vajinal akıntı ve kötü koku

Mehmetinmeleki

Panda
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
26
0
merhaba ablalarım ve kardeşlerim :) büyüklerimden af dileyerek bu konuyu açmak istiyorum. bende vajinal akıntı var. uzun süredir. doktora gittim iltihap dedi ve tarlusal verdi. bekar olduğum için alttan bakamadı. akıntım beyaz renkli ve çok kötü kokuyor. birkaç yerde araştırdım mantar olabilme ihtimali varmış ama bunun teşhis edilmesi için de smear testi yapmak gerekiyormuş. fakat ben bekarım. bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba aranızda ? şimdiden teşekkürler. :KK17:

merhaba ablalarım ve kardeşlerim :) büyüklerimden af dileyerek bu konuyu açmak istiyorum. bende vajinal akıntı var. uzun süredir. doktora gittim iltihap dedi ve tarlusal verdi. bekar olduğum için alttan bakamadı. akıntım beyaz renkli ve çok kötü kokuyor. birkaç yerde araştırdım mantar olabilme ihtimali varmış ama bunun teşhis edilmesi için de smear testi yapmak gerekiyormuş. fakat ben bekarım. bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba aranızda ? şimdiden teşekkürler. :KK17:

bence hemen git aktardan aslanpençesi ve civanperçemi al sabah akşam iç banyona bi köşeye sirke koy her banyoda sirkeli suyla yıka civanperçemini kaynat soğusun biraz sirkede koy içine oturma banyosu yap 20 dk geçmezse tekrar doktora git benden bukadar geçmiş olsun

smear kanser tarama testi mantarla bir ilgisi yokki.senden kültür almaları lazım ve bekarlardanda alınabiliyo.kulak kürdanına benzer bişeyle vajina girişinden sıvı alıcaklar hiçbir zararıda olmaz.

bence hemen git aktardan aslanpençesi ve civanperçemi al sabah akşam iç banyona bi köşeye sirke koy her banyoda sirkeli suyla yıka civanperçemini kaynat soğusun biraz sirkede koy içine oturma banyosu yap 20 dk geçmezse tekrar doktora git benden bukadar geçmiş olsun

Çok teşekkürler tavsiyeniz için. fakat aklıma takılan bir şey var. doktorlar o bölgeyi kesinlikle yıkamamızı söylüyorlar. o tarif ettiğiniz yöntem de sakıncalı değil mi ? bizzat siz mi denediniz yoksa bir duyum sonucu mu edindiniz bu bilgiyi ?

smear kanser tarama testi mantarla bir ilgisi yokki.senden kültür almaları lazım ve bekarlardanda alınabiliyo.kulak kürdanına benzer bişeyle vajina girişinden sıvı alıcaklar hiçbir zararıda olmaz.

haklı olabilirsiniz. o konu da pek bir bilgim yok. ama aşırı evhamlıyım. maazallah bi terslik olur diye endişeleniyorum. nişanlım da bu konuda fazlasıyl hassas olduğu için korkuyorum bahsettiğiniz testi yaptırmaya :KK50:

çok suyla yıkamak iltihap yapıyor birde ayaklarını sıcak tut ama sağlık bu nişanlınla paylaş ve doktora beraber git eğer olmaz diyorsan fazla sudan yıkamadan kaçın ben regliyken çok yıkıyorum sanki kokucakmışım gibi doktora gittim çok yıkamışsın iltihap oluşuyor dedi ama en garantisi en kısa zamanda doktor

çok suyla yıkamak iltihap yapıyor birde ayaklarını sıcak tut ama sağlık bu nişanlınla paylaş ve doktora beraber git eğer olmaz diyorsan fazla sudan yıkamadan kaçın ben regliyken çok yıkıyorum sanki kokucakmışım gibi doktora gittim çok yıkamışsın iltihap oluşuyor dedi ama en garantisi en kısa zamanda doktor

evet biliyorum. hangi doktora gittiysem o bölgeyi yıkamayın kesinlikle diyorlar. çünkü kendi temizliğini kendi yapabiliyormuş. ayaklarımı sıcak tutmak zorundayım zaten. çünkü polikstikover var bende. nişanlımın haberi var hastalıktan fakat şuan birlikte gitmemiz pek söz konusu değil. farklı şehirlerdeyiz.

düğün ne zaman birde doktor zarar vermez die düşünüyorum sonuçta bu işi biliyor yüzlerce insana bakıyolar yani sen en basit hastalıksın onlar için bir arkadaşınla yada ailenden birisiyle gidebilirsin bence

Ayni olayi bende yasadim dogumdan sonra iltihap olusmus akinti kokuyordu. Gunluk ped falan kullaniyorsan kullanma surekli ic camasirini degistir bana bunu onermisti ve bide ilac ismi vereyim Monurol kesinlikle cok iyi geliyor.

haklı olabilirsiniz. o konu da pek bir bilgim yok. ama aşırı evhamlıyım. maazallah bi terslik olur diye endişeleniyorum. nişanlım da bu konuda fazlasıyl hassas olduğu için korkuyorum bahsettiğiniz testi yaptırmaya :KK50:

hiç merak etme ben bekarken çok yaptırdım.jinekologlarda senin geleceğine tehlikeye sokucak bişey yapmazlar zaten

Çok teşekkürler tavsiyeniz için. fakat aklıma takılan bir şey var. doktorlar o bölgeyi kesinlikle yıkamamızı söylüyorlar. o tarif ettiğiniz yöntem de sakıncalı değil mi ? bizzat siz mi denediniz yoksa bir duyum sonucu mu edindiniz bu bilgiyi ?

asıl yani yıkamayın derken banyoda wcdede mi yıkamıcaz benim banyomda sirke wcdede civanperçemi sirke karbonat karışımı bişey yaptım onunla yıkıyorum oralarda yıkıyorum dinen taharetin önemi çok büyük peçeteyle kurulamak yetmez bence enazından ben öyle düşünüyorum

asıl yani yıkamayın derken banyoda wcdede mi yıkamıcaz benim banyomda sirke wcdede civanperçemi sirke karbonat karışımı bişey yaptım onunla yıkıyorum oralarda yıkıyorum dinen taharetin önemi çok büyük peçeteyle kurulamak yetmez bence enazından ben öyle düşünüyorum

evet doktorlar o bölgeyi yıkamama konusunda hemfikir. çünkü su da fazlasıyla mikrop var ve bunlar zarar verebilecek türden. wc de yıkama konusunda bişey diyemem ama banyo esnasında dikkat etmek gerektiğini biliyorum. hele sabun veya benzeri şeylerden kesinlikle uzak tutulması gerekiyor.

canım cok faydasını gorursun bunu dene..

banyoda batikon kullan:KK34:

mazallah kızlık gitmesin muayane olurken. Nişanlına ne dersin sonra. hay ya rabbim ne diyim :)

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben ne test gerekiyorsa yaptırmanız taraftarıyım. Nişanlınız da siz de bu konuda hassas olabilirsiniz tabi ki bu gayet normal ancak sağlık her şeyden önce gelir. Hiç vakit kaybetmeden test yaptırmanız en iyisi. Umarım kısa sürede düzelir durumunuz.

Bende de ara ara oluyor özellikle regl ime yakın zamanda oluyor
Dr fitil vermişti bir kaç defa geçmişti
En don görüncemin yazlığında oldu öyle böyle değil :)) tuvaletimi yaparken ağlamak istiyordum okadar canım yanıyordu eczane uzaktaydı görüncem ilaç alana kadar git banyoya dayanabildiğin kadar sıcak suyla yıka dedi bende 10dk falan yıkadım ertesi güne hiç bişeyim kalmadı :))

X