Uyuz nasıl kurtuldum.

Arzut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2024
3
0
45
Arkadaşlar merhaba bizde uyuz hastalığına yakalandık nasıl kurtulduk anlatmak isterim. Benim 18 yaşımda kızım var onun egzama hastalığı var normalde kaşınır bazı aylarda dahada artar kızım kaşınıyordu Nisan ayında biraz daha arttı kaşıntıları herhalde bahar ayı polenler filan dedik yalniz bacak ve kollarda olan kaşıntı ellerde ayaklarda bileklerde parmak aralarında vardı bende kaşınmaya başladım yalnız benim göbek çevresi kalça vajinal bölge ve bacaklarda vardı kollarda ellerde yoktu ben 16 gün sonraya cildiye randevu alabildim gittim doktor uyuza benziyor uyuz tedavisi başlatalım dedi kızında ve esinde kullanacak dedi eşimde hiç birsey yoktu oysa ilk defa böyle bir hastalık gördüm ben o kasintilar çok kötü çök neyse doktor xabion losyon yazdı ayrıca cilt tahriş olursa diye expicial losyon yazdı uyuz tedavisi sonrası kullanmak kiyafetler çarşaf havlu hersey en az 60 derecede yıkanarak mis yıkanamayan esyalar ve kiyafetler posetlerde hava almadan bir hafta durup o şekilde kullanılacak veya yikanacakmıs xabion da 3 gün akşamları boyundan aşağıya ayak alti dahil özel bölge parmak araları dahil yani vücutta sürülmedik yer kalmayacak şekilde 3 gün sürüp 4. Gün banyo yapılacak bu arada kiyafer değişimi yok 3 gün boyunca aynı kiyafetle olursa daha iyi olur kiyaferler zaten ilaç oluyor heryeri daha sonra bir hafta ara verip yine 3 gün kullanıp 4. gün banyo yapılacak biz bu şekilde aynen kullandık kızımla eşim kullanmadi biz kızımla yattık eşim yatak odasında yıkanabilecek herseyi yıkadık sirke ile temizlik yaptık yıkanamayanlari poşetledik ama bu süreç çok zordu hergün camasir hergün temizlik neyse biz ilaci ilk kullandık o sırada internete yorumlarda ziver adli ilaç varmış pahalı ama gittim 1000 liraya aldım bir umut bu ilaci 4 adet kızım 5 adet ben tek doz olarak kullandık ikinci 3 gün kremlenmeye başladığımız gün aldık bir 10 gün sonrada tekrar ziver kullandık ayni dozda kremlenmemizde bitmişti ama bizde bittik resmen 20 günde kurtulduk inşallah şuan 1 ay oldu iyiyiz hala temizliğe devam ediyorum aynı şekilde bir süre ne zor bir hastalık görmediğiniz canlılarla savasiyorsunuz resmen kimse olmasn bu hastalığı inşallah olanlarada bir yardımım dokunur buradan sağlıklı günler.

Bu arada xabion kullanmadan onca banyo yapın ve kükürtlü sabun kullanın her banyoda liflenmeyin benim fikrim lif uyuzu yayıyor ellerinizi gün içinde tekrar ilaçlayin yada sirke ile ovun hastalık gecincede bir süre kasinti oluyor fakat o kadinti hafif oluyor zaten anlayabilirsiniz bunu biz xabion ve ziverle kurtulduk xabion losyon gibi gözükse de etkili ilaç miş

X