Uzak mesafe ilişkisi sağlıklı mı?

Goruşmekte sikinti olacaksa uzak mesafe ilişkisine başlamak bana mantikli gelmiyor. İlişki belli bir yere gelmistir araya sonradan mesafe girmiştir o ayri ama direkt uzaktan başlamak ustune goruşmekte sikintilar yaşamak sorun bence doğru durust taniyamazsin. Uzaktan uzaga ayda bir gorustugun biriyle uyumlu olduğunu sanabilirsin ama öyle olmayabilir.

Ben tercih etmezdim. Eşimle farkli sehirlerdeydik ama eşim her hafta cumadan pazara kadar benim bulunduğum şehirde kalirdi benimle vakit gecirmek için. Ama parasi bitti herhalde hotellerde kalmaktan cok cabuk evlenme teklif etmişti 😂😂😂 Ama tabi birlikle tatil, uzun yol vs yaptik biz. Bir insan en iyi ayni evde, tatilde ve yolda taninir bence. Oyle ayda bir cafe buluşmasiyla olmaz o iş hatta haftada bir kafede oturmakla da olmaz ya neyse.

Birini yazişarak taniyamazsiniz.

Son düzenleme:
U
Merhaba hanımlar. Şu an görüştüğüm biri var ve kendisiyle farklı şehirlerdeyiz. Ve uzağız sürekli gidip gelebilecek mesafede değiliz. Kaldı ki o da yoğun çalışıyor ben de. İşin içinden çıkamıyorum çünkü birbirimize çok uyumluyuz iyi anlaşıyoruz ama böyle olmuyor vakit geçiremiyoruz yakından tanııyamıyorum bazen beraber bir şeyler yapmak istiyorum ha deyince olmuyor. Özlüyorum görmek istiyorum göremiyorum. Evlilik derseniz zaten sorun orda o kadar bir araya gelemiyoruz ki evlilik düşünelim önce vakit geçirmek gerekir. Uzatmayayım diyorum ama hemen kestirip atamıyorum da o da öyle. Nasıl yürütülür böyle bir akıl verin ne yapayım mantıklı düşünemiyorum sanki. Sırf mesafeden bitirmekte saçma geliyor ama böyle de olmuyor. Yaşlarımız 30 28 bu arada küçük değiliz.
Uzak mesafe ilişkisi bir adam gelip gidecekse yürüyor bence

Eşimden önceki iliskimde çocuk türk değildi
Bir yıl kadar (12-13 ay) gorusebildik bir aradaydik sonra norvece gitti

7 ay beklesem gelecekti galiba tam hatırlamıyorum şimdi ama 1 aydan fazla beklemedim, yapamam
Ben o işlerin adamı değilim
Direkt içimdeki heyecan söndü hiç uğraşamam

Sonra eşimle tanıştık
Uzak mesafe ilişkisiydi yine
Ama her hafta 3 gün yanımdaydı
Ayda 12 gün bazen 15 ♥️
İlişkinin beslenmesi için harika bir sayı bence.

Kişiden kişiye değişir.Biz de eşimle farklı illerde yaşıyorduk.Bir sene flört dönemi,bir sene de nişanlılık sürecinden sonra evlendik.Bu süre zarfında eşim geliyordu,ben gidiyordum.O benim ailemle ve yakın çevresiyle tanışıyordu.Ben de onun ailesi ve yakın çevresiyle tanışıyordum.Böylece birbirimizi iyi bir şekilde tanıma fırsatımız olmuştu.Bazen senelerdir tanıdığınız bir insanın içinden dahi bir canavar çıkabiliyor.Tamamen şans işi.

İnsan sevgilisi ile birlikte vakit geçirmeyecek, görüşmeyecek, onu çeşitli ortamlarda tanımayacaksa pek sağlıklı ilişki kuramaz sanırım.
Hayır sevgilim var ama yanımda yok, millet sokaklarda elele gezerken ben telefon başındayım diye düşünürdüm ben eskiden 😉😁 Üstelik benim zamanımda ne görüntülü konuşma ne whatsap ne foto moto hiçbir şey yoktu, buna rağmen çok uzun bir ilişkim oldu o ayrı ama bence görmek dilediğince görüşebilmek ayrı bir güzel.
Şimdiki imkanlar daha farklı daha güzel olsa da ben uzak istemezdim.
Sizi bilmem 😉😊

Benim bu sene uzak mesafeli ilişkimde 5. yılım bana o kadar normal geliyor ki :KK70:
Biz ünide aynı sınıftaydık 2 sene yakından tanıdım yani sonra devam ettik. İlişkinin başında uzakta olunca bence yürütülmez. Ben yapamazdım ilişkinin oturması için ilk zamanlar çok önemli. Tanımak, huyunu suyunu bilmek.

Sıfırdan uzakta başlıyorsa ben sağlıklı bulmuyorum. Erkek arkadaşımla yıllarca aynı mahallede yaşadıktan sonra iki sene uzak mesafe sürdürmek zorunda kaldık. Şimdi de aramızda 2 saatlik bir mesafe var. Her hafta sonu görüşüyoruz, bazen haftanın 5 günü birlikteyiz. Önümüzdeki 2.5 yıl da böyle gidecek gibi görünüyor 😅.

Belli bir zaman yakın olup da sonradan başka şehire gitse bi nebze olur derdim de. Baştan beri böyle uzaksa zor yani. İnsan tanıyamaz ki. Yüz yüze tanıdığımız insanlar bile şaşırtabiliyor da bizi

Tamamen kisilerle alakali bu durum. Ben esimle nisanlilikl birlikte 7 sene uzak mesafe ilişkisi surdurdum. Hep cok mutluyduk. Cok az gorusebiliyorduk. Ama gönüller bir olsun farketmez❤

Bastan uzaksa başlamamak en iyisi. Ben 6.5 yıllık ilişkimin son 5 yılını uzaktan yaşadım. 4 yılı farklı ülkede. 1.5 yıldır evliyiz, daha yeni yanyana gelebildik. Eşimle çok mutluyum, ondan başkasını istemediğim için bu ilişkiye katlandım ama çekilecek dert değil aslında. Bu kadar büyük bir bağlanma hissi yoksa aranızda hiç başlamayın. Şimdi yan yanayken çekilen sıkıntılar geride kaldı ama son 5 yılım çok zor, her gün ağlayarak geçti. Kısa sürede yanyana gelebilecekseniz belki ama o ihtimal yoksa ve öncesinden de tanımıyorsanız bence değmez.

Ben erkek arkadaşımla başından beri uzak mesafe ilişkisi yürütüyordum ama onun yaşadığı ilde ortak arkadaşlarımız vardı. O sebeple güven sorunu olmadı. İki seneden sonra da ben onun olduğu ile taşındım zaten. Eğer iki taraftan biri, diğerinin olduğu şehre yerleşmeyi planlamıyorsa bence uzak mesafe ilişkisi vakit kaybı.

Merhaba hanımlar. Şu an görüştüğüm biri var ve kendisiyle farklı şehirlerdeyiz. Ve uzağız sürekli gidip gelebilecek mesafede değiliz. Kaldı ki o da yoğun çalışıyor ben de. İşin içinden çıkamıyorum çünkü birbirimize çok uyumluyuz iyi anlaşıyoruz ama böyle olmuyor vakit geçiremiyoruz yakından tanııyamıyorum bazen beraber bir şeyler yapmak istiyorum ha deyince olmuyor. Özlüyorum görmek istiyorum göremiyorum. Evlilik derseniz zaten sorun orda o kadar bir araya gelemiyoruz ki evlilik düşünelim önce vakit geçirmek gerekir. Uzatmayayım diyorum ama hemen kestirip atamıyorum da o da öyle. Nasıl yürütülür böyle bir akıl verin ne yapayım mantıklı düşünemiyorum sanki. Sırf mesafeden bitirmekte saçma geliyor ama böyle de olmuyor. Yaşlarımız 30 28 bu arada küçük değiliz.
Merhaba konu sahibi. Eşim ve ben uzak şehirlerde yaşadığımız için ilişkimizi uzaktan yürütüyorduk. Daha sonra eşim yaşadığım şehire taşındı evlendik. Şimdi başka bir şehirdeyiz. 7 senelik birlikteliğin ardından 2 senelik evliyiz. Seviyorsanız mesafeler engel değil bence. Zor oluyor ama imkansız değil. Mesafe yüzünden eşimden ayrılmış olsam hayatımın en büyük pişmanlığı olurdu muhtemelen, yinede ilişkinizi bilmediğim için yanlış yönlendirmek istemem. Sevgiler😍

Eşimle 4-5 sene uzak mesafe ilişkisi yaşadık. Lisede çok yakın iki dosttuk. O son sınıfa geçtiğinde sevgili olduk. Ben bir alt sınıftaydim ondan.
Üniversiteyi kazanıp gitti.
Ben de ertesi sene yaşadığımız şehirdekini kazandım.
Üniversite boyunca çok sık gelme imkanı olmadı bütler, yaz okulu vs derken...
Ama ben onun kim olduğunu iyi biliyordum, çevremiz aynı idi. Küçüktğk ama geleceğe dönüktü ilişkimiz hep.
Uzakta olduğunuz süre boyunca ister istemez güven sorunları da yaşadık, kavga da ettik, soğukluk, kısa dönemli ayrılık gibi olumsuz çok şey yaşadık. Ama geldi geçti. 11 sene sonra evlendik. Çok şükür birbirimizin olumsuz kısımlarını bilip tolere edebiliyoruz. Olumlu kısımlarımızı da pekiştiriyoruz.

Bulunduğunuz yaşlarda uzak mesafe ilişkisi yürümez bence. Yaşla ne alakası var diyeceksiniz, ikiniz de toz pembe bakmıyorsunuzdur hayata. 21 22 olsa aşkın uçuş uçuş etkisiyle hadi diyelim uzak mesafe ilişkisi yürüsün. Ama 30 yaşına da gelince ergen gibi sürekli mesajlara keşke yanımda olsaydın yazamazsınız. Akıl daha somut şeyler ister.

X