyn başldığım için 4 gündür vajinadan probiyotik kullanmıyorum. Dün biraz ağrım oldu gün içinde uyguladım hemen geçti. Bence doktorunuza bunu bir sorun. İnşallah yardımcı olurum da herkes kurtulur bu saçma ağrıdan
merhabalar bana doktorum borifem önerdi yalnız nasıl kullanılıyo bilgi verebilir misin vajina içine mi dışına mı

X