Aile Planlaması Tüplerini bağlatan arkadaşlar var mı lütfen yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

conix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
13
0
51
Arkadaşlar ben tüplerimi bağlatmak istiyorum. Aranızda böyle bir ameliyat yaptıran varsa artıları eksileri nelerdir? Ameliyat nasıl geçti sonuçları ne oldu? Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Canım ben bağlatmadım benim daha çocuğum bile yokk!Ama çevremde bağlatan çok kişi var hiç şikayet eden olmadı.Şunu biliyorum ki bağlattıktan sonra istediğin zaman da açtırabiliyosun,tabiki tüplerini bağlatmak içinse eşinin onayı ve imzası gerekiyo bunları biliyosun değilmi?Bide doktoruna sor eksilerini ve artılarını.Senin kaç tane çocuğun var ki tüplerini bağlatıyosun?

canım teşekkür ederim ilgine. 2 çocuğum var. 35 yaşındayım ve şeker hastasıyım bunun yanı sıra belimde sinir sıkışması var. şu an benim için en iyi yöntem bu diye düşünüyorum. zaten doktorumla görüştüm bu ameliyatı. ama yinede insan sizin gibi kişilerin görüşlerini de almak istiyor. belki benim düşünemediğim bazı şeyleri sizler düşündüre bilirsiniz diye. ayrıca kadın doğum hapları 35 yaşından sonra tam olarak korumuyor. ve bende yaptığı gibi aileden gelen şeker hastalığını tetikliyor ve erken yaşta şeker hastalığına yakalana biliyorsun. bende 8 yıl kullandım ve sonuç böyle oldu. 2. çocuğuma da spiral ile hamile kalmıştım. artık ona da güvenemiyorum. anlayacağınız tek çare olarak bunu düşünmekteyim. işte durum kısaca böyle. ilginize tekrar teşekkürler.

nacizane fikrim:
tüp bağlatma olayına çok karşıyım, Allah korusun dünyanın bin bir türlü hali var,
tüm korunma yöntemleri bitti de ona mı sıra geldi ya hu jeyyar

nacizane fikrim:
tüp bağlatma olayına çok karşıyım, Allah korusun dünyanın bin bir türlü hali var,
tüm korunma yöntemleri bitti de ona mı sıra geldi ya hu jeyyar

haklısın belki ama insan bazen çaresiz kalabiliyor. 15 gün önce kürtaj oldum ve bu beni çok etkiledi. bir daha böyle bir şeyin asla yaşanmasını istemem.

canım bencede baglatmamalısın hayatta bizi nelerin bekledigini bilmiyoruz ayrıca dinende ne kadar dogru tartışılır diger yöntemleri denemelisin..

merhaba benim komşum baglatmışdı bi şikayeti olmadı ama bence eşin baglatsın açtırmak isteyince açılıyomuş ama kadın baglattıgı zaman tekrar çocuk istedigi zaman tek çare tüp bebek diye duymuşdum çok iyi düşünmelisin çok geçmiş olsun

benim bir fikrim yok ama allah yardım etsin.yazdıklarını okudumda. hakkında hayırlısını dilerim.geçmiş olsun bu arada kürtaj için.

yani bir nevi doğurganlığı bitiriyorsunuz birde ileriyi düşünün herşey insanlar için sakın yalnış anlamayın ama bir insanın doğurganlığını kendi eliyle bitirmesi bence çok mantıksız başka ne hünerimiz varki bizim ne güzel işte. ben çok kişi gördüm pişman keşke diyorlar vede o sezeryandan sonra ağrı yapıyor arkadaşım 2 ay ayağa kalkamamıştı.

conix arkadaşım, annem kardeşimi doğurduktan sonra, bağlattı tüplerini. daha doğrusu babam bağlatmış annemin haberi olmadan. :roflol: annem doğumdan çıktıktan sonra haberi olmuş tüplerinin bağlandığından. ve hiç bir şikayeti olmadı bugüne kadar. yanlış aklımda kalmadıysa 35 yaşına kadar eşinin izni olması gerekiyormuş. 35 yaşından sonra bayan kendi isteğiyle de bağlatabilirmiş. annem kardeşimi doğurduğunda 35 yaşındaydı. yerimseniben ama yine de en sağlıklı bilgiyi doktorundan almalısın..

yani bir nevi doğurganlığı bitiriyorsunuz birde ileriyi düşünün herşey insanlar için sakın yalnış anlamayın ama bir insanın doğurganlığını kendi eliyle bitirmesi bence çok mantıksız başka ne hünerimiz varki bizim ne güzel işte. ben çok kişi gördüm pişman keşke diyorlar vede o sezeryandan sonra ağrı yapıyor arkadaşım 2 ay ayağa kalkamamıştı.

tamam ama kürtajla hamileliğe son vermek daha kötü değil mi?

bencede bağlatmalısın.bende bağlatacağım şu an araştırıyorum.bence en güvenli ve bize en faydalı yöntem.sürekli endişelerle yaşamaktansa bunu yapmalıyız.

Benim ablam bağlattı,3 çocuğu var ve 3 senedir hiçbir sorunu da yok. Bende 2. çocuğuma hamileyim. Kısmetse bende doğumda bağlatacağım. 2 çocuk yeterde artar bana. Allah gönlüme göre verdi daha ne isterim. Yanlışlıkla hamile kalmak çok daha kötü sonuçlar yaratabilir benim için. Aldırmaya karşıyım ama bir 3. bebeğe de bakamam. O yüzden en güvenli yol bağlatmak.

X