Vajen estetigi labioplasti hudoplasti

Bna dr um slip kulot arti boxer önerdi, regl destek kulotunuda gydim. Bana dr um ameliyat sonrası kullanmak icin ki hala devm ediyorm crystalin sprey onerdi. Wc sonrası iki uc fis tamam. Bu sprey bana hem cok islevsel pratik geldi hemde acik yaraya dahi yanma bisi yapmadı dezenfekte etti. 32 gundur hala kullanyrm bitmedi. 10.gunden sonra geceleri ozonlu kantarona geçtim faydası oldu mu bilmyrm ama bn hic kaşıntı sorunu yasamadim dikisler eririken vs. Gündüzleri madecassol sürüyorum. Nerdeyse 10 gun wc ye kalkmak disinda hep yattim. Bence ne kadar az hareket o kdr iyi. 3 günden sonra ise gittim olayı biraz zor bnce
Kime oldunuz acaba

Tek basima gitmedim araba surmem gerekiyordu, dr ozellkle bana sen arkada yatarak donersn arabayı baskasi sürmeli diye bastira bastira söyledi ki zaten imkanı yok kendim gidemezmsm dönüş yolunda asiri agrim oldu. Tek basinalik bi islem değil cok. Ilk günde tek durma tuvalette baasin donme bayilma olablr dedi. Oyle bi sorun yasamadm ama yaşayanlar da varmis ki benim lokal anesteziydi
Kime oldunuz

Selamlar hanımlar,, ben de pazartesi günü labioplasti operasyonu oldum. Lokal olarak klinikte işlem uygulandı. Öncesinde kontrol muayenesi oldum. Şikayetlerimi beklentilerimi söyledim. Dr.hanım, olabilecek şeyler hakkında bilgilendirdi. Normali olmadığını herkesin yapısının farklı olduğunu rahatsızlık hissinin ortadan kaldırılmasının öncelikli amacı olduğundan bahsetti.
Netten araştırdığım yorumlara bakarak kafamda netleştirmiş olduğum bir dr.du. İlk görüşmede güven hissini verdi.Muayene günü operasyon günün ayarladık. Biraz hızlı gerçekleşti çünkü okuduğum yorumlarda genelde adet bitiminde yapılmasının daha uygun olduğu yazılıyordu. Bende bundan dolayı biraz hızlı hareket etmiş bulundum.
Pazartesi(10 Haziran) 1 saatlik bir operasyon oldu. Lokal olarak işlem gerçekleşti. Işlem sırasında herhangi bir acı ağrı oluşmadı. Bu noktada çok dikkatliydiler. İşlemi bana sorarak gerçekleştirdi. Uzunluğu yapısı neyin uygun olabileceği vs. tam barbie istemedim ona göre kesiyi ayarladı. İşlem 1 saat sürdü. İç dudaklar yukardan başlayarak büyük biraz da sarkık şekildeydi. Yukardan da yapıldı işlem.
İşlem için Tek gelmiştim, çünkü kimseye söylemedim yorumlarda genelde 3 günde ayağa kalkıldığı söylendiği için 😂 ( buna kanmayın) ama öncesinde eve tek dönmemem ve mümkünse özel araçla dönmem konusunda bilgilendirme yapılmıştı. İşlem bittikten sonra dinlenme odasına aldılar. Orada da 2 saat kadar beklettikten sonra eve gidebilirsiniz dediler. Kanamam fazla olmamıştı.gün boyu bir klinikte bir tanede evde olmak üzere Sadece 2 defa ped kullandım. Uyuşukluk hissi geçtikten sonra ağrı ve acıma başladı dayanılmayacak kadar değildi ama insan yine de tedirgin oluyor. Sprey, Ağrı kesici ve antibiyotik de yazmıştı dr. İlk günden sonra ağrım azaldı acı hissi
Kaldı. İşlem sonrasında pamuklu iç çamaşırı giymemi sürtünme yapmamamı ve otururken tek hamle şeklinde oturmamı, bölgeyi ıslatmamamı 3 gün banyo yapmamam için de öneri de bulunmuşlardı ama tuvalete giderken tampon şeklinde suyla temizlik sağladım diğer türlüsünü yapamazdım. (Dr hanım, hastalarının genelde 2. 3. Gün gezmeye çıktıklarını söyledi 😂😂) çarşamba günü, ütü yapmam gerekiyordu, iç çamaşırı da olduğu için bir kontrol ediyordum arada, baktım kanama var. Dr. Ulaştım hemen, görsel olarak attım. Ayakta durmamamı, buz koymamı ve 1 saatlik takip istedi. Sonrasında devam etmedi leke leke şekilde geldi. Şu anda da halen bu şekilde ağrı yok fakat sızlama var. Düzgün yürüyemiyorum çoğu zaman yatar pozisyondayım. 5 yaşında bir çocuğum var sürekli oyun isteyen 😅😅
Yarın da kontrole gideceğim. Kontrol sonrası da sizlere yazarım. Yaptıracak olan arkadaşlar iyi
Düşünsünler.
Kime oldunuz

Bende kimseyle paylaşamadım anneme bile demedim eşim de şehir dışındaydı. Yanında kimsenin olmasına hiç gerek yok tek başına gidebilirsin bunyen kuvvetliyse. Zaten hemşireler giyinmene falan yardımcı oluyor ama ayakkabımı bile ben kendim giymiştim. Senin yaşlarındaki hâline ve son hâline göre kıyaslama yapmam gerekirse zamanla daha da sarkma oluyo emin olabilirsin. Yaş geciyo yerçekimi falan filan. Şuan bekarsın çok rahat iyilesirsin. Çocuklu olunca daha fazla sorumluluk oluyo ister istemez. Bana doktorum bile dedi yani sordum tekim nasıl olacak diye o da tek ol zaten ihtiyacın olmayacak kimseye demişti. Ben aile binasında yaşıyorum birbirimize gidip geliriz mesela ama inanki hiç kimse anlamadi. Sende kimseye anlatmak zorunda değilsin
Kime oldunuz

Merhaba kizlar,

benim uzun süredir kafama taktigim bu konuyu sizinle paylasmak istiyorum. Bekar oldugum icin ve maalesef cevremde beni bu konuda anlayabilecek biri olmadigi icin benimle ayni kaygilari yasayan veya bu konuyla ilgili bilgisi veya tecrübesi olan birilerin fikirlerini almak istiyorum.
Ic dudaklarim normale göre daha büyük ve sarkik olmasi beni estetik olarak cok rahatsiz ediyor. O kadar rahatsiz ediyor ki kendimi öz güvensiz hissediyorum. Evlenmeden önce labioplasti olup, bu sorunu cözmek istiyorum.

1) Ameliyattan sonra 2-3 gün dinlenmek gerektigi söyleniyor. Siz kac gün sonra isinize dönebildiniz?
2) Labioplasti + hudoplastinin iyilesme süresi daha mi uzun/zor?
3) Lazer ile mi olamak gerekiyor yoksa eksizyon ile mi?
4) Lokal anestezi olanlar daha fazla ödemden bahsetti, sizce bu dogru mu?
5) Genel anestezi hakkinda tecrübeleriniz neler?
6) Ameliyat sonrasi ic dudaklarin tekrar büyüme gibi bir durum olabilir mi? Özellikle lazer sonrasi icin söylemler var
7) Hekim arayisina girdim ve rastladigim isimler:

• Saynur Yilmaz
  • Aylin Karanlık
  • Pelin ilbeyi
  • Yesim Yercok
  • Süleyman Eserdag
  • Yakup Avsar
Bu hekimlere ameliyat olan var mi? Tecrübelerimiz nasil? Baska hekimlerle ilgili görüsleriniz varsa da paylasabilirsiniz

Simdiden herkese tesekkür ederim
Merhaba oldunuz mu ve kime oldunuz

Selamlar hanımlar,, ben de pazartesi günü labioplasti operasyonu oldum. Lokal olarak klinikte işlem uygulandı. Öncesinde kontrol muayenesi oldum. Şikayetlerimi beklentilerimi söyledim. Dr.hanım, olabilecek şeyler hakkında bilgilendirdi. Normali olmadığını herkesin yapısının farklı olduğunu rahatsızlık hissinin ortadan kaldırılmasının öncelikli amacı olduğundan bahsetti.
Netten araştırdığım yorumlara bakarak kafamda netleştirmiş olduğum bir dr.du. İlk görüşmede güven hissini verdi.Muayene günü operasyon günün ayarladık. Biraz hızlı gerçekleşti çünkü okuduğum yorumlarda genelde adet bitiminde yapılmasının daha uygun olduğu yazılıyordu. Bende bundan dolayı biraz hızlı hareket etmiş bulundum.
Pazartesi(10 Haziran) 1 saatlik bir operasyon oldu. Lokal olarak işlem gerçekleşti. Işlem sırasında herhangi bir acı ağrı oluşmadı. Bu noktada çok dikkatliydiler. İşlemi bana sorarak gerçekleştirdi. Uzunluğu yapısı neyin uygun olabileceği vs. tam barbie istemedim ona göre kesiyi ayarladı. İşlem 1 saat sürdü. İç dudaklar yukardan başlayarak büyük biraz da sarkık şekildeydi. Yukardan da yapıldı işlem.
İşlem için Tek gelmiştim, çünkü kimseye söylemedim yorumlarda genelde 3 günde ayağa kalkıldığı söylendiği için 😂 ( buna kanmayın) ama öncesinde eve tek dönmemem ve mümkünse özel araçla dönmem konusunda bilgilendirme yapılmıştı. İşlem bittikten sonra dinlenme odasına aldılar. Orada da 2 saat kadar beklettikten sonra eve gidebilirsiniz dediler. Kanamam fazla olmamıştı.gün boyu bir klinikte bir tanede evde olmak üzere Sadece 2 defa ped kullandım. Uyuşukluk hissi geçtikten sonra ağrı ve acıma başladı dayanılmayacak kadar değildi ama insan yine de tedirgin oluyor. Sprey, Ağrı kesici ve antibiyotik de yazmıştı dr. İlk günden sonra ağrım azaldı acı hissi
Kaldı. İşlem sonrasında pamuklu iç çamaşırı giymemi sürtünme yapmamamı ve otururken tek hamle şeklinde oturmamı, bölgeyi ıslatmamamı 3 gün banyo yapmamam için de öneri de bulunmuşlardı ama tuvalete giderken tampon şeklinde suyla temizlik sağladım diğer türlüsünü yapamazdım. (Dr hanım, hastalarının genelde 2. 3. Gün gezmeye çıktıklarını söyledi 😂😂) çarşamba günü, ütü yapmam gerekiyordu, iç çamaşırı da olduğu için bir kontrol ediyordum arada, baktım kanama var. Dr. Ulaştım hemen, görsel olarak attım. Ayakta durmamamı, buz koymamı ve 1 saatlik takip istedi. Sonrasında devam etmedi leke leke şekilde geldi. Şu anda da halen bu şekilde ağrı yok fakat sızlama var. Düzgün yürüyemiyorum çoğu zaman yatar pozisyondayım. 5 yaşında bir çocuğum var sürekli oyun isteyen 😅😅
Yarın da kontrole gideceğim. Kontrol sonrası da sizlere yazarım. Yaptıracak olan arkadaşlar iyi
Düşünsünler.
Çok geçmiş olsun süreç nasıl devam etti

Teşekkür ederim. 5.gün kontrole gittiğimde çok fazla ödem olduğu için dikişler açılma yapmıştı. Tekrardan dikiş atıldı. Sonrasında buz uygulamasını daha dikkatli şekilde yaptım ben, ayağa felan da kalkıyordum mecburen, sonrasında kalkmadım 10 gün boyunca zaruri
İhtiyaç harici kalkmadım yatar pozisyonda kaldım . Yediklerime de dikkat ettim tuzlu tatlı asitli gıdalardan da uzak durdum. Normalde de yaralarım çok hızlı iyileşme göstermez ama şu an çok şükür normal her şey. Dikişler düştü görüntü olarak daha iyi görünüyor şişlikler indi, klitoris bölgesi hafif şiş, o da biraz inecek dedi. (Klitorise müdahale edilmemişti üst kısımdaki deri alınmıştı.) 20. Günden itibaren biraz daha iyi oldum yürümem düzeldi, oturmam felan da öyle bir de tedirgin olunca insan olmasa da olmuş gibi düşünüyor.

Bna dr um slip kulot arti boxer önerdi, regl destek kulotunuda gydim. Bana dr um ameliyat sonrası kullanmak icin ki hala devm ediyorm crystalin sprey onerdi. Wc sonrası iki uc fis tamam. Bu sprey bana hem cok islevsel pratik geldi hemde acik yaraya dahi yanma bisi yapmadı dezenfekte etti. 32 gundur hala kullanyrm bitmedi. 10.gunden sonra geceleri ozonlu kantarona geçtim faydası oldu mu bilmyrm ama bn hic kaşıntı sorunu yasamadim dikisler eririken vs. Gündüzleri madecassol sürüyorum. Nerdeyse 10 gun wc ye kalkmak disinda hep yattim. Bence ne kadar az hareket o kdr iyi. 3 günden sonra ise gittim olayı biraz zor bnce
Meltem hanım geçmiş olsun. Özelden soru sormak istiyorum ama müsait olduğunuzda

X