Türk Askeri'ne

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
Sana yazıyorum bu mektubu ey çocuk !...
Sen öz vatanının bombalar altında kanadığını izlerken, ölüm korkusu çekerken, silah seslerinden dalamazken derin uykulara ben sana mektup yazıyorum…
Kelimelerim yetmiyor,gözyaşlarımı zorluyorum akmıyorlar.Yüreğimin dehlizlerinde derin bir acı, yanardağlar lavlarını aktarıyor kalbime.
Herkese kırgın bir çehreyle suskun dolaşıyorum etrafta…
Niçin sustuğuma kimse anlam veremiyor.Niye sustuğumu anlamıyorlar.
Biliyorum bana dargınsın, biliyorum senin için bir şey yapamıyorum.Elimden dua etmekten başka bir şey gelmiyor.
Korkuyorum !...
Öksüz kalmandan, yetim kalmandan,kollarını, bacağını,yüreğini bir yerlerde kanlar içinde unutmandan korkuyorum. Seni gönlü yaralı bir güvercin gibi orta yerde bırakmalarından korkuyorum.
Merhameti yoktur ki serseri kurşunun, acımaz ki sana …
Cemre niyetine yere sererler narin bedenini,yağmurlar yağar üşürsün,ağlarsın kimse tutmaz küçük ellerini.
Hangi şefkatli kol sarar seni,kim merhamet gözyaşları kondurur gözyaşlarına aşina yanaklarına.?
Ya aradığında kimseyi bulamazsan? Ya herkes kaderine terk ederse ?
İşte o zaman bana hesap sorar mısın?azap meleği gözlerini gözlerime dkip “ sende beni yalnız bıraktın “ der misin ?
Savaşa devam, savaşmaya devam.
Zulme HAYIR ey çocuk!... Zulme HAYIR
Öldürülüşüne seyirci kalmak kahr ediyor beni.
Entellerin, politikacıların,koltuk meraklılarının,midesine, hevalarına adananların sözlerine kulak tıkıyorum.Tek senin acı dolu sesin yükseliyor gökyüzüne, sade senin sesini işitiyor kulaklarım.
Kırgınım ey çocuk !...
En az senin kadar sitemliyim.
Zihnimde kol geziyor düşüncelerim.Beynime bıçaklar saplanıyor.Kanlı yayınlardan haberleri dinlemekten kaçıyorum.Ya yüzünü görürsem, ya küçük çehreni tanırsam, ya ana şefkatinden mahrum yüreğinin toprağın hüzünlü boyuna uzandığına şahitlik edersem ?
Ölme sakın öle ey çocuk !...
Korkarsan beni çağır, vurulmak üzereyken kurşuna seslen ona benim adresimi ver.
Yere düşüpte kalkamazsan bana uzat ellerini, kaybettiğin her yakının için bana bir daha , b,r daha sarıl…Kimse duymazsa seni rüzgarın kulağına fısılda bana yolla tüm sözlerini ben duyarım. Bana akıt tüm gözyaşlarını sana yük olmasın ben taşırım.
Çağırdığında gelemezsem, düştüğünde kaldıramazsam, bunların hiç birini yapmaya yetmezse gücüm…
Bil ki senin yanındayım ve seninle beraber ağlıyor olacağım….

çok güzel ve anlamlı bir paylaşımdı..ruhları şad olsun..bu vatan bizim..

allahım belalarını versin onların adi şerefsizler mahşer gününde o elleriyle kor ateşleri tutarlar inş ...

çok güzel bir paylaşımdı teşekkürler

bizler bu şehitlerimizin sadece tv ye yansıyan tarflarını biliyoruz. Orda kaç kişi şehit oldu kaç kişi yaralandı bunların asla hiç biri ekrana yansımıyor.100 lerce şeh,t veriyoruz.3 tane PKK lı öldürülünce olay oluyor. biz öldürdük diye. İsterse hepsinin kökü kurusun bana giden şehidimi kim hangi güç geri getirebilir ki....Dökülen gözyaşlarını ne teselli edebilir ki...
Anlayamadığım ne var biliyor musunuz??? Şehitlerin arkasından vatan sağolsun deniyor. Hayır arkadaş vatan falan bu durum karşında sağolmasın. Vatan benim askerime sahip mi çıktı sağolsun.Sahip çıksaydı her gün askerimiz doğuda çatışmazdı.45 günlük bir eğitimden sonra gencecik bedenler sizce 45 günde ne kadar eğitim alır? ne kadar silah tutabilir minicik elleri?O yıllardır dağlarda yaşayan azılı haydutlarla mücadele etmeye yeter mi bebenleri? Elbette yetmez yetemez sonucun bu şekilde olması bu durumda kaçılmaz.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Gözü yaşlı anaları babaları eşleri çocukları akrabayı yakıyor.Ve bunlar olurken hiç bir önlem gelişme olmuyor.?Bildiğim bileli bu böyle değişir mi dersiniz? Bence HAYIRRRRR

kuşiii,söölediklerine harfiyen katılıyorum,
o askercikleri resmen yem olarak atıyorlar,45 günde nişan almak şurda dursun silah tutmayı bile öğrenemiyolardır.Yazık o analara,yanan yüreklere,ve törenlerin çoğunda da Vatan sağolsun die söyletiyorlar ve ellerine de pankartları tutuşturuyorlar,bu aileleri kendi emellerine alet edenlere de yazıklar olsun,o 45 günlük askerleri pkk itlerinin önüne atanlarada.
40 tane oğlumda olsa bu memlekette adalet sistemi işlemediği için hiç biri bu vatana feda olmasın.

sen senelerce o evlada emek ver sevgiyle besle büyüt canından can kat adi şerefsiz pkk lılara yem edilsin ne acı yarabbim allhım kimseye yaşatmasın bu acıyı çok haklısın acuk sevdiceğim bu vatana feda olmasın bu canlar

Kızlar sizi anlıyorum, gerçekten zor ama "45 günlük askeri Pkk itinin önüne atanlara yazıklar olsun" dedikleriniz onların önünden giden ve yine bu vatana şehit olan subaylardır, astsubaylardır, Türk Silahlı Kuvvetleri personelidir. Askeriyenin içindeki eğitimi bu kadar basit algılamayın bence, elbette yaşları çok büyük değil elbette kimse onlardan Bordo Bereli eğitim almasını beklemiyor, ancak eğitimsiz de gönderilmiyor. Ama bizi bir arada tutan kuvvet "Vatan Sağolsun" cümlesidir, bizi ve Türk olmaktan gelen gururumuzu yaşatan cümledir.

Ben asker eşiyim canım, geçenlerde görev yaptığımız ilçeden olan bir asker şehit olmuş G.Doğuda... Ailesine haber vermeye ben ve eşim gittik gecenin bir yarısı, yanımızda doktor ve ambulansla. Emin ol burada yazmaya kızmaya benzemiyor bir anneye evladının şehit olduğunu söylemek. O çocuğun babası eşime sarılıp ağlarken ilk söylediği cümle "vatan sağolsun oğlum" oldu. "3 oğlum daha var, onlar da bu vatana kurban olsun". Kimse ellerine pankart falan tutuşturmuyor, emin ol ben bayramlarda kendi ailemden önce şehit ailelerine giderim eşimle, bizim geleneğimizdir bu, önce onlar gelir, onlar için de önce vatan gelir. Kimse acılı bir anneye zorla hiçbir şey söyletemez. Bunu çok iyi biliyorum. Bu benim yaşadıklarım...

Canım ben aynı zamanda asker kızıyım ve pkk'nın yine böyle yoğun olduğu dönemlerde Doğuda görev yaptı babam, 7 sene. Nasıl yaşadığımızı, nasıl uyuduğumuzu, neler yaptığımızı anlatmaya kalksam roman olur. Babamın her gün eve dönüp dönemeyeceğini düşünmek, her gelen askeri telefonla irkilmek, okula G3 taşıyan askerler eşliğinde zırhlı araçlarla gitmek... Benim çocukluğum heba oldu ama umrumda değil. Vatanım ve milletimin bütünlüğü herşeyden önce gelir...

Bizi bu durumlara düşürenlerin yegane amacı ise işte bu, bizi birbirimize bağlayan o cümleyi söyletmemek... "Vatan sağolsun" dedirtmemek...

Benim eşim operasyonlarda hep en önde yürürmüş, arkadaşları anlatıyor... Askerlerine birşey olmasın diye....

Acımız bizi birleştirmeli, ayırmamalı....

BİLGE HAKLI OLABİLİRSİN.BENİM BULUNDUĞUM APARTMANDA 8 AİLEDE ASKER AİKLESİ VE BUNLARIN HEMEN HEMEN ÇOĞU ŞİRNAK,HAKKARİ,DİYARBAKIRDAN GELEN AİLELER.HEPSİ OPARASYON BÖLGELERİNDEN GELEN OLAYLARI BİRE BİR YAŞAYAN İNSANLAR.YAŞANANLARI BEN 1. AĞIZDAN BİLİYORUM.2001 YILINDA ERKEK ARKADAŞIM DİYARBAKIR LİCE'DE GÖREV YAPTI. ORALARIN NEŞEKİLDE PİSLİK OLDUĞUNU BİLİYORUM.SUBAY,ASTSUBAYLAR TABİKİ ÖNCÜ OLUP ŞEVKLENDİRECEKLER.SEN CANI GÖNÜLDEN BATININ HER HANGİ BİR YERİNDE ACİMİLİĞİNİ YAPIP DOĞUNUN TAM ORARASYONUN ORTASINA GİDEN ASKERİMİZİN BİLİNÇLİ OLARAK GİTTİĞİNE İNANIYOR MUSUN? TAMAM KADERDİR ALIN YAZISIDIR. TÜRK ORDUSUNDAKİ HER RÜTBELİ KİŞİ BİZLER İÇİN DEĞERLİ.BENİM VE ARKADAŞLARIMIN SAVUNDUĞU 45 GÜNLÜK EĞİTİM ASLA VE ASLA YETERLİ DEĞİL. KOMŞUMUN OĞLU ANKARADA ACEMİLİĞİNİ YAPTI.İZNE GELDİĞİNDE ÇOK RAHAT OLDUĞUNU SİLAH DAHİ KULLANMADIĞINI SÜREKLİ PC BAŞINDA OLDUĞUNU ANLATTI.( PC BAŞINDA OLMASI İŞ İÇİN ) BU ÇOCUK ŞİMDİ TUNCELİDE OPARASYONLARA KATILIYOR. BUNUN AÇIKLAMASI NE OLABİLİR.
EVLİ DEĞİLİM VEBİR GÜN KISMETOLUPTA EVLENİRSEM YÜCE RABBİM BANAERKEK EVLAT VERMESİN DİYEDUA EDİYORUM. """ ÇÜNKÜ BEN BU VATANA EVLAT HEBA EDEMEM """ ÇÜNKÜ HAK EDİLMİYOR.""
EVLAT ACISINI ALLAH DÜŞMANIMIN BAŞINA VERMESİN.SEN ŞEHİT AİLENİN YANINA GİTTĞİNİ ANLATMIŞSIN.EMİNİM ÇOK ÇOK ZOR BİR DURUMDU.SENİN VE EŞİN İÇİN. VE O AİLENİN BOYNUNUZA SARILIP VATAN SAĞOLSUN DEDİĞİNİ SÖYLÜYORSUN.BEN DEMİYORUM VE ASLA DA DEMİYCEM EVLADIM İÇİN VATAN SAĞOLSUN. SEN OLSAN DERMİSİN ????

Canım insan gerçektende çok sinirleniyor dediğin gibi haberlerde haftalardır veriyorlar o ana kuzularına içimiz acıyor elbette ama onlar bir amaç uğruna ordalar bu şehit olmak veya ölmek düşüncesi değil vatanı koruyorlar ve bunu yaparken kendileriyle gurur duyuyorlar.. Onlar sadece şehit değil hepsi birer kahraman aslında..
Biz dua edelimde bu peşmergeler yüzünden Kuzey Irak'a girmesin Türk Silahlı Kuvvetleri işte o zaman emin ol daha fazla kan dökülür. Daha çok şehitler veririz toprağa..

EVET, Ben derim birtanem. Benim babam da, eşim de, kardeşim de TSK personeli... Allah izin verir de oğlum olursa davulla zurnayla askere göndereceğim... Allah'ın çizdiği yoldan dönülmez. Ben çok acılar yaşadım. Anlatamam hepsini burada... Ama ben vatan sağolsun derim canım... Sana da saygı duyarım...

Vatan falan sağolmasın efendim,oraya eğitimli kişileri yollasınlar,ve oraya herkesi yolasınlar,neden hiç duymuyoruz,falanca zenginin,paşanın veya bürkoratın çocuğu şurda şehit oldu diye.Bende asker ailesinden geliyorum,abim,amcam ve eniştem asker yani çok uzak değilim askeriye ve küçümsemiyorumda.
Şimdi soruyorum size,Tansu çiller döneminde de bu zıkkım pkk olayı vardı,fakat o zaman polisinde yetkileri vardı,bi bölgede pkk lı görülünce oraya helikopterle eğitimli polis timi indiriliyor ve tak tak itleri vuruyorlardı.sonra bazı kişiler baktı ki,polis güçleniyor ve polisin yetkisini sınırlandırdılar ve pkk avı sadece askeriyeye kaldı,durumda ortada zaten.
40 tane oğlum olsa bu şekilde yönetilen VATANA FEDA OLMASIN

YILLARDIR SÜRE GELEN PKK OLAYI VAR. NE DEĞİŞTİ Kİ BU GÜNE KADAR ÇOK CANLAR YANDI.ÇOK OCAKLAR SÖNDÜ.DEĞİŞEN NE OLDU??? KOCA BİR HİÇ...BANA NE OLUR BİR TEK KİŞİ DEĞİŞEN HER HANGİ BİRŞEY GÖSTERSİN:sm_cool:

Eh bu da siyasi iktidarların getirdiği bir olay... O dönemde gayri-nizami harp yöntemleriyle mücadele ediliyordu, polis-asker koordinasyonu vardı, herşeye el atıp değiştirdiler... Sonra da terör yeniden hortladı... Allah güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlayanlardan da hesap soracak elbet. Vatan sağolsun konusunda ise saygı duyuyorum sadece, görüşlerimiz farklı arkadaşım. Sevgiler.

Mücadele devam ediyor ve edecek... Temizlenene kadar, bitene kadar. Gideni kimse geri getiremez. Mücadele zaten daha fazla askerimizi, subayımızı, astsubayımızı kaybetmemek...

Kumpircim bende derim...
Hatırlarsın Iraktaki savaşta gece gündüz bombalanmasını izledik televizyonlardan içimiz acıdı ordaki insanların yakarışlarına..Allah göstermesin ülkemizin sınırları içinde herhangi bir şehrin semalarında o bombaları seyretmiş insanımızın çığlıklarını işitmiş olsan bence eşini çocuğunu bırak senbile düşersin yollara "VATAN SAĞOLSUN" diye...Sen ben hepimiz düşeriz yollara TÜRK'üz biz kanımızda var bu... İşte ordaki askerlerimiz de vatanımız hiç bir zaman o günleri yaşamasın diye vuruşuyorlar o itlerle..Çok özür dilerim elimde değil ama onlara az bile...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…