üçlü test ile aynı anda idrar tahlili istediler mi?

sayra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2008
441
7
kızlar üçlü test yaptırdım ve idrar da istedi daha sonuçları almadım ama kendi dr um olmadığı için sormadım neden idrar istediğini tahliller için ssk hast. gidiyorum muayene de yaptıkları için bişey demedim ama aklıma takıldı neden istedi sizlerde de oldumu bu tetkikler idrar tahlilini neden istiyorlar acaba

canım valla benden istemediler... Üçlü testin kanla ve sadece ultrosonla bilrikte değerlendirildiğini biliyorum ben :S

evet üçlü test öyle ama idrara neden gerek gördü anlamadım idrar yollarında enfekte olma ihtimalini mi düşündü acaba bilmiyorum ilk kez gittim o dr a benim dr um ayrı belki de ilk kez gittim diye olabilir kafam çok karıştı ya:KK43:

canım devlet hastahanesinde yaptırdığın için doktorun istemese bile idrardan gebelikte oluşabilecek olası idrar yolu efeksiyonlarını araştırmak için istemişlerdir.Ben bunu okumuştum genelde isteniyormuş benim doktorumda benden istemedi ama mayısta muayenm var gidince soracağım.Gebelikte idar yolu iltihabı erken doğumlara yol açabiliyormuş o yüzden tedirgin olma kontrol amaçlıdır.

canım bana 2 li de de 3 lü de de ve şeker testinde de yani kısacası ne testi istediyse hep idrarda kanda yaptırdı ne olur ne olmaz diyerekten ... bence iyi yapmış dr.daha iyi ya kontrol amaçlı ...

canım üçlü test için değil idrar yolunda iltihap varmı diye istemiştr
hamişken idarar yolu enfeksiyonu geçirme riski artıyo ve idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma neden olabilito(allah korusun)
o yüzden hamişler en iyisi bu riski azaltnmak için bol su için
idrar yaparken yanma ve ağrı olsa dra gidin

benim ikili testimde idrar testi istemişti dr'um.
hamilelikte idrar yolu enfeksiyonları hızlandığı için varsa öyle birşey önlemini alalım demişti.
büyük ihtimalle senin dr'unda onun için istemiştir.
yoksa üçlü tarama için idrarda aranan herhangi bir tetkik yok şekercim.

Sağolun kızlar ilginize teşekkürler sonuçları bi yakınıma aldırdım tlf da sordum okudu herşey normalmiş Allah ım hepimizi hayırlısıyla kurtarsın inşallah .Kızlar dua edinde üçlü testimde temiz çıksın çok endişeliyim hayırlısı inşallah..

X