Uzak mesafe ilişkisi sağlıklı mı?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.123
1.761
Merhaba hanımlar. Şu an görüştüğüm biri var ve kendisiyle farklı şehirlerdeyiz. Ve uzağız sürekli gidip gelebilecek mesafede değiliz. Kaldı ki o da yoğun çalışıyor ben de. İşin içinden çıkamıyorum çünkü birbirimize çok uyumluyuz iyi anlaşıyoruz ama böyle olmuyor vakit geçiremiyoruz yakından tanııyamıyorum bazen beraber bir şeyler yapmak istiyorum ha deyince olmuyor. Özlüyorum görmek istiyorum göremiyorum. Evlilik derseniz zaten sorun orda o kadar bir araya gelemiyoruz ki evlilik düşünelim önce vakit geçirmek gerekir. Uzatmayayım diyorum ama hemen kestirip atamıyorum da o da öyle. Nasıl yürütülür böyle bir akıl verin ne yapayım mantıklı düşünemiyorum sanki. Sırf mesafeden bitirmekte saçma geliyor ama böyle de olmuyor. Yaşlarımız 30 28 bu arada küçük değiliz.

Uzak mesafeden birini tam olarak tanımanız imkansız gibi geliyor. Evliliği geçtim ilişki bile hep belirli bir seviyede kalır. Ben yapamazdım sanırım bilemedim
İşte bende böyle düşünüyorum sanki birbirimizi tanıyamıyoruz gibi aslında tanıyoruz gibi de ama bazen hiç tanıyamamışım gibi geliyor. Bu yüzden işin içinden çıkamadım aslında. Şans vermek istiyorum bize ama böyle uzaktan nasıl olacak bilmiyorum.

Birini tamamen tanimaniz icin uzak mesafe ikiskisi cok cok zor bir sey bence de.Altindan her sey cikabilir ,duyamaniz,görmeniz,yasama seklini bilmeniz ,ailesini tanimaniz vs uzaktan ne kadar olabilir? Eger iki taraf da cok cok istekli ise birbirini tanimaya ,mutlaka gelmeler, gitmeler olmalidir.Gözle görünen başkadir.net.

Birini tamamen tanimaniz icin uzak mesafe ikiskisi cok cok zor bir sey bence de.Altindan her sey cikabilir ,duyamaniz,görmeniz,yasama seklini bilmeniz ,ailesini tanimaniz vs uzaktan ne kadar olabilir? Eger iki taraf da cok cok istekli ise birbirini tanimaya ,mutlaka gelmeler, gitmeler olmalidir.Gözle görünen başkadir.net.
Doğru çok haklısınız bende bu yüzden günlerdir bunu düşünüyorum zaten böyle olmaz :KK43:

İşte bende böyle düşünüyorum sanki birbirimizi tanıyamıyoruz gibi aslında tanıyoruz gibi de ama bazen hiç tanıyamamışım gibi geliyor. Bu yüzden işin içinden çıkamadım aslında. Şans vermek istiyorum bize ama böyle uzaktan nasıl olacak bilmiyorum.
Kendimi düşündüm de uzaktaki bir adama kendimi çok farklı anlatabilirdim mesela. Anlattıklarının %100 doğru olduğundan bile emin olamazsınız

Çok sağlıklı gelmiyor bana. Yıllar önce böyle bir deneyimim olmuştu, telefonda saatlerce konuştuğum çocuk yan yana gelince bir yabancı gibi gelirdi bana. Yaşım küçüktü heyecan aramışım heralde 😂

Kendimi düşündüm de uzaktaki bir adama kendimi çok farklı anlatabilirdim mesela. Anlattıklarının %100 doğru olduğundan bile emin olamazsınız
Aynen ben de katiliyorum dediklerinize.Mutlaka yüz yüze görüşmeler sıklıkla olmali öncelerde.Ha iliski tam oturur,artik karsi taraftan emin olursun o zaman mecburi uzaklik olursa o zaman tamam.Belli bir süre iş icin vs.o zaman sabirla yürüyebilir, kaldi ki bu bile zordur.

Uzak mesafe ilişkisi gerçekten iyi değil. Bir kere yaşamıştım ama biz arada birbirimizi görebiliyorduk öyle 4 sene devam ettirdik ama olmuyor gerçekten.

Uzak mesafe ilişkisinde sevgilimin sadakatinden ve sevgisinden asla tam olarak emin olamazdım ben. Elbetde kötü niyetli olan aynı evin içinde de olur ama bazı şeyler uzaktayken daha kolay olur. Uzak mesafe ilişkisi yaşayan çoğu kız arkadaşım aldatılma acısını tattı malesef. İçinizi karartmak için söylemiyorum ama şu hayata bir kere geliyorsunuz onuda zamanla sizi yıpratma ihtimali yüksek olan bir ilişki için harcamınızı tavsiye etmem.

Uzak mesafe ilişkisine başlamak normal bir durum, insan birbirine aşık olurken mesafe vs düşünmüyor. Ama uzak mesafe ilişkisi gelecekde birleşme düşüncesi olmadan devam ettirilmemeli. Yani şu tarihte aynı ile tanışanacağız ya da şu tarihte evleneceğiz gibi. Yoksa ortaya nereye gittiği belli olmayan, sürekli telefonda konuşulan saçma bir ilişki çıkıyor. Bu şekilde kararlar alabilmek içinde duyguların güçlü olması yetmiyor, tanımak gerekiyor. Uzak mesafe ilişkisinde tanımanın yolu bence birlikte tatile çıkmak, karşılıklı birbirinde kalmak, aile ve arkadaş çevresiyle tanışmak. Bunlar olamayacak, neredeyse hiç uzun buluşulamayacaksa, insan birbirini tanıyamaz ve böylece taşınma ya da evlenme kararı da alamaz.

eğer ki iş evliliğe varırsa karşı tarafın memleketine gidermisiniz
yada karşı taraf senin memleketine taşınır mı?
evlendikten sonra çalışmaya devam edecekmisiniz
edecekseniz karşı tarafın fikri ne
kırmızı çizginize saygı duyuyormu?
anlayışlı mı? nazik mi?
tartışma esnasında size nasıl davranıyor
öfkelendiğinde etrafına zarar veriyor mu?
kırıcı konuşuyor mu?
en önemlisi sorunlarda ortada buluşuyormusunuz

Uzak mesafe ilişkisi derken ne kadar sürede bir yüz yüze görüşüyorsunuz,ne zamana kadar farklı şehirlerde bulunacaksınız bunlar önemli.Eşimle sevgililik dönemimiz farklı memleketlerde geçti.Özel günlerde mutlaka yanıma gelir bir gece kalır dönerdi.(en fazla 2 ayda 1)5 sene yaklaşık böyle devam etti.Onun dışında telefonla görüşüyorduk.sonunda evlendik.tanıdığımdan farklı bir insan değildi aynı evde yaşamaya başlayınca da.sizin de sevgi varsa uzak mesafe ilişkisi yürütülür

benim bir arkadaşım 5.5 senelik ilişkisini bitirdi bu yüzden. en başından zaten uzak mesafeye sıcak bakan biri değildi ama güzel bir uyum yakalamış oldukları için başladılar. ve hep bir şekilde ''biz bir gün birlikte yaşayacağız, aynı şehirde olacağız'' hayaliyle devam ettiler. özellikle son bir yıla arkadaşım tamamen bu ihtimale tutunarak devam etti ama karşı tarafın işi sebebiyle bu ihtimal ortadan kalktı. evlenmeyi de düşünmüyorlardı. arkadaşım da bitirdi. ve bana söylediği şey, beni çok yıprattı, sürekli gidip gelme için harcanan paralar da cabası, dedi. birbirimizin yanına gidip gelmek için harcadığımız paralarla neler neler yapılırdı falan dedi o an anladım ki sahiden sevgi falan kalmamış düşün para hesabına falan gelmiş iş. bence sağlıksız ben yürütemezdim ve çok çok eskiden başıma gelir gibi oldu, sahiden yürütemedim yani. ben sevgilimi haftada bir mutlaka görmeliyim, sarılmalı, dokunmalı, varlığını fiziksel olarak da hissetmeliyim. bana göre değil.

Benim annemin bir lafı var 35 senelik kocamı aynı evin içinde bile tanıyamamışım :KK70:
Gerisini sen düşün.

Merhaba hanımlar. Şu an görüştüğüm biri var ve kendisiyle farklı şehirlerdeyiz. Ve uzağız sürekli gidip gelebilecek mesafede değiliz. Kaldı ki o da yoğun çalışıyor ben de. İşin içinden çıkamıyorum çünkü birbirimize çok uyumluyuz iyi anlaşıyoruz ama böyle olmuyor vakit geçiremiyoruz yakından tanııyamıyorum bazen beraber bir şeyler yapmak istiyorum ha deyince olmuyor. Özlüyorum görmek istiyorum göremiyorum. Evlilik derseniz zaten sorun orda o kadar bir araya gelemiyoruz ki evlilik düşünelim önce vakit geçirmek gerekir. Uzatmayayım diyorum ama hemen kestirip atamıyorum da o da öyle. Nasıl yürütülür böyle bir akıl verin ne yapayım mantıklı düşünemiyorum sanki. Sırf mesafeden bitirmekte saçma geliyor ama böyle de olmuyor. Yaşlarımız 30 28 bu arada küçük değiliz.
Uzak mesafe ilişkisine karşıyım. Ben yapamam.

biz esimle uzun donem uzak mesafe iliskisi yasadik, ogrencilik yillari...

ama calisan insanlar icin cok daha zor bence,
ogrenciyken bazi sorumluklari geriye atip uzak mesafe iliskisini yurutebiliyorsun veyahut tum haftasonunu yollarda da gecirsen, bir gidiyim goreyim diyebilirsin.

iki yogun calisan insan boyle bir iliskiden keyif alamaz bence. bir de tabi ki yasla birlikte de online iletisim yeterli gelmez muhtemelen, 30 yasimda boyle bir iliski istemezdim saniyorum, oncesinde bile zordu.

Eskiden çeşme başından çeşme başına birbirlerini tanırlarmış çiftler. Hatta hiç tanımayıp bir kere görmeyen evlenen bile olurmuş. Evlilik tamamen kumardır. Bazen 10 sene yanyana olsan da tanıyamazsın karşındakini. Bazen de karşındakinin içini görmen için bir kere göz göze gelmen yeterlidir. Bu kalıplara sığdırılmayacak bir konu bence.

Ben uzak mesafe ilişkilerini bu devirde sağlıklı bulmuyorum..

X