Tüp bebekte kronolojik zamanlama- beta ölçümü kese görünmesi kalp atışı duyulması

Coksukurbugunume

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.569
1.338
Canlar selam,

Tüp bebek için kafama takılan tarih sorunu var size danışayım istedim.

Transfer ediliyor 10-12 gün sonra beta hcg için çağırıyorlar gebelik insallah oluşuyor betanın yükselmesi takip ediliyor bir kaç defa daha kanda

Sonra ne zaman kese görüntüsü için çağırıyorlar ve kalp atışı ne zaman duyuluyor

Bunlar birbirine yakın tarihler mi oluyor. Keseyi kaçıncı haftada görüyor mesela. Eğer benim tüp bebek tuttuysa insallah 19 eylülde yaptırdım 30 eylülde beta kontrolüm var akıbeti kafama takıldı bilen destek verebilir mi 💜

Yine beeen. Değer 20 30 civarı da olabilir 500 civarı da pozitifi gördüğünüzde. 2 gün sonra tekrar kan verirsiniz düzenli artıyor mu bakılır. Iki kattan fazlaysa tekrar kan istemezler hızlı gelişiyor diye genelde. Ortalama bir hafta sonra usg istenir kese için. Değer 1500 civarı iken vajinal 3000 civarı iken karından kese görünebilir. Genelde on on beş gün sonra filan da kalp atışı dinlenir.

Hoş geldiniz ve ne iyi ettiniz 🥰 beklemek çok zor çok bende burda vakit geçiriyorum izinliyim birde süreci beklerken her şeyi sorayım öğreneyim istiyorum 🥰
Tamam çok teşekkür ederim

Acaba sürekli beta+profesteron değeri mi istenecek sadece betaya bakılıyorsa is çıkışı acil veya özelde verilebilir ama sürekli progesteron isterlerse onu acil yapmıyor çok zor olur benim için bu konuda bilgisi olan var mı

Galiba çıkan beta hcg sonucuna göre test tekrarı isteniyor, ben progesteron testimi de beta testimi de sadece bir kere yaptırmıştım. Progesteron düşük ama beta değerim yüksekti benim, 2030 çıkmıştı 12. günde; iki hafta sonra da kese için gitmiştim 🌸 progesterona defalarca bakmazlar, düşükse fitil ve iğneyle desteklerler zaten bu şekilde yükseliyor 🌸

Galiba çıkan beta hcg sonucuna göre test tekrarı isteniyor, ben progesteron testimi de beta testimi de sadece bir kere yaptırmıştım. Progesteron düşük ama beta değerim yüksekti benim, 2030 çıkmıştı 12. günde; iki hafta sonra da kese için gitmiştim 🌸 progesterona defalarca bakmazlar, düşükse fitil ve iğneyle desteklerler zaten bu şekilde yükseliyor 🌸
Benim bir önceki gebelikte (başarısız oldu gerçi) çok sık ölçüm yapıldı kafam sürekli doğrusu o sistemmiş gibi ona gidiyor ondan size sormak istedim. İyi şükür sevindim her şey yolunda gider benim içinde insallah sağ olun bilgi verdiğiniz için 🌸

X