TÜP TIKANIKLIĞI :(

Tarci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
28
10
Arkadaşlar merhaba, hem sizlerden fikir almaya, hem benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlarımla konuşmaya, akıl almaya hepsine ihtiyacım var. Ben toplamda 3 kere yumurtalık-rahim ameliyatı geçirdim, hepsi açık ameliyat oldu baya zor zamanlardı hatta 10 ay önceki son ameliyatımda İzmirin neredeyse 15-20 jinekoloğu bana Kansersin dedi, neyseki kitlem temiz çıktı, ilk iki ameliyatım çikolata kistiydi ama son ameliyatım kan toplayan ve bağırsağıma yapışık bir kitleydi, neyseki doktorum iyi iş çıkardı ve kitleyi alıp temizleyip beni kurtardı :) işin kötü kısmı, "kanser değilsin ama ömür boyu çekersin, yapısıklık olur, kitle olur falan dedi ve asıl sorun: "hamile kalamazsın cünkü tüplerin tıkalı" dedi :KK43: ben bu ay hamile kalmak için 3-4 kere ilişki yaşadım, eşimde bende doğal yolla kalırım belki diye çok umutlandık :KK43: cunku benim suan regli de olmamam gerekiyodu doktorum son ameliyattan sonra regl olamazsın artık demisti, ama oluyorum ve doktorumda vaaay demekki yumurtalıkların hiç yorulmamıs bu süper bisey dedi, böyle olunca bizde hep doktor öyle dedi ama bak reglide oldum, belki hamilede kalırım diye düsündük. Neyse suan reglime 5 gün var, ben reglime 10 gün varken kan testi yaptırdım değerim 1.20 çıktı, negatif :KK43: doktoruma gebe kalamaz mıyım dedim, o da tedavisiz hayır dedi :KK43: suan regliye 5 gün var ama dediğim gibi kendimi cok garip hissediyorum. Biliyorum zor ama imkansız diye bisey yoktur. Benim gibi tüpleri tıkalı olup tedavisiz bi sekilde dogal yolla hamile kalan var mı? Son 20 gündür sürekli uyuyorum, geceleri vücut ısım artıyor, kasığımda sürekli bi gerginlik var, devamlı yemek yiyorum, halsizlik oluyor, hep çişe gidiyorum, normalde 2günde bir büyük abdeste çıkardım ama son 15 gündür günde 2-3 kere çıkıyorum. Göğüs hassasiyetim öyle çok yok, elleyince azcık acıyor ama abartılı değil, akıntım var mantar gibi yogun kıvamlı ama koku yok, kasıntı yok... valla anlamadım. Regli günümü beklicem zaten 5 gün kaldı, bi umut işte, insallah regl olmam diye dua ediyorum hep. Bide göbek deliğimin aşağısı kasığıma doğru bi ağrı var, öksürünce falan artıyor.. doktor kist mist bisey yok dedi, yani bu yasadıklarım bi sorun oldugu icin değilmis ama hamilede olamazsın cünkü iki tüpte tıkalı dedi. Bir sürü kür, süt buharı vesaire buldum onlarada baslıycam. Bana bi yardım etsenize :KK43: moralim çok bozuk... hamile gibi hissediyorum, ama bilmiyorum :KK43:

Canim tüpler tikali olunca nasil hamile kalabilirsinki :KK43: cevremde var maalesef bi kac kisi oyle.tüp bebek denediler bi kac kez.direkt tüp bebek deneyebilirsin bence.cünku asilama bile yapmiyolar tuplerin ikiside tikaliyken.

Canim tüpler tikali olunca nasil hamile kalabilirsinki :KK43: cevremde var maalesef bi kac kisi oyle.tüp bebek denediler bi kac kez.direkt tüp bebek deneyebilirsin bence.cünku asilama bile yapmiyolar tuplerin ikiside tikaliyken.

Önümüzdeki ay şu kürleri deneyip sonrasında dediğin gibi yapacağım sanırım :KK43: ne mucizeler duyuyoruz insan ümitleniyor işte :KK43:

Önümüzdeki ay şu kürleri deneyip sonrasında dediğin gibi yapacağım sanırım :KK43: ne mucizeler duyuyoruz insan ümitleniyor işte :KK43:
Yap tabi canim.ben burda bi arkadasin brokoli küründen sonra hamile kaldigini okumustum.bi arastir bence.hsg cektirdinmi hic.ondada acildigini duymustum ben.

Yap tabi canim.ben burda bi arkadasin brokoli küründen sonra hamile kaldigini okumustum.bi arastir bence.hsg cektirdinmi hic.ondada acildigini duymustum ben.

Hayır kuzum henüz hiçbi şey yaptırmadım :KK43: 5 gün sonra regl olmam lazım, hayırlısıyla bi atlatayım sonrasında kürleri yapacağım, devamında da hsg çektireceğim, açılır belki :KK43: benim ameliyatım sonrası doktor demişti tıkalı diye, özellikle gidip bidaha hsg çektirmedim :KK43: hem kürler ardınada hsg inşallah açar :KK43: en çok istediğim şey anne olmak...

Hayır kuzum henüz hiçbi şey yaptırmadım :KK43: 5 gün sonra regl olmam lazım, hayırlısıyla bi atlatayım sonrasında kürleri yapacağım, devamında da hsg çektireceğim, açılır belki :KK43: benim ameliyatım sonrası doktor demişti tıkalı diye, özellikle gidip bidaha hsg çektirmedim :KK43: hem kürler ardınada hsg inşallah açar :KK43: en çok istediğim şey anne olmak...

Bende bi cok sey okudum ama yaşayandan birebir duymak istedim, benim gibi olup kürlerle açan varmış, hsg bile çektirmeden hamile kalmış :) neler neler duyuyoruz, Allahtan ümit kesilmez işte, hep bi umut..

Rabbim aratmadan versin insallah.. sen kesinlikle bi hsg cektir.bende yeni asilama yaptirdim kac tane bayanla konustum 2 si tikaliydi hsgde birini actilar diye.

Rabbim aratmadan versin insallah.. sen kesinlikle bi hsg cektir.bende yeni asilama yaptirdim kac tane bayanla konustum 2 si tikaliydi hsgde birini actilar diye.

Ayyyy, hadi inşallah <3 :) Amin kuzum, hepimize gönlüne göre versin Allah, anne olmayı nasip etsin. Deneyeceğim mutlaka, devlet hastanelerinde de yapıyorlar dimi? Özelde yaptırmama gerek yoktur inş? Direkt kendi jinekoluğuma gidip söylesem o yapar sanırım, ya da bunun icin baska bir doktora mı yönlendiriyorlar acep? Benim doktorum ameliyat zamanı kanser tehşisi ile gittiğim için onkolıji jinekoloğu çünkü.

Ayyyy, hadi inşallah <3 :) Amin kuzum, hepimize gönlüne göre versin Allah, anne olmayı nasip etsin. Deneyeceğim mutlaka, devlet hastanelerinde de yapıyorlar dimi? Özelde yaptırmama gerek yoktur inş? Direkt kendi jinekoluğuma gidip söylesem o yapar sanırım, ya da bunun icin baska bir doktora mı yönlendiriyorlar acep? Benim doktorum ameliyat zamanı kanser tehşisi ile gittiğim için onkolıji jinekoloğu çünkü.
Devlet hastanesi yapar kuzum.bende devlette yaptirdim tek sıkıntı anestezisiz yapiliyo ama anesteziye zaten hic gerek yok emin ol bende cektirdim.

Devlet hastanesi yapar kuzum.bende devlette yaptirdim tek sıkıntı anestezisiz yapiliyo ama anesteziye zaten hic gerek yok emin ol bende cektirdim.

Çok tesekkür ederim kuzum cevapların için ve zaman ayırdığın için :) 5 gün sonra önce kürlere sonra filme koşuyorum :) burdan detaylıca anlatırım her şeyi :)) nasıl sonuç aldığımı. Görüşmek üzere canım :)

Hsg hafif tıkanıklığı açıyormuş. Benim ki filimle açılmadı. 2 tüpümde tıkalıydı laparoskopi sonrası açıldı

Anladım, teşekkür ederim bilgi verdiğin için, acılı bir işlem mi peki? Devlette mi yaptırdın bir de?

Rica ederim. Kapalı ameliyat oluyorsun sonuçta anestezi alıp. Bi operasyon süreci acısı işte. Özel de yaptırdım devlette yapıyor. İyi Dr u bulmak önemli. Geçmiş olsun

Arkadaşlar benim sorunum şu
Hsg filmi çektirdim sol açık sag tüp tikali ve perde varmış rahmimde hiç hamilelik yaşamadım
Sol tüpüm açık ama hamilelik yaşamadım benim gibi olan var mı aranızda cevabınıza cok ihtiyacım var
Yakında histereskopi olucam ve benim gibi olup ameliyattan sonra doğal hamile kalan arkadaşlar yazın lütfen

Kızlar, bugün şifacı bir kadından bunları aldım, civanperçemli ve daha bir çok şeyli macun, hayıt suyu, kırkkilit otu, özel karışım bir çay, ada çayı yağı(tampon için) vesaire. Başladım kullanmaya, 3 ay düzenli kullanıp sonra hsg çektireceğim belki açılma olur tüplerimde, bi umut. Hepsine toplam 200 tl gibi bir para verdim, 3-4 ay gidecek kadar aldım, insallah hayırlısı olur, şifa verir. Sizlede paylasmak istedim.

Eklentiler

• Screenshot_20190218-222300_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20190218-222300_WhatsApp.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 62
Kızlar, bugün şifacı bir kadından bunları aldım, civanperçemli ve daha bir çok şeyli macun, hayıt suyu, kırkkilit otu, özel karışım bir çay, ada çayı yağı(tampon için) vesaire. Başladım kullanmaya, 3 ay düzenli kullanıp sonra hsg çektireceğim belki açılma olur tüplerimde, bi umut. Hepsine toplam 200 tl gibi bir para verdim, 3-4 ay gidecek kadar aldım, insallah hayırlısı olur, şifa verir. Sizlede paylasmak istedim.

Bi de yumurtlama günümden itibaren süt-maydonoz buharına oturma, soğan ve brokoli kürü yapacağım.

X