Turşum erimiş:( sonradan tuz atsam olur mu?

Ayy olur mu gercekten eritip mi koyucam peki yine? Kapagini da siz diyince farkettim sanki daha sıkı kapatabilirmisim..

olabilir denemek lazim.ben bir kere kuetarmistim ama suyu cok az sadece eriyecek kadar kullan ve tuzu abartma yoksa tuzlu olur yine zevkle yiyemezsin.:KK53:

.benim bir arkadasim karbonat miydi yoksa kabartma tozu mu emin degilim..cok az bir miktar ondan koymus..hem beyazligi gitmis hem de tursuyu kurtarmis ama simdi arayip hangisiydi diye soramam buyuk bir ihtimal uyumustur.. bunu sormak icin ararsam iyi bir halimi hatrimi sorar icinden:KK48:netten bir bak bakalim belki yaziyordur..

ya da bana yarin gunduz hatirlat arayip sorarim

off hakikaten ya benim de aklima dustu mideme indireyim en iyisi:kk77:

ben iste bu yuzden yemek topiclerine giremihorum..aklima dustumu hemen yapip yimem lazim..oooff offf..o yuzden sadece aklima gelenleri arayip bakabiliyorum..:mad:

canım acaba suyu çeşme suyundan mı kullandın eğer öyleyse ondanda eriyebilir tuzuyla alakalıysa kaya tuzunu suda eriitip ekleyebilirsin...

Damacana suyunu kaynatip koymustum ustelik.. nette de tuzu az gelince erir diyo simdi son care eritiyorum denicem bakalim

annem hep çeşme suyu ile kurar ama hiç erimez turşuları
hatta hazır turşular gibi olur
tuz olarak kaya tuzu kullanır eritmez der kaya tuzu ama sizin ki neden eridi bende anlamadım , sanırım ağzını sıkıca kapatmadınız

konuyu görünce turşu aldım elime yiyorum :KK70:

ohh yarasin ama abartma gece gece yoksa susadirr sonra ladyhappy in kulaklarini cinlatirsin..:KK70:

.ben sahsen oyle yapmayi dusunuyorum..lady kulaklarin her an cin cin cinlayabilir ona gore:KK53:

annem hep çeşme suyu ile kurar ama hiç erimez turşuları
hatta hazır turşular gibi olur
tuz olarak kaya tuzu kullanır eritmez der kaya tuzu ama sizin ki neden eridi bende anlamadım , sanırım ağzını sıkıca kapatmadınız

Annem de aynisini soyledi biz hep cesmeden koyardik dedi ama ankara suyuna guvenemedim ben. kapak tuz azligi mahvetti benim minik kornisonlarimi heralde :KK43:

olabilir denemek lazim.ben bir kere kuetarmistim ama suyu cok az sadece eriyecek kadar kullan ve tuzu abartma yoksa tuzlu olur yine zevkle yiyemezsin.:KK53:

.benim bir arkadasim karbonat miydi yoksa kabartma tozu mu emin degilim..cok az bir miktar ondan koymus..hem beyazligi gitmis hem de tursuyu kurtarmis ama simdi arayip hangisiydi diye soramam buyuk bir ihtimal uyumustur.. bunu sormak icin ararsam iyi bir halimi hatrimi sorar icinden:KK48:netten bir bak bakalim belki yaziyordur..

ya da bana yarin gunduz hatirlat arayip sorarim

off hakikaten ya benim de aklima dustu mideme indireyim en iyisi:kk77:

ben iste bu yuzden yemek topiclerine giremihorum..aklima dustumu hemen yapip yimem lazim..oooff offf..o yuzden sadece aklima gelenleri arayip bakabiliyorum..:mad:

Yok arama tursu yuzunden arkadasliklari tehlikeye sokmiyim gece gece :KK70: suyunu az koydum zaten simdi koydum icine tuzu azdi zaten cok tuzlu olmaz heralde. Bikac gun sonra tekrar tadina bakar kara haberi ya da mujdeyi yazarim, tesekkur ederim :)

Damacana suyunu kaynatip koymustum ustelik.. nette de tuzu az gelince erir diyo simdi son care eritiyorum denicem bakalim

sen ne yaptin lady oyle..damacana suyunu bir de kaynattin mi kizz..

hahaha bana da bir kere oyle dediydiler ictigimiz su ile yaptiydim da biraz once anlattigim olduydu..zor kurtardiydik..hatta yarisi yumusak yarisi sert kaldiydi..ben tabi korkudan ilk once sertleri yediydim nasilsa digerleri yeterince yumusamis diye..

sonra kayinvalidem de oyle yapmis onunki de yumusamis..demekki cesme suyunu seviyormus diye dusunduyduk biz..

haha ikinci tabağı yiyorum şu an , bir de neşeli günler filminde böyle oluyorum :KK70:

hahaha o zaman lady sana simdiden gevmis olsun gitti kulaklar bu gece:KK70:

ama suc bizim degil, kim dedi sana gece gece ac konu diye:p

çeşme suyu klorlu olduğu için olabilir bence ayrıca ben turşularıma limon tuzuda koyarım oda çıtır çıtır yapar

Evde tursu olmasina sevindim su an cani cekip yiyemeyenlerin vicdan azabini cekiyorum, afiyet olsun :)
valla annem sağolsun yaptı bir sürü ben seviyorum diye çerez gibi gelip geçip yiyorum :KK70:
teşşekür ederim
saat geç olmasa anneme sorar öğrenirdim ama geç oldu arayamam şimdi
neyse siz de bu yıl hazır alın sağlık olsun

sen ne yaptin lady oyle..damacana suyunu bir de kaynattin mi kizz..

hahaha bana da bir kere oyle dediydiler ictigimiz su ile yaptiydim da biraz once anlattigim olduydu..zor kurtardiydik..hatta yarisi yumusak yarisi sert kaldiydi..ben tabi korkudan ilk once sertleri yediydim nasilsa digerleri yeterince yumusamis diye..

sonra kayinvalidem de oyle yapmis onunki de yumusamis..demekki cesme suyunu seviyormus diye dusunduyduk biz..

Cok bilmislikten iste annem de cesme suyu dedi dinlemedim sozumona temiz saglikli ev yapimi tursum oldu :KK70: onlari pazardan tek tek secip tasidigima yanicam kurtulmazsa valla

çeşme suyu klorlu olduğu için olabilir bence ayrıca ben turşularıma limon tuzuda koyarım oda çıtır çıtır yapar

Limon tuzu koymamistim ama benim zavalliciklarin da saglam kalan yerleri citir citirdi. Tam mukemmel tursuyu yapicakken batirmisim yani :)

Evde tursu olmasina sevindim su an cani cekip yiyemeyenlerin vicdan azabini cekiyorum, afiyet olsun :)

ayy canim kiyamam yaa..sikma canini..bak su an yiyende pismanolabilir, yemeyende..artik yemeyenler hic olmadi ilk firsatta markete tursu reyonuna..yapicak bir sey yok artik..

X