uyku düzenimiz

gurbetkusu35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2009
31
0
arkadaşlar bebişlerimiz 6-7 aylık oldu.benim merak ettiğim uyku düzeniniz nasıl.benim oğlum doğduğundan beri gündüzleri uyumuyor desem yeridir yarım saat uyutmaya çalışıyorum 15 dk sonra uyanıyor .gece uykuları arada bozulsada nispeten daha iyi.ben çok yoruldum bide gündüz uyumayınca yorgunluktan tüm gün mızıldıyo.ne zormuş uykusuz çocuk yaa

Canım eğer karnı toksa, sorunu yoksa bir yeri ağrımıyorsa, ev sessizse uyur diyeceğim ama eğer her şey yolundaysa belki oğlunun düzeni budur. Yani düzensizlik aslında ama uyuması lazım. En azından yarım saat değil uykularının bir saatten az olmaması lazım bence. Anlıyorum bazen benimki de uyumayınca çok yoruluyorum. Hatta bakıcımın sesi bile çok usanmış geliyor. Hiç olmazsa bir saat uyuduklarında sen de kendine vakit ayırıyorsun ya da dinleniyorsun iyi oluyor. Allah kolaylık versin

ilk 4ay çok düzensizdi bizim
bazen gece 4-5oluyordu
zor günlerdi gerçekten
şuan gece ya 1defa yada 2defa kalkıyor bizimkiler maşallah diyeyim
gündüzleri bizimde en fazla uykumuz 1.5saat
onun hericinde yarım saat1saat
zaten gündüzleri pek uyumazlar artık

benim kızımda gündüz hiç uyumayanlardan allahtan geceleri uyuyor gündüz uyumadığından akşam saat 8de ya da 9da gece uykusuna geçiyor benim kızım saat 3-4 gibi emmeye kalkıyor yatıyor sonra 6da yada 7de uyanıp taaa akşama kadar uyumuyor (

uyku düzeni mi o da ne oluyo ki
en fazla yarım saat , gece de ne sen sor ne ben söylim
bayılıyorum uyuyan çocuğa , bazen de tek derdimiz bu olsun napim katlanırım diyorum ama bizim uyku diye birşeyden haberimiz yok maalesef :1no2:

benimkide gündüz iki kere yarımsaat bisaat arası uyuyor.gece de 11,30 da uyutuyorum.1,30-3,00-6,00 gbi kalkıyor bunlar mama yemek için.bir de aralarda mızırdanmalar var.o kadar çiş yapıyoki üstüne çıkıyo valla.değiştirmek zorunda kalıyorum gece yarısı iyhice açılıyo uyku.bi sağa döner bi sola yüzüstü yatmak istiyo duramıyo durduğu yerde.pırt pırt yapıyo:) alemler yaa.gece pataklayasım geliyo bazen ama bi bakışı varki ahh ahh herşeyi yaptıyo insana valla.uyurgezerim ben yok yok gece bekçisi:))

bizim düzenimizde aynı laviş gibi gündüzleri en fazla toplasan 1.5 saatlik uykusu var sonra 9 gibi yatıo bazen gecede 3 kez bazen 2 kez kalkıo en son yat kalk yat kalk 10*11 arası uyanıoruz ben gece yatmadan önce pirinç unlu mama vermeyi düünüyorum belki ozaman geceler pek uyanmaz bi denicem bakalım faydası olacakmı

sedacım bizim oğlanda gündüzleri az uyuyanlardan.gecede seninki gibi 2-3 defa kalkıyo emmeye.biz daha ek gıdalara başlamadık ama ben yoğurt ,elam-erik suyu falan ufaktan tattırmaya başladım(julicim sağolsun tavsiye etmişti sonra alışması zor olur tattır diye)
dün akşam ilk defa pirinç unu mama yaptım.2 kaşık pirinç unu 1 bardak su ve piştikten sonra 6 ölçek devam maması ekleyip(bi önceki akşam devam maması yerine 2 çay kaşığı dut pekmezi ile tatlandırdım beyimiz beğenmedi) dün akşamki hazırladığımın yarısını yedi maşallah.pekde hoşuna gitti.sonra birazda emdi.uyuttum dedim belki kalkmaz gece yada az kalkar.nerdeeee..
aynen ve aynı saatlerde 3 kez her akşam olduğu gibi uyandı ve emzirip geri yatırdım.alışkanlıkmı oldu ne???

Azocum ben de gece yatmadan bir seferinde elmalı muhallebi yedirmiştim aynen dediğin gibi pek bi sevdi ama gece aynı kalktı. Kabız yapmaktan başka da bir işe yaramadı muhallebi. Ben de kilosu yerinde olduğu için bir daha vermemeye karar verdim.

gündüz az uyuyor benim lokumumda.en fazla uyudugu 1 saattir.

gece düzenimizde kötü cok sIk uyaniyor meme icin,halbuki karni tok ama illaki istiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…