Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

inşallah canım

ÇOK SEVİNDİM CANIM

BELGİN SEN NE ZAMAN BAŞLIYORSUN TEDAVİYE
canım mart nisan gibi inşallahhhh
selam kizlarrr uzun zamandir siteye fazla giremiyordum haliyle nerde ne var ne yok bilmiyorum
burayida tesadufen gordum ve iyiki gormusum ,hemde liste yapiliyormus benim haberim yok :)
bizde insallah bu ay baslicaz tedaviye
bu ayin 16sinda turkiyeye geliyorum ilk olarak biraz memelekette kalip reglim baslamadan istanbula gelip muayene olcam
gecen ay ta onceki ay 22sinde gecen ay 25sinde oldum ,gunu gununu tutmuyor artik bakip oyle yapcaz

insallah ayni zamanda tedavi gorenleriniz olursa gorusme sansimizda olur
2 hafta sonra turkiye yolculugum basliyor simdiden cok heyecanliyim
insallah 2011 hepimiz icin hayirli bi sene olur da hep birlikte hamile kaliriz

canım çok sevindim allahın yüzünü güldürsünnn
veeee benide ekleyin listeye tedaviye basliyanlar arasina,insallah obur ayda hamileler arasinda olurum :)

merhaba arkadaşlar kısmetse cuma günü umut tüpte dondurulmuş embriyo transferim olacak ( kasım ayında transferim iptal olmuştu ) ilk denemem olacak transfer işlemi nasıl oluyor biraz bilgi verebilir misiniz buradaki herkesin allah yardımcısı olsun :):):)
inşallah yüzün güler canım.
UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hcg günü : 8 ocak ( umut - tüp )
7-.........
8-.........
9-........
10-.........

.

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-deryaberil ( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak ) :nazar:
2-ceylinnaz ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-nurme ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak ) :nazar:
4-basakoztan ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili ( ne süreçte olduğunu bilmedğimden buraya yazdım ..açıklama bekliyorum):nazar:
7-belle_femme ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin-----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-sympathique----(ocak sonu yurtdışından gelip umut'ta başlayacak.):nazar:

[/QUOTE]

ellerine sağlık canım liste çok güzel olmuşş

35 yaşındayım 10 yıllık evliyim 3 kez tüp bebek tedavisi yaptırdım

4 kez umut tüp bebek merkezinde tedaviye başlayacağım kısmetse şubat ayında doktorum süleyman bey

Benide eklemeyi unutmayın lütfen listeye

.
aramıza hoşgeldin arkadaşım ... walla bende nerdeyse 1 yıla yakındır bu topicteyim ama gelen giden olmuyordu...dedimki toplaşalım kızlar :) bir liste yaptım ben de heveslendim başlka topiclerdeki kızlara :) listeyi yaptığımdan beri 3 hamile gördük listede :) inşallah bizlerde sırayla hamiş listesine eklenicez...nasipse ordan da doğuranlar listesi yaparız bir de doguranlara geçeriz inşallah :)

canım seni de eklicem listeye oki.
bak ben de 20 ocak gibi regl olmayı bekliyorum . bu hafta cuma günü heyet raporuzmu elimize alır isek nasipse adet olur olmaz başlıcaz tedaviye. inşallah karşılaşırız elbette. sen takip et buradan bizleri...tedaviye başlayacagın zaman merkeze gideceğin zaman haberleşiriz. aynı güne denk gelirse saatlerinde bekleriz birbirimizi toplaşıveririz hemenorda ibi kaynaşırız :) enerji veririz birbirimize :)
.

hosbuldum canim uzun zamandir fazla tkilamiyordum siteye nerde ne var ne yok bilmiyordum tesadufen gorunce birde tedaviye baslicam hemen yazayim liste belki ugurlu gelir dedim
listeyi yapmakla guzel etmisiniz insallah dogum yapanlar listeside yakinda olusur

aa demek sende 20 gibi olcaksin
benim normal oluyordu genelde hep 22sinde ,sanirim prolactinim yukseldi ta gecn ay 22 sinde oldum gecen ay 25 te oldum ,bilmem bu ay kacta olcak
turkiyeye 16sinda gidip biraz memlekette kalacam regl gunume yakin muayene olmaya gidip insallah olunca baslicaz
zamanlarimiz ayni insallah ayni gun gittigimizde tanisiriz bende cok isterim tanismayi
artik bende listedeyim insallah hepimize ugurlu gelir:nazar:

KIZLAR ÖZELDEN BİR ARKADAŞIMIZA ANLATTIĞIM UMUT YOLUNDA YAŞADIĞIM UMUTSUZLUKLARIMI ; YIKIMLARIMI SİZLE DE PAYLAŞMAK İSTEDİM . . . HİKAYEM BELKİ BİRİLERİNE ÖRNEK OLUR CESARET VERİR ...BELKİ DE UMURSAMAZSINIZ ...AMA BEN PAYLAŞMAYI İSTEDİM . . .

ben 1998den beri polikistik over hastasıyım . yani gençkızlığımdan beri adetlerim hiç düzenli olmadı . ve o zamandan doktorlar hep söylerdi ilerde bebegin olmayabilir diye. aklıma takmamaya çalışırdım ama bilinçaltı işte... evlendik . eşime söyledim bendeki bu problemi bebegim olursa da tedaviye ihtiyacımız olabilir tedavi ne kadar sürer bilmiyorum falan dedim . 3-4 ay korunduk ve doktora da gitmedim. sonra doktora gittim . çünkü 4-5 ay regl olmamıştım düğün telaşı heycan stres falan.
doğum kontrol hapı verdi . bunu kullan . bebek düşününce gel bırakalım dedi . kulandım otomatikman korunmuş olduk.... sonra başka doktorlara gitmeye başladım bebek istediğmizi söyledim ve bu tedavileri başından anlattım . hikayemi böyle anlatınca doktorlar da haklı olrak benim üzerime gitti. bana klomenler verdiler yumurtalarım gelişsin diye. prolaktin dayadılar. çatlatma igneleri verdiler. şeker hapları verdiler. ben haplarla hormon ilaçlarıyla doldum aylarca...olmuyo yumurtam gelişiyor kocaman oluyor çatlamıyor ve kise dönüyor... ee haliyle gebelik yok .deliricem . sonra başka doktora başladım . gider gitmez ilk sözü eşine test yapıldımı oldu. yooo soran söyleyen olmadı ki ne testi dedik . ilk defa duymuştuk spermlerin öyle bir analizden geçirildiğini . spermiogram testini .söylemeye utanıyorduk. telefonda labaratuvarları arıyorduk . varmı diye sorarken utandım hep... neyse test yapıldı . ve berbat bir sonu.ç "0" hiç sperm yok ... delirecektim . labaratuvarı başlarına yıkmak istedim . nasıl diyorum ee öyle göremediğimiz için bakmadık diyo laborant. sonra doktoruma götürdük başka bi yerde daha yaptırın dedi. başka bi yerde yaptırdık . yine kötü ama hiçdeğilse bilyonlar çıktı...nasıl bir şeyse tam hatırlamıyorum sayıyı geçen seneki testti ama 40 milyon falandı toplam sayısı ama hareket yok . hiç yok . delircektim . ürologa gitmemizi önerdi doktorm . gittik varikoselden şüphelendi renkli dopler istedi . o ne dedik girdik internete deli gibi araştırdım . neyse onu da çektirdik normal çıktı hormonlarına baktırdık normal...garip bir şekilde spermleri hareketsiz ve az sayıda. kein tüp dediler mikroenjeksiyon. ölecektim . yıkıldım . eşime bişey diyemiyorum içime atıyorum aa dayanamıyordum neden diye. sırf bebek sahibi olmak için bile evlenmeyi düşünmüştüm be zamanında heralde cezası bu diyordum . çok üzüldüm çok yıkıldım . tartıştık . gerildik . o hafta var ya kaç tane tüp bebek merkezi kaç tane kadın doğum doktoru ürolog gördük bilmiyorum . anadolu yakasında gitmediğimiz yer kalmadı nerdeyse...ordan oraya savrulduk . doktorların her sözü tokat gibi çarptı yüzümüze. hiç birisi de normal yollada olabilir yada ilaç kullan artar falan demedi . direk tüp dedi hepsi ...30 yıl ebe - hemşire olan annem bile kabullenemedi bunu ..siz yanlış anlamışınızdır. normal yolla olur bekleyin hemen tüp mü olurmuş faln dedi günlerce kavga ettim annemle anlamıyor beni diye... sonra her merkezden fiyat sormaya başladık . artık tedavimizin bedelini araştırıyorduk....düşünün taaa ankaraya bile gittik . orda da merkezle görüştük . orayı bile düşündük . ama riske giremedik . sonra umut tüp bebek merkezini buldum . görüşmeye gittim . bu arada annemin doktorlarından falan telefonlar geliyor yeni merkezleri araştırmam için tlf numaraları geliyordu . acıbadem ; medical ;florans ;amerikan gibi... ama umuttaki ilk görüşmemiz çok rahatlatmıştı beni süleyman bey de öyle...hiç olumlu sonuc duymamıştyım kimseyle konuşma şansım olmadıgı için ama süleyman beyin samimiliği rahatlattı . tamamdır dedik burası... zaman için konuştuk falan sonra araya bizim özel durumlarımız girdi vs. bu arada heyet durumunu söylemişlerdi ama uğraşmak zor gelmişti. sonra madem bu kadar bekledik hadi gayret uğraşmamız gerek başlayalım şuna deidk . kaybedeceğimiz 100 lira heyet raporu 200 lira hsg parası olur dedik ve girdik işin içine. hala sonuç şalmadık ama ramak kaldı . . .

işte böylee bende hayal kırıklığına uğradım. yıkıldım . düştüm . defalrca kez neden ben dedim ... ama şimdi tek düşüncem şu tedavinin olumlu neticelenip yüzümün gülmesi . . . ben hazırım . anne olmaya hazırım . bebegime kavuşmak istiyorum . onu koklamak istiyorum . onun gelişinde heycanlanıp onun için hazırlıklar yapmak istiyorum . onun geleceğini planlamak onun için planlar kurmak istiyorum .

ben hazırım miniğim gelmeni bekliyorum . haydi sen de bana dogru gel ...bekliyorum seni ....

canimya bu senin hiyakenmi allahim ne kadar tesaduf sanki aynen kendimi okuyomus gibi oldum :KK53:

bak kisaca benimki ise
benim prolactin yuksekti tedavi goruyordum,doktor bana cocuk istiyormusun dedi bende hayir turkiyeye izine gitcem gelince insallah dedim, tabi o aradada ilac kullaniyordum
izinden geldik artik cocuk istiyoruz olmuyor, doktorum ilac tedavisi uyguladi sonrasinda yumurta uyarici igneler vuruldum catlatma ignesi yapildi hersey normal ama gebelik olusmuyordu
neden aceba artik doktor baska bir tedaviye baslicakti ,yani 2008 de
ve bende 2007 den beri bu sitede uyeyim cok yerde o zamandar beri yazilarim var ,sonrasinda burdaki arkadaslarim bana dedi tabi cok saolsunlar
neden olmuyor ,aceba esindemi problem diye esinin hersey normalmi dediler, ben bilmiyorum dedim ,doktor esimle ilgili bana hic bisey vermemisti
kizlar beni uyardi bak sakin bir daha gittiginde esin icin spermogram iste diye , ben doktora gittim dedim boyle boyle neden esimden test istemediniz diye oda aaa ben size vermedimmi test ben dedim malesef :KK50: artik testi verdi yaptirdik ,sonuc doktora gitmis bizde eve gelcek diye bekliyoruz ben meraktan oluyorum , artik bi gittik dedim bizim test sizde adam gitti aldi bi baktiki koskoca 0 :KK43: oda sasirdi gorunce ,diyor bana bak demkki senin olmamasinin sebebi esinmis :KK47::KK47: dedim okadar beni tedavi yaptin igneler ilaclar yedim sonuc ortada:KK57: tabi ondan cok sogudum ama birazda ona mecburdum
fransizcam cok iyi degildi kendiside turk oldugu icin daha iyiydi benim icin
artik bizi pariste tup bebek merkezine yonlendirdi, gittik birsuru test su bu ,bikac gun sonra esim urologla gorusmeye gitti dotor demesinmi senin ameliyatini (mikrotese) ben yapamam yaparsam sperm bulamam belki sakat kalirsin diye:KK53:, ve 0 olmasinin sebebi anne karnindayken bi hastalik gecirmis boyle olmus
aradan zaman gecti etti ,parisin urologlar baskani bi doktora gittik daklinda cok uzaman , adam sonuclara bakti oda kesin ameliyati ben yaparim demedi iste esin sigarayi biraksin soyle etsin boyle etsin sonra bakariz, ve sonrasinda dedi Turkiye bu yonden cok ilerde orda bi doktorunuz varsa ben konusum ioraya gidin diye, artik ordanda ciktik ,zaten turkiyede doktora gitsem bunlara ne ihtiyacim var benim
ve kesin kara verdim turkiye olcakti
ankarada Kaan Aydosla maille tedavi olmaya calistik ve esimin FSH_LH yuksek
bunlari ilacla duserim diye ,o bize diyor su ilaci sukar kullanin ,burdaki doktorlar yazmiyormu:KK50:
artik aile doktorumuza yazdirdik ,bundada eczane ilaci vermedi dedi bu ilaci bir urolog doktor yazmasi gerek veremem diye, almanyada annemler var ,onlar yazdirdilar artik ozel ilac icin almanyaya gittik
anlicagin tedaviyi duzgun uygulayamadik ,bi ilac bitiyor digerini alamiyoruz falan derken onada pes ettik
dedim turkiyede en iysi umut tup bebek ,ozelllikle esim icin bu hastaneyi sectim
Emre bey bizden gelirken sus su testleri yaptirin dedi ,ve bikac ay oncesinde tam gidecektik ,bazi aksiliklerden kaldi
ve simdi biletimizi aldik insallah umut tup bebek bize umut olur diye yola cikicaz 2011 basinda insallah hepimiz icin hayirli bi sene olur

bak simdi goruyonmu kisaca dedim yazdimda yazdim :KK9: normalde herseyi bukadar detayli yazmam seni okuyunca kendime benzettim yazmak istedimki, aralardan daha neler gecti neler, bu gercekten kisacasi dogrusu

ve siz yine rapor falan sanirim indirimli tedavi oluyorsunuz
bizim fransada %100 gecerli sigortamiz var ,ozel tup bebek merkezinde bedava tedaviu olcakken malesef olamiyoruz
ve turkiye sigortamiz gecerli degil tamamen hersey cebimizden cikacak tek sansimiz butun testleri burda bedava yaptirmis olmmaiz ,daha bilet parasi falan ,tabi parasinda degilim allaha sukur esimde ebnde calisir olsunda para gitsin onemli degil para nasil olsa kazaniliyor ama bebk kazanilmiyor

neyse yeter insallah erinmede okursun ,veya okursunuz:KK49:

MERHABA...HOŞGELDİN....
seni listeye ekliyorum hemmen :) üst listeye hem de :))) e bizden aşama olarak öndesin.... neden transferin iptal olmuştu ? sorun neydi ? peki ödeme konusnda ne yaptıız ? bizlere bu anlamda fikir verir misin ?
transfer nasıl oluyoru şöyle yanıtlayabilirim sana ( daha olmadım ama bilgilerimden )
dondorulmuş embriyolarından digerlerine zarar gelmeyecek şeklinde çözünme işlemi yapılıyor ve katedral ucuna çekiliyor ve vajinaya rahmin içine ortalara ekrandan görüntüyü görerek serbest bırakılıyor ve katedral hafifce geri çıkmasına izin vermeden çıkartılıyor dışarıya. . 5-10 dk süren bir uygulamaymımş. sonra dinlenmen için seni odaya alıyorlar. sen orda 1 saate kadar istirahat ediyorsun ayaklarını yukarı kaldırarak sonra da evinin yolunu tutuyorsun :) bu süre içinde de bol bol ananas meyva ceviz protein alıyorsun süt yoğur t gibi gaz yapacak şey

ler içip yemiyorsun. kabız olmamaya dikkaat ediyorsun . agır kaldırmıyor hızlı harkeet etmiyorsun .

stres yok .

12 gün sabırla bekliyorsun . bu sürecete bzilerle haberdar opluyorsun :):) sonrada test günü heycanlanmadan gidiyorsun ve güzel sonuçlarla geliyorsun bir koşu bize de haber veriyorsun :))))
Allah yardımcın olsun ....
Allah hepimizin yüzüne gülsün inşallah. . .

sağol canım hoşbulduk eşim azosperm ameliyatla sperm bulundu umut ta.. ekim ayında tedavim başladı yumurtalarım toplandıktan sonra ulun bey rahmimde perdeden şüphelendi ve 8 embriyom donduruldu .. histereskopi geçirdim yine umutta.. cuma günü kısmetse transferim gerçeleşecek bugün aradılar 4 embriyomu çözmüşler.. 3 günlükken dondurulmuşlardı 5 günlük olmalarını bekleyecekler (blosist mi bişey diyorlar) kalanları tekrar donduracaklar yaştan dolayı 1 adet transfer edecekler. izmirden geliyorum ben rapor alamadım izmirden istanbulda yaptıracagım için tamamıyla özelden yaptırdık yani (çidere üye oldum 150 tl ye.. 650 tl indirim aldık ) yani 5000-650=4350 ye geldi bize tabi eşimin ve benim operasyonlarımız falan derken git gel yol masrafları 8000 tl yi geçti allah hepimizin yardımcısı olsun :KK3:

bu arada rahmimde perde yokmuş çok şükür ..birde ben normalde kabızım napcam bilmiyom bol bol kayısı incir su tüketiyorum

canım mart nisan gibi inşallahhhh

inşallah yüzün güler canım.

ellerine sağlık canım liste çok güzel olmuşş[/QUOTE]
recaa ederim... burda olmanız o listeyi şevkle düzenlememi sağlıyor...

35 yaşındayım 10 yıllık evliyim 3 kez tüp bebek tedavisi yaptırdım

4 kez umut tüp bebek merkezinde tedaviye başlayacağım kısmetse şubat ayında doktorum süleyman bey

Benide eklemeyi unutmayın lütfen listeye

derhal ekleneceksin tatlım . . . hoşgeldin...

hosbuldum canim uzun zamandir fazla tkilamiyordum siteye nerde ne var ne yok bilmiyordum tesadufen gorunce birde tedaviye baslicam hemen yazayim liste belki ugurlu gelir dedim
listeyi yapmakla guzel etmisiniz insallah dogum yapanlar listeside yakinda olusur

aa demek sende 20 gibi olcaksin
benim normal oluyordu genelde hep 22sinde ,sanirim prolactinim yukseldi ta gecn ay 22 sinde oldum gecen ay 25 te oldum ,bilmem bu ay kacta olcak
turkiyeye 16sinda gidip biraz memlekette kalacam regl gunume yakin muayene olmaya gidip insallah olunca baslicaz
zamanlarimiz ayni insallah ayni gun gittigimizde tanisiriz bende cok isterim tanismayi
artik bende listedeyim insallah hepimize ugurlu gelir:nazar:

inşallah tanışırız....

canimya bu senin hiyakenmi allahim ne kadar tesaduf sanki aynen kendimi okuyomus gibi oldum :KK53:

bak kisaca benimki ise
benim prolactin yuksekti tedavi goruyordum,doktor bana cocuk istiyormusun dedi bende hayir turkiyeye izine gitcem gelince insallah dedim, tabi o aradada ilac kullaniyordum
izinden geldik artik cocuk istiyoruz olmuyor, doktorum ilac tedavisi uyguladi sonrasinda yumurta uyarici igneler vuruldum catlatma ignesi yapildi hersey normal ama gebelik olusmuyordu
neden aceba artik doktor baska bir tedaviye baslicakti ,yani 2008 de
ve bende 2007 den beri bu sitede uyeyim cok yerde o zamandar beri yazilarim var ,sonrasinda burdaki arkadaslarim bana dedi tabi cok saolsunlar
neden olmuyor ,aceba esindemi problem diye esinin hersey normalmi dediler, ben bilmiyorum dedim ,doktor esimle ilgili bana hic bisey vermemisti
kizlar beni uyardi bak sakin bir daha gittiginde esin icin spermogram iste diye , ben doktora gittim dedim boyle boyle neden esimden test istemediniz diye oda aaa ben size vermedimmi test ben dedim malesef :KK50: artik testi verdi yaptirdik ,sonuc doktora gitmis bizde eve gelcek diye bekliyoruz ben meraktan oluyorum , artik bi gittik dedim bizim test sizde adam gitti aldi bi baktiki koskoca 0 :KK43: oda sasirdi gorunce ,diyor bana bak demkki senin olmamasinin sebebi esinmis :KK47::KK47: dedim okadar beni tedavi yaptin igneler ilaclar yedim sonuc ortada:KK57: tabi ondan cok sogudum ama birazda ona mecburdum
fransizcam cok iyi degildi kendiside turk oldugu icin daha iyiydi benim icin
artik bizi pariste tup bebek merkezine yonlendirdi, gittik birsuru test su bu ,bikac gun sonra esim urologla gorusmeye gitti dotor demesinmi senin ameliyatini (mikrotese) ben yapamam yaparsam sperm bulamam belki sakat kalirsin diye:KK53:, ve 0 olmasinin sebebi anne karnindayken bi hastalik gecirmis boyle olmus
aradan zaman gecti etti ,parisin urologlar baskani bi doktora gittik daklinda cok uzaman , adam sonuclara bakti oda kesin ameliyati ben yaparim demedi iste esin sigarayi biraksin soyle etsin boyle etsin sonra bakariz, ve sonrasinda dedi Turkiye bu yonden cok ilerde orda bi doktorunuz varsa ben konusum ioraya gidin diye, artik ordanda ciktik ,zaten turkiyede doktora gitsem bunlara ne ihtiyacim var benim
ve kesin kara verdim turkiye olcakti
ankarada Kaan Aydosla maille tedavi olmaya calistik ve esimin FSH_LH yuksek
bunlari ilacla duserim diye ,o bize diyor su ilaci sukar kullanin ,burdaki doktorlar yazmiyormu:KK50:
artik aile doktorumuza yazdirdik ,bundada eczane ilaci vermedi dedi bu ilaci bir urolog doktor yazmasi gerek veremem diye, almanyada annemler var ,onlar yazdirdilar artik ozel ilac icin almanyaya gittik
anlicagin tedaviyi duzgun uygulayamadik ,bi ilac bitiyor digerini alamiyoruz falan derken onada pes ettik
dedim turkiyede en iysi umut tup bebek ,ozelllikle esim icin bu hastaneyi sectim
Emre bey bizden gelirken sus su testleri yaptirin dedi ,ve bikac ay oncesinde tam gidecektik ,bazi aksiliklerden kaldi
ve simdi biletimizi aldik insallah umut tup bebek bize umut olur diye yola cikicaz 2011 basinda insallah hepimiz icin hayirli bi sene olur

bak simdi goruyonmu kisaca dedim yazdimda yazdim :KK9: normalde herseyi bukadar detayli yazmam seni okuyunca kendime benzettim yazmak istedimki, aralardan daha neler gecti neler, bu gercekten kisacasi dogrusu

ve siz yine rapor falan sanirim indirimli tedavi oluyorsunuz
bizim fransada %100 gecerli sigortamiz var ,ozel tup bebek merkezinde bedava tedaviu olcakken malesef olamiyoruz
ve turkiye sigortamiz gecerli degil tamamen hersey cebimizden cikacak tek sansimiz butun testleri burda bedava yaptirmis olmmaiz ,daha bilet parasi falan ,tabi parasinda degilim allaha sukur esimde ebnde calisir olsunda para gitsin onemli degil para nasil olsa kazaniliyor ama bebk kazanilmiyor

neyse yeter insallah erinmede okursun ,veya okursunuz:KK49:

walla satır satır okudum hevesle.. daha da merak ettim seni .inşallah karşılaşırız. ülkeye gelince de haber et . denk gelirse buluşuuruz :)) allah yardımcımız olsun. paris bile türkiye dediyse doğru yerdeyiz demekki ...

daha başlamadım ben cnm

ne zaman başlıcan???

sağol canım hoşbulduk eşim azosperm ameliyatla sperm bulundu umut ta.. ekim ayında tedavim başladı yumurtalarım toplandıktan sonra ulun bey rahmimde perdeden şüphelendi ve 8 embriyom donduruldu .. histereskopi geçirdim yine umutta.. cuma günü kısmetse transferim gerçeleşecek bugün aradılar 4 embriyomu çözmüşler.. 3 günlükken dondurulmuşlardı 5 günlük olmalarını bekleyecekler (blosist mi bişey diyorlar) kalanları tekrar donduracaklar yaştan dolayı 1 adet transfer edecekler. izmirden geliyorum ben rapor alamadım izmirden istanbulda yaptıracagım için tamamıyla özelden yaptırdık yani (çidere üye oldum 150 tl ye.. 650 tl indirim aldık ) yani 5000-650=4350 ye geldi bize tabi eşimin ve benim operasyonlarımız falan derken git gel yol masrafları 8000 tl yi geçti allah hepimizin yardımcısı olsun :KK3:
ben de izmirliyim tatlım . izmire taşınıcaz yakında ama orda tedavi olmak istemedim merkez çok az izmirde bir de bu işin yeri istanbul..burda tedavimi olucam . hamile kalırsam ne mutlu gidicem . kalmasam da dondurulmuşum olursa yine onlarla denicem . . izmir düşünmüyorum tedavi için... burda başarılar ve teknolojiler daha fazla...allah yardım etsin tatlım . dondurulmuşlar çözününce transfer öncesi bi jel sürülüyormuş rahme kolay tutunsun diye umutun sitesine gir oku orda da yazıyor. şansı artıyormuş ..umutlu git..umutla haberler ver bizlere can ım...

bu arada rahmimde perde yokmuş çok şükür ..birde ben normalde kabızım napcam bilmiyom bol bol kayısı incir su tüketiyorum

çok sevindim ... tatlım bol bol su iç... 2 günün var.. bitki çayı iç . . . walla sinameki bile iç derim kabızlıktan kurtul biran evvel . kayısı ye su iç hemen.. kkola falan içme . patates yeme pilav makarna yeme... üzüm hoşafı falan yap kan yapar.. ızgara et ye bol bol marul salatalık ye onlar bagırsaklarını çalıştırır... tam tahıllı ekmek ye. üzerine yağ sür o da lifli ama bagırsaklarını yumuşatır. zeytinyağına ban ban ye :)) aman kabız olmaa sakın.ıkınma trasferden sonra..hapşurma..öksürme.. yanında hep su bulundur . öksürcek gibi oluca hemen iç su. hapşu gelince elini ısır.. bunlar bir arkadaştan bana tavsiyee bende paylaşıyımmmm...
du a et bol bo l.... anlat gelince bize de :)))

7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut- tüp- dondurulmuş embriyo transferi)
8-.........
9-........
10-.........

6-pili ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
7-belle_femme ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
11-menlikee----( şubat - 4.tüp denemesini umutta yaptıracak - izmirden gelecek) :nazar:
12-...............
13-............
14-...............
15-.................

nurme , mues , Sympathique ..... kızlar burdasınız ama epeyyy geçmişi okuyonuz heralde 3ünüzde bişeyler yazmıyorsunuz ??? huhhuuuuu
napıyonuz kızlarrrrrr

mues

preseed kullanıyorum şeker.. yılbaşına giderken kullanmıştık :) dün de kullandık :) adet olana kadar son damlasına kadar kullancam walla :))
tavsiye ederim şekerler beklerken boşa geçirmeyin zamanlarıızı bebiş için niyetlenin olmazsa zevk hanesine yazı gitsin :))) hamiş kalınca o zevk hanesine bakarr rahatlarızz ayoolll :))

ben son yazilarin hic birini gormedim ,isten gelirken telefonla bakmistim ,demekki onu kapatmadim acik kaldi:KK53: valla yoktum yani

bu arada baya kisa yazimi okumusun :) insallah karsilasiriz canim,birbirimize ugur getiririz belki

sanirim sen istanbulda oturuyosun , gidip gelme yonunden rahatsindir

birde preseed nedir ne ise yariyor?

ben son yazilarin hic birini gormedim ,isten gelirken telefonla bakmistim ,demekki onu kapatmadim acik kaldi:KK53: valla yoktum yani

bu arada baya kisa yazimi okumusun :) insallah karsilasiriz canim,birbirimize ugur getiririz belki

sanirim sen istanbulda oturuyosun , gidip gelme yonunden rahatsindir

birde preseed nedir ne ise yariyor?

DOĞRUDUR CANIM SORUN DİİL...inşallah karşılaşırızz:) evet istanbuldayım ...1saat falan sürüyor merkzle evim arası otobüsle..eşim götürür transfere falan ...haberleşirizzzz
preeseed diye yaz oku..dumur olacaksın...burda topic de var bunla ilgili ben ordayım :) oku hamile kalanları göreceksin :)) erkek faktöründe etkili şekerrr... sen yurtdışındasın orda bulursun daha ucuz. türkiyede 80 tl falan yurt dışında yanında testleriyle falan koca set 45lira..

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olcakdı, dondurulmuş embriyomla umut tüp bebekde
tedavime devam etmek istiyorum, şimdiki merkezden hiç memnun degilim, uzun bi araştırmadan sonra güvenilir bir yer olduguna karar verdim çok memnun kalınan bir yer,
dondurulmuş embriyolar alınabiliyormu acaba...bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

huuuuu...deryaaağğ nirdesin kız 45 numara....ses ver...

geldimmm kızzzz geldimmmmmmm.... :))) sen buraya da mı geldin yawww:)) ben burda kendim liste yaptım kıssss :)) burda 1.sıradayım umuta koşanlarda :))) hamişler listesine de gircem inşallah... sen 45e yazda beni :)))

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olcakdı, dondurulmuş embriyomla umut tüp bebekde
tedavime devam etmek istiyorum, şimdiki merkezden hiç memnun degilim, uzun bi araştırmadan sonra güvenilir bir yer olduguna karar verdim çok memnun kalınan bir yer,
dondurulmuş embriyolar alınabiliyormu acaba...bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

canım hiç bilmiyorum . dondurulmuşları ordan alıp başka yere transfer için bütün şartların sağlanması gerek . o merkezde dondurulurken bir kagıt imzalanmıyor mu ??? dışarı çıkartacaklarını pek sanmıyorum. soğuk bir buzluk falan olması gerekir heralde yakın olmak gerekir. bu kan naklinde taşınan dolaplar gibi bişey olması gerekir belki.. bi araştır derim . ama bence önce umuta sor böyle bi durum var yardım edermisiniz diye? onlar yol göstersin. direk yaptırdığın merkezi arayıp dikkat çekip gıcıklarına gitme muameleleri değişmesin gıcık olmasınlar.. olurmu? bana da haber et merak ettim . listeye yazayım ister misin????

7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut- tüp- dondurulmuş embriyo transferi)
8-.........
9-........
10-.........

6-pili ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
11-menlikee----( şubat - 4.tüp denemesini umutta yaptıracak - izmirden gelecek) :nazar:
12-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
13-............
14-...............
15-.................

Hilal ben,kocaeli de oturuyorum,kimya mühendisiyim.bu gün itibariyle aranıza katıldığım için çok mutluyum.aslında benim bu siteye çok büyük bir minnet borcum var.bir kaç ay önce tüp bebek yaptırmaya karar verdim ama benim durumumda olan herkes gibi bu işlemi nerede yaptırmam gerektiği ile ilgili çok tereddüt yaşadım.taa ki bu sitedeki arkadaşların yorumlarını okuyuncaya kadar.bu yorumlara güvenerek umut tüp bebek merkezine başvurdum ve ilk denemede hamile kaldım.:KK66:
Burada yapılan yorumlar benim hayatımda yönlendirici oldu,herkese teşekkürler. çok memnun kaldığım umut tüp bebek ve doktorum süleyman tosun a teşekkür etmek ve benim durumumda olan bütün anne adaylarına şiddetle merkezimi önermek istiyorum.

merhaba arkadaşlar
Bu ayın sonunda 2. denememize başlıyoruz Allah nasip ederse..uzun zaman oldu burayada gelmeyeli baya hareketlenmiş..inşallah birbirmize desteklerimizle ilerleriz bu zorlu yolda..bende kısaca hikayemi yazıp listeye adımın eklenmesini istiyorum..
eşimin mikro tese ameliyatıyla başladık tedavimize ve ilk transferim 2 ekimde dondurulmuşla olmuştu..tedaviye ağustosta başladık ve ohss olmam nedeniyle 1 ay bekledik.. Transfer sonrası 12. gün sonucum pozitifti ve dünyalar bizim olmuştu..ve malesef 6 haftalıkken kaybettim bebeğimi :KK43: sonrasındada beceriksiz bi doktorun yaptığı kürtajla içerde bi dokunun kaldığını öğrendik ve yıkıldık tabi hiç beklemiyorduk ve histeroskopi ameliyatı oldum..ameliyat sonrası ilk kontrolde yara dokusunun iyileşmediğini öğrendik ve 1 ay ilaç kullandım..bugün sabah kontrolüm vardı ve şükürler olsun tamamen iyileşmiş ve bu ayın sonunda gelecek olan adetimle başlıyoruz dondurulmuşlarla 2. denememize...Allah hepimizin yardımcısı olsun..görüşmek üzere..

Hilal ben,kocaeli de oturuyorum,kimya mühendisiyim.bu gün itibariyle aranıza katıldığım için çok mutluyum.aslında benim bu siteye çok büyük bir minnet borcum var.bir kaç ay önce tüp bebek yaptırmaya karar verdim ama benim durumumda olan herkes gibi bu işlemi nerede yaptırmam gerektiği ile ilgili çok tereddüt yaşadım.taa ki bu sitedeki arkadaşların yorumlarını okuyuncaya kadar.bu yorumlara güvenerek umut tüp bebek merkezine başvurdum ve ilk denemede hamile kaldım.:KK66:
Burada yapılan yorumlar benim hayatımda yönlendirici oldu,herkese teşekkürler. çok memnun kaldığım umut tüp bebek ve doktorum süleyman tosun a teşekkür etmek ve benim durumumda olan bütün anne adaylarına şiddetle merkezimi önermek istiyorum.

merhaba hilal sen de bizlerle hikayeni paylaşmışsın. teşekkürler... şu anda hamilesin sanırım doğum yaptın mı ? ne kadar mutlusundur canım...
tedavi sürecini de paylaşmak istersen zevkle okuruz canım ... allah sağlıkla kurtarsın inşallah. . .

merhaba arkadaşlar
Bu ayın sonunda 2. denememize başlıyoruz Allah nasip ederse..uzun zaman oldu burayada gelmeyeli baya hareketlenmiş..inşallah birbirmize desteklerimizle ilerleriz bu zorlu yolda..bende kısaca hikayemi yazıp listeye adımın eklenmesini istiyorum..
eşimin mikro tese ameliyatıyla başladık tedavimize ve ilk transferim 2 ekimde dondurulmuşla olmuştu..tedaviye ağustosta başladık ve ohss olmam nedeniyle 1 ay bekledik.. Transfer sonrası 12. gün sonucum pozitifti ve dünyalar bizim olmuştu..ve malesef 6 haftalıkken kaybettim bebeğimi :KK43: sonrasındada beceriksiz bi doktorun yaptığı kürtajla içerde bi dokunun kaldığını öğrendik ve yıkıldık tabi hiç beklemiyorduk ve histeroskopi ameliyatı oldum..ameliyat sonrası ilk kontrolde yara dokusunun iyileşmediğini öğrendik ve 1 ay ilaç kullandım..bugün sabah kontrolüm vardı ve şükürler olsun tamamen iyileşmiş ve bu ayın sonunda gelecek olan adetimle başlıyoruz dondurulmuşlarla 2. denememize...Allah hepimizin yardımcısı olsun..görüşmek üzere..

zorlu bir yolculuk geçirmişsiniz gerçekten... sevincinizi yaşayamadan tatsız olaylar olmuş.. ama direnciize hayran kaldım . . . tekrar yılmadan süratle devam edişiniz harika... allah bu yolda giden herkese yardım etsin.. allah hepimizin yüzünü güldürsün...
seni listeye derhal ekliyorum ve bu sürecte her aşamanı merakla bekliyorum . . .

X