Türbanlı olup canlı yayın yapmak...

Türban takıp canlı yayın yapmak ayıp bir şey mi?

• Evet ne işin var oraladarda.

OY: 25 73,5%
  • Hayır herkes eşit ve istediğini yapar

OY: 9 26,5%

• Ankete Katılan
    34
Hiç bir kötü amacım yok siz nasıl görüyorsanız öyle yorum yapıyorsunuz ben sadece kadınların fikrini almak istemiştim. Amacım ne olabilir. Provokasyon yapsam burada yapmam zaten.
Amacin kotu degilse bile sen sebep olmus olacaksin gelecek kotu ve yanlis yorumlara..
Tesettur oyle bi yorumlanir oldu ki, kafa 50 kiloluk topuzla olmus kocaman, sarilmis sarmalanmis bi şalla, tercihen saçin bi kismi, boyun ve kulaklar ortada, kollar dirsege kadar nerdeyse sivanmis, daracik kisacik ve bileği gösteren pantolonlar, asiri ötesi bi makyaj, sarki söylemeler dans etmeler flortlesmeler, sapma sapan canli yayinlar yapmalar.. Kılıf uydurulup durulmasin artik şu durumlara.. Tesettur bu değil.. Açın okuyun..
Islamiyet kadini eve hapsedip esir olmasini istemiyor, örtülü edepli hayalı nice çalışan kadinlarimiz var, doktor ogretmen mühendis yazar vs.. Onlar ozgur degil mi simdi?

Son düzenleme:
Amacin kotu degilse bile sen sebep olmus olacaksin gelecek kotu ve yanlis yorumlara..
Tesettur oyle bi yorumlanir oldu ki, kafa 50 kiloluk topuzla olmus kocaman, sarilmis sarmalanmis bi şalla, tercihen saçin bi kismi, boyun ve kulaklar ortada, kollar dirsege kadar nerdeyse sivanmis, daracik kisacik ve bileği gösteren pantolonlar, asiri ötesi bi makyaj, sarki söylemeler dans etmeler, sapma sapan canli yayinlar yapmalar.. Kılıf uydurulup durulmasin artik şu durumlara.. Tesettur bu değil.. Açın okuyun..
Islamiyet kadini eve hapsedip esir olmasini istemiyor, örtülü edepli hayalı nice çalışan kadinlarimiz var, doktor ogretmen mühendis yazar vs.. Onlar ozgur degil mi simdi?
Ben zaten hukuk öğrencisiyim ve islamiyete herkesten daha modern bakıyorum. Sadece benim gibi gençlerin çok fazla eleştiriye maruz kaldığını düşünüyorum.

Burdan da gormussunuzdur ki tesetturlu birinden tesetture uygun davranmasi bekleniyor, haliyle tesetturluyum ama canli yayinda erkeklerle flortlesiyorum demek, allaha şükür ateistim demek kadar ironik geliyor hepimize.
Benim hassasiyetlerim var başımı acamam, erkeklerle ayni ortamda bulunamam gunahtan sakinirim vs vs diyip tanidigi herkesin giybetini yapan, gunahini alan tipler icin de ayni seyi dusunuyorum, sizin kafaniz çok karisik çok.

Hele ki bebekte bir cafe var. Bende tesettürlüyüm. Orada dönen kepazeliğin haddi var hesabı yok. Hiç tesettürle, hanımefendilikle bağdaşmayacak ucuzluklar içine düşmüş bir sürü hemcinsim var. Yazık.
Ben de bunlara karşıyım zaten bütün bu önyargı bu tarz kadınlar yüzünden oluyor. Ama her ne koşulda olursa olsun kapalı veya açık kadın hemcinsine saldırmak yerine onu anlayıp destek olmalı veya doğru yönlendirmeli. İnsanlara saldırmak en kolayı. Bütün kadınlar yolda okulda işte aile içinde bile kaynana-gelin birbirnini yiyor. Sonra da diyoruz bu şiddet nereden geliyor. Biz yaratıyoruz burada bile bunun örnekleri var. Hayretler içindeyim.

Ben zaten hukuk öğrencisiyim ve islamiyete herkesten daha modern bakıyorum. Sadece benim gibi gençlerin çok fazla eleştiriye maruz kaldığını düşünüyorum.
Sorun bu zaten, Islamiyetin yeni bi yorum getirmene ihtiyaci yok, gayet medeni gayet cagdas bi din zaten.. Bazi kuralların "bence"si olmaz.. Kafamiza gore yasamayalim, geregini yapalim, yeterli..

Son düzenleme:
Nedir o uygulama bilmiyorum. Snap periscope falan da bilmiyorum sadece instagram biliyorum ve kullaniyorum.

Ne yayini? Sex show yapiyorsaniz elbette absurd. Sokaktaki insanlarda sacinizi esirgeyip uygulamada soyunmak pek mantikli degil.
Bunun disinda bir yayinsa ne farkeder turbanli veya degil?

Ben de bunlara karşıyım zaten bütün bu önyargı bu tarz kadınlar yüzünden oluyor. Ama her ne koşulda olursa olsun kapalı veya açık kadın hemcinsine saldırmak yerine onu anlayıp destek olmalı veya doğru yönlendirmeli. İnsanlara saldırmak en kolayı. Bütün kadınlar yolda okulda işte aile içinde bile kaynana-gelin birbirnini yiyor. Sonra da diyoruz bu şiddet nereden geliyor. Biz yaratıyoruz burada bile bunun örnekleri var. Hayretler içindeyim.
Konu Islamiyet ise, Allah'in emirleri ise, sacma sapan yorumlanmasina izin vermem kendi adima, kusura bakma, bunun kadin düşmanlığı ile hic bi alakasi yok.. Erkekler saptirsin, onlara da laf soylerim..
Ayrıca senin konunu yorumlamadim ben, seni bi seyle de suclamadim dikkat edersen.. Gunumuzde bazi seylerin ne hale getirildigini konuşuyorum yalnızca..

Sorun bu zaten, Islamiyetin bakis acina ve yeni bi yorum getirmene ihtiyaci yok, gayet medeni gayet cagdas bi din zaten.. Kafamiza gore yasamayalim, geregini yapalim, yeterli..
Bence herkes vizyonuna, yaşam standartlarına ve hayatına göre islamiyeti yorumlayabilir.O yüzden evrensel bir din. Afrika'da islami yaşayan kadın ile Türkiye'de yaşayan kadın bir olabilir mi? Giyinmek için kıyafet bulamayan Afrika'lı kadın örtünemediği için günahkar olabilir mi? Din yoruma açık ama insanların yaşayış biçimi eleştiriye kapalıdır diye düşünüyorum.

İslamiyet ve modern ligi çok yanlış anlamissiniz sen ve senin gibiler. Sen diyorsun ki ben böyleyim saygı duyun öyle mi peki Allah iman da ve İslam da benim kullarım böyle olsun diyor sen niye saygı duymuyorsun?

Hangi kitapta yazıyor tesetturün boya fıcısına düşmüş gibi makyaj 1 şişe parfüm eski takunyalari aratmayan topuk sesiyle örtüstüğünü?

Bir de şuraya çıkıp ben tesetturluyum diyorsun ya ben de sana diyorum ki HADİ ORADAN sende..

Ya ben öğrenciyim ne provaskosyonu. Yaşadığım bir şeyi paylaşmak istedim insanlar saldırdı resmen burada. Ne kötü bir laf ettim kimseye ne de bir şey söyledim. Orada müzik yayını yapıyorum gelip dinleyenler oluyor radyo programı gibi zaten nesi kötü olabilir bunun.
Tamam, sorduk sadece. Yayin deyince herseye acik bir mevzu.

Kimse sana ne yap ya da yapma diyemez elbette. Baskasinin ozgurluk alanini ihlal etmedikce, ya da zarar vermedikce boyle bir hak kimsede yoktur.

Dedigim gibi internet zaten sert bir ortam, cok faydali birsey yapsan bile elestri olur. Bunu kabullenmelesin.

Burada fikir almak icin sorduysan, bence cok bos bir is...acik olan icin de, kapalisi icin de. Kapali bir bayan icin bir tik daha abes kaciyor, ki sen de amacim bir adama ulasmak zaten demissin. Senin dini hassasiyetlerine ters dusmuyorsa, elalemin ne dedigine hic takilmamalisin.

Tesettüre uygun davranmak nasıl oluyor ki? Bırakın takılsın insanlar amaaan bir şeyi de eleştirmeyin gızlar.

Kapalı bi kadın böyle şeyler yapar mı demem hiç. Çünkü benanaah. Bana ne yani.

Canlı yayın işi saçma geliyor sadece. Erkeklerle tanışmak için kendini anlatıyorsun yayında sandım. Ama yanlış anlamışım müzik yayınıymış. O zaman bunda bir şey yok. Amaan takıl işte :KK70:Uygun mu değil mi diye ne düşünüyorsun. Yaptığın yanlış değil.

:bicak: Canlı yayın mı? Uygulama mı? :oha:
Türbana bakmıyorum da açık da olsan kapalı da olsan,ne işin var oralarda?

Sirf nabiz yoklamak icin acmadiysan bu konuyu,ben de birsey bilmiyorum.
Kendinizi otekilestirilmis hissediyorsunuz güya ama acik kadinlari en cok yadirgayan her yerde en cok karsilasilan tipler sizlersiniz.
Tesetturun anlamini bilip de yine de ona gore davranmamak daha gunah.
Uslubuna gore kapanmamak hic kapanmamaktan iyidir,cunku daha fazla dikkat cekiyorsunuz.
Bana gore kapalilik uzun bir pardesü,deve horgucu olmayan bir kafa,ve kapaliligin hakkini veren kimselerdir digerleri gozumde modaya uyma cabasindalar ki çoğu da öyle.

Ben müslüman olupta giyinmemis Afrikalı kadın görmedim iftira atmayın o insanlar nasıl kapalı giyiniyor gözünüz mü kör oldu?

Evet Afrika da ki kadınlarla Türk kadınlar aynı olamaz haklısın çünkü Türk kadınları(hepsi degil tabi) İslama uygun tesettür giymiyor asla bir olamazsınız Afrika daki kadınlarla.
Bence herkes vizyonuna, yaşam standartlarına ve hayatına göre islamiyeti yorumlayabilir.O yüzden evrensel bir din. Afrika'da islami yaşayan kadın ile Türkiye'de yaşayan kadın bir olabilir mi? Giyinmek için kıyafet bulamayan Afrika'lı kadın örtünemediği için günahkar olabilir mi? Din yoruma açık ama insanların yaşayış biçimi eleştiriye kapalıdır diye düşünüyorum.

@SevimliEsmer ben sizi eleştirmiyorum. Tesettür günümüzde içi boşaltılmış, yozlaştırılmış bir değer. Bu yüzden ekstra bir dikkat istiyor. Bana kalırsa önemli olan ahlak örtüsüdür. Açık olupta hanımefendiliğini kendime örnek aldigim insanlar var.

Tamam, sorduk sadece. Yayin deyince herseye acik bir mevzu.

Kimse sana ne yap ya da yapma diyemez elbette. Baskasinin ozgurluk alanini ihlal etmedikce, ya da zarar vermedikce boyle bir hak kimsede yoktur.

Dedigim gibi internet zaten sert bir ortam, cok faydali birsey yapsan bile elestri olur. Bunu kabullenmelesin.

Burada fikir almak icin sorduysan, bence cok bos bir is...acik olan icin de, kapalisi icin de. Kapali bir bayan icin bir tik daha abes kaciyor, ki sen de amacim bir adama ulasmak zaten demissin. Senin dini hassasiyetlerine ters dusmuyorsa, elalemin ne dedigine hic takilmamalisin.

Ben hukuk öğrencisiyim aynı zamanda sosyoloji de çift dal yapıyorum gerçekten burada konuyu da kadınların düşüncelerini merak ettiğim için yazdım. Evet ben bu uygulamaya aşık olduğum için girdim belki de konuya böyle girmem yanlış oldu ama önceki konumda bu olaydan bahsettiğim için bunu yazdım.

X