Turşum erimiş:( sonradan tuz atsam olur mu?

Cok bilmislikten iste annem de cesme suyu dedi dinlemedim sozumona temiz saglikli ev yapimi tursum oldu :KK70: onlari pazardan tek tek secip tasidigima yanicam kurtulmazsa valla

ya lady su tursunun tarifini versene
aynisini yapicam derrmisim:KK53:tabii ki saka nasil yaptigina bakalim ona hore fikir verelim..

benimde canımı çektirdiniz bende anamdan getirmiştim miss gibi bende yedim oo çıtır çıtır bide kendim yaptığım mor lahana turşusundanda yedim ama gece gece susattı ya

benimde canımı çektirdiniz bende anamdan getirmiştim miss gibi bende yedim oo çıtır çıtır bide kendim yaptığım mor lahana turşusundanda yedim ama gece gece susattı ya

lady in kulaklarini cinlatma birligine hosgeldin..:KK54:

off aneemm offf.sen birde ustune mor lahana tursusundan da mi yedin..sen fena yandin arkadas..

lady bence asil simdi vicdan azabi cek..sabaha kadar tasinip durcaz senin yuzunden:KK70:

off aneemm offf.sen birde ustune mor lahana tursusundan da mi yedin..sen fena yandin arkadas..

lady bence asil simdi vicdan azabi cek..sabaha kadar tasinip durcaz senin yuzunden:KK70:
aynennnnn.....hem su içiyorum hemde wc ye taşınıcam mor lahana bana bakarken atlayamadım onu napayımmm

Yok, yiyebilenin vicdan azabini cekmem artik:KK70: ben bi burayi okuyorum bi iki yudum suyumdan iciyorum mesela :)

ayy benim aklimdan neler geciyor neler ama senin kadar cesur olamiyorum:KK42:
ya geçen sene diyetteydim 70 kilodan 58e düştüm eylülde tatile bi gittik tabi bollukta yemeden gelmek olmaz diye sanırsam mide büyüdü herşeyi yiyesim var eşimede diyorum doymuyorum ya hayatımda ilk defa doymuyorum açım hep :KK71:

Yok, yiyebilenin vicdan azabini cekmem artik:KK70: ben bi burayi okuyorum bi iki yudum suyumdan iciyorum mesela :)

yaaa arkadasim madem taktik vericen daha once veesene..:KK53:

tamam tamam kabul ediyorum o benim pi bogazligim:63:

ya geçen sene diyetteydim 70 kilodan 58e düştüm eylülde tatile bi gittik tabi bollukta yemeden gelmek olmaz diye sanırsam mide büyüdü herşeyi yiyesim var eşimede diyorum doymuyorum ya hayatımda ilk defa doymuyorum açım hep :KK71:

aman diyeyim dikkat:stop:

Bu saatte bu konuda bana yardimci olan cikar mi bilmiyorum ama.. iki hafta once kurdugum tursuyu dayanamayip actim simdi. kornisonlarin dis kismi hep erimis cok uzuldum en minik kornisonlari secmistim ozene bezene. Netten baktigim kadariyla tuzu eksik gelirse olurmus sonradan tuz koymakla ilgili bi bilgi bulamadim ama.. Tekrar tuz koysam mi? Sanirim ilk ve son tursu deneyimim olacak:KK43:
Annem turşu uzmanıdır. Nam saldı turşuları hatunun.
Formülü turşuyu yaptıktan bir hafta 10 gün sonra suyunu döküp yeni su hazırlayıp koymak. Tavsiye ederim.
Bütün suyunu döküp, az sirkeli, az tuzlu yeni bir su hazırlayın.

Bu saatte bu konuda bana yardimci olan cikar mi bilmiyorum ama.. iki hafta once kurdugum tursuyu dayanamayip actim simdi. kornisonlarin dis kismi hep erimis cok uzuldum en minik kornisonlari secmistim ozene bezene. Netten baktigim kadariyla tuzu eksik gelirse olurmus sonradan tuz koymakla ilgili bi bilgi bulamadim ama.. Tekrar tuz koysam mi? Sanirim ilk ve son tursu deneyimim olacak:KK43:

anneme sordum çöpe atsın bişeye yaramaz dedi

Canım müjdee :) bizim turşu duzelmis. Annem sonradan tuz koymustu

Damacana suyunu kaynatip koymustum ustelik.. nette de tuzu az gelince erir diyo simdi son care eritiyorum denicem bakalim
Annem yıllardır turşu yapar evlendiğinden beri yapar,hep Çeşme suyu kullanır soğuk olarak kaynatmaz hiç,siz kaynak su kullandığınız için ve ağzını sıkı kapatmadığınız için olabilir,içine limon tuzu atın birde,komşumuz sizin gibi turşusuna sıcak su kullanmış onun ki lahana turşusu idi ve lahanaları yumşamıştı.

X