Uyku labarotuarında yaşadıklarım

ensereh06

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2013
278
124
Uyku labarotuarında kaldım bu gece tek başıma İki görevli adam beni makineye bağladılar Dediler kapıyı kitlemeniz é gerek yok kimse giremez Makinenin fişinİ gösterdi tuvalete gitmeniz gerekirse çekersiniz gelince takarsınız kaldığı yerden devam eder Neyse yattım yaklaşık 40 dk sonra pencereyi açayım hava alayım diye fişi çektim İki dk olmadı adam tak diye kapıyı çalmadan içeri girdi Çok şaşırdığımdan gereken tepkiyide veremedim Dedi ki fiş çekildi de niye çekildiğine kontrol etmek için bakmak için geldim Birşey diyemedim Ama tuvalete giderken çekersin diyen onlar Yani geceden beri adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorum İsminİ İ bi şekilde öğrenip şikayet mi etsem Bu sabahta hastalardaki bantlı kabloları çağırıp çağırıp kendisi söktü Bende odamda kendim söktüm götürdüm neyse sizce ben mi kötü düşünmüşüm şikayet edeyim mi not_tesettürlü biriyim o odaya girdiğinde sadece pijamam vardı üstümde-

Fiş çekildiğinde onlara bir uyarı filan gidiyor mu? Nasıl bir cihaz hiçbir fikrim yok, ondan soruyorum. Adamın iyi niyetli olmadığını nasıl kanıtlayacaksınız da şikayet edeceksiniz ayrıca? Sadece görevini yapıyormuş gibi görünüyor çünkü.

Orası adamın ekmek kazandığı yer bence art niyetli bile olsa bi halt edemezdi kuruntu yapmayın sözlü yada fiziksel taciz vs bişey yoksa adamı neden şikayet edeceksiniz ki
Bizler kapalıyız dikkat ediyoruz ama herkes bizim gibi özverili olamıyo ki hastanelerde yeri geliyo film filan çekinirken şalımızı çıkarmak durumunda kalıyoruz rahatsız oluyoruz ama görevli aman bu kadın kapalı bakmayım etmeyim odaya girmeyim diyemez işi o ve biz ayağımızla gidiyoruz
Adamda art niyet olduğunu sanmam
Geçmiş olsun

Adam görevini yapmış, işi sizin uykunuzu monitörize etmek kayda almak, kayıt kesilince de bir sorun varsa düzelteyim diye gelmiş, eğer doğru kayıt alınmazsa aynı işlemi tekrar yaptırmanız gerekecek, tekrar randevu alacaksınız, laboratuarı gereksiz meşgul edeceksiniz vs vs. Hastanede olduğunuzu unutmuşsunuz galiba. Hastalıkta ayıp olmaz, sağlık çalışanları olaya profesyonel açıdan bakarlar. Ben hiçbir şüpheli davranış göremedim. Sizinki biraz 'dr karımı ellemesin' tepkisi olmuş.

Adamda sana bayılmış sanki.. Hey allahım ya ne insanlar var..
O adamlar dediğiniz çalışanlar gece yatmıyorlar oturup odalarında sizin ve sizin gibi uyku odasında olsnların cihazlarını izliyorlar.. Sinyal kesilincede gelmiş bakmış,adamın işi bu.. Gelip bakmasa başına bi iş gelse sorumlusu kim ? Ozamanda benimle kimse ilgilenmedi olurdu olay..
Tesettüründe varsa eğer bukadar rahatsız oluyorsan takacaksın eşarbını,kusurada bakmayacaksın..

Uyku labarotuarında kaldım bu gece tek başıma İki görevli adam beni makineye bağladılar Dediler kapıyı kitlemeniz é gerek yok kimse giremez Makinenin fişinİ gösterdi tuvalete gitmeniz gerekirse çekersiniz gelince takarsınız kaldığı yerden devam eder Neyse yattım yaklaşık 40 dk sonra pencereyi açayım hava alayım diye fişi çektim İki dk olmadı adam tak diye kapıyı çalmadan içeri girdi Çok şaşırdığımdan gereken tepkiyide veremedim Dedi ki fiş çekildi de niye çekildiğine kontrol etmek için bakmak için geldim Birşey diyemedim Ama tuvalete giderken çekersin diyen onlar Yani geceden beri adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorum İsminİ İ bi şekilde öğrenip şikayet mi etsem Bu sabahta hastalardaki bantlı kabloları çağırıp çağırıp kendisi söktü Bende odamda kendim söktüm götürdüm neyse sizce ben mi kötü düşünmüşüm şikayet edeyim mi not_tesettürlü biriyim o odaya girdiğinde sadece pijamam vardı üstümde-
Neden şikayet edeceksiniz adamın size karşı fiziksel yada sözlü bir tacizi var mı yok adamın işi bu gelip kontrol edecek oradan ekmek kazanıyor.
Basiniza ince bir yazma baglayabilirdiniz ben de kapaliyim öyle bir durumda olsam ince bir yazma baglardim adamın bir suçu yok Burada.

Sebepsiz yere veya sudan bir bahane ile girmiş olsaydı şikayet edin derdim.

Ama siz fişi çekmişsiniz, o da fiş çekildi diye kontrol etmeye gelmiş. Sizin fişi tuvalete gitmek için çektiğinizi nasıl bilebilirdi adam?
Belki yataktan düştünüz, belki kalp krizi geçirdiniz, sonuçta oraya sağlıklı insanlar gitmiyor. Uyku apneniz nedeniyle nefessiz kaldınız, başınıza bir şey geldi. Yani odaya sabah girip iş işten geçtikten sonra mı görseydi başınıza kötü bir şey gelmiş olsa.

Ben görevini yaptığını düşünüyorum o kişinin. Sonuçta burası bir otel odası değil. Siz uyumaya, dinlenmeye gitmediniz, o da sizden sorumlu biri konumunda orada. Başınıza bir şey gelse o kişiden soracaklar.

O yüzden kafanıza takmayın bence. Evet keşke başınıza bir bone ya da ince bir tülbent alsa idiniz.
Ya da keşke kadın hastalarla kadın görevliler ilgilense.

Ama olmamış, olamamış.
Keşke demenin faydası yok.

Geçmiş olsun, inşallah iyi çıkar sonuçlarınız

Şikayet edilecek bir şey yok ortada
Kimseyi zan altinda birakmayin yok yere
Odana girdi ama gecerli bi sebebi vardı
Erkek diye potansiyel suçlu değil
Erkek olmak kadin olmaktan zor bu devirde
Sözüm size değil
Biri bir iftira atsa kendimi aklayacağım diye uğraş dur ondan sonra
Topluma erkek düşmanlığını pompalayıp duruyorlar bakalım Allah sonumuzu hayır etsin
Abimiz eşimiz babamız oğlumuz da birer erkek ama unutuyoruz bazen bunu

Bisey merak ettim;
Yaninizda bir refakatci kalamazmiydi
Anneniz esiniz vs.

Yabanci bi yerde(hastanede)uyumak durumundaysaniz ve yetkili ben tesetturluyum hic dikkat etmeden iceri girdi diyeceginize bence sizin temkinli davranmaniz lazimdi.evet tedavi altindasiniz ama sonucta orasi da otel degil.her ihtimali dusunup siz bi basortusuyle pijama ustu genis bi feraceyle uyuyabilirdiniz.ayrica adamin size asildigi vb yonunde bisey soylemiyorsunuz.o onun gorevi ve yapmak zorunda.ona bakarsaniz rontgen ceken personelde ciplak halimizi goruyor diye bizi taciz etti diyebiliriz.ayni kapiya cikiyor sonucta...

adam uyurken cıktıgını düşünüp kontrole girmiştir ne güzel sizi takip edio sonucta orda hastasınız o da sizi kontrol etmekle sorumlu.. madem rahatsız olcaksınız hemen bas örtüsüne baglayıp adamı işinden etmeye kadar yeltenceksiniz gitmeyin böyle yerlere bayan calısan yere gidin ne bu hassaslık allahım yaa zorla sapık oldu adam.. niyeti o deilse onun günahını almayı düşün önce

X