Uzun bir aradan sonra...

KALB!M

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2007
204
0
merhaba arkadaşlar.uzun bir aradan sonra ben geldim...bir derdim var...beni tanıyanlar bilir...3aylık evliyim...deliler gibi severek evlendik...recomu bililerle ona olan sevdamı:) buraya kadar tamam...ama evlendiğimizden beri bişeyler eksik sanki...o eski ilgili konuşkan adam gitti yerine bi başkası geldi...artık benimle hiç ilgilenmiyo...beni sevdiğini hiç söylemedi evlendiğimizden beri ben söylediğimde bende diye cevapladı...neden böyle anlayamıyorum.önceden neredeyse eli elimden ayrılmayan adam şimdi sanki zorla tutuyo gibi...bunu söylediğimde artık evliyiz sevgili gibi olamayız diyo...lütfen bana bir akıl verin nasıl davranmalıyım..sabah işe gidiyo akşam geliyo yemek yiyo sonra pc başına geçiyo saatlerce oyun oynuyo...benimle ilgilenmiyosun diyorum...benimle vakit geçirmek istewmiyomusun diyorum saçmalama ne alaka diyo beni fazla sıkma diyo:KK43: neden böyle olduki sanki...ben kendimi biraz uzak tutayım diyorum hani belki sorar neyin var diyede anlar ama yok onu yapamıyorum zaten okadar çok seviyorum ki ona kızamıyorum bile böyle üzülmekle kalıyorum of:KK43:

canım öncelikle hayırlı olsun..evlendiğini bilmiyordum....bunlarla canını sıkma derim ben sana..sevgili olmakla evli olmak farklı şeyler...sevgilinden beklediklerini aynı evde yaşadığın eşinden bekleyerek kendi kendini üzüyorsun...ne kadar seversen sev deli gibi aşık olduğun adamlada evlensen bazı şeyler ruta girince bunlar oluyor işte...seninle daha az ilgilenmesi seni artık daha az seviyor demek değildir..bizde evliyiz bizlerde çok severek evlendik fakat yaşadığımız hayatın stresi sıkıntısı ve bu mücadelede birbirimize daha az vakit ayırır olduk..o yüzden sıkma canını üstünede fazla gitme..sen herşeyin en iisine layıksın....

Enteresan canım ya. Siz evliliğinizin cicim günlerinde olmalıydınız şu an ama sen dert yakınmaya başlamışsın.

Eşin evlilik moduna girmiş tamam da 20 yıllık evliler gibi davranmanın da bi alemi yok.
Hem eşin hem sevgilin tabi elini de tutacak sarılacak da

Ama bence sen onun üstüne gidiyorsun. Benimle ilgilenmiyosun gibi kaprisler yapma. Sende kendine bi dünya kur, iliglenme bak bakalım senin aniden kesilen ilginin eksikliğini hissedince ne yapacak.

Mesela kitap oku. Yada tv. izle
Ama yanına gitme. Neden benimle ilgilenmiyosun deme. Sen üstüne gittikçe o kendisini çeker.

cemrem ablam benim sağolasın yorum için amaben küçük şeyleri kafama dert eden bi insanım zaten gelde takma :KK43:(

Evliliğin hayırlı uğurlu olsun,çok mutlu olun inşallah..:Saruboceq:
Şimdi; ne şekilde evlendiğini bilmiyorum.
Biraz borç,taksit varsa belki adam onlara kafa yoruyordur,sana sıkıntısını söylemeye de çekiniyordur..benneyaptımki
Ayrıca hiç maddesel sorun olmasa bile erkekler de birer insan. Biz kadınlar,nasıl yeni evimize,eşyalarımıza,hatta yabancı biriyle yaşamaya,uyumaya zor alıştıysak onlar da azıcık bocalayacaklar elbet.. :nazar:
Bence hiç elleme,kendi halinde bırak,sevdiğin ve sevildiğin bir adamla evlendin, zamanla herşey yoluna girer inşallah sakın üzülme..
Mutluluklar dilerim..yerimseniben:nazar:

hayırlı uğurlu olsun canım
umarım bir ömür boyunca mutlu olursun

yeni evliisniz canım
bence alışma süresindesiniz.
arkadaşlarının dediği gibi biraz borç falan varsa
onunda etkiis olabilir
sabret derim evliliğiniz tam otursun yerine derim.

evliliğe alışamadı sorumluluk ağır geldi :uhm: olabilir mibenneyaptımki

teşekkür ederim laalecim evet haklısın birde bişey daha var belki size çok saçma gelicek ama ben onu herkesten kıskanıyorum annesinden bile:KK43: biz anneleriyle altlı üztlü oturuyoruz onlarda yemek yiyoruz vs.annesiyle olan iletişimi beni rahatsız ediyor.ona karşı çok ilgili öpüyor sarılıyor rahatsızlığında başından ayrılmıyor ve ben bazı şeyleri eşimden değil annesinden duyuyorum benden önce annesiyle paylaşıyor.dediğiniz gibi kendimi biraz geri çekeyim bakalım nolcak off

hayırlı olsun arkadaşım...
erkekler belki biraz daha zor alışıyor evliliğe diyelim...
kafanızı takmayın...ama sakın
kendinizi uzak tutmayın,nasıl davaranmak istiyorsanız,ne söylemek istiyorsanız söyleyin...
sevginizi göstermekten,söylemekten vazgeçmeyin... ve pc den mümkün olduğu kadar uzak tutun...
fazla üstünede düşmeyin derim....
size ömür boyu mutluluklar diliyorum...
sevgiler...

şimdi benim kocam gerçekten yoğun çalışıyor..kaydirigubbakcemile
mesela dün akşam saat 10 a geliyordu geldiğinde.
dün sabah erken yola gidecekti sabah 6 gibi..araba da yoktu müdürleriyle bir toplantıya çıkacaktı..
gece 11e yakın gelecek saat 6 da da gideceği için eve hiç gelmedi kayınvalidemde kaldı bu tarafa hiç gelemedi.
yüreğinin herşeye rağmen benimle olduğunu,herşeyden önemlisi benim ve kızımız için biraz daha fazla performanslı çalıştığını biliyorum..:asigim:
eve erken geldiğinde duş alıyor iki sohbet ediyor ve yatıyoruz hemen..
gün içinde görüşemediğimizden yatağımıza hep birlikte giriyoruz..:1hug:
tamam evlilik farklı kabul ederim..
işten eve gelip pc ile oynamasını ve evliyiz artık kelimesine sığınmasını anlayamadım..
evlilik pc ile oynamak değildir ki!
bence siz o pc yi ya bozun yada atın evden..kaldırın..:nazar:

canım benım bıldığım evlenınce erkekler artık o eski ilgi ve alakayı göstermediğidir...
elbetteki çıktığınız günlerdeki gibi olmayacaksınızdır..
sende zamana bırak onu sıkma .
bak sevdiğin insanla evlenmişsin güzel bir yuva kurmuşsun ..tadını çıkar...

ama inanın onu kırıcam üzücem diye okadar çok korkuyorum ki bunun için rahatça bu düşündüklerimi konuşamıyorum

teşekkür ederim laalecim evet haklısın birde bişey daha var belki size çok saçma gelicek ama ben onu herkesten kıskanıyorum annesinden bile:KK43: biz anneleriyle altlı üztlü oturuyoruz onlarda yemek yiyoruz vs.annesiyle olan iletişimi beni rahatsız ediyor.ona karşı çok ilgili öpüyor sarılıyor rahatsızlığında başından ayrılmıyor ve ben bazı şeyleri eşimden değil annesinden duyuyorum benden önce annesiyle paylaşıyor.dediğiniz gibi kendimi biraz geri çekeyim bakalım nolcak off

borcumuz yok allaha şükür

Öncelikle borcunuz olmadığına çok sevindim..
Maddi sıkıntı evliliği zora sokuyor maalesef..
Kıskançlığına gelince inan bana zamanla kendi haline güleceksin...kaydirigubbakcemile3
Gelip geçici bu durum şu anda..
Sen kendinle meşgul ol,kafana sakın takma hiç bir şeyi..
İlk zamanlar annesiyle paylaşması normal,eski alışkanlıklardan kurtulmak kolay değil maalesef..:nazar:

ve dışardan gelen tepkilerde benim kafamın karışmasına nedne oluyo işte bu adam sana soğuk davranıyo neden böyle diyolar sinir oluyorum o sinirle bin bir türlü şey geçiyo kafamdna işte

ve dışardan gelen tepkilerde benim kafamın karışmasına nedne oluyo işte bu adam sana soğuk davranıyo neden böyle diyolar sinir oluyorum o sinirle bin bir türlü şey geçiyo kafamdna işte

canım ne için dışarıyı dinliyorsunki...
bak en büyük hatayı burda yapıyorsun...
mıllet ne derse inanacakmısın..
bak huzursuz oluyorsun...
benim babamda dışardan çok soguk görünür...ama bilirizki bizi çok seviyor...
kocan herkesın yanında şapur şupur seni öpüp aman karıcım canım karıcımmı deyıp duracak...

Son düzenleme:

Sakın kimsenin dediğine kulak asma..yasakkelime
Hiç bir sıkıntını da başkalarına anlatıp da milletin ağzına laf verme,çok bunalınca gel buraya yaz,anlat,belki biz bir şey yapamayız ama dertleşiriz,dinleriz seni..:teselli:
İnsanlar her yorumu yapar,ne bakıyorsun onlara sen!!
Soğuk duruyor diyenlere,"evet eşim çok yorgun" de,kapat herkesin ağzını.. Hiç uzatma bile..

ama inanın onu kırıcam üzücem diye okadar çok korkuyorum ki bunun için rahatça bu düşündüklerimi konuşamıyorum

o da aynı şeyi düşünüyor olmasın arkadaşım
yani seni kırmak üzemk istemediği için sana değil de annesine anlatıyordur sıkıntılarını
aklıma başka bişey gelmiyor yani

Güzelim hic kendini üzme bosu bosuna sebebler falan arama....a.s

Tilsim bitti iste bunu kabullenmek lazim, Evlendikten sonra o deli divane ilgili alakali pesinde dolanan adam gitti tabiki, cünkü artik hedefine ulasti seninle evlendi, cicim aylarida gecti hersey normale dönüsüyor pembe gözlükler cikiyor yavas yavas oldugu gibi görüyor insan etrafini....:kahve:

Esin seni mutlaka hala seviyordur ama bunu söylemeye ihtiyac duymuyor artik eskisi gibi cünkü bir aradasiniz artik bir hayat paylasiyorsunuz...:kahve:

Bunlari kafana takma esin degismedi, durumlar degisti sadece....:nazar:

Birde canim sunuda söylemek istiyorum, erkekler fazla ilgiden cabuk bikarlar, bence pek fazlada üzerine düsme, hatta birazcik burnun havalarda olsun birazda o seni merak etsin ne oldu bu kadina diye...inanki üstüne düstükce naza cekecek kendini...:nazar:

evliligin icin mutluluklar cnm...

Bence biraz kendi haline birak sonucta evlilik onun icinde öyle kolay birsey degildir sanirsam ?

Belki alismasi icin zamana ihtiyaci vardir ? Sonucta simdi daha cok sorumluluk sahibi felan filan iste ?

Isten geldikten sonra yemek yiyip bilgisayar basina geciyorsa biraz kendiyle kalmasina izin ver ? Unutmaki oda bütün gün calisiyor ve biraz kendine zaman harcamak isteyebilir! Ama saatler boyunca PC basinda oturupta dis dünyayla baglantisini koparmasinada izin verme !

X