Uçakla yolculuk..

Meral

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
1.840
1
Kızlar, aranızda bebekle birlikte uçak yolculuğu yapan var mı? Ayın 13'ünde Antalya'ya gidecez kısmetse. Kardeşimin nişanı var. Selin çok huysuz bir bebek olduğu için çok korkuyorum. Eğer kalkışta ve inişte emmezse basınç farkından dolayı kulakları ağrıyacak ve kalacağımız 3 gün hem o hem ben perişan olacağız. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

canım dah çok küçük bence o basınca dayanamayabilir. Otobüsle falan gitseniz...

Canım otobüsle 10 saat sürüyor. O kadar vakit Selin'i otobüste ya da arabada mümkün değil oyalayamam. Yirmi dakikalık yolda bile bi iki kez durup bezde sallıyoruz. Bi kere huylandı mı eyvahlar olsun!!! Yandık valla... 10 saat boyunca ağlar inan ki... Doktor uçakta bir sorun olmayacağını söyledi. Sadece kalkışta ve inişte bişeyler emmesi gerekiyor ki ağırmasın kulakları. Ama dediğim gibi huyu bi tutarsa ne yer ne içer. En sevdiği şey olsa bile istemiyor. O yüzden korkuyorum işte...

cnm biz de ayın 25 inde uçağa bincez zeyneple ilk defa 1,5 saat nasıl olcak bilmiyorum ama denememiz lazım çünkü nisanda 13 saatlik bir uçak yolculuğumuz olacak kısmetse:)))

canım ınan nasıl oldugunu bılmıyorum
kız 13 saat mı sorması ayıp nereye yolculuk

cnm biz de ayın 25 inde uçağa bincez zeyneple ilk defa 1,5 saat nasıl olcak bilmiyorum ama denememiz lazım çünkü nisanda 13 saatlik bir uçak yolculuğumuz olacak kısmetse:)))

oy oy oyyyy... 13 saat mi? Amerika'ya mı gideceksiniz?

ben izmir-istanbul arası 2 kere gidip geldim 6 aylık oğlumla..hiçbir problem olmadı..kalkarken mama verdim..inişte su verdim ama içmedi..ağlamadı-bağırmadı..sadece 45 dak.oyalamak biraz sorun oluyo..dergiydi,poşetti,oyuncaktı vs..onlarla da oyalandı...çok rahat oldu ama benim oğlum sakin bir bebek..siz de nasıl olur durum bilemiyorum..

canim mutlaka emmesini sagla. yani illa meme verecem diyorsan o ayri ama biberon ile neden emmesin ki? veya kikla verebilrisin. onemli olan agzini acip kapamasi.

bende bebegim 1 hafta 10 gunlukken boston'dan istanbula ucacaz. insallah sorun yasamayiz diye dus ediyorum.

canım ben 2 aylıkken ozman antalyada oturuyodum uçakla istanbula gittim geldim kalkarken biraz huysuzlanıdı bide emziremedim ama uzun sürmesi sonrada inene kadar uyudu daha sonrasında bi huysuzluk yaşamadım 5 aylıkken bide istanbula taşındık ozmanda emmedi ama ben poşetlerle oyuncaklarla su içirerek zamanın geçmesini sağladım yine sonrasında bi huysuzluk yaşamadık sende ilgisini çekecek bişeyler al yanına umarım sorunsuz bi yolculuk geçirirsiniz

evet meralcim abd ye gideceğiz.kızlar bişeyler içmesindeki amaç nedir bi de tam olarak ne zaman bunların yapılması gerekir?

yutkunması..uçak kalkarken ve inişe geçtiği zaman bişeyler içmesi gerekiyor.emzik olmuyor,çünkü emzikle yutkunmuyor.bizim de kulaklarımızda basınçtan kaynaklanan sorun olduğunda yutkununca normale döner zaten...

Ben kızım iki aylık bile yokken uçak yolculuğu yapmıştım ve hiçbir sorun yaşamadım. İniş ve kalkışlarda basınçtan rahatsız olmasın diye emzirmek gerekiyor, ben yanlız inerken emzirmiştim. Şapka taktığı için büyük pamuklarla kulaklarını kapatmıştık, istersen deneyebilirsin. Bence kesinlikle rahat ol sen rahat oldukça o da daha huzurlu olacaktır. İnerken biraz ağlayabilir strese hiç gerek yok. Kolay gelsin hayırlı yolculuklar...

sağolun kızlar.. içimi rahatlattınız valla... inşallah sorun yaşamayız. bir arkadaşımın bebeği inişte ve kalkışta emmediği için 2 gün boyunca kulak ağrısından ağlamış. o yüzden biraz tegirdin olmuştum ama şimdi daha rahatladım. demekki bebekten bebeğe değişiyor. bizimki biberonu da sevmediği için yanıma armut suyu alıp kaşıkla veririm. onu seviyor zilli.

Artık dönüşte bilgilendiririm sizi... öptüm hepinizi..

Bugün uçtuk Antalya'ya... Kızım fena değildi ama onu oyalacağım diye ben altüst oldum. Bi de hava feciydi uçak çok kötü sallandı. Bunca uçak yolculuğu yaptım hiç bu kadar sallanmamıştım. Mahvoldum resmen. mide diye bişey kalmadı. İneli kaç saat oldu hala kendime gelemedim.

geçmiş olsun. haklısın uçmak için kötü bir gün, dışarda bile durmak zordu bugun! hava bugunlerde felaket ama siz atlatmışsınız! döneceğiz günün hava durumu iyi takip edin isterseniz! yolculuğu ona göre planlarsınız belki..

X