Üvey anne olmak suçmu?

Hiç kimse bu çocugun açısından bakmamış olaya herkes boşver takma düzelir daha ergenlik çağı bilmem ne demiş. Bir cevabınızda "ben doğurmadım ama ben emek verdim bunu hiç göz önüne almıyorlar" demişsiniz bu çocuk siz direk söylemeseniz bie böyle düşündüğünüzü hisseder. Kendi doğurduğunuz çocuk olsa "emek verdim" der miydiniz? Önemli olan emek vermek değil bunu gerçekten "anne" sevgisiyle yapmak. Siz ne kadar iyi davranırsanız davranın içinizde bu sevgi olmadığı sürece çocuk bunu hissedicektir. Bu yaşıyla bir yere kadar alakalı bu durumu kabullenememesini bu kadar kötü hissetmesini yaşına verebilirsiniz belki ama emin olun 40 yaşına da gelse bu gün yaşadıklarını unutmayacak. Yanlış anlamayın çok iyi davranıyor olabilirsiniz, çok seviyor da olabilirsiniz ama hiç bir zaman onun öz annesi olamazsınız ve bu onu çok yaralıyor şu anda. Lütfen "benim hakkımda ne düşünecekler" düşüncesini bir kenara bırakın çünkü bu çok bencilce. Her ne kadar çocuk da olsa küçük de olsa kendinizi onun yerine koymayı ve ona bu şekilde yaklaşmayı deneyebilirsiniz. Mesela ona hiç o evdeki varlığının sizi ne kadar mutlu ettiğini belli ettiniz mi? Söylediniz mi demiyorum dikkat ederseniz. Lütfen bırakın bencilliği ve kendinizi düşünmeyi. Durum gayet açık ve ortada benim de üvey abilerim var 3 tane, annem babamın 2. eşi. Onlar da bizimle yaşarlardı ve ben annemin onlara olan ilgisini sevgisini kıskanırdım. Ama annem gerçekten severdi, öz evlatları gibi. Bir kere bile "üvey oğlum" lafını duymadım ben annemin ağzından hep oğullarım diye bahsetti onlardan. Sarıldığı zaman "yavrummm" diye sarıldı aynı bana sarıldığı gibi. Şimdi de onlar annemi kendi öz annelerinden çok daha fazla seviyorlar. Bence soru "benim hakkımda ne düşünecekler" değil "bende ne eksik var" olursa problem daha da hafifliyecektir. Bunu ona sormayı da deneyebilirsiniz böylece ona önemli ve değerli olduğunu hissettirirsiniz. Sevgiler..

kesinlikle katilmiyorum bu dusunceye!!!
gencligini veriyorsun dogurmadigin halde bakiyorsun seviyorsun sonra cikip sana on koca yilin sonunda sarilip hal hatir soracagina kacmak icin ozgur yasamak icin anne baba gozetimi altinda olmamak icin harciyor seni adida cocukluk ergenlik oluyor...
soruyorum sizlere eskiden anneler ellerine ekmek verip sokaklara salar, cocuklar tozun topragin icinde buyurlerdi dayakta yerlerdi ama simdiki gibide hemen psikolojileri bozulmazdi!!ki bunu yapan uvey anne bile olsa saygilari vardi
elestirirken marjinal olmak icin yapmayin! 10 yildir o evde siddete,hakarete maruz kalsaydi bence cok once kacar giderdi o evden bi sekilde sesini duyururdu.. 16 yasinda olsaydiniz ankaradami erzurumdami oturmak isterdiniz?iste sorun burada ankarada kalmak icin bu kadini harcamis hepsi bu bence
sende uzme kendini arkadasim simdi oz cocugunda olsa gunu gelince yapiyor nankorlugunu kimsenin lafini takma vicdanen rahatsan bu yeterli
!

cnm sen elinden geleni yap gerisini boşver vicdanın rahatsa
onun içinde zor bir durum anlayıs göster
eşinde seni biliyosa sorun yok
fazla kafana takma derim

bi çocuk annesiyle babasının ayrılmasını asla istemez...babasının başka bi kasdınla olmasını kabullenmez...ama senin yaşında uzun yıllar kalmış artık seni tanımış olması gerekiyo...karşına al konuş bence açık açık...neden böyle davranıyomuş...belki bişeyler eksiktir onun için yada bu yolkla duygu sömürüsü yapıyodur ama şikayet ettiği insanların yanında sorki..onlarda tanısın seni...sen de yanlış anlaşılmamış ol...

gönder bence tutma yanında

cunku yanındayken de telefon acıp acıp senı kötuluyor zaten babasını da kötuluyebılıyormus bu cocuk,

sal gıtsın babannesıyl efalan yasasın olar baksın derdını ceksın

cocuk ıstıyo tutamam kı ben falan ayagına getır gönder evden kurtul dertten yoksa kocanla aranızı dahi açar ben sana söleyeyım..

tabiki üvey anne olmak suç değil sende senelerdir emek vermişsin ama sadece emek vermek yetmez ona gerçek bir anne gibi yaklaşman onunla arkadaş olabilmende çok önemli demekki bir yerlerde yanlış yapmışsın çocuk seni bir anne bir arkadaş gibi görememiş seninde onu çok benimsememiş olduğunu düşünüyorum eğer öyle olsaydı ben onu istiyorum özlüyorum derdin oysa sen etraf ne diyecek diye düşünüyorsun ona yaklaşmaya çalış gerçekten onu sevip istediğini hissettirki yanınıza dönmeği düşünsün

evet bende zaman zaman daha doğrusu bazı şeyleri idrak etmeye başladığım zamanlar, ergenliğe adım atmaya başladığım zamanlar içinde bulunduğum durumu sorgulamaya başaladım. babamı annemden kıskanmaya başlamıştım, benim babamdı o neden o kadınla aynı yatakta diye kendi endime sinir olmaya başlamıştım.

sonra düşündüm annem o benim o na ANNE diyecek kadar yakın görmüştüm onu kendime... bakmıştı bana emek vermişti, bizile evcilik bile oynamıştı. yaptıklarım ona haksızlık olurdu.
şimdi o benim herşeyim, hastalandığımda acıyla kıvrandığımda o da benimle kıvranır, herşeyimi paylaşmaya her zaman hazırdır. beni sığdırdı bizi sığdırda kalbine. onu çok seviyorum

Ya çok tuhaf, bende neden olmamıştı bunlar :) Yani babamın yatağında ne işi olduğunu hiç düşünmemiştim mesela, orası onların yatak odasıydı , o babamın eşiydi, üstelik annemle babamı bir araya getirmeyi de hiç düşünmedim, birbirlerini sevmedikleri için ayrılmamışlar mıydı? Hiç kavga etmesinler isterdim. Huzurlu bir yuvadan başka bir isteğim olmadı hiç. Ama yine de yaranamadım. Ben inanmıyorum ortada bir neden yokken bu çocuğun böyle şeyleri kafasından uydurduğuna.
Aç kaldığını neden söylesin ki çok çok bütün çocukların aklına gelebilecek şeyi "dövüyor "derdi.

Ayrıca belirtmek isterim ki bir çocuktan bahsederken acımasızca sözler kullanmayalım. İftira atabileceğini düşünsek bile 16 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz.

Aklımda başka bir kaç soru var. Senin hakkında söylediklerini nereden duydun?Yüzüne karşı mı söyledi? Bu konuyu onunla görüştün mü? İkna etmeye çalıştın mı? Eşin ne diyor? Neden ısrarla yanınızda tutmaya çalışıyorsunuz?

senin ilk evliligin mi? degilse senin de cocugun var mi? 11 yildir bu cocugn sana alismasi lazimdi aslinda :KK43:

beni ilk evliligim evlendiimde 18 yaşındaydım aslında çocuk bana ben çocuga alıştık ama arya babanne halalar girince tuhaflaşıyor biz bizeyken çok iyiyiz ah bir karışmasalar.

ben ne demek istediğini anlamadım evet babalarımız aynı annelerimiz farklı aynı evin içinde annelerimizin farklı oldugunu unuttugumuz bi ilişkimiz vardı bizim ben bunu kastettim sadece ayrıca Barçman arkadasımın yorumuna da katılıyorum benm o kadar satırla anlatmaya calıstıgım seyi o 3 satırla anlatmış. merak ediyorum neden "onu yanımda istiyorum, özlüyorum" değil de "etraf ne der" korkusu söledigim bu benim sen cocuga böle yaklasırsan çocuk da sana böle yapar bundan doğal ne olabilir. sen onun sevgisini gerçekten istiyo musun değerli mi onun hayatında olması? bugn kalksa gitse hayatından ne eksilir? bunları düşünüyo musun bence cevap hayır.. ayrıca bence hiç zorla yanınızda tutmaya çalışmayın bırakın gitsin yaşı kaç olursa olsun kendisi için neyin iyi olucanı düşünüyosa onu yapsın kararı yanlıs da olsa tecrübe ederek kendisi öğrensin. gittigi yerde mutlu olmadıgınla kapısını çalacağı bi evi olduğunu hissetsin bilsin yeter.

kesinlikle katilmiyorum bu dusunceye!!!
gencligini veriyorsun dogurmadigin halde bakiyorsun seviyorsun sonra cikip sana on koca yilin sonunda sarilip hal hatir soracagina kacmak icin ozgur yasamak icin anne baba gozetimi altinda olmamak icin harciyor seni adida cocukluk ergenlik oluyor...
soruyorum sizlere eskiden anneler ellerine ekmek verip sokaklara salar, cocuklar tozun topragin icinde buyurlerdi dayakta yerlerdi ama simdiki gibide hemen psikolojileri bozulmazdi!!ki bunu yapan uvey anne bile olsa saygilari vardi
elestirirken marjinal olmak icin yapmayin! 10 yildir o evde siddete,hakarete maruz kalsaydi bence cok once kacar giderdi o evden bi sekilde sesini duyururdu.. 16 yasinda olsaydiniz ankaradami erzurumdami oturmak isterdiniz?iste sorun burada ankarada kalmak icin bu kadini harcamis hepsi bu bence
sende uzme kendini arkadasim simdi oz cocugunda olsa gunu gelince yapiyor nankorlugunu kimsenin lafini takma vicdanen rahatsan bu yeterli
!

pardon ben bu cocuk dayak yiyor şiddete hakarete maruz kalıyor mu dedim?? ben hislerden bahsediyorum gerçek duygulardan bahsediyorum emin olun ki "ergenlik" diyip geçmek "büyüyünce anlar" demek işin kolayına kaçmak ve yine emin olun ki 16 yasında bi çocuk erzurumda mutlu huzurluysa ankarada yaşamak istemez. arkadaş çevresi sosyal hayatı orda oldugu için istiyor diyelim, o zaman da bunu annesini suçlayarak yapmaz. yapıyorsa onu anne gibi görmemiş demektir bu da tek taraflı bir suç değildir! ne kadar kolay işinize geldiği gibi bakmak biraz ince düşünmeyi başarabilseniz.. ama ne gerek var dimi "elin çocuğu" işte değmez..

pardon ben bu cocuk dayak yiyor şiddete hakarete maruz kalıyor mu dedim?? ben hislerden bahsediyorum gerçek duygulardan bahsediyorum emin olun ki "ergenlik" diyip geçmek "büyüyünce anlar" demek işin kolayına kaçmak ve yine emin olun ki 16 yasında bi çocuk erzurumda mutlu huzurluysa ankarada yaşamak istemez. arkadaş çevresi sosyal hayatı orda oldugu için istiyor diyelim, o zaman da bunu annesini suçlayarak yapmaz. yapıyorsa onu anne gibi görmemiş demektir bu da tek taraflı bir suç değildir! ne kadar kolay işinize geldiği gibi bakmak biraz ince düşünmeyi başarabilseniz.. ama ne gerek var dimi "elin çocuğu" işte değmez..

sen onceki yazdigini tekrar oku bakalim.. ne demissin? bencilligi birak demissin. cocugun mutsuzlugunu soylemissin.annen sana ne soylerse soylesin ne kadar vurursa vursun 5 dakika sonra unutursun ama uvey anne kasini catsa dusman kesilirsin ole deilmi? eger senin dedigin gibiyse bu kadin neden bu sayfalarda bizlerle paylasmis uzuntulerini!!! kotuluk yapmis olsaydi amacima ulastim der cocuguda yollar bakardi keyfine oyle deilmi?

Bir cevabınızda "ben doğurmadım ama ben emek verdim bunu hiç göz önüne almıyorlar" demişsiniz bu çocuk siz direk söylemeseniz bie böyle düşündüğünüzü hisseder. Kendi doğurduğunuz çocuk olsa "emek verdim" der miydiniz?

bak bu kirmizi senin lafin.... bizim annelerimiz daha agir laflar solerdi..
senin cocuklarinda sana etsin..
seni dogurcama tas dogursaydim
bunlar bak annelerin laflari demekki oz annelerde beter seyler soluo ama biz takmiyoruz oz ya...
bu kadin 10 yil emek vermis iyi kotu hicmi bi onemi yok bunun...
bence sozlerini dikkatle secerek yaz sana dusmezki "elin cocugu degmez gibi bi cumle kurman cok yanlis

sen onceki yazdigini tekrar oku bakalim.. ne demissin? bencilligi birak demissin. cocugun mutsuzlugunu soylemissin.annen sana ne soylerse soylesin ne kadar vurursa vursun 5 dakika sonra unutursun ama uvey anne kasini catsa dusman kesilirsin ole deilmi? eger senin dedigin gibiyse bu kadin neden bu sayfalarda bizlerle paylasmis uzuntulerini!!! kotuluk yapmis olsaydi amacima ulastim der cocuguda yollar bakardi keyfine oyle deilmi?

Bir cevabınızda "ben doğurmadım ama ben emek verdim bunu hiç göz önüne almıyorlar" demişsiniz bu çocuk siz direk söylemeseniz bie böyle düşündüğünüzü hisseder. Kendi doğurduğunuz çocuk olsa "emek verdim" der miydiniz?

bak bu kirmizi senin lafin.... bizim annelerimiz daha agir laflar solerdi..
senin cocuklarinda sana etsin..
seni dogurcama tas dogursaydim
bunlar bak annelerin laflari demekki oz annelerde beter seyler soluo ama biz takmiyoruz oz ya...
bu kadin 10 yil emek vermis iyi kotu hicmi bi onemi yok bunun...
bence sozlerini dikkatle secerek yaz sana dusmezki "elin cocugu degmez gibi bi cumle kurman cok yanlis

bu sayfada arkadasımız bizimle oğlunun o evden gidiyor olmasıyla ilgili sıkıntısını paylaşmış olsaydı dediğinizde çok haklıydınız ancak kendisi "millet ne der" derdinde.evet bu bencillik. ayrıca evet annelerimiz bize ağır şeyler söylerlerdi bunların üzerinde durmamamızın sebebi de bunun gerçek düşünceleri olmadığını bilmemizdi. hiç bir anne çocuğuna gerçekten içinden gelerek "seni doğuracagıma taş doğursaydım" der mi? demez. "sana emek verdim karşılığı bu mu" der mi? hayır demez. çünkü anne karşılıksız sever verdiği hiç bir emek için bir karşılık beklemez. yalnızca sinir halinde çıkar bu laflar ağzından biz de bunu bildigimiz için üzerinde durmayız. her anne çocuğuna emek verir bu onun annelik görevidir vermiyorsa tuhaflık vardır! hala "bu kadin 10 yil emek vermis iyi kotu hicmi bi onemi yok bunun..." diyorsunuz ya tabiki vericek her anne gibi, bu onun görevi.. eğer karsısındakini üvey evladı değil de evladı gibi görüyor olsaydı böyle bir cümle kurmazdı bile neden anlamıyorsunuz. o zaman zaten gitmek istemesinden duydugu üzüntü için onu teselli ediyor olurduk şu anda. yani sorun o kadar yüzeysel değil keşke görebilseniz. sorun son derece içsel, hissel.. 16 yaşında bir çocuğu nankörlükle suçluyorsunuz ya bu çocuk ne görmüş ne yaşamış ki insanlara bilerek isteyerek zarar vericek kadar gaddarlaşmış çok merak ediyorum gerçekten..

bu sayfada arkadasımız bizimle oğlunun o evden gidiyor olmasıyla ilgili sıkıntısını paylaşmış olsaydı dediğinizde çok haklıydınız ancak kendisi "millet ne der" derdinde.evet bu bencillik. ayrıca evet annelerimiz bize ağır şeyler söylerlerdi bunların üzerinde durmamamızın sebebi de bunun gerçek düşünceleri olmadığını bilmemizdi. hiç bir anne çocuğuna gerçekten içinden gelerek "seni doğuracagıma taş doğursaydım" der mi? demez. "sana emek verdim karşılığı bu mu" der mi? hayır demez. çünkü anne karşılıksız sever verdiği hiç bir emek için bir karşılık beklemez. yalnızca sinir halinde çıkar bu laflar ağzından biz de bunu bildigimiz için üzerinde durmayız. her anne çocuğuna emek verir bu onun annelik görevidir vermiyorsa tuhaflık vardır! hala "bu kadin 10 yil emek vermis iyi kotu hicmi bi onemi yok bunun..." diyorsunuz ya tabiki vericek her anne gibi, bu onun görevi.. eğer karsısındakini üvey evladı değil de evladı gibi görüyor olsaydı böyle bir cümle kurmazdı bile neden anlamıyorsunuz. o zaman zaten gitmek istemesinden duydugu üzüntü için onu teselli ediyor olurduk şu anda. yani sorun o kadar yüzeysel değil keşke görebilseniz. sorun son derece içsel, hissel.. 16 yaşında bir çocuğu nankörlükle suçluyorsunuz ya bu çocuk ne görmüş ne yaşamış ki insanlara bilerek isteyerek zarar vericek kadar gaddarlaşmış çok merak ediyorum gerçekten..
her ne soylerseniz soyleyin uvey anne diyince toplumun buyuk bi on yargisi var yikilmasi gereken.. her doguran anne deildir.. emek veren annedir.diyorsunuzki tabiki emek verecek bu annenin gorevi'' annelerimizin bizlere emek veriyor ama uvey ama oz butun annelerde bu emegin karsiligini bekler,yeri gelir yardimla yeri gelir saygiyla, yeri gelir yasliliginda... bu konudaki cocugunda ne tur bi arkadas cevresi var nelere kizgin hic birimiz bilemeyiz..ama iyi kotu tekrar soyluyorum iyi kotu annelik etmis bi kadinida bencil elin cocugu diye kapiya atiyor diyemessiniz!!

birde bakin sizde oz anneler icten soylemez sinirlenince soyler demissiniz unutmayinki uvey annelerde sabir tasi deil yeri gelir onlarda soyler ama soyledikleride unutulmaz hic..

16 yaşında bir çocuğu nankörlükle suçluyorsunuz ya bu çocuk ne görmüş ne yaşamış ki insanlara bilerek isteyerek zarar vericek kadar gaddarlaşmış çok merak ediyorum gerçekten..demissiniz[/
dogrusu sizi bir anneye karsi bu kadar acimasiz elestri yaptiran bu kadar gadarlastiran ne bende bunu merak ediyorum

canım sende haklısın ama inan herşey dışardan göründüü gibi degil ben zaten oglumu karşıma alıp hergün konuşuyorum ben okadar kötü ve bencil degilim olsaydım gidiyor diye sevinirdim sen nereden biliyorsun ne düşündügümü ne hissettigimi üzülmüyormuyum sanıyorsun emegim derken senin kasdet tiingibidegil daha yarım saat önce karşılıklı konuştuk ben gitmek için yanına alsınlar diye öyle söyledim diyo lütfen dışardan üvey anne iyimi olur diye yorum yapmadan düşünün okadar farklı birşeyki dışardan göründüügibi degil tabi gitmesini istemiyorum sen yanlış anladın ben 18 evlendim ve cocuk 6yaşındaydı birbuçuk aykık evliligimden buyana biz beraberiz tabiki iyisiyle kötüsüyle herşey yaşadık ama biz yaşadık yinede yorumuna saygı duyarım

canım sende haklısın ama inan herşey dışardan göründüü gibi degil ben zaten oglumu karşıma alıp hergün konuşuyorum ben okadar kötü ve bencil degilim olsaydım gidiyor diye sevinirdim sen nereden biliyorsun ne düşündügümü ne hissettigimi üzülmüyormuyum sanıyorsun emegim derken senin kasdet tiingibidegil daha yarım saat önce karşılıklı konuştuk ben gitmek için yanına alsınlar diye öyle söyledim diyo lütfen dışardan üvey anne iyimi olur diye yorum yapmadan düşünün okadar farklı birşeyki dışardan göründüügibi degil tabi gitmesini istemiyorum sen yanlış anladın ben 18 evlendim ve cocuk 6yaşındaydı birbuçuk aykık evliligimden buyana biz beraberiz tabiki iyisiyle kötüsüyle herşey yaşadık ama biz yaşadık yinede yorumuna saygı duyarım

bunun uzerine soylenecek bisey yok bence arkadasim iyi niyetine inaniyorum ben

ya ben kapıya atıyor falan demedim siz beni ne yaptınız allaşkına bi bastan okuyun şu yazdıklarımı. zeze arkadaşım bence sende oluşmuş yıkılmayan bir önyargı var bütün yorumları baştan sona okudum hepsinde "o daha cocuk hiç takma, ergenliktir geçer, aman boş ver sen kendini biliyosun, bırak terbiyesizlik etmiş üstünde durma" tarzı şeyler yazıyordu hatta bir tanesinde "hazır gitmek istiyoken yolla kurtul bu dertten" diyordu bi arkadasımız ben bunlara cevap olarak yazdım yazdıklarımı, bu çocugun içinde neler olabilecegini, aklından neler geçiyor olabileceğini, tahminimce neler hissettiğini anlatmaya çalıştım. hiç kimseyi gaddarca suçlamadım "16 yaşında bir çocuğu nankörlükle suçluyorsunuz ya bu çocuk ne görmüş ne yaşamış ki insanlara bilerek isteyerek zarar vericek kadar gaddarlaşmış çok merak ediyorum gerçekten.." derken kötü muamele görmüş çok eziyet çekmiş de böyle olmuş demek istemedim. bu yaşta bir çocuğu nankörlükle suçlamanın ağır olacagını kastettim.

ve alemci arkadaşım.. tabiki 4 duvar arasında olanları buraya yazdığın 2 satırla hiç birimiz anlayamayız kaldı ki ben hayatım boyunca ne üvey anne oldum ne üvey evlat oldum ben hiç bilemem. ancak yazdıklarına bakarak onun evden gidiyor olmasından çok bunu seni suçlayarak yapıyor olmasını önemsedigin yargısına vardım ve bunun bencilce bir tavır olduğunu söyledim. elbette iyi ya da kötü her şeyi siz yaşadınız ve elbette aranızda sağlam ya da çürük hatırı sayılır bir bağ var zaten ben sana kötü olduğunu, ona zarar verdiğini, senin yüzünden böyle olduğunu falan söylemedim ancak yorumum şuydu: eğer bu çocuk o evden seni suçlama yoluyla gitmeye çalışıyorsa geçirdiğiniz bu 10 sene içerisinde eksik kalmış bir şeyler var demektir ve eminim bu eksikler senin içinde gerçek bir evlat sevgisi olduğu sürece kapatılmayacak durumda değildir. ve "bence" önemli olan nokta "etrafın senin hakkında ne düşüneceği" değil "bu eksiklerin neler olduğu" olmalıdır. tek anlatmaya çalıştıgım buydu umarım bu kez başarabilmişimdir. ayrıca saygı duyduğun için de çok teşekkür ederim.

Deminki sayfalarda yazdigmi yine yaziyorum, alemci arkadasim sen agzinla kus tutsan inanki yaranamazsin ve herkezin gönlünü zaten yapamasin, Adin üstünde cünkü Üvey Anne, kendi annesi dövsede sövsede bencilik yapsada inanki kimse dönüp onu suclamaz annesidir der, ama senin en ufacik bir sözün bir harektin hemen göze batar ve bir cok kisi ehh iste üvey anne neticede der....:nazar:

18 yasinda oglundan sadece 2 yas büyük bir yasta iken acisiyla tatlisiyla ona bakmis annelik yapmissin bunu üstlenmis ve bir sekilde basarmissin, bu her yigdin harci degil, seni tebirk ederim, her kadin yapamazdi!!kaydirigubbakcemile3
Tabikide cocuk icin en iyi olan ne düsünmek ve onu yapmak lazim ama dedigim gibi cocuk bebek degil, 16 yas cok büyük bir yas olmasada bazi seyleri cok güzel anlayabilecek ve idrak edebilecek bir yas hepimiz gectik o dönemleri, anlayis anlayis tamamda ama oda artik anlayis bekleyebilecek bir yasa gelmis kanimca...ergenlik caginin verdigi bazi SIKINTLARI atlattiktan sonra eminimki oda yanlislarini anlicaka.s

Insanoglu önyargilarindan kurtulmadigi sürece bence bu tür seylerde hicbir degismicek, üvey anneysen kötü annesin bu yüzde 80 böyle...:kahve:

Albert Einsteinin cümlesi buraya cok iyi uyar

Bir atomu parcalamak insanlarin önyargilarini parcalamaktan daha kolay.....:kahve:

canim o cocuk tam da ergenli kcaglarinda,yani akli kestiremiyor bazi seyleri..buyudukce senin kiymetini ve kendi yaptigi hatalari anlayacaktir,,sen uzerine duseni yapiyorsan yani senin tarafindan bir problem yoksa tmmdir..onun toyluguna ver..

Yaşadığımız duyduğumuz onca şeyden sonra bırakın da bir yargımız oluşsun arkadaşlar.

Çok şaşırılacak bir olay değil şüpheyle yaklaşmamız bu konuya :) İyi örnekler var ama azınlıkta malesef.

Benim bir arkadaşım üvey annesi hasta diye ağlıyordu, imrenmiştim. Demekki sevgi görüyordu , ilgi görüyordu ki, anne gibi görüyordu.
Neyse konumuza dönecek olursak, bu yaramaz neden rahat olduğu bir yerden, babasının yanından bu kadar ısrarla gitmek istiyor? Babasıyla arasında bir problem mi var peki?

X