Makyaj Ürünleri Ufalanmış-azalmış farları değerlendirmek için değişik bir yöntem

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

oOopitipiti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2009
4.569
4
Hesionka'nın blogunu gezerken görmüştüm ilginç geldi, işinize yarar belki diye paylaşıyım dedim.
ben cesaret edemedim ama yapanlar çok begenmişler=)

kısaca açıklıyım olayı, istenilen farları toz haline getirip karıştırıp yeni renkler elde etmek de mümkünmüş.
farlara sim eklemek de mümkünmüş tabiiaklinialirimsmile

tozları oluşturduktan sonra ya yuzde 70 alkolü yada sade votkayı tavsiye etmiş birleştirme için =)
zararı olurmu diye soranlara da ''%70-%50 alkolün ya da voktanın hiçbir zararı yok, çünkü farları birleştirdikten sonra uçuyor zaten amacı birleştirmede kullanmak. pigmentleri birbirine tutturduktan sonra uçuyor.'' diye açıklama yapılmış.

valla bende onların yalancısıyım:icecream:

resimler alıntıdır

Son düzenleme:
alkol ekliyomus genelde canım, kıvamı çamur gibi olunca spatula yardımıyla kutuya yerleştiriyomuş.
tüm kutuyu doldurunca da üst yüzeyi pürüzsüzleştirmek için üstüne kağıt havlu koyup kapağı üstüne bastırarak kapatıyomuş.
1 gece kapağı açık olarak bırakıp alkolun uçmasını sağlıyomuş
ertesi güne kullanıma hazır mış=))
ne becerikli hatunlar var bilmiyorumkismile

valla canım ya israf etmemiş oluyor hem
yeni renk tonları elde etmiş
güzel kaplar da bulmuş
desenli kağıt da kesmiş hiç üşenmeden :)

Evet canım bu yöntemi ben de duymuştum ama hiç denemedim....
bilmiyorumkismile

ellerine sağlık canım güzel paylaşım yalnız bu birleştirme işlemi için kullanılan bişi varmış adını bilmiom alkole pek güvenemem ben :)

ellerine sağlık canım güzel paylaşım yalnız bu birleştirme işlemi için kullanılan bişi varmış adını bilmiom alkole pek güvenemem ben :)

canım direk alkol yazılmış, saf alkole ben olsam biraz su karıştırırdım ama aynı etkiyi verirmi bilemiyorum.
alkol uçunca da zararı olurmu araştırmak lazım, tabi birde şu var aldığımız tüm kozmetiklerde alkol var zatenohaoldumsmile

saol canım benim=)
işinize yarar umarım ben cesaret edipte yaparsam eğer bigün ekliycem resimleri=)

çok güzel canım yaa ama benim denemek için biraz daha cesarete ihtiyacım var:1rolleyes:

çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler canısım

tatlıgacı göstersene looo nasıl oldu ben de bulabilirim dağınık far böylelikle

Bu yöntemle.. dağılmış haki renk bir farım vardı ,yaptım oldu..:dance:
ayy canım nolur ekle yaalkisalkisalkis bende de var ama yapamam diye bulaşmadım hiç
helal sana valla=)

çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler canısım

tatlıgacı göstersene looo nasıl oldu ben de bulabilirim dağınık far böylelikle
rica ederim tatlımm işine yarar inşallah bebiş

süper bişimiş,bende genelde kullanırken yada çantamda nasıl beceriyosam kırıyorum farları kaydirigubbakcemile3 canım allığımı kırdım,ertesi günüde hepsini yere döktüm :) bundan sonra denicem bunu

bende bunu yabancı bir sitede görüp cecilenin yeşil tekli farı vardı arabada çantamın içinde gezerken parçalanıp dağılmıştı %70lik alkom aldım eczaneden (çok ucuz 1 lira falan) yada hastanede çalışan bir tandığınızdan isteyin çok azıcık bile yetiyor.farı bir çay tabağına boşalttım üzerine 1-2 damla alkol ekleyip metal olmayan bir şeyle karıştırdım.(cam çay kaşığıydı benimki ama tahtada olabilir kürdan gibi bişey falan...) iyice eriyene kadar kaşırtırdım tekrar eski kutusuna sıkıca bastırarak doldurdum.cıvık olursa korkmayın alkol ucunca sertleşiyor tekrardan.bir bez parçasının içine mendili koyup elinizle bezin kalan kısmından tutup ıslakken farın üzerine sıkıca bastırın hava kalmasın içinde diye..bırakın kurumaya .ertesi gün farınız kullanıma hazır..isterseniz renkleri harmanlayabilir yada birden fazla rengi aynı kutuya topalayabilirsiniz.yada allığınızı bu şekilde tekrardan kullanılmaya hazırlarsınız...yapanlara kolay gelsin çok basit bişey...

üff ne kadar hata yapmışım yazarken hızlı yazıp çıkayım diye :kedi: bir bez parçasının yada mendilin içine bozuk parayı koyup bastırıyorum olacaktı bez parçasının içine mendili koyup bastırıyorum yazmışım kusura bakmayın lütfen...

hımm hemen hemen aynı demi senin yönteminde canım saol paylaşığın için

Kızlar alkol demiş ya kolonya yapsak olmamı sempatiksalakcinni
olmaz kolonyaaa:1shok: acıtırsa gözünü karışmam hesempatiksalakcinni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…