Uygulayıp Fayda Gördüğümüz Paket Dualar, İstihareler

Size birşye söyleyım mı...Ben sayılı Dua lar okudum..okuyorum da...sayılı esmalar da...ama bazılarını belırtılen sayı gibi...bazılarını ise kendım sayı koyuyorum mesela her gün şu Dua lardn şu kadar okuyayım gibi...anlatabılıyormuyum....önemlı olan istikrar çünkü bana göre...Sayılı okurken de bir şekılde hayatımda bazı tesirlerini gördüm... mesela benım kalbımde bir Duam var ol desın olsun ıstıyorum Rabbimden... bunun ıcın beklıyorum...Rabbim istiyor demek ki bende istiyorum....vazgeçmedım... İnşallah hepımız ıcın ol desın oldursun Rabbim...Günahlarımızı affetsın Dua larımızı kabul etsın ınsallah..
farklı şeyler oldu farklı bir sürü şey....mesela bırsey kaybolmusken enteresan bır sekılde bulunması..... Tevbe 128-129 okumustum...

Sonra bir dönem paramda bereketlenme .... vs tek tek yazamıycam ama Rabbim yardım edıyor...istemedıgınız onun ıcın Dua etmedıgınız bır seyı de size verıyor onu farkettım...sanki bir mükafat gibi ..Allah ım gunaha gırmeyım yanlıs cümleler kurmayım inşallah...
bır aksam uyumadan önce sayısız içimden Dua ettım...sonra Mülk süresinden bır ayet vardı bırden bıre o dilime geldi..onu söyledım...ve oylece uyudum...rüyamda güzel şeyler gördüm yatmadan önce ki nıyetımle ilgili..
Yani demek istedigim bırden fazla okumanın çok çok okumanın bır Dua da tesırı var kımse yok dıyemez...
ama bazen bakarsınız sayılı falan okumazsınız içinizden o anda gelıveren bır Dua edıverırsınız bır kere okursunuz ve onun da tesirini görürsünüz...Rabbim çok büyük... Aslında samimi ve içten Dua etmemız gerek..o vakit Rabbim bizi yalnız bırakmaz... içten olmadan sırf istegımıze yoğunlasıp ıstedıgımız kadar okuyalım anlamı yok..Allah ıcın okuycaz...günahlarımızı affetsın bıze dünyada ve ahiret de afiyet versin...dünya da mutluluk ısterken Ahiretı unutmuycaz...ve isteklerımızın olmasına ne engel ıse bunu kaldırması ıcın Rabbimden af ve rahmet isticez..

Allah ım bize doğruyu göstersin inşallah...Bilerek yada bilmeyerek işledıgımız günahlarımı affetsin...

Doğrusunu Allah Bilir..
Benim de bi dileğim var Rabbim ol desin istiyorum seninki oldu mu merak ettim?

Benim de bi dileğim var Rabbim ol desin istiyorum seninki oldu mu merak ettim?

Canım Çok şey oldu bunları şu an anlatamıyorum zaten anlatsam da inanmazsınız..Ama Allah büyük...Asıl gönlümdekini Dua m...Olmadı diyemem . Zamanı var diyorum... Zamanı var biliyorum Alllah ın izniyle izin verdiği kadar...Açıklayabılmek isterdım ama şu an yapamıyorum... İnşallah bır gun Dua m gerceklestıgınde herseyı tek tek anlatacağım burada sizlere...
İnanmakdan vazgecmeyın. Dua etmekden vazgeçmeyın... Rabbim duyuyor..... O Latif ...O Semi.... Rahman ve Rahim...

Tevbe Süresi 128 - 129 ve Duha süreleri akşamları yatmadan evvel 7 şer kez okuyup yatabilirsiniz... Birde 99 Esma sayarsanız bır kere çok iyi olur ...
Namaz kılsanız da kılmasanız da mümkünse yatmadan evvel sadece Allah rızası ıcın 2 yada 4 rekat Namaz.... Size çok iyi gelecek Allah ın izniyle....

Canım Çok şey oldu bunları şu an anlatamıyorum zaten anlatsam da inanmazsınız..Ama Allah büyük...Asıl gönlümdekini Dua m...Olmadı diyemem . Zamanı var diyorum... Zamanı var biliyorum Alllah ın izniyle izin verdiği kadar...Açıklayabılmek isterdım ama şu an yapamıyorum... İnşallah bır gun Dua m gerceklestıgınde herseyı tek tek anlatacağım burada sizlere...
İnanmakdan vazgecmeyın. Dua etmekden vazgeçmeyın... Rabbim duyuyor..... O Latif ...O Semi.... Rahman ve Rahim...
Özelden yazdan olmaz mı

Kızlar tembellikten kurtulmak için dua varmı çok miskin ve tembel biri oldum
  • "Allahümme inni euzü bike minel hemmi vel hazeni ve euzü bike minel aczi vel keseli. Ve euzü bike minel cübni vel buhli. Ve euzü bike min galebetid deyni ve gahrir ricali."
Meali, "Allah'ım! üzüntü ve kederden dolayı sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten dolayı sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten dolayı sana sığınırım. Borç altına girmekten, düşmanlarımın üstünlüğünden sana sığınırım."

canım bu dua borç için okunuyor ama içinde acizlikten ve tembellikten sana sıgınırım diye geçiyor faydası olur inşallah

Peygamber Efendimizin asm. tavsiye ettiği dualar özellikle "Lâ Hâvle ve Lâ Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym"

Bir kişi bu cümleyi söylediği anda “Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir. Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok” itirafında bulunmaktadır. Benim en sevdiğim duadan biridir.

°Günde 100 kere " diyen kimsenin en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela ve musibet üzerinden kaldırılır. Efendimiz (SAV) bu kelime için cennet hazinelerinden bir definedir buyurmuştur. Bu duayı günlük 100 gibi sayıda söyleyerek inşaAllah sünnet de işlemiş oluruz tavsiyeye uyarak. Özel haceti olanlar 3 gün boyunca 1000 defa okuduğu da olur. En güzeli Peygamber Efendimizin sav. tavsiye ettiği bişeyi ve sünneti yapmış hayatımıza geçirmiş oluyoruz.:KK200:

Kızlar Salatı tefriciye ve ayatel kürsi okumuştum 313 defa gerçekten tesirini görmüştüm. Çok zor olacak bir dileğim gerçekleşmişti. Şimdi tekrar aynı duayı yapıyorum Allah hepimizin dileklerini kabul etsin.

Dileklerin kabulu için kesinlikle ayetel kürsi.. 170 ayetel kürsi okuyanın dileği kabul olunur.. Faydasını gördüm

Gülsuyuna 2000 ya vedud okuyup üfleyin. Her sabah bu gül suyundan yüzünüze sürün.. Acayip etkisini gördüm.. İnsanlar sizi çok güzel görüyor, beğeniyor, ve sevip saygı duyuyor..çok etkili

Ve hergün ay saatinde 336 ya Musavvir bu esmanın da etkisini gördüm.. Güzelleşiyorsn.. Kısmetlerin taşıyor resmen
ne hoş bir paylaşım olmuş canım Allah razı olsun...
yapıp güzelleşelim

Ne zaman ya fettah' okusam çok güzel satışlar yapıyorum.Hatta bi kere işe gelirken söyledim satışı zor olan bir ürün var onu sattım.Tam arkadaşa anlatıyordum ne zaman ya fettah okusam x ürünü satıyorum derken.Önceden x ürünü anlattığım ,düşünüp geleyim diyen müşterim geldi Beren hanım x ürünü anlatmıştınız yaptırmak istiyorum diye hemen yaptım tabi.Hayır kapılarını açıyor bereket veriyor.Evlilik için de okumustum ya fettah diye tam başladığım gün hoşlandığım çocuk bana yazdı görüşelim mi diye.Gerçi görüştük ama arkadaş olduk normal ama sayısını tamamlayamamıştım.Evlilik için inşirah suresini 41 gün 7 şer defa 1 bardak suya okuyup içiyorsunuz.Başladığım zaman 17 gün okumuştum.Sonra adet oldum bıraktım.5 gün sonra birisiyle tanıştırıldım ailesiyle tanışmaya geldiler ve o kişiyle şu an görüşüyorum.Ama duayı bitiremeden yarım kaldı inşallah tamamlayacağım.

fatiha ve ihlas surelerini belli sayıda okuyup dua edince etkili oluyormuş.mutluluğun şifresi diye bi sitede görmüştüm.Ayrıca şifa için 101 ya da 1001 ihlas suresi ve sonrasında da okuyabildiğin kadar fatiha okuyunca faydalı oluyor dye biliyorum.zaten kuranda şifa var bence hangi sure okunup tevekkül edilirse faydalı olacaktır inş.

bir de bir arkadaşım çocuk sahibi olmak içinn nur sesresi 10.ayetin inş. etkili olacağını söylemişti.

Yatarken de gün içinde de hep niyetlenerek çekiyorum Ya Habir esmasini....
Çok şükür görüyorum da haber alıyorum yani istediğim durumla ilgili.
Merhaba,
Nasıl etkisi oldu sizde acaba.Nette Şu açıklamayı görünce çekindim açıkçası.
  • Her gün (812) defa okumaya devam eden kimse ,ruhani varlıklarla görüşür ve keşiflere sahip olur.Birtakım sırlar kendisine açılıp bildirilir.

selam herkese:KK3::KK3:
duaların karşılıksız kalmadıgını hepımız bılıyoruz o yüzden sonuç aldıgımız duaları yazalım aynı dertten muzdarıp olan arkadaslarda görüp faydalansınlar istedim:KK68:
NOT:ppaket duadan kastım şudur örneğin cocugum olmuyordu 16641 ya latif okudum cocugum oldu ya da hayırlı eş için 4444 salavatı tefrıcıye okudum faydasını gordum gibi dualardan bahsediyorum.
NOT2:LÜTFEN EDİLEN HER DUADAN ZATEN FAYDA GÖRÜLÜR BAŞLIK SACMA OLMUŞ GİBİ YORUMLAR YAPMAYIN.
Merhaba
Güzel bir konu olmuş.Konu eski ama,uyguladığınız dualar oldu mu acaba.

Peygamber Efendimizin asm. tavsiye ettiği dualar özellikle "Lâ Hâvle ve Lâ Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym"

Bir kişi bu cümleyi söylediği anda “Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir. Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok” itirafında bulunmaktadır. Benim en sevdiğim duadan biridir.

°Günde 100 kere " diyen kimsenin en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela ve musibet üzerinden kaldırılır. Efendimiz (SAV) bu kelime için cennet hazinelerinden bir definedir buyurmuştur. Bu duayı günlük 100 gibi sayıda söyleyerek inşaAllah sünnet de işlemiş oluruz tavsiyeye uyarak. Özel haceti olanlar 3 gün boyunca 1000 defa okuduğu da olur. En güzeli Peygamber Efendimizin sav. tavsiye ettiği bişeyi ve sünneti yapmış hayatımıza geçirmiş oluyoruz.:KK200:
Allah raxı olsun okumaya çalışacagım günlük

X