Tüp bebekte embriyo sayısı kaç olmalı?

Aslanicemm

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2023
214
80
32
Kızlar merhaba ben 7 Eylülde kısmetse transfer olucam bundan önce iki embriyo transferi yapıldı ancak biri boş gebelik olmak üzere toplam üç kese oluştu sonra Gardneralla enfeksiyon nedeniyle 16 haftayken gebeliğim sonlandırıldı. Enfeksiyon kesenin açılmasına sebep verdi. Beni çift embriyo üçüz dördüz olma olasılığı birinin normal tutunmuşken diğerinin dış gebelik oluşturması gibi (Allah korusun) etkenler korkutuyor. Diğer yandan Dr tutma olasılığını arttırmak için iki tane öneriyor bana bir fikir verir misiniz çok arada kaldım.

sanırım o biraz da neden hamile kalmadığınıza bağlı. sorun yumurta kalitesiyse 2 transfer mantıklı. ama yumurtalarda sorun yok rahim problemi yada başka bir sebepse onu doktorunuzla değerlendirseniz daha iyi olur

çoğul gebeliklerin riskleri açısından düşününce ben cesaret edemedim ve 4 transferimde de tek embriyo transferi oldum. Sağlıkla doğsalar bile ikiz bebeğe bakacak gücü kendimde bulamadım açıkçası.

Genetik test yapılmış embriyo ise kesinlikle tek. 3. Gün embriyosu ya da kalitesi düşük embriyolarda iki tane transfer edilebilir.

Yaşım genç ve embriyo kalitesi iyi olduğu için doktorum tek embriyo transfer etti. Genetik yaptırmadık ama

Konu açılalı biraz olmuş ama iki embriyo transfer edildi bana, biz istemiştik. Kanamalı bir hamilelik sürecim oldu, zordu açıkçası. 36. haftada doğum yaptım ama ikizlere bakmak hamilelik sürecinden çok daha zor. Eğer yatılı destek alacak imkanınız yoksa, en azından gündüz için bile yoksa (ikizlere iki katı fiyat istiyor bakıcılar) tavsiye etmem. Çok zor

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim 7 eylülde transfer gerçekleşti bir adet tercih ettik daha önceki ikiz gebeliğimin verdiği zorluklar ve kayıbım nedeniyle inşallah bebeğim benimledir bu upurda emek veren herkese Rabbim yardımcı olsun inşallah

Rabbim sağlıkla bebeğinize kavuşmayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…