Uzak mesafe iliskisi ve evlilik?

22 yasındasın be yavrum.
Genclıgıne heveslerine umutlarına yazık.
Git kendı yasıtlarınla flort et gez toz, okulunu bitir. Acında tatlında sevincinde sevgilinin omzu yanında olsun.

Ben bırını cok seveceğim, ailem bilecek ve bana buralı bır cocuk bulalım sana diyecek?
Adam oyaladıgı gıbı aılesı de sizin ılıskıyı Cıddıye almıyor

Sevgilinde sana bunu soylemekte beıs gormuyor. Kimse senden cekınmıyor ozetle fark ettin mi?

Kariyer yap, vakti geldıgınde evlen.
22 nedir Allah askına.
Ailen senınle bir gurur duysun, kızımız muhendıs oldu desın. Babanın bıtane faturasını ode jest yap ilk maasınla ne bileyim.
Git anneni kuafor gotur. Kendı paranı kazan.
Of.

.adam kalkıp işi için beraber yaşadığınız şehirden doğuya gidiyor, ok
.sen oraya gitmek istiyorsun gelme diyor, ok
.adam gel dese sen işini gücünü bırakıp doğuya gideceksin, ok
.kariyer planını tamamen adama bağlamayı düşünüyorsun, ok

bu durumda adam bi anda hayatından çekilse, bilmediğin memlekette, işsiz, tek başına ve ailenden milyör kilometre uzakta olacaksın? neden, gelme iş yok :/ diyen adamın yanına gittin diye.

bence bu kadar fedakarlığa değmez.

22 yasındasın be yavrum.
Genclıgıne heveslerine umutlarına yazık.
Git kendı yasıtlarınla flort et gez toz, okulunu bitir. Acında tatlında sevincinde sevgilinin omzu yanında olsun.

Ben bırını cok seveceğim, ailem bilecek ve bana buralı bır cocuk bulalım sana diyecek?
Adam oyaladıgı gıbı aılesı de sizin ılıskıyı Cıddıye almıyor

Sevgilinde sana bunu soylemekte beıs gormuyor. Kimse senden cekınmıyor ozetle fark ettin mi?

Kariyer yap, vakti geldıgınde evlen.
22 nedir Allah askına.
Ailen senınle bir gurur duysun, kızımız muhendıs oldu desın. Babanın bıtane faturasını ode jest yap ilk maasınla ne bileyim.
Git anneni kuafor gotur. Kendı paranı kazan.
Of.

Su an 25 yasinda ve okulunu bitirmis calisiyormus. Devamini okumadiniz sanirim.

3 yillik iliskide hala evlilik konusunda belirsizlik varsa ve erkek arkadasin da belli bi yasa gelmisse demek iliskinizle alakali kafasinda soru isaretleri vardir. Ya da zaten genel olarak evlilik dusunmuyodur. Bu gibi planlar hayalleriniz yok muydu iliskiniz boyunca istemedigini bastan soylemis miydi. Yoksa halihazirda evli mi kendisi

Su an 25 yasinda ve okulunu bitirmis calisiyormus. Devamini okumadiniz sanirim.

3 yillik iliskide hala evlilik konusunda belirsizlik varsa ve erkek arkadasin da belli bi yasa gelmisse demek iliskinizle alakali kafasinda soru isaretleri vardir. Ya da zaten genel olarak evlilik dusunmuyodur. Bu gibi planlar hayalleriniz yok muydu iliskiniz boyunca istemedigini bastan soylemis miydi. Yoksa halihazirda evli mi kendisi

Ailesinin karşısına geçip "ben bu kızla evleneceğim. Başka birisini bulma düşünceniz kesinlikle olmayacak" diyemeyen bir adamdan cokta bir şey beklemeyin bence.

Işiniz var gücünüz var. Yoğunum diye ertelemek nedir ya? Sanki sirkette is guc bitecek mi? Adam sizden uzak yasamaya alışmış. O yüzden erteledikce erteleyebiliyor

Nerden tutsam elimde kalıyor, tüm kariyer planın kocanın şirketinde çalışmak mı yani?

Bunu geçtim adam olmaz demiş, adam zaten çekmiş gitmiş çoktan ....... üzülmeni istemem ama yarın öbür gün ailem çok baskı yaptı teslim olmak zorunda kaldım başkasıyla nişanım var hakkını helal et şeklinde mesaj yazarsa hiç şaşırmam. Bu adamdan öyle bir hissiyat aldım. Ayrıca hiç iş deneyimin olmadıği belli İstanbulda iş yapamayan bir mühendislik firması Doğuda nasıl iş yapsın? Van'da kim business intelligence projesi yaptıracak bu şirkete mesela ya da kim telekom hattı altyapı çalışması yaptıracak? Oraya iş için değil ailesine yakın olmak için gitmiş bence. Sizi de artık gözden çıkarmış mı, oyalıyor mu, öylece mi takılıyor derdi ne bilmiyorum ama bana güven vermedi. Şu adamda nasıl güvenip üstüne evlenmek istiyorsun konu sahibesi?

İlişkinin en başında düşünmediğini söylemişti. Kariyerle ilgili hedefleri olduğunu belirtmişti. Fakat ben zamanla ister heralde yada ben ikna ederim diye devam ettim. Çünkü gönül eğlendirecek biri değildi. Çok iyi anlaşıyorduk ve uyumluyduk. O yuzden devam etti. 1 buçuk yıl sonra, babasının da "ee artık yok mu biri, sende evlen " gibisinden bisey söylemesi üzerine galiba ve o aralar işlerde iyiydi. Istanbula geldiğinde ciddi bir şekilde " artık evlenmeye karar verdim, şu evde otururuz, ya benimle çalışırsın yada sana uygun iş bakarız gibi gibi. gelecek üstüne planlar yaptık. Sonraki 6 aylık süreçte yeni alinan eve eşyalar seçtik aldik, evin boyasina, dolabına her şeyine ben karar verdim. O yoğun olarak çalışmaya devam etti. Bende okulu bitirdim. Benim ailem evlenip oraya yerleşmemi istemiyordu. Ailemlede sorunlar yaşadım biraz o dönemde. Bende iş buldum istanbulda. 3-5 ay çalışayım daha sonra evleniriz o zaman biraz daha toparlaniriz hemde ailemde ikna olur diye düşündük. Geçen sene nisan ayında ailesiyle tanışmaya gittim. Annesi biraz beni sessiz sakin ezik mi buldu anlamadim(79 yaşında öğretmen). Benim oğlum şöyle mükemmel böyle mükemmel.. dedi. Ablasıda o benim herşeyim falan filan dedi. Ama genel anlamda ıyi bir aileydi. Onun dışında sorun yoktu. Bende ablam eniştemle tanışırdım onu. Onlarda sevdiler. Nisan mayıs aylarında yurtdışı iş seyahati , şirket borçları, projelerin olumsuz olması gibi gibi masraflar araya girdi. "Malesef evlilik işini kasım, aralık aylarına erteleyelim " dedi. Ilk tartışmalar o zaman başladı ve 1 yıldır sürüyor. Gecen kış babası vefat etti yine işle ilgili olumsuzluklar.. bu arada bende 3 ay çalışıp çıkarım dediğim yerde 1 yıl çalıştım şimdi başka bir işe girdim. Ve içimden hep ona kızdım. Çünkü çıktığımız yolda ben yalnız yürüyordum. Iş buluyor, degistiyor, ev buluyor, eve çıkıyordum. O da insan hayatını yoluna koymadan evlenmemeli diyordu. Böyle böyle bugünlere geldik.

Oyalıyor seni daha fazla vakit ayırıp kendini yıpratma ya evli yada evlenmek üzeredir..ben eşimle sevgiliyken yıl uzak kaldık 8 saatlik yoldan geliyordu 2 hafta bir 2 gün kalip dönüyordu yada ben gidiyordum bi şekilde gorusuyorduk

3 yılda hala netletstirememisse bence çokta emin olma sevgisinden bu kadar güvenmeyin kendinizden başka birine ben sizin yerinizde olsam emin olmadığım yolda yurumezdim.

Evet ilişkiyi bitirmelisiniz çünkü o zaten işiyle evli.evlenince bu cok sıkıntı olur ayrıca kültür farkı da var ki bu gerçekten evlilikleri bitiren bir durum e birde ailede sizi istememiş bizden birini bulalım falan olmaz yani mutsuz olursunuz.ayrica ailesinin burdan birini bulalım dediğini siz nerden biliyorsunuz sevgiliniz söylediyse çok saçma yani

X