Turşum erimiş:( sonradan tuz atsam olur mu?

Ladyhappy

bi gün yine erteliyorum....
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
354
297
Bu saatte bu konuda bana yardimci olan cikar mi bilmiyorum ama.. iki hafta once kurdugum tursuyu dayanamayip actim simdi. kornisonlarin dis kismi hep erimis cok uzuldum en minik kornisonlari secmistim ozene bezene. Netten baktigim kadariyla tuzu eksik gelirse olurmus sonradan tuz koymakla ilgili bi bilgi bulamadim ama.. Tekrar tuz koysam mi? Sanirim ilk ve son tursu deneyimim olacak:KK43:

Bize de öyle oldu .tamamen mi erimiş ? Bizimki çok yumusamisti tamamen erimiş değildi ama . Annem.tuz eritip içine attı yarın sabah sorup buraya yazarım düzelmis mi diye

Ayy annemin turşuları da hep erir ama o da basar halbuki olağanca kaya tuzunu :/

Tamamen erimemis ici hala sert ama dislarina parmagim geciyo. kaya tuzu ve kaynamis su koymustum aslinda.. eritip koymayi deniyim tesekkur ederim cevaplariniz icin.

Benim bildiğim limon tuzu veya sirkesi fazla olursa turşuyu eritir turşu konusunda uzman bi ablamızdan duymuştum. Sizinki de öyle mi oldu acaba? Sonradan tuz katmak en fazla mevcut durumunu korur sanırsam ama kurtarmaz yani

Gece gece aklıma turşuyu soktunuz kızkardeşim. Midem şu an isyanda turşu devrimi yapmak istiyor. Sorumlusu sizsiniz!

Bu saatte bu konuda bana yardimci olan cikar mi bilmiyorum ama.. iki hafta once kurdugum tursuyu dayanamayip actim simdi. kornisonlarin dis kismi hep erimis cok uzuldum en minik kornisonlari secmistim ozene bezene. Netten baktigim kadariyla tuzu eksik gelirse olurmus sonradan tuz koymakla ilgili bi bilgi bulamadim ama.. Tekrar tuz koysam mi? Sanirim ilk ve son tursu deneyimim olacak:KK43:

Evet olur birde kapagi saglam dimi..hava aldigi zamanda oyle oluyor..

Gece gece aklıma turşuyu soktunuz kızkardeşim. Midem şu an isyanda turşu devrimi yapmak istiyor. Sorumlusu sizsiniz!

Özür dilerim:KK43: gece tursu krizine cok girdigim icin sizi cok iyi anliyorum. Yakinsak ve mumukunse erimis kornisonlarimdan verebilirim ama pek memnun kalacaginizi sanmam :)

Özür dilerim:KK43: gece tursu krizine cok girdigim icin sizi cok iyi anliyorum. Yakinsak ve mumukunse erimis kornisonlarimdan verebilirim ama pek memnun kalacaginizi sanmam :)

Eheh, bunu düşünme inceliğiniz bile yeter. ^^
Çözüm bulursunuz umarım sorununuza. :)

Offf agzim sulandi yeminle yaaaa gece gece yemek konulari acmayin kardiiiişimmmm :KK72:

Tum cani ceken ve cekecek olan uyelerden toplu ozur diliyim ben o zaman :/moralinizi duzeltiyim madem; tursu yenmicek durumda yumusacik ustu beyazlamis ve tuzu az :)

canım acaba suyu çeşme suyundan mı kullandın eğer öyleyse ondanda eriyebilir tuzuyla alakalıysa kaya tuzunu suda eriitip ekleyebilirsin...

X