Üvey anne olmak suçmu?

arkadaşlar bana bir fikir verecek yokmu.........

canim sen boyle dusunup,boyle uzgunken zaten hayatta inanmam senin bi uvey anne gibi davrandigina.uzulme.alltan almaya devam et.onu da anlamaya calis.ergen caginda,cok zor bi donemecte su an hayatinda.bu durum hem yasindan hem de babasini bir baskasiyla paylasamak istememesinden ve en onemlisi surekli seni annesinin yerini alan insan olarak dusunmesinden kaynaklaniyor.sikma canini.ve sen davranislarinda ve sevginden bisey kaybetme.sen onu sevmeye devam et.a.s emin ol karsiligini alacaksin.birak diger insanlarin dusuncesini.allah biliyor senin nasil bir anne oldugunu ve inan o kulunu zorda koymaz.ve ben eminimki diger insanlar,oglun ne soylerse soylesin ,senin hakkinda kotu dusunmez.emin ol.seni bilen bilir zaten:1hug:

kesinlikle katilmiyorum bu dusunceye!!!
gencligini veriyorsun dogurmadigin halde bakiyorsun seviyorsun sonra cikip sana on koca yilin sonunda sarilip hal hatir soracagina kacmak icin ozgur yasamak icin anne baba gozetimi altinda olmamak icin harciyor seni adida cocukluk ergenlik oluyor...
soruyorum sizlere eskiden anneler ellerine ekmek verip sokaklara salar, cocuklar tozun topragin icinde buyurlerdi dayakta yerlerdi ama simdiki gibide hemen psikolojileri bozulmazdi!!ki bunu yapan uvey anne bile olsa saygilari vardi
elestirirken marjinal olmak icin yapmayin! 10 yildir o evde siddete,hakarete maruz kalsaydi bence cok once kacar giderdi o evden bi sekilde sesini duyururdu.. 16 yasinda olsaydiniz ankaradami erzurumdami oturmak isterdiniz?iste sorun burada ankarada kalmak icin bu kadini harcamis hepsi bu bence
sende uzme kendini arkadasim simdi oz cocugunda olsa gunu gelince yapiyor nankorlugunu kimsenin lafini takma vicdanen rahatsan bu yeterli.

Bende zeze85 gbi dusunuyorum.haklisin arkadasim.

bende cok zor gunler yasadim uvey cocuklar yuzunden,
esim hala beni suclar.onlarin her bir sorununda.

üzülme canım dediğin gibi adı üvey anne sen ne yaparsan yap topluma öğle yerleşmiş ki üvey anne kötü eziyet yapan bir kadın dır diye filmlerde dizilerde bile çok nadir dir iyi bir üvey anne işte toplumda bunlardan duyduklarından etkilenip mutlaka sen çok iyi de olsan seni de kötü olarak adlandırırlar sen yapman ğerekeni yapmıssın yıllardır bakmıssın elbet cocuk ta bunun farkındadır yada bir ğün varıcaktır milleti boşver senin vicdanın rahatsa allah bilsin yeter

üvey anne olmak tabi ki suç değil canım
ergenlik döneminde mutlaka çatışmalar olacaktır ama buna sebep üvey olmuş olman değil.
eğer ki çocuk bunun altına sığınıyor ve yalan söylüyorsa durum gerçekten kötü
çocuğu alıp birebir konuşmayı deneyin mutlaka işe yarayacaktır

Canım bu kanun olmuş gelmiş gidiyor....
Üvey anne diyip oturtup üvey anne diye kaldırmayı çok iyi bilir bizim milletimz...
iyi olan her şey unutulur hemen kötü olan suçlanır...
Kimse her ne sözkonusu olursa olsun sevmediği biriyle evli kalmamalı...
sevdiğiyle mutlu olmak her insanın hakkıdır..
Bunu da çocukların bu şekilde bozması son derece yanlış ama çözümü yok...
kendi çocuğunu dövsen eline ağzına vursan annesi yaptı derler..
ama ona o şekilde yaklaşsan iyiliği için,kendi evladından ayırmadığın için yapsan hemen "üvey" derler ...
boşveerrr sen hayatına bak...eşin sana yatıp kalkıp dua etsin onun çocuğuna bakmışsın....süprizzzzz

Canım sen gökten inme huri melekde olsan adın üvey anne ve insan gözünde kötüsün...bunu asırlardır kimse değiştiremiş..sen herşeyi boşver kim ne derse desin sen vicdanına bak...o sana tmm rahatım ben diyorsaaa ohhhhh sen hayatına bak sanane kim ne derse desin...sen bu sorunlarla uğraşmak için mi evlendin..hayır kim gidiyormuş kim geliyormuşş kim kimi aramış boşverrrr...sen seni bil sen seni...iyi olmayada çalışma sakın yaranamazsın sakın hatta daha kötü olursun...anlamaz insan oğlu anlamaz iyilikden fedakarlıkdan merhametten anlamaz....nankördürler....

Bence sen eşinin ailesini memnun etmek için bu hayata gelmedin..bu hayattada herkesi razı edemezsin..cocuk onlara gitmek istiyosa bırak gitsin..durdurmaya calısırsan sana karşı daha kin dolu olacak..bence emek boş..sen kocanla mutlu olmaya bak .üzme kendini ve boşuna göz yaşı akıtma..kendinide o çocuğa anne gibi kabullendirmeye çalışma.. çünkü onun annesi değilsin ve onun icin onu babasından ayıran bir yabancısın sen..yani ne yaparsan yap hicbir zaman seni anlamayacak ve sana güvenmeyecek..sana karşı olan kötü davranışlarını ciddiye alma içini geniş tut..bırak babasıyla zaman gecirmek istiyosa gecirsin aralarına girmeki sonradan vicdan azabı çekmeyesin ve eşininde evliliğinizde senin duygularını gözardı edip seni fazlasıyla yalnız bırakmasına asla izin verme..kendi iç dünyanda savaşmaktan vazgeç ve çık dışarı içinde bulunduğun kabuktan , nefes al...bu dünyaya bir defa geldin ve mutluluk seninde hakkın..seni seven sevsin, sevmeyende sevmesin o kadar..lütfen artık birde ben varım de bu hayatta ve hatırla kendini....

Son düzenleme:
"]ergenlik döneminde mutlaka çatışmalar olacaktır ama buna sebep üvey olmuş olman değil.
eğer ki çocuk bunun altına sığınıyor ve yalan söylüyorsa durum gerçekten kötü
çocuğu alıp birebir konuşmayı deneyin mutlaka işe yarayacaktır "'

Biz birebirde alip konusmustuk.Ne yapildiysa fayda etmemisti.
Sonucta da yine suclanan ben oldum.
Evet arkadasin dedigi gibi seni sevselerde olur sevmeselerde.
Elinden geleni yapmissin.
Sevgiler

tarışmalarınız oluyomu canım çocukla? oluyosa hangi sebeplerden çıkıyo tartışmalar..yapamıyorum demesinin nedeni ne acaba?

X