Üzerine çok düşülen bebek

mesela kafasını hafif bir yere vursa çocuk ağlamasa bile herkese anlatıyolar büyük bişey olmuş gibi abartıyolar.
Böyle demişsin ya mesela 2,5 yaşımda kızım var onunda canı hiç tatlı değil geçen gün anneannesinde parmağını balkonun köşesine sıkıştırmış baya derisi kalkmış kamamış ama kozım ağlamamış. Benim annemde herkese böyle oldu hiç ağlamadı diye anlatıyor. Budamı şımartmak oluyor ? İnsanlar istediği şekilde sever çocuğu size ne ?

Bu cocuklar ilerde cok büyük sorun yaşıyor.
Hep grubun en ilgi gösterileni vs vs olmak istiyorlar, ailedeki kendinelerine gösterilen alan konforlarını sürdürmek istiyorlar ama maalesef öyle bi dünya yok.
Hersey dozunda bence.

Gecen parkta kadin cocugun üzerine inanılmaz ama nasıl düşmek dedim olacak bisey bekliyorum.
Yetmedi bu sefer bana sardı. İstiyor ki onun gibi olayim.
Yo benim cocugum bilir ne yapmasi gerektiğini dedim. Ben çocuk doktoru yanında çalışıyorum da sanki biz mağaradan çıktık.
Düşer vs diyor bana.
Ses etmedim.
O cocuk bir düştü yüzünün yarısı ve bacagi sıyrıldı.
Çocukta tam oynayamiyor ki a simdi gelecek a simdi bisey diyecek a şimdi gel buraya gidecek, enerjiyi alanını cocugun bloke ediyorlar.
Şımartmada benim hiç tercihim değil, parkda da sahit oluyorum.

Kızlar merak ettiğim bişey var özellikle tecrübesi olanlar yorumlarsa sevinirim.
Eltimin 1,5 yaşında çocuğu var. Kayınvalidem ve eltim aşırı derecede üzerine düşüyolar yani dışardan bakınca her şey abartı geliyo. Tabiiki de ilgileneceksin sevgi falan olacak ama şöyle diyim mesela kafasını hafif bir yere vursa çocuk ağlamasa bile herkese anlatıyolar büyük bişey olmuş gibi abartıyolar. Eşimde farkında o da diyo aşırı düşüyolar üstüne diye. Tabiikide bütün bunlar beni ilgilendirmez merak ettiğim çocuğun sağlıklı büyümesi için bunlar doğru davranışlarmı yani bu çocuk çok nazlı şımarık olmaz mı nasıl yapmak gerek fikir amaçlı soruyorum bana çok yanlış geliyo
Tamam çocuğu şımartmak ,çok üstüne düşmek iyi değil.Ama şu anneleri de çocuklarından başka bişey konuşmuyorlar , küçücük şeyleri anlatıyorlar diye yargılamasak mi artık? 7-24 çocuk bakıyorsun , bütün işin uğraşın ,dünyan o.Sonra bekar arkadasin veya çocuksuz evli arkadaşın geliyor işte gezmesinden , sevgilisinden bilmem neden bahsediyor.Yok kardeşim yok.Cocuktan başka birşey yaşamıyor anneler bir süre.Ne konuşsun bu kadınlar ? Efendi efendi dinlese yetmiyor mu? Muhtemelen de uykusunu bile iyi almamış bir kadın var karsinizda

Bu cocuklar ilerde cok büyük sorun yaşıyor.
Hep grubun en ilgi gösterileni vs vs olmak istiyorlar, ailedeki kendinelerine gösterilen alan konforlarını sürdürmek istiyorlar ama maalesef öyle bi dünya yok.
Hersey dozunda bence.

Gecen parkta kadin cocugun üzerine inanılmaz ama nasıl düşmek dedim olacak bisey bekliyorum.
Yetmedi bu sefer bana sardı. İstiyor ki onun gibi olayim.
Yo benim cocugum bilir ne yapmasi gerektiğini dedim. Ben çocuk doktoru yanında çalışıyorum da sanki biz mağaradan çıktık.
Düşer vs diyor bana.
Ses etmedim.
O cocuk bir düştü yüzünün yarısı ve bacagi sıyrıldı.
Çocukta tam oynayamiyor ki a simdi gelecek a simdi bisey diyecek a şimdi gel buraya gidecek, enerjiyi alanını cocugun bloke ediyorlar.
Şımartmada benim hiç tercihim değil, parkda da sahit oluyorum.
Demek istediğim buydu evet eltim doktora gitiiğinde doktor da demiş siz çok korumacı davranıyosunuz niye bu kadar düşüyosunuz üstüne diye ama anlayan kim

Böyle demişsin ya mesela 2,5 yaşımda kızım var onunda canı hiç tatlı değil geçen gün anneannesinde parmağını balkonun köşesine sıkıştırmış baya derisi kalkmış kamamış ama kozım ağlamamış. Benim annemde herkese böyle oldu hiç ağlamadı diye anlatıyor. Budamı şımartmak oluyor ? İnsanlar istediği şekilde sever çocuğu size ne ?
Hayırrr bu güzel bişey. Benim demek istediğim eltimde kayınvalidem de hep ilgi görmek istiyolar kendilerini acındırıyolar. Mesela eltimin çocuğu olmadan önce evinde bişey dökse çorbayı dökmüş hemen arıyo kayınvalidemi biz bi kaza geçirdik çorba döküldü ama yere bunun gibi size de saçmalık gelmiyo mu

Benim kız kardeşimin kızı ilk torun, hepimiz üzerine düştük düşüyoruz, çok seviyoruz, cadı o kadar sevildiğini farkında ki hepimizi parmağında oynatıyor 🤭
Şuanda 3 yaşında ve gelişimi maşaAllah önde bile gidiyor, çok zeki, kavrama yeteneği, farkındalığı vs gayet iyi, gayet sağlıklı.
Kimse bizim korkumuza ona birşey diyemez falan 😁
Hiç sıkıntı yaşamadık, çok sevgiden zarar gelmez, bırakın insanlar istediği gibi büyütsün bebeklerini, siz sizinkini çok fazla şımartmazsınız😊
Doğru dediniz iyi oluyosa sıkıntı yok ben de severim ve şımartırım neyi eksik yeter ki iyi olsun onun için

Aynen öyle hiç bişey demem zaten. Oğullarından ilk torun eşimde ondan dolayı abartıyo bizimkiler diyo
İlk torun ise normal genel olarak anneanne babaanne dedeler kıyamaz bende çok üstüne düşen bir anne değilim çok büyük bir düşme çarpma vs yaşamadığı sürece müdahale etmem birşey yok derim kalkıp oyununa devam eder ama aile büyükleri en ufak bir düşmeye bile abartı tepkiler verir.

İlk torun ise normal genel olarak anneanne babaanne dedeler kıyamaz bende çok üstüne düşen bir anne değilim çok büyük bir düşme çarpma vs yaşamadığı sürece müdahale etmem birşey yok derim kalkıp oyununa devam eder ama aile büyükleri en ufak bir düşmeye bile abartı tepkiler verir.
Ben çocukluğumda değer görmediğim için mi rahatsız okuyorum bundan acaba

Hayırrr bu güzel bişey. Benim demek istediğim eltimde kayınvalidem de hep ilgi görmek istiyolar kendilerini acındırıyolar. Mesela eltimin çocuğu olmadan önce evinde bişey dökse çorbayı dökmüş hemen arıyo kayınvalidemi biz bi kaza geçirdik çorba döküldü ama yere bunun gibi size de saçmalık gelmiyo mu
Kayınvalideni arıyor sonuçta eltin, seni ilgilendiren kısım ne tam olarak?

Demek istediğim buydu evet eltim doktora gitiiğinde doktor da demiş siz çok korumacı davranıyosunuz niye bu kadar düşüyosunuz üstüne diye ama anlayan kim
Ben seni anladım.
Okulda bazı veliler vardır. Çocuğu dünyadaki çocuklardan değişik gibi davranan, en akıllı, en zeki en bilmemne çocuk onun çocuğudur.

Birde bu cocuklar istiyor ki en popüler o olsun, en vazgeçilmez bla bla.
Yok öyle bi dünya.
Sonra mutsuz cocuklar bireyler vs vs.
Bu dünya nası bi kaba sahip ise o şekilde olmalı herşey.

Bu tipler dışarıda çocuğunu emzirdin mi diye soran, hadsiz terbiyesiz anneler.
Hiç kusura bakmasınlar dışarı da parkta oyun oynuyor cocuklar tanışıyor. Anne merhaba merhaba iki dakika sonra çocuğunu emzirdin mi?
Emzirince ne oluyor emzirmeyince ne oluyor. Ayrıca sana ne…

Valla benim cocugum bana bağımlı asla olmasın, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılasın, evlendiğinde kendi ailesini bilsin ve asla bizi işin içine karıştırmasın. Okulunu, işini hepsini kendi belirlesin, iletletsin, yürütsün.

O yüzden siz ve eşiniz dogru düşünüyorsunuz.

Ben seni anladım.
Okulda bazı veliler vardır. Çocuğu dünyadaki çocuklardan değişik gibi davranan, en akıllı, en zeki en bilmemne çocuk onun çocuğudur.

Birde bu cocuklar istiyor ki en popüler o olsun, en vazgeçilmez bla bla.
Yok öyle bi dünya.
Sonra mutsuz cocuklar bireyler vs vs.
Bu dünya nası bi kaba sahip ise o şekilde olmalı herşey.

Bu tipler dışarıda çocuğunu emzirdin mi diye soran, hadsiz terbiyesiz anneler.
Hiç kusura bakmasınlar dışarı da parkta oyun oynuyor cocuklar tanışıyor. Anne merhaba merhaba iki dakika sonra çocuğunu emzirdin mi?
Emzirince ne oluyor emzirmeyince ne oluyor. Ayrıca sana ne…

Valla benim cocugum bana bağımlı asla olmasın, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılasın, evlendiğinde kendi ailesini bilsin ve asla bizi işin içine karıştırmasın. Okulunu, işini hepsini kendi belirlesin, iletletsin, yürütsün.

O yüzden siz ve eşiniz dogru düşünüyorsunuz.
Çok teşekkür ederim beni eleştirip yaftalamak yerine empati kurmuşsunuz. Tam anlamıyla demek istediğim buydu. Tabiiki de bizde inşallah olursa çocuğumuzu seveceğiz ilgileneceğiz. Öğreteceğiz ama her şey dozunda bana bağımlı olmadan olmalı benim ailem de torunu çok severdi hala öyleler ablamın çocuklarina ama kayınvalidemle eltim görmemişe dönmüşler fazla ilgi fazla acındırma abartı neyse bunlar bana tecrübe oluyo😉

Çok teşekkür ederim beni eleştirip yaftalamak yerine empati kurmuşsunuz. Tam anlamıyla demek istediğim buydu. Tabiiki de bizde inşallah olursa çocuğumuzu seveceğiz ilgileneceğiz. Öğreteceğiz ama her şey dozunda bana bağımlı olmadan olmalı benim ailem de torunu çok severdi hala öyleler ablamın çocuklarina ama kayınvalidemle eltim görmemişe dönmüşler fazla ilgi fazla acındırma abartı neyse bunlar bana tecrübe oluyo😉
Benden sana tavsiye, çocugun olduğunda sakın çocuğunla ilgili kv elti vs hicbirsey sorma, anlatma.
Yanlarında besleme.
Durmaz bunların çeneleri…

Benden sana tavsiye, çocugun olduğunda sakın çocuğunla ilgili kv elti vs hicbirsey sorma, anlatma.
Yanlarında besleme.
Durmaz bunların çeneleri…
Düşüncem hep öyle zaten öyle yapcam. Kendilerini çok bilgili sanıyolar özellikle eltim kayınvalidem de her şeyi eltime sorar resmen eltim yönetir. Beni de yaşı küçük bişey bilmeyen biri olarak görüyolar. Oysaki ikisininde eğitimi yok ben hemşireyim. Ama hiçbirzaman bilmişlik taslamadım. Böbürlenmedim ama eltim maşallah her şeyde üstün. Reglim de yaklaştı ki nefretim arttı bana yaptıkları aklıma gelip duruyo 🤭

Aşırıya gidilip çocuğun şımarmasında katkıda bulunulmaması şartıyla torunlarını sevip onunla ilgilenmeri güzel bir şey. Çocuk şımardığında ilk çekemeyenler, en önce yorulanlar, zora gelemeyenler kendileri oluyor genelde. Sonra anne ve babaya kalıyor çocuğun kahrını çekmek.

X