Utanarak yazıyorum 😔

Annem bu bit değiş sirke şampuan işe yaramaz dedi ayıptır söylemesi ilk kez başımıza geliyor 🙈 elma sirkesi çay ağacı yağı lavanta yağı denedim ama bitmedi
Şampuanla saçı yıkıyorsunuz, ince dişli tarakla tarıyorsunuz ıslakken. Saçı uzunsa kesin daha rahat olur taramak. Bitler (belki var ve görmediniz henüz) ve sirkeler tarakla çıkıyor saçtan. Sirkeler bit olmamışsa bile ince dişli tarağa takılıyor işte. Ailece kullanırsanız iyi edersiniz. Kardeşim anaokuluna giderken başımıza gelmişti bir kere söylemesi ayıp 😂

Son düzenleme:
Merhaba çok üzgünüm ama kızımın kafasında bir sirkesi var. Kaşınıyordu annem baktı sirke dedi. Bu yaşıma geldim hiç sirke görmemiştim. Havuza gidiyordu ordan mı geldi bilmiyorum ki okul açılacak acilen çözmem gerek bu işi. Sirke ile kafasını yıkıyorum başka ne yapmalıyım daha bit olmadıkları için bit şampuanı işe yaramaz dedi annem bit olmadan en hızlı nasıl çözerim
Ps: annem bit şampuanı sirkelere yaramaz dedi yok mu öyle bi şi herkes şampuan demiş
Anneniz eskide kalmış, sirkeleri şişirip bit tarağına gelmesini sağlıyor şampuanlar. Geçen yıl kızım bitlendi, sirke varsa bit de oradadır zaten. Kuru saça uygulanan bir şampuanlarından alın, spreyli bir şişeye koyun. Enseden başlayarak tutam tutam saç diplerine sıkın, sıktığınız yeri dipten uca kadar bit tarağıyla tarayarak bütün saçı elden geçirin. Yaklaşık 1 saat bekleyip tekrar tarayın. Sonra da köpürterek yıkayın. Tamamen bittiğinden emin olana kadar 3 günde bir yapın bunu. Ben böyle temizleyebildim. Aklımı kaçırıyordum neredeyse.

Merhaba çok üzgünüm ama kızımın kafasında bir sirkesi var. Kaşınıyordu annem baktı sirke dedi. Bu yaşıma geldim hiç sirke görmemiştim. Havuza gidiyordu ordan mı geldi bilmiyorum ki okul açılacak acilen çözmem gerek bu işi. Sirke ile kafasını yıkıyorum başka ne yapmalıyım daha bit olmadıkları için bit şampuanı işe yaramaz dedi annem bit olmadan en hızlı nasıl çözerim
Ps: annem bit şampuanı sirkelere yaramaz dedi yok mu öyle bi şi herkes şampuan demiş
Bit şampuanlarının içinden sık bir tarak çıkıyor onunla tarayıp temizlemelisiniz hepsini

Belki bit olanlar vardır gözünden kaçmıştır. Bit şampuanıyla yıka sonra 10 gün boyunca her gün 1 saat bit tarağıyla tara sirkeleri temizle

Ay elimle alıyorum bitti diyorum akşam baktım yine var. Sirke öldürücü sprey olduğunu bilmiyordum sorması ayıp bi marka var mı
Baybit bit ve sirke öldürücü sprey diye aratin, şampuan ve sprey ikilisi şeklinde satılıyor

Kızınızın saçında bit olmadan zaten sirke olması imkansız. bitlerin bir konak bölgesi olacak ki sirkelerini bıraksınlar.
bu arada bit şampuanından almışken iki şişe almanız daha iyi oalcaktır çünkü bir kez şampuan uygulamak ile bitlerden maalesef kurtulamayacaksınız. ve maalesef üzülerek söylüyorum ki evdeki herkesin şampuanı uygulaması gerekecek.
imza: bütün ailesi bitlendirmeyi başarmış ve dayısı ile bitlerini Avrupa'ya gezmeye göndermiş çocuk.

Bit şampuanı+ bit tokasi tak

Niye utanıyorsun😂😂küçükken komşudan bitlenmiştik kuzenle..haftada 1 kere olan bit şampuanıyla(haftada bir kere yıkanmadı gerekiyordu)beni hergün yıkadı annem morarmıştım hdmshmsgnsg..kafamda 33 tane çıkmış hiç unutmam saçlarım hep gürdü..eczaneden bit şampuanı alın tarağı eskiden içinde oluyordu

bu arada o günlere dair korkunç bir anımı da hatırladım. ben tavuk kümesinde oynadığım için bitlenmiştim. evet, bildiğiniz arkadaşlarımla girip tavuk kümesinde oyun oynamıştık. sonra da lepiska gibi upuzun saçlarımı bir türlü bitten arındıramadık. o dönemde evimize temizliğe gelen bir yardımcısı vardı annemin. Fatma teyzem, "bu böyle olmaz. sen bana gaz yağı ver. bi de kocaman beyaz kumaşla kemik tarak ver. yanıma otur" dedi anneme. gaz yağını kafa derime hiç değdirmeden saçlarıma tutam tutam sürmüştü. annem halen dehşet içinde anlatır. gaz yağının kokusuyla beyaz kumaşın üstüne atlamışlar. annem de hepsini tek tek kırmış.
benim saçlarım anormal derece güçlü olduğu için hiç zarar görmedi ama elbette ki hiç akıl karı bir yöntem değil. ama hiç arıtamayacak gibi hissederseniz bunu bi çevrenize soruşturun.

Niye utanıyorsun ki benim başıma bit girmişti yiğenlerimden bulaşmıştı yiğenlerim temiz olmasına rağmen okuldan bulaşmıştı onlardan d. Bana ben hiç bir seyle uğraşmadım direk saçımı 3 vurdurdum sirkeler kalmıştı günde iki kere yıkadım taradım bitti tabikide saçımı niye 3 vurdurdum diye annem çok kızmıştı ilaç alıp uğraşmamışım diye☺

bu arada o günlere dair korkunç bir anımı da hatırladım. ben tavuk kümesinde oynadığım için bitlenmiştim. evet, bildiğiniz arkadaşlarımla girip tavuk kümesinde oyun oynamıştık. sonra da lepiska gibi upuzun saçlarımı bir türlü bitten arındıramadık. o dönemde evimize temizliğe gelen bir yardımcısı vardı annemin. Fatma teyzem, "bu böyle olmaz. sen bana gaz yağı ver. bi de kocaman beyaz kumaşla kemik tarak ver. yanıma otur" dedi anneme. gaz yağını kafa derime hiç değdirmeden saçlarıma tutam tutam sürmüştü. annem halen dehşet içinde anlatır. gaz yağının kokusuyla beyaz kumaşın üstüne atlamışlar. annem de hepsini tek tek kırmış.
benim saçlarım anormal derece güçlü olduğu için hiç zarar görmedi ama elbette ki hiç akıl karı bir yöntem değil. ama hiç arıtamayacak gibi hissederseniz bunu bi çevrenize soruşturun.
Gaz yağı bit ikilisi efsanedir zaten. Bana da uygulandı defalarca. Annem kuzenlerimin bitlendiğini ne zaman duysa olsun olmasın beni de gaz yağına bulardı 🤣

Bende bitlenmişdim çocukken
e076.gif

Konu sahibi uygulamalar arasında 3 günden fazla bekleme. Ben son uygulamada yumurtadan çıkmak üzere olan bitleri bulmuştum. Geçen sene yaz başında eczaneye 500tl gömdüm, bir de plastik bit tarakları hem çok acıtıyor hem de çabuk kırılıyor. Demir tarak edin ve asla kaybetme

X