Tüp bebekte OHSS

Evet kistik görünüm sık sık oluyor bende. 4 transfer oldum bu zamana kadar. İlk 3.de transfer öncesi doğum kontrol hapı ile kistleri atmak zorunda kaldık. 4 transferim tuttu şükür 7 haftalık hamileyim. Benim doktorum ilkin de ohssden bahsetmedi bile 2. toplamada böyle bir ihtimal var belirtiler olursa hemen görüşelim dedi ama 2.de de olmadı çok şükür. İnşallah sizinki de sorunsuz geçer. Ama doktorların mutlaka olacaksın demesi çok yanlış.

Hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah baya uğraşmışsınız 4 transfer dile kolay .. ya hani 2-3 tüp bebek merkeziyle görüştüm ben bilgi felan aldım hepsi bana olursun dedi içlerinden bi merkez ama beni sakınleştirdi biraz dedi yumurtalıklarına göre hareket edicez dozlarını ayarlarız felan .. diğerleri kesin olursun dedi attı kenara ondan baya panikledim acaba neden bukadar yumurta topladılar sizden normalde polikistik de sürekli yumurta toplanmadığını söylediler fazla ca yumurta çıktığı için gerek duymuyorlar

Şöyleki ilk toplama 2.5 sene öncesi yapılıp 14 adet embriyo donduruldu. İlk 3 transfer negatif olunca genetik test yaptıralım dedik. Dondurulmuş embriyolara genetik testi önermiyor doktorlar o yüzden 2.5 sene sonra tekrar toplattık. 8 adet embriyo oluştu 4ü genetik testi geçti.

Anladım canım peki opu sonrası genetik önerir misin sence yaptırmalımıyım? Eşim yaptıralım dedi hem Embryo veya yumurtaya oluyorsa hemde kendimize tahliller yaptırırız dedi ben mantıklı buldum. Başta bilmek daha iyidir diye ..

Açıkçası ben de ilk opudan sonra genetik yapalım dedim doktoruma ama o gerek yok dedi. Çünkü aile hikayemde genetik bir rahatsızlık yok. Doktor da genetiği bozuk embriyo zaten çok yüksek ihtimalle tutmuyo diye gerek görmedi. Halbuki ben sağlıksız embriyolarla boşa vakit kaybetmeyelim diye istemiştim. Neticede boşa yapılan 3 transfer, 2 opu ve 1 histeroskopi ilk istediğimde euroda bu kadar yüksek değildi tabi. Giden yüz binlerce lira da cabası. Maddi imkan varsa bence ısrarla isteyin genetik testi. He genetik testi embriyonunda tutmama ihtimali var tabi ama çok düşük bir ihtimal.

Anladım canım peki , biz kendimize yapsak yeterli olur aslında yani bizim aile de de yok öyle şeyler eşimin ailesinde de yok ama uzun zaman hamile kalamayınca insan diyo varsa bişey öğrenelim

Anladım canım peki , biz kendimize yapsak yeterli olur aslında yani bizim aile de de yok öyle şeyler eşimin ailesinde de yok ama uzun zaman hamile kalamayınca insan diyo varsa bişey öğrenelim
Embriyonun genetik olarak bozuk olması sadece ailenin taşıyıcı olmasıyla alakalı değil aslında. Embriyonun kendine has bozuklukları olabiliyor. O yüzden kendinizden ziyade embriyolarınıza yaptırmanız çok daha mantıklı olacaktır. Eşim ve bana da ayrı ayrı genetik test yaptılar herhangi bir sorun çıkmadı ama 8 embriyodan sadece 4ü testi geçti mesela.

Benimde 45 gun önce yumurta toplama işlemi yapıldı 2 günde bir kontrol olduğu için gonal f dozunda kan tahlillerine göre sürekli değişim oldu. 26 tane toplandı. Doktorum ohss olma ihtimalin yüksek dedi ama 1 gram ağrım bile olmadı. Anestezi etkisi geçince kendim giyinip çıktım odadan hatta agri kesici yazdı günde 3 kez bir kez bile kullanmadım. Biraz da agri eşiği ile alakalı sanırım. Kendinizi sıcak tutun ve idrar yolları enfeksiyonuna karşı dikkat edin

Oo anlıyorum baya detaylı bişey bu ozaman kesin yaptıracağım haklı buldum eşimi şuan bu konuda çok teşekkür ederim üşenmeden hep cevap verdiniz güzel günlerin tadını çıkarın sizde inşallah sağlıklı mutlu günleriniz olur ailece sağlıkla gelsin bebişiniz

Yaa çok teşekkür ederim maşallah baya yumurta çıkıyor biz polikistik overlerde şanslıyız aslında allahtan hep terlik çorap giyen biriyim aşırı dikkat ediyorum hiç idrar yolu enfeksiyonu olduğumu hatırlamıyorum şükür 45 gün baya olmuş transfer oldunuz mu ? İnşallah iyi sonuçlar alırsınız sizde

Haftaya regl olursam gideceğim artık transfer kacinci gun olur bilmiyorum bekleyen hak eden herkese Rabbım nasip etsin

Merhaba bende de cift taraflı pkos var ama doktor kesin ohss olursun gibi bisi hic demedi hani sadece bi ihtimal bence .. tabi kisiden kisiye gore degisebilir bilemiyorum ama ben gonalf ile asilamada oldum catlatma tedavisi de gordum hicbirinde ohss olmadım çok şükür tüp bebek tedavimde de aynı sekilde olmadim haziranda da transfer olmustum cok sukur tuttu rabbim sizede güzel haberler almayı nasip etsin inşallah

Ayy ne güzel çok sevindim hem sizin adınıza hemde pko olup kötü bişey olmamasına aşırı mutlu oldum hayırlısıyla gelsin bebişin canım 3 doktora sordum 3üde aynısını söyledi ama bakalım belkide olmaz tabi ki :)

Merhaba bende pkosluyum eşimde azosperm var . 22 temmuzda yumurta toplama işlemi yapıldı bana da 32 yumurta toplandı. Odaya aldilar ve felaket bi şişkinlik hissetmeye kusmaya başladım.1 gece hastanede yattım sonraki gün ilaclar ağrımı hafifletmisti geçti diye düşündüm biraz kabızlık sorunu da yaptı bende ilaclar ondan şişkinlik var diye düşündüm doktor taburcu etti beni . 2 gun sonra artık nefes alamaz hale geldim kabızlığım hala devam ediyordu. Bi yudum su içsem sanki karnim çatlayacak gibiydi . Tekrar sabah erkenden doktora gittim . Muayene etti ve sıvı birikmiş dedi katater takılacak öyle boşaltılacak dedi . Usg ile baktılar sıvının oldugu bölgeye karnımın sol tarafından hortum attılar. 10 gün yattım hastanede toplamda 7 kg sıvı boşalttılar. Kabus gibi günlerdi. İnşallah sizin başınıza gelmez . Ben bide yumurtalarim gec gelişti gonalf kullanırken 15 gün kullandım. Onunda etkisi olabilir bilmiyorum. Sonuçta 13 tane embriyom oluştu fakat 4 tanesi 3. Güne geldi onları da dondurduk . Rahim dinlenme asamasindayim şuan. Yumurta toplamadan 15 gun sonra adet oldum . İkinci adeti bekliyorum. İnşallah siz hiç sorun yaşamadan güzel sonuçlar alirsiniz

Bende pcosluyum. 3 tüp bebek yaptırdık ohss oldum hepsinde ama doktorumuz tecrübeli işinde iyi bir doktor olduğu için ilaç dozlarını güzel ayarlamıştı hafif atlattım.
Üçünde de ekstra ilaç kullanmam gerekmedi sadece bir defasında çok su toparlamıştı karnım iki gün serum yaptırmıştım sonrada düzeldi zaten.
Pcoslu olmanın avantajı tedavide başarı oranın çok yüksek ohss için kendinizi hiç korkutmayın doktorunuz iyiyse ilaçlarınızı ayarlayacaktır.

Bu arada embriyolara genetik yaptırmanızı tavsiye ederim bizimde donmuş embriyo ailede genetik hastalık da yok diye doktor gerek görmedi kayınpederimin 60 yaşından sonra genetik bir rahatsızlığını öğrendik ve oğlumda taşıyıcı çıktı maalesef tüm belirtileri fazlaca yaşıyor.

Çok zor geçmiş çok üzüldüm ve tam da bundan korkuyorum Allahım yaptıran herkese yardım etsin yaşatmasın ben doktorla konuştum aslında dedi çok korkarsan az yumurta elde eder çıkartırız ilaçla öylesi daha mantıklı benim zamanım da kısıtlı olucak yurtdışında yaşıyorum öyle hastaneye yatma gibi lüksüm de olmayacak yani en hafif şekilde yaptırıp geri dönmem gerekiyor zor işler walla .. inşalkkah tutunur bunca acıya bir mutluluk göz yaşı dökersin inşallah canım

Hafif atlatmanıza çok sevindim eşimde bana söyleyip duruyor Embryolara tedaviye başlayınca mutlaka yaptıralım diyor çok hassas bu konuda halbuki ilk defa olucak ama çok hak veriyorum ona mantıklı yaptırmak.. sizin ohss nasıl geçti peki yani ne oldu sadece şişkinlik mi?

İlk tedavimizde çok yumurta toplanmıştı ilk defa yaptırdığımız için doktorumuzda bu kadar yumurta oluşacağını tahmin edememişti şişkinlik oldu sadece fazla yemek yemişim rahatsızlığı vardı sağa sola dönerken rahatsız oluyordum ki 3 kilo fazla çıkmıştım normal kilomdan iki kere serum yaptırdım düzeldi.
Diğer tedavilerimde artık doktorumuz olayı bildiği için daha düşük dozla daha sık takip etti şehirdışından gelip gidiyordum sık sık çağırmak istememişti daha önceki tedavimde,bu seferkiler çok daha rahat geçti.
Genetik çok masraflı olduğu için biz ısrar etmemiştik ama yapılmasında çok fayda var umarım tedaviniz kolay geçer ve her şey gönlünüzce olur

Hepimizin hakkında hayırlısı oldun . Rabbım yaşadığımız sıkıntıları unutturacak günleri nasip eder inşallah.. hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…