Ürgüp'de balayı...

berfin_yureqim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2010
222
0

Yüzme bilmiyorum denizle pek aram yok, e bide düğün Mayıs ayında olunca nişanlımla dedik balayımız için düşünebilirmiyiz..baktım araştırdım otellere baktım ve mest oldum...kararımızıda verdik umarım herşey muhteşem olur... ocak ayında rezervasyon yaptırıcaz...Romantik bi balayı olur herhalde :KK61:

Uploaded with ImageShack.us

bence çok iyi bi fikir cnm, bende balayımı geciktirmiş biri olarak tercih edebilirim ancak fiat ve koşullar hakkında daha fazla bilgi verirsen çook sevinirim, ayarlamalrınız da dahil:) belki eşime sürpirz yapabilirim:KK16:

merhaba ben nevşehirliyim doğru bir tercih yapmışınız zaman olarak tam uygun olmuş gittiğiniz yerde hep otelde kalacak değilsiniz mutlaka gezeceksiniz ürgüp,avanos,uçhisar,zelve,göreme ve mesafeler çok da değil en uzak yer arabayla veya otobüsle 1 saat sürer ürgüp diğerlerine göre fiyat olarak biraz pahalıdır ama geceleri daha şenlikli ve kalabalıktır ama uçhisarda veya göremede pansiyonların çok şık balayı odaları var hem fiyatı daha uygun hemde ürgüpte eğlenmeye gitmek isterseniz yakın her saatte dönebilirsiniz kaldığınız yere bence göreme veya uçhisarda kalıp diğer yerlere gezmeye veya eğlenmeye gitmeniz şimdiden mutluluklar ve güzel balayılar

bence çok iyi bi fikir cnm, bende balayımı geciktirmiş biri olarak tercih edebilirim ancak fiat ve koşullar hakkında daha fazla bilgi verirsen çook sevinirim, ayarlamalrınız da dahil:) belki eşime sürpirz yapabilirim:KK16:

canım biraz araştırdım fiyatlar kişi başı 50-70 euro arası değişiyo oteline göre.benim bütçeme göre aslında biraz pahalı o yüzden 7 gün falan deilde 4 gün yeteceğini düşündüm.aynı paraya daha sakin daha salaş bir yerde olmak istedim.Rezervasyon yaptıracağım zaman tabiki daha çok detaya inicem ayse arkadaşımın önerilerini dikkate alıcam.ama kesinlikle ürgüp'de balayı.... :KK61:

merhaba ben nevşehirliyim doğru bir tercih yapmışınız zaman olarak tam uygun olmuş gittiğiniz yerde hep otelde kalacak değilsiniz mutlaka gezeceksiniz ürgüp,avanos,uçhisar,zelve,göreme ve mesafeler çok da değil en uzak yer arabayla veya otobüsle 1 saat sürer ürgüp diğerlerine göre fiyat olarak biraz pahalıdır ama geceleri daha şenlikli ve kalabalıktır ama uçhisarda veya göremede pansiyonların çok şık balayı odaları var hem fiyatı daha uygun hemde ürgüpte eğlenmeye gitmek isterseniz yakın her saatte dönebilirsiniz kaldığınız yere bence göreme veya uçhisarda kalıp diğer yerlere gezmeye veya eğlenmeye gitmeniz şimdiden mutluluklar ve güzel balayılar

önerilerini kesinlikle dinleyicem, çünkü yabancı olduğumuz bir yer..peki ürgüpdeki o mimari güzellik özellikle o etkilediği için soruyorum uçhisar ve göremede de varmı?

canım biraz araştırdım fiyatlar kişi başı 50-70 euro arası değişiyo oteline göre.benim bütçeme göre aslında biraz pahalı o yüzden 7 gün falan deilde 4 gün yeteceğini düşündüm.aynı paraya daha sakin daha salaş bir yerde olmak istedim.Rezervasyon yaptıracağım zaman tabiki daha çok detaya inicem ayse arkadaşımın önerilerini dikkate alıcam.ama kesinlikle ürgüp'de balayı.... :KK61:

ha bu arada sadece oda kahvaltı fiyaları genelde :KK61:

önerilerini kesinlikle dinleyicem, çünkü yabancı olduğumuz bir yer..peki ürgüpdeki o mimari güzellik özellikle o etkilediği için soruyorum uçhisar ve göremede de varmı?

ürgüp,uçhisar,göreme mimarisi hep aynı yani peribacaları buralarda var zelvede de var ama orada kalacak yer yok ama ürgüp te ürgüp yani benim tercihim oraları bilen biri olarak kesinlikle ürgüp olurdu sen bilmiyosun diye bilgilendirmek istedim bende memleketime turist gönderiyorum sanki :)

ürgüp,uçhisar,göreme mimarisi hep aynı yani peribacaları buralarda var zelvede de var ama orada kalacak yer yok ama ürgüp te ürgüp yani benim tercihim oraları bilen biri olarak kesinlikle ürgüp olurdu sen bilmiyosun diye bilgilendirmek istedim bende memleketime turist gönderiyorum sanki :)

türk turist sayılırım bende nişanlımda bende ilk kez gidicez merak ediyoruz gerçekden.çok tşk ederim gerçekden en azından nerelere gidilir ne yapılır öğrenmiş oldum.

Hemen mevzuya dahil olıyım istedim :KK42: Biz eşimle nisanın son haftası balayına gittik,kapadokyaya. Uçhisarda kaldık,Karlık Evi'nde. Çok romantik bir odada kalmıştık,yerde yuvarlak mor bir yatağı vardı,geniş ahşap doğramalı,mobilyalı bir oda,jakuzi falan...Oldukça hoş bir atmosferi vardı otelin. :KK16: Oda kahvaltı çalışıyordu.Biz kendi arabamızla gittiğimiz için gezerken sıkıntı çekmedik. Ama toplu taşım araçları ne alemdedir pek bir bilgim yok. Fiyatlar telefonda pazarlık yapışınıza göre değişiyor,internet fiyatlarına pek aldanmayın.
Havalar çok iyi gitmemişti bizim orda kaldığımız 3-4 günde,yağmur vardı. Balona binemedik. gerçi balon seyahati de otelin bir gecelik fiyatına eşdeğerdi. Oldukça pahalı oluyor...
Size bir tavsiye,4 günden fazlasını düşünmeyin pek.Sıkılabilirsiniz. O bölge için 3-4 günün yeterli olacağını düşünüyorum.
Şimdiden mutluluklar diliyorum...

Hemen mevzuya dahil olıyım istedim :KK42: Biz eşimle nisanın son haftası balayına gittik,kapadokyaya. Uçhisarda kaldık,Karlık Evi'nde. Çok romantik bir odada kalmıştık,yerde yuvarlak mor bir yatağı vardı,geniş ahşap doğramalı,mobilyalı bir oda,jakuzi falan...Oldukça hoş bir atmosferi vardı otelin. :KK16: Oda kahvaltı çalışıyordu.Biz kendi arabamızla gittiğimiz için gezerken sıkıntı çekmedik. Ama toplu taşım araçları ne alemdedir pek bir bilgim yok. Fiyatlar telefonda pazarlık yapışınıza göre değişiyor,internet fiyatlarına pek aldanmayın.
Havalar çok iyi gitmemişti bizim orda kaldığımız 3-4 günde,yağmur vardı. Balona binemedik. gerçi balon seyahati de otelin bir gecelik fiyatına eşdeğerdi. Oldukça pahalı oluyor...
Size bir tavsiye,4 günden fazlasını düşünmeyin pek.Sıkılabilirsiniz. O bölge için 3-4 günün yeterli olacağını düşünüyorum.
Şimdiden mutluluklar diliyorum...

internetten baktım gerçekden odalası falan çok hoşdu.fiyat olarak ne kadardı? evet bende 3-4 gün kalmayı düşünüyorum kesinlikle katılıorum sana :KK66:

3 gece için 2 kişi kahvaltı dahil 630tl ye kalmıştık canım :) internet fiyatında 210dolar yazıyodu,telefonda direk 210tl demişlerdi. Arayıp fiyat alabilirsin bence. Bizim kaldığımız oda bordo renklerdeydi,taş zemin üzerinde yuvarlak yatağı vardı.Geniş bi odaydı,balkonu da vardı.Odaları genelde çok şık zaten.Kahvaltı masaya hazırlanıyor,açık büfe değil ama çeşitleri güzel. Kahvaltı hariç başka öğün olmuyor otelde,dışarda yiyorsunuz.Ama zaten öylesi daha iyi oluyor.

berfin-yüreğim lütfen bilgilendir bizi ne yaptın. ben de nisanda evleniyorum ve kapadokyayı düşünüyoruz ama kafam karışık karar veremiyorum...

kızlar bir ürgüplü olarak kesinlikle tavsiye ederim, çok hoş romantik bir balayı yaşarsınız. kayadan oyma eski evler otele dönüştürülmüş, yok ben normal otel isterim derseniz de bir çok alternatif var.

çevreyi çok rahatlıkla gezebilirsiniz avanos zaten 10 dakika, zelve de uçhisar da açıkha muzeleri var.

yemek işi de kolaylıkla halledebilirsiniz. testi kebabını deneyin derim yöreye özgü:))

balona da binebilirsiniz ama sanrıım baya pahalı, saat sabah 5 6 cıvarlarında semada belki 50 balonu bir arada gorebilirsiiz:)

4 5 gun bencede yeterrli. ucak ile gelmek isteyeler kayseri havaalanını kullanabilir gunde neredeyse 10 sefer var ucuza bilet mutlaka olur:) ama tabi arabanız ile giderseniz daha rahat edersiniz gezme acısından...

yolunuzun ustunde ise kayseriye de ugrayın ve mantının tadına bakın derim :))

şimdiden herkese mutluluklar...

çok teşekkürler canım . peki bi ürgüplü olarak bize sen nereyi önerirsin mesela hangi otelde kalalım. biz büyük ihtimalle otobüsle gelicez özel araçla gelmicez.

bende ürgüpte bi ay kalmış biri olarak çok doğru bir tercih yapmışsınız diyorum:)))ürgüp gece hayatıyla daha gündemde,avanos çömlekleriyle,asma ve taş köprüsüyle,göremede daha çok oteller var.ürgüpte merkez ve şükrüoğulları pastahanesi,meşhur bi joy barı asmalı konak,yer gök aşk dizilerinin çekildiği evler,temenni tepesi,eylikeyf lokantasında canlı müzik eşliğinde yöresel şaraplarla akşam yemeği,aklımda kalanlar bunlar valla:KK70:DDavanosta kızıl ırmağın bir kolu bulunuyor.şelale gibi akıyor kocaman.cafe falan var otur suyun gürültüsünü dinle çok hoş,göremede açık hava müzesi falan var.yaa gezilecek yer çok arabayla gidin derim yada araba kiralayın orda.mutlaka ıhlara vadisinide gezin derim.son olarak hasan ve erciyes dağlarınada çıkabilirsiniz.:KK66: bak anlattıkça özledim şimdi iyimi ahha ahhhhh:)))

X