Türbanlı olup canlı yayın yapmak...

Türban takıp canlı yayın yapmak ayıp bir şey mi?

• Evet ne işin var oraladarda.

OY: 25 73,5%
  • Hayır herkes eşit ve istediğini yapar

OY: 9 26,5%

• Ankete Katılan
    34
Geçen sefer aşık olduğum bir adamdan bahsetmiştim. Sırf onu bulmak için Nonolive denen uygulamada profil açtım ve canlı yayınlara katıldım. Baktım orada benim gibi türbanlı kızlar yayın yapıyor başta çok yadırgadım ama sonradan kendime de kızdım; hepimiz eşitiz sonuçta neden olmasın? Ben makyaj yapmayı seven biriyim, türban takıyorum diye canlı yayında bana demediklerini bırakmadılar. Yani başta çıkmayı düşündüm ama şimdi inat ettim çıkmıycam hepsine tek tek cevap veriyorum bence bu zihniyet artık değişmeli yıl olmuş 2017 biz hala kamerada türbanlı kız görünce şeytan görmüş gibi taşlıyoruz. Sizler ne düşünüyorsunuz?

isterse sene 2227 olsun, kapanmanin amaci mahremden kendini muhafaza etmek, madem kapandiniz hakkiyla yapin bunu.
Ben tesetturlu degilim ama hicbir uygulamada yayin mayin yapmam,yayina katilmam.. Tanimadigim etmedigim insanlarla yuzyuze isim ne?
Bu durumda tesettur ortude degil yurekte der ve giderim..

Sirf nabiz yoklamak icin acmadiysan bu konuyu,ben de birsey bilmiyorum.
Kendinizi otekilestirilmis hissediyorsunuz güya ama acik kadinlari en cok yadirgayan her yerde en cok karsilasilan tipler sizlersiniz.
Tesetturun anlamini bilip de yine de ona gore davranmamak daha gunah.
Uslubuna gore kapanmamak hic kapanmamaktan iyidir,cunku daha fazla dikkat cekiyorsunuz.
Bana gore kapalilik uzun bir pardesü,deve horgucu olmayan bir kafa,ve kapaliligin hakkini veren kimselerdir digerleri gozumde modaya uyma cabasindalar ki çoğu da öyle.
Siz-biz konseptli konuşan biriyle bu konuyu tartışmam. Burası kadınlarkulubü ve hepmiz kadınız ve ötesi insanız. Size de öyle oldğunuzu hatırlatmak isterim.

Bence herkes vizyonuna, yaşam standartlarına ve hayatına göre islamiyeti yorumlayabilir.O yüzden evrensel bir din. Afrika'da islami yaşayan kadın ile Türkiye'de yaşayan kadın bir olabilir mi? Giyinmek için kıyafet bulamayan Afrika'lı kadın örtünemediği için günahkar olabilir mi? Din yoruma açık ama insanların yaşayış biçimi eleştiriye kapalıdır diye düşünüyorum.
Giyinmek icin kiyafet bulamayan bi kadina Islamiyet zulmetmez zaten, durumuna gore bi hüküm vardir emin ol.. Domuz eti haram mesela ama açlıktan ölme tehlikesi varsa, baska gıda yoksa, belli bi miktar (ölçüsü belirtilmis) yiyebiliyorsun.. Kurallar, hükümler, ozel durumlar zaten bellidir..
Nasil istiyosan yaşa zaten ama "boyle olur/olmali" diye hukum vermeye calisma..

Ben de bunlara karşıyım zaten bütün bu önyargı bu tarz kadınlar yüzünden oluyor. Ama her ne koşulda olursa olsun kapalı veya açık kadın hemcinsine saldırmak yerine onu anlayıp destek olmalı veya doğru yönlendirmeli. İnsanlara saldırmak en kolayı. Bütün kadınlar yolda okulda işte aile içinde bile kaynana-gelin birbirnini yiyor. Sonra da diyoruz bu şiddet nereden geliyor. Biz yaratıyoruz burada bile bunun örnekleri var. Hayretler içindeyim.
Hadi bakalım doğru yönlendirelim. Basın açık ya da kapalı farketmez. Yaptığın çok ta hoş değil. Şahsen açığım. Yaptığını yapmam. Bu yoldan bana gelen erkeğin de çok iyi niyetli olduğunu düşünmem. Buna common sense deniyor. Türkçesini hatırlayamadım bir zahmet bakıver. Gece geç oldu burda az biraz yorgunum.
Bir de üstüne dini hassasiyetim var. Mahreme namehreme çok dikkat ediyorum diyorsan sorduğun soru bile değil bence.
Hiç öyle bir derdim yok nereden çıkardın diyorsan da, gereksiz tartışma çıkarmaya platform hazırlayan bir konu açmışsin diyeceğim ama bu sefer sanki sen hariç herkes hemfikir.
Samimiyetle bir oku yazılanları. Sonra içinden gelen o doğrucu ses bir dinle bakalım ne diyor.

Kızlar bunu dini tartışmaya dönüştürüp birbirinize burada din anlatmanın ne anlamı var? İslamiyettekini bilmem ama KK’da yasak diye biliyorum :KK70:

Herkesin hayatına kimse garışamaz diyip kaçıyorum :KK55:

Hadi bakalım doğru yönlendirelim. Basın açık ya da kapalı farketmez. Yaptığın çok ta hoş değil. Şahsen açığım. Yaptığını yapmam. Bu yoldan bana gelen erkeğin de çok iyi niyetli olduğunu düşünmem. Buna common sense deniyor. Türkçesini hatırlayamadım bir zahmet bakıver. Gece geç oldu burda az biraz yorgunum.
Bir de üstüne dini hassasiyetim var. Mahreme namehreme çok dikkat ediyorum diyorsan sorduğun soru bile değil bence.
Hiç öyle bir derdim yok nereden çıkardın diyorsan da, gereksiz tartışma çıkarmaya platform hazırlayan bir konu açmışsin diyeceğim ama bu sefer sanki sen hariç herkes hemfikir.
Samimiyetle bir oku yazılanları. Sonra içinden gelen o doğrucu ses bir dinle bakalım ne diyor.

Teşekkür ederim doğru yolu gösterdiğiniz için bana :) . Sizin yolunuzun doğru olduğunu size kim söyledi?Ben her yorumu gayet samimiyetle ve dikkatle okuyorum; kimin kör nefretle kimin gerçekten iyi niyetle yazdığını algılıyorum. Ona göre cevabımı veriyorum. Eğer gerekli gereksiz konusuna gireceksek, benim bunu yazmama ne gerek sizin bu cevabı yazmanıza ne gerek var? Yazmazsanız hayatınızdan bir şey mi eksilecek hayır! ama kendinizi ifade etmek istiyıorsunuz ve egonuz (yani selfiniz - self nedir belki araştırmak istersiniz) buna ihtiyaç duyuyor ; hayatta yaptığımız çoğu şey gereksiz ama iletişin kurmak, fikir almak en basiti insan olduğumuz için yapıyoruz. Ben de fikir almak da hiç bir sakınca görmüyorum.

Ps: Commun sense 'e bakmama gerek yok zaten ingilizce dahil 4 dil biliyorum. O yüzden yabancı kelimeler rahatça kullanabilirsiniz cevap vermeye gerek! duyarsanız.

Eskiden genç kızlar tesettürsüz kızlar (yanlış anlaşılmasın durumun vehameti için diyorum) tesettür anlatılırdı. Şimdi sözde 'kapalı kızlara' tesettür anlatılıyor.
Vallahi sizin gibilere üzülüyorum sadece saçınızı kapatarak kapandığınızı sanıyorsunuz suratlarınız boya küpü rujunuz burnunuzda açık olsanız bu kadar dikkat çekmezsiniz.
Türban değil o demek istemiyorum. Sen ve senin gibilerin yaptığı tam anlamıyla türban. Tesettür değil ve asla olamaz!

Türban olayına karşıyım ve bunun polemiğini yaşamak istemiyorum şimdiden belirteyim
Bir kadın eğer türban takıyorsa maksadı İslamiyete göre yaşamaktır diye düşünüyorum.Şeriat gereğince dikkat çekmemek ve benzeri maksatlar üzerine kapanması gerekir.Eğer hem kapanayım hem dikkatleri üzerimde toplayayım diyorsa ya inancında samimi değildir ya da türbanı baskıyla takıyordur

Bu uygulamaya feci sekilde takmissiniz.En son actiginiz konuda az cok nasil bir yer fikir sahibi edinmisken ,ne tur insanlarin burada ne icin vakit harcadigini az cok idrak edebilmisken bu israr neden ki uygulamada bulunma israri ? Para kazanmak mi maksadiniz ? Bence farkli birseyle ugrasin.4 dil biliyormussunuz.Ozel ders verin.Apir sapir insanlarin bulundugu ortamda israrla bulunmak neden ???

X