Turkmalı herkez onu kulanmalı

zulalime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
5
0
43
arkadaslar hem ulkemizin kalkinmasi hemde kendimiz icicn aldigimiz urunlerin kime nereye ve iceriklerine dikkat edlim lutfen eskiden yerli mali haftalari yapilirdi aertik bunlar okulardan kalkti ve elimize onumuze ne gelirse n e hosumuza giderse onu alip onu kulaniyoruz hem saglimiz acisindan hem cocuklarimizin gelecegi hemde ulkemizizn kalkinmasi acisindan aldigimiz urunlerin yerli mali yani turk mali olmasina dikat etmek gerektigini dusunuyorum ve arkadaslarin bu konu hakkinda bilgi ve dusuncelerini yazmalarini rica ediyorum bir suru urunun icicnde ne oldugunu bilmiyoruz hangi medde neler icerir cogunu bilmiyoruz hastaliklarin cogaldigi ve yidimiz hic bir urunun dogal ve salikli olmadigi bu zamanda kucuk bir onlemde olsa buyuk faydalarinin olacagini dusunuyorum
saygilarimi sunuyorum :lepi:

çok doğru canım kutluyorum seni:içelim:

nerden kimden geldiğini bilmeden alıyoruz hem sağlık açısından zarar görebiliyoruz hemde paramız kimlerin cebine giriyor ve o parayla ne yapılıyor bunu düşünmüyoruz:1no2:

mesela bebek bezi seçiminde evet kalitesi çok iyi haggies markasının fakat yahudilerin malı ve aldığımız her bir paketle bizde müslüman kardeşlerimize bir kurşun sıkıyoruz tabi bu sadece örneklerden biri...
lütfen arkadaşlar daha duyarlı olalım ve daha bilinçli bir tüketici olalım ne kadar dikkat etsek kâr kârdır...

evet yerli malı herkes onu kullanmalı ama acaba türkiyede yerli malı kaldımı bide bunu sorgulamak lazım neye elinizi atsanız türk malı diye yarısı ya yahudinin ya amerikalının olanlarda çok az ve kalitesiz ne kadar dikkat etsemde biyerde tıkanıyo ve yine almak zorunda kalıyorum bebek bezini molfiz almak için okadar direttimki ama olmuyor her bez değişmede üst başta değişiyoruz her tarafından sızıyor mecburen yine aldım prima

canım tabiiki doğru söylüyorsun ama işte arkadaşın bez örneği gibi bazı ürünlerde tat ve dayanıklılık farkı olduğu için mecburen yabancı ürünlere yönelebiliyoruz:nazar:

canim güzel bir konuya deyinmissin. ben Türkiyede yasamiyorum ama artik buradada Türk mallari satiliyor buradaki marketlerde türk mali görünce tercihim türk malindan yana oluyor artik ülkemizin mallari burayada geliyor diye gururla aliyorum.
Meyve, sebze, zeytin peynir. tekstil, mobilya gibi türk ürünlerini burada görmek artik mümkün:teytey:
mesela kizima genc odasi almak icin magazalarda dolasirken isvicrenin pahali mobilya satan bir magazasina fikir edinmek icin girmistik bize yardimci olmak icin gelen bey Türkiyeden gelen mobilyalarimiz var dedi sasirdik cilek marka mobilyalar gelmis böyle bir magazada türk mali görmek bizi cok mutlu etti ve onu kizima onu aldikyerimseniben

mümkün olduğunca yerli malı kullanmaya çalışsam da malesef bazı ürünlerde kalite ve alışkanlık nedeniyle yabancı malları kullanıyorum.

X