uyku düzeni oluşturmalımı? yoksa boşuna uğşmamalımı

Karagxoxzlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
241
0
39
kızlar bir yerde okudum bebeğinizin uyku düzenini engeç 12. haftaya kadar oluşturmalısınız diyor mesela gecelri aynı saatte yatırıp uyumasa bile hergece aynı saatte uyutp sabahları szizin karar vereceğiniz saatlerde uyandırmaya gayret ediniz diyordu varmı böyle bir icraatte bulunan cesaretli bir arkadaşımız :uhm: ben mesela 11 gibi uyutmaya sabahları 10 gibi uyandırmaya gayret ediyorum başarısız olduğum zamanlarda oluyor tabii ama sanırım yavaş yavaş alışıyoruz sizin miniklerin nasıl oluturabildinizmi yoksa akışınamı bıraktınız

bizim düzenli istisnalarda oluyor ama 11-12 gibi uyutuyorum gece kalkmıyor sabah 6-7 arası mama yiyor tekrar uyuyoruz 10.30 - 11 gibi kalkıyoruz, ben işe balşadıktan sonra sabah uykusunu babaannesinde uyuyacak

Her sabah 7 gibi karnını doyurmak için kalkıyorsa uykusunu düzenleme zamanı gelmiştir diye bi kitapta okumuştum.
Benimki her sabah o satte kalkıyor ama ben karışmıyorum uykusuna.Uyusunda istediği zaman uyusun.

ben kızımın keyfine bıraktım ,oda kendi düzenini kurdu.ben istesemde istemesemde aynı saatlerde uyuyup aynı saatlerde uyanıyor.

Her sabah 7 gibi karnını doyurmak için kalkıyorsa uykusunu düzenleme zamanı gelmiştir diye bi kitapta okumuştum.
Benimki her sabah o satte kalkıyor ama ben karışmıyorum uykusuna.Uyusunda istediği zaman uyusun.

bunu duymamıştım teşekkür ederim, bende karışmıyorum sabah kalkmasına tabi:)) ama gece 11 gibi uyutmaya çalışıyorum, herhalde mama yediği için acıkmıyor arada

12-12.30 gibi uyuyor.sabah 7 civarları acıktığı için uyanıyor,emziriyorum tekrar uyuyor.sonra en erken 11 de en geç 12.30 da uyanıyor maşallah bebişime

benimkide 11de en geç 11.30da uyumak istiyo uyuması için gerekenler yapılmazsa agrasifleşiyo bende onun isteği doğrultusunda hareket ediyorum 6-7 gibi beslenmeye kalkıyo emzirip 9a kadar falan vakit geçiriyo bende o arada altını değiştirip oynuyorum onunla sonra sabah uykumuza geçiyoruz düzenli sayıluır maşallah subhanallah

su an duzen zamanıysa bıle ben kuramadım o duzenı
bızım kı 12 den once uyumuyor
malum dedemız gec gelıyor ısten cocukla oynamak ıstedıgı ıcın erken uyku moduna gecıremıyorum cocugu
sabaha kadar hıc uyumuyor kı en fazla 5 e kadar uyuyor o da nadıren acıkıyor benım pasa
emzırıp yatırmak seklınde en fazla 10 a kadar uyuyor ama ben geceden ıtıbaren 4-5 kez emzırıyorum

12 gibi uyuyp sabah 8.30 kalkiyor.uyu annecim diyorum gözlerime bakiyor anlasilan bitmis uykun diyorum gülüyor.

Benim kızda gece 12 gibi uyuyor sabah 7ye 8e nkadar uyuyor emip 9a kadar uyuyo benim kızım kendi düzenini çoktan oluşturdu bile maşallah bebişime:))))

benim kızımda 10-11 gibi uyumak istiyo saatini geçirip uyutmazsan huysuzlanıyo ve uyuması çok güç oluyo gece emmek için uyanıyo sabahta 7buçuk 8 gibi uyanıp emiyo yine uyuyo

Walla benimki gece 12-01 arası uyuyor ve sabaha karsı 04-05 arası kalkıyor. ondan sonra 2 saatte bır emmek ıcın kalkıyor. yanı yenı dogmus bebek gıbı hala :S

bizde 10-11 arası uyutursak gece 4,30-5 gibi kalkıyoruzyiyip 7-8 gibi uyanıyoruz ama mamdan sonra yine uyuyorlar 10 olana kadar sonra içeri odaya geliyoruz.... bazen uyutamıyoruz huzursuz oluyorlar vakti gelince hemen uyutuyorum bebişleri .. hatta benimkiler de sabah kadar uyuyacak belki ama eşim aç kaldı diye endişeleniyor.. mesela dün banyo yaptırdık 11 gibi uyudular mamayı yiyip.. oğlumun biri 5te kalktı mama için diğeri daha mışıl mışıl uyuyordu eşim erken yedi çocuk kaç saat oldu diye mamayı ağzına dayadı oğluşda hemen almış uyurken yeyip uyumaya devam etti..

Valla ben çok şaşırdım şimdi. benimkinde bi acayiplik var galiba yaa. biz 11-12 gibi uyuyoruz. sonra iki saatte bir emmek için kalkıyor. asla 3 saat uyuduğunu bilmem gündüz bile 1-1,5 saatte bir mutlaka kalkıyo emiyo biraz oynuyo sonra uyuyor. ama geceleri sabaha kadar nasıl duruyo sizinkiler yaaa( bende istiyoom. benim hiç gece uykum yok valla. sabahında köründe kalkar 6 da yani. bir daha ancak 10,30 gibi uyuyor ben zaten işe geliyorum o saatten sonra. günde 4-5 saat uyuyorum ben ancak. allahıma şükür ağlama derdi yok yani ama emmek istiyo işte sürekli . ne yapcam nsıl uzatcam bu süreyi ben..?

Canım öncelikle her bebek farklı oluyo, benim bir arkadaşımın kızı günde toplasan yaklaşık birer saatten 5 saat falan uyuyor, o da iyi gününe denk gelirse:1no2:
Onda herhangi bir sebep tespit edilmedi zamanla düzene girer dedi doktoru..
Çoğunlukla aç oldukları için az uyuyolar yani iyi doyarsa karınları, gaz da yoksa güzel uyur bu canlar ama dediğim gibi bazıları uykuyu sevmiyo işte kafamçokkarıştı
Bir de benimki de devamlı emmek isterdi emziğe alıştırdım şimdi daha rahatız, emzikle uykuya dalıyo..

benim bebişde akşam 8 9 gibi yatıyor gece yarısında kalkıyo tekrar yatıp gece saat bası memeye kalkıyo ben geceleri mama vermiyorum çünkü kızlar eğer bebek emerse süt en gür gece geliyor şimdi benim gündüze nazaran gece daha çok sütüm oluyor üstelik bebiş uyku sersemi güzrlde emiyor ben tavsiye ederim

benim bebişde emziye alışmıştı onu emmek istiyodu memeyi veriyorum
aç olduğunu biliyorum emmiyo kıyameti koparıyo emziği veriyorum cuk
cuk çekiyor:ecrin_bebek: bende attım hepsini şimdi biraz biraz düzeliyo
aman dikkat et senin bebişde aynısını yapmasın valla cok zor bıraktı meme emmek ister
gibi dudaklarını uzatıyor memeği veriyorum bağırmaya başlıyor bakıyorki emziği veren yok
altıncı yedinci denemede alıyor ama olan bana oluyor kollarımda hoplata hoplata
veriyorumkafamçokkarıştı

kızlar bebişleriniz kesintisizmi 7-8 saat uyuyor bazılarınada şaşırdım o kadar uykudan sonra emip tekrar uyuyup 10 da 12 de kalkması maşallah biz 9 gibi yatıp 2-3 gibi kalkıyoruz toplam 6 saat sonra uyanıp karnını doyuruyor sonrada 2 saat aralarla uyanıp emmek istiyor deliksiz uykusu 6 yada 8 saat oluyor sonraları zorlaşıyor bir saate 45 dk ya iniyor sabah 7-8 dedim mi uyanıyor bir daha ki uykusu 11-12 gibi birde 7-8 saat uyuduklarında hiç o arada kaldırıp besleme yada altını değiştirmiyormusunuz ben mesela yattıktan 4 saat sonra altını değiştirip emzirip tekrar yatırıyorum bazen bazende bende uykusuz oluyorum deliksiz uyuyor

Al bendenden de o kadar canım...benimkide gece iki defa emmek için kalkıyoooo..hiç kalkmadan nasıl yatıyo bu bebişler...maşşllah onlara...bende istiyoömmmmm:sm_cool:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…