Türkan Saylan'ı kaybettik

çok züldüm mekanı cennet toprağı bol olsun...kabri ışıkla mezarı geniş olsun.....

Bir Atatürk kızını Türkan Saylan'ı büyük bir üzüntüyle uğurladık bugün.Türkiye çok büyük bir değerini kaybetti.Elinden tuttuğu, okuttuğu çocuklardan nice Türkan Saylanlar yetişir inşallah.Cenazesinde arabanın etrafına kalkan olmuş burs verdiği çocukları görünce tüylerim diken diken oldu.Ne mutlu keşke onun yaptığının binde birini yapabilsek.Hepimizin başı sağolsun.Yattığın yer nur olsun Türkan Hoca.....

Teşvikiye Cami'nde Beyoğlu Emekli Müftüsü ıhsan Özkeskin cenazede yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

- Merhume annesi Leyla Hanım'ın Müslüman olup olmaması konusunda dil uzatılmasına merhume Türkan Saylan hanımefendi çok rahatsızdır. Kendisinde misyoner, dinsiz denmesinden son derece rahatsızdır.
- Bir müslümana kafir denmesi kendisini çok incitir. Buna ancak Allah karar verebilir.

- Bu yakıştırmayı yapanlar hiç olmazsa merhumenin ölüsüne saygı göstersinler.

- Türkan Saylan hanımefendi sadece iki oğlunun annesi olmadı. Binlerce çocuğun da annesi de olmuştur.

- ınsan eğitiminin önemi hepinizce malumdur.

- ınanıyoruz ki, hizmetlerinden ötürü ödülünün Allah'tan alacaktır.

- Allah, “Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu” diyor.

- Merhume Türkan saylan hanımefendi 74 yılını insan sağlığına ve insan eğitimine harcamıştır.

- Kuran'da şöyle deniyor. “Her kim zerre ağırlığınca iyilik yaparsa karşılığını görecektir.”

- Türkan Saylan Hanımefendi aslında ölmemiştir, istirahata çekilmiştir.

- Onun adı eserleriyle hep anılacaktır.

- Samsun'a çıkışının 90. yılında Ulu önder Atatürk'ü rahmetle anıyoruz.

- Prof. Dr. Türkan Saylan Hanımefendi dünyasını madden değiştiriyor. Ancak onun başlattığı hizmet devam ediyor.

- Bugün milyonlarca insan onu duayla anıyor. Rahmetle anıyor.

- O bizlerden ayrılıyor ama bizden daha fazlası onu diğer tarafta karşılamaya hazırlanıyorlar.

Ölüm sevgiliyi sevgiliye kavuşturan bir köprüdür. Türkan Saylan Hanımefendi'nin burada kaldığı kadar diğer tarafta da sevdikleri vardır.

Umarız merhumenin bıraktığı yerden hizmet bayrağını devralacak nice Türkan salyanlar çıkacaktır.

Hayatını, kimsenin yaklaşmak istemediği hastalara destek olmaya ve biryerlerde bir adamın dördüncü karısı olabilecek gencecik kızların elinden tutup onlara çağdaş insan olma yolunu açmaya adayarak, bazıları için büyük bir suç işlemiştir Türkan Saylan.. Ülkem adına çok büyük bir kayıp olan bu eşsiz hanımefendinin anısı önünde saygıyla eğiliyor, kendisine allahtan rahmet diliyorum. Ruhu şad olsun, umarım hakkını helal eder bizlere :a015:

Acı olsa gerek; bunca emeğin ardından çok sevdiği ülkesinin kendisini hor görerek uğulaması. Şu daha da acı ki, bu gündemdeki siyasi olaylar olmasa ben onu hiç tanımamış olacaktım belki de.Emekleriyle gündeme getirilseydi medya tarafından her şey çok daha farklı olurdu.
Hem kendi hem de ülkem adına bu kadar suçlamazdım kendimi.

Ey asil kadın! Sen birçok değer bıraktın bizlere. Gözün arkada kalmasın, senin izinden gidecek birçok kadın var. Bunlardan biri de ben olmak istiyorum!

Rahat uyu. Nurların içinde ol şu anki dünyanda.
Seni seviyorum, unutmayacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…