upload siteleri üzerinden resim yükleme...

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
45
Son zamanlarda imageshack üzerinden resim yüklemek ızdırap halini almaya başladı. Forum üyelerimiz sık sık resim ekleyemediklerini belirtmeye başladı. Bu başlıkta alternatif upload sitelerine birkaç basit adımda nasıl resim yükleyeceğinizi elimden geldikçe anlatmaya çalıştım. Kolay gelsin

Alternatif upload siteleri :

1.Yukleresim.com - Resim Yükleme Servisi
2.TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
3.Fast Upload picture, share over internet | image upload | free image hosting

YUKLERESIM.COM üzerinden resim yükleme

1."Gözat" sekmesine tıklayarak yükleyeceğimiz resimi seçiyoruz
2.Yükleyeceğimiz resmi seçtikten sonra "Şimdi yükle" butonuna tıklayıp resmimizin yüklenmesini bekliyoruz.
3.Resmimiz yüklendikten sonra, resmimizin direkt linkini forumda paylaşabilirsiniz. Yorumunuzda resminizin gözükmesini isterseniz forum kodlarını kullanabilirsiniz." Forum kodu" resmi orjinal boyutunda forumda görüntüler, onun altındaki "forum küçük resim" kodu ise forumda resminizin küçük halini görüntüler. Dilediğinizi seçip forumda paylaşabilirsiniz.
Kolay gelsin ....

TINYPIC.COM üzerinden resim yükleme..
2.Resize sekmesinde yükleyeceğimiz resimin hangi boyutta görüntüleneceğini seçiyoruz. "Default" seçerseniz resminiz orjinal boyutunda yüklenir. Daha küçük boyutlar forumlar için daha idealdir 640x480 veya 800x600 boyutu forumumuz için ideal boyuttur.
3."Upload Now!" butonuna tıklayıp resmimizin yüklenmesini bekliyoruz.
4.Son adımda açılan yeni sayfada resmimizin forum kodunu(IMG Code for Forums & Message Boards) veya doğrudan linkini (Direct Link for Layouts) kopyalayıp foruma yapıştırıyoruz. (Doğrudan link verecekseniz mail linki ile karıştırmayın lütfen. Doğrudan linkimiz en alttaki "Direct Link for Layouts" sekmesindeki adrestir.)
Kolay gelsin ...

HIZLIRESIM.COM üzerinden resim yükleme..
2.Yeniden boyutlandırma sekmesinde yükleyeceğimiz resimin hangi boyutta görüntüleneceğini seçiyoruz. "Orjinal boyut" seçerseniz resminiz orjinal boyutunda yüklenir. Daha küçük boyutlar forumlar için daha idealdir 640x480 veya 800x600 boyutu forumumuz için ideal boyuttur.
3."Yükle" butonuna tıklayıp resmimizin yüklenmesini bekliyoruz.
4.Son adımda açılan yeni sayfada resmimizin forum kodunu (forumlar 3) veya doğrudan linkini (resim adresi) kopyalayıp foruma yapıştırıyoruz.
Kolay gelsin ...

Upload sitelerindeki en önemli özellik barındırma süresi. Barındırma süresinin uzunluğu İmageshacki
cazip hale getiriyordu. Eklediğin sitelerden bir tanesinin barındırma süresi 30 gün sevgili Zepp.
Diğer ikisinin barındırma süresi ne kadardır acaba?

Ben de bunları buldum canım, barındırma sürelerini bilmiyorum.

Postimage.org - free image hosting / image upload
imgur: the simple image sharer
Welcome to Free4up - Image Hosting
ResimUP.Net - Ücretsiz Resim Upload Sitesi
Xs.to - Shorten your long URLs in one click
Resim Ykle, upload ve resim arama servisi, Gzel Resimler
Yukle.TC | Resim Ykle | Resimler | Resim | Resim Galerisi | Ykle
Resim-Host Ücretsiz Resim Upload Sitesi
Ressim@Net | Your Free Image Upload Service | Resim Ykle, Images Upload

Yapacak bir şey yok, alışkanlığımızdan vazgeçip, yenilerini deneyerek tanıyacağız.
Emeğin için teşekkürler Sevgili Zepp.

Hizli resim 3 ay sanirim. Barindirma da ayri bir sorun. Sürekli barindiran bir site yok mu ki? :26:
Bu arada Imageshack artik resimleri üye olmayanlara da gösteriyor. Siz de dikkat etmissinizdir resimlerin altinda cikan "Click here to Share" yazisina. Resmi sag tusla farkli kaydetmemizi engelliyor. Ne simdi o anlamadim. Imageshacke özgü bir sey mi? :44:
Hizliresim keske biraz daha fazla barindirsa resimler. Cok hizli yüklüyor, o özelligi süper.

Farkettim canım, üye olmadan gösteriyor mu acaba? Yoksa Yöneticiler KK site olarak mı üye oldu
bilemiyorum. Elbette barındırma süresi çok önemli tatlım, ResimUP silinmeme garantisi yazmış da ömür boyu saklama kapasitesi olması imkansız gibi ama uzun süre olabilir.

ResimUP.Net - Ücretsiz Resim Upload Sitesi

İmageshack can,t upload tıkladığımda gözat ve şimdi yükle ile ard arda resimleri yüklüyorum.
Yükleyeceğim resimler bitince, sağ üstte resimlerim bölümünden
my images bölümünü tıkladığımda yüklediğim resimlerin sayfası açılıyor.
Resimlerin üzerine sağ tıklayıp özelliklerden URL adresi alarak kullanabiliyorum.

Arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum ama ben ımageshack kullanarak resmimi boyutlandırdım, fakat bu işlemi üye olmadan yaptığım için resmi kaldıramadım,sanırım ımageshack resmimi kaydetti , bununla ilgili ne yapabilirim yani o resmi kendim silemesem de silinmesi için izlemem gereken yolu söylerseniz çok sevinirim

nasıl olucak bilmiyorum

Eklentiler

• $kurgu-kusagi-calismalari0.jpg
    31,9 KB · Görüntüleme: 200
Son düzenleme:
Ben de

https://www.motifus.com/index
TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

'yi kullanıyorum. Tinypic'e nasıl resim upload edildiği zaten yazılmış. Motifus'u da ben yazayım dedim.

MOTİFUS.COM üzerinden resim yükleme
1."Gözat" sekmesine tıklayarak yükleyeceğimiz resmi seçiyoruz
2.Yükleyeceğimiz resmi seçtikten sonra, resmi anlatan bir etiket yazıyoruz, fazla da olabilir. Ardından "Şimdi yükle" butonuna tıklayıp resmimizin yüklenmesini bekliyoruz.
3.Resmimiz yüklendikten sonra, son adımda açılan yeni sayfada resmimizin doğrudan linkini (resim adresi) kopyalayıp foruma yapıştırıyoruz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…