Uyku düzeni nasıl oluyor? Uyku danışmanlığı aldınız mı? Desteksiz uyku için ne önerirsiniz?

Coksukurbugunume

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.636
1.364
Selam canlar,

Benim bebeğim ya emerek uyuyor ya çok direniyorsa “ağlatmadan” ayakta sallıyorum uyuyor.

Su an 4.5 aylık, uyku gerilemesi başladı ve gündüz idare etsek bile gece aşırı direnç gösteriyor dalamıyor dalsa bile destekli uyutmuş olduğum için uyanıyor ağlıyor.
Uyku danışmanlığını araştırdım fiyatlar baya yüksek.

Desteksiz uykuyu nasıl başardınız? Nasıl yatağına bıraktınız ve uykuya daldi? Nasıl direnmedi?
Sizlere bunu danışmak isterim.

Bu arada günlerdir araştırıyorum bu ayinda artık bebekler en az 5 en çok 7 saat kesintisiz uyuyormuş ama benim kızım hiç 5 saat uyumadı ilk uykusu sonrası 2 saat sonra ve devamında her saat başı uyanıyor perisan bir uyku halindeyiz.

(Bebek arabasında gezerken ya da araçla giderken durduğumuz anda, Bebek arabasından puseti çıkardığımız anda hemen uyanıyor.)

Yardımını esirgemeyenlerden Allah razı olsun

Merhaba, ayakta salladığınızda çocuk uykuya dalmakta epey zorlanır salınım hali beynine zarar verebilir ve alışkanlığa dönüşür. 4 aylık bir bebeğin uyku düzeni olmaz zaten, kim ne söylüyorsa doğru değil. Ayrıca memede de uyuyabilir ve 2 saatte bir uyanması da gayet normal, bebekler bizim gibi desteksiz uykuya geçemezler çünkü. 4.aydan itibaren uyku rutini oluşturabilirsiniz, uyku eğitimlerinin çoğu öğrenilmip çaresizlik üzerinden gidiyor ve ciddi zararları var. Çocuklarla çalışan bir uzman olarak söylüyorum bu arada, Doğan Yayınları’nın Çocuğum Neden Uyumuyor kitabını okuyabilirsiniz, sorun olarak gördüğünüz şeylerin birçoğu sorun değil bunu bilince rahatlıyorsunuz.

Kızlar bu saatten sizlere selam gülsem mi ağlasam mı tam 40 dkdir uyutmaya çalışıyorum kalktı emdi yatağa koydum ağladı emdi yatağa koydum ağladı beşikte salladım ağladı ayağımda sallıyorum şu an

Teşekkür ederim yanitlariniz için peki ağlatmasam uyutmayın nasıl öğrendiniz ve öğrettiniz kıyamam çocuk desteksiz uyuyamıyor ağlıyor yatağına koyunca

Gece beslenmesini bırakmadan asla uyumayacak
Uyku egıtımıne gerek yok beslemeyi kesin

Mesela bu gece uyanmalarını not aldım

20:30-00:48 Dirençsiz uyku (dışarı çıkardık bebek arabasında uyudu eve geldik hiç puseti ellemedik)

00:48 -1:54 (3 kere emme) uyumama direnç gösterme

02:42- 4:03 derin uyku

4:03 9 dk emme

06:09 10 dk emme

06:26 7 dk emme

4.ay en zor Aydı .aynı anlattığınız gibi olmuştu sık sık uyanıp emiyordu gözleri açık 2-3saat uyutmaya çalışıyordum. Hatta ramazan ayıydı uyutamıyordum beraber sahur yapıyorduk sonra uyuyordu. Böyle bölük pörçük. -6ay gibi süre uzamaya başladı. Anne karnı Sesi yada ninni açabilirsiniz uykuya geçişin başında böylece bunu duyan bebek uyku saatim gelmiş diye o moda sokuyor kendini rutin yapın yani. Hep aynı saatlerde gece ve gündüz uyutun ve hep aynı rutini yapın. Zamanla direnme azalır.

Demek ki herkes yaşıyor bunu bugün korkunc bir gün kucağımdan inmiyor sürekli ağlıyor Allah yardım etsin hepimize ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…