Uyku eğitimine rağmen neden 2 3 saatte bir uyanıyor??

Ne kadar sürüyor peki diş dönemi uyku bozukluğu? Benim oğlumun da bi 10 15 gün önce iştahı ve uykuları çok daha kötüydü ardından 7. Dişi patladı sonra biraz düzeldi iştah ve uyku ama 1 haftadır falan yine aynı, istahsiz ve uykuları çok kötü 😑 hatta gündüz uykuları bile daha kötü, önceden 1 - 1.5 saat uyurdu şimdi 40 45 dkda uyanıyor 😔 disten mi acaba diye düşünüyorum ben de ama bu kadar uzun sürmesi de ayrı düşündürüyor 🙄
Bebekten bebeğe değişiyor. Kimisi daha çabuk çıkarıyor. Bizim hep çifter çifter çıktı dişler ve patlaması çok uzun sürdü. Burnu kuruyup tıkanıyorsa o da uyandırır. İştahsızsa gaz problemi olabilir. Benim kız bazen lokmaları çiğnemeden yutardı, o geceler çok uyanırdı. Bazen tüm sebepleri elediğimden emin olsam da uyanırdı. Sürekli yeni şeyler öğreniyor olmaları da uykuyu etkiliyor

2 3 gün verdim, onu verdiğim günler ilk 6 7 saat uyanmiyor, mesela 9da uyuyor 3e 4e kadar uyanmiyor ama sonra sık sık uyanıyor yine. Sanırım etkisi geçiyor. Diş ağrısı diye tahmin ediyorum. Calpol de sürekli vermek istemiyorum kimyasal sonuçta 😑
Doktor ne diyor peki dönem dönem bu tarz şeyler olur ama sizi esas üzen uyku eğitimi kısmı galiba

Doktor ne diyor peki dönem dönem bu tarz şeyler olur ama sizi esas üzen uyku eğitimi kısmı galiba
Doktorumuz biraz eski usül bir doktor, hiçbir sağlık problemi yok, bırak ağlasın, 1 hafta ağlar sonra alışır diyor bir de memeyi artık tamamen kesmemi önerdi. Bunları yaparsan kesintisiz uyur dedi. Fakat benim içim el vermiyor ne memeden kesmeye ne öyle yalnız başına ağlatmaya. Alışmasını bekliyorum😓

Bebekten bebeğe değişiyor. Kimisi daha çabuk çıkarıyor. Bizim hep çifter çifter çıktı dişler ve patlaması çok uzun sürdü. Burnu kuruyup tıkanıyorsa o da uyandırır. İştahsızsa gaz problemi olabilir. Benim kız bazen lokmaları çiğnemeden yutardı, o geceler çok uyanırdı. Bazen tüm sebepleri elediğimden emin olsam da uyanırdı. Sürekli yeni şeyler öğreniyor olmaları da uykuyu etkiliyor
Bizim üst dişler de 2si aynı anda çıktı ama onun çıktığını gördüm, bu kadar zorlamamıştı. Alt dişler nedense zorluyor. Köpek ve azı dişlerinde yandık herhalde 😫 gaz ve bağırsak probleminden ilk 3 4 ay çektik ama artık kalmadı. Neden uyanıyor çözemedim 😕

Bizim üst dişler de 2si aynı anda çıktı ama onun çıktığını gördüm, bu kadar zorlamamıştı. Alt dişler nedense zorluyor. Köpek ve azı dişlerinde yandık herhalde 😫 gaz ve bağırsak probleminden ilk 3 4 ay çektik ama artık kalmadı. Neden uyanıyor çözemedim 😕
Konuşsa da söylese derdini diyorum öyle zamanlarda. Bilinmezlikler bitmiyor. Huzurlu olması için elinden geleni yapıyorsun, bu yüzden sorun her neyse bulmaya çalışıyorsun. Çok iyi anlıyorum. Bir grafik düşünürsen bu grafiğin hep inişleri ve çıkışları oluyor. Hep stabil gitmiyor. Aylar içinde tekrar, tekrar bir döngü oluyor gibi. Birkaç ay öncesinde sürekli nedenleri araştırıyordum. Döngüyü fark ettiğimden beri kabullendim. Genel olarak düzenli uyuyabilir ama hiçbir sorun olmasa da uykusunun bozulduğu zamanlar da olabilir. İlla altında bir sorun olduğunu düşünme

Konuşsa da söylese derdini diyorum öyle zamanlarda. Bilinmezlikler bitmiyor. Huzurlu olması için elinden geleni yapıyorsun, bu yüzden sorun her neyse bulmaya çalışıyorsun. Çok iyi anlıyorum. Bir grafik düşünürsen bu grafiğin hep inişleri ve çıkışları oluyor. Hep stabil gitmiyor. Aylar içinde tekrar, tekrar bir döngü oluyor gibi. Birkaç ay öncesinde sürekli nedenleri araştırıyordum. Döngüyü fark ettiğimden beri kabullendim. Genel olarak düzenli uyuyabilir ama hiçbir sorun olmasa da uykusunun bozulduğu zamanlar da olabilir. İlla altında bir sorun olduğunu düşünme
Tam olarak bu. Bunu 19 aylik bebegi zamanin %80inde 11-12 saat deliksiz uyuyan biri olarak soyluyorum. 8 haftalik oldugundan beri uykulari cok duzenli oldu. Tabi ki deliksiz uyuma suresi gitgide artti. Ama cocuklarin donemleri oluyor, uykulari bozuluyor. Sonra duzelecegi varsa tekrar duzeliyor. Uyku egitimi verdim neden uyumuyor diye basit bir formulu yok. Benim oglum da kendisi yataginda uyuyor ve gece uyanirsa kendini uykuya donduruyor ama bazen de bunu yapmiyor. Sebep de aramiyorum acikcasi. Bu dongu de gelip geciyor.

X